Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:34:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Dikkat! Kredi kartı faiz oranları arttırıldı!  (Read 756 times)
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 10, 2018, 09:55:00 PM

Halkın %90'lık kesimi borçlu, %50 mevcut hükümete oy verip destek oldu. Bu da büyük bir çoğunluğun halinden (borçtan, faizden, enflasyondan) rahatsız olmadığı, işsizlik ve ekonominin kötü olmasını ciddiye almadığını gösteriyor. Borçların tamamını elbette hükümete bağlamak yanlış olur, 1500 maaş alıp ayda 3-4 bin keyfi harcama yapana veya bunlara oy verene üzülmem fakat, hayat pahalılığından ötürü mecburi harcamalarını yapamayarak borçlanan ve bu yüksek faizleri kredi çekerek yahut kredi kartı kullanmak zorunda kalarak ödeyen vatandaşa üzülüyorum çünkü onların bu hale gelmesinde hükümetin büyük payı var. Bu saatten sonra ev alana da satana da, araba alana da satana da, iş için kredi çekmesi gerekenlere de sıkıntı var bu faizler ile.
1714923281
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714923281
Reply with quote  #2

1714923281
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714923281
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714923281
Reply with quote  #2

1714923281
Report to moderator
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
July 11, 2018, 08:28:25 AM

Halkın %90'lık kesimi borçlu, %50 mevcut hükümete oy verip destek oldu. Bu da büyük bir çoğunluğun halinden (borçtan, faizden, enflasyondan) rahatsız olmadığı, işsizlik ve ekonominin kötü olmasını ciddiye almadığını gösteriyor. Borçların tamamını elbette hükümete bağlamak yanlış olur, 1500 maaş alıp ayda 3-4 bin keyfi harcama yapana veya bunlara oy verene üzülmem fakat, hayat pahalılığından ötürü mecburi harcamalarını yapamayarak borçlanan ve bu yüksek faizleri kredi çekerek yahut kredi kartı kullanmak zorunda kalarak ödeyen vatandaşa üzülüyorum çünkü onların bu hale gelmesinde hükümetin büyük payı var. Bu saatten sonra ev alana da satana da, araba alana da satana da, iş için kredi çekmesi gerekenlere de sıkıntı var bu faizler ile.

Bir yerde kendi kendimize ediyoruz dostum, yaşadıklarımız bize ders olmuyor sormuyoruz, sorgulamıyoruz ve araştırmıyoruz. 1.500 lira maaş alan adama 3.000tl limitli onlarca kredi kartını nasıl alabiliyor? Şayet daha önce borcunu aksatıp kırmızı listeye girmediyse hemen hemen bütün bankalar sen istemesen bile kart veriyor,limit artırıyor bunu sınırlandırmaları gerekiyor. Asıl korkunç rakam icra dairelerinde bekleyen dosya sayıları bunlara da bakmak gerekiyor.
pelimies
Member
**

Activity: 598
Merit: 11

BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.

View Profile WWW
July 11, 2018, 08:38:40 AM

kim neyi savunur bilemem ama benim görüşüme göre %4 4.5 a kadar çıkar diye düşünüyorum gidişat onu gösteriyor doların düşmeyecegi besbelli herkes dolara yükleniyor hacim ve kullanıcı sayısı büyüdükçe aldıgın pay küçülür ve ödediğin miktar büyür...

fatihguven
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
July 11, 2018, 10:40:00 AM

Doğalgazı güncellediler, ötv yi güncellediler bakalım şimdi sırada güncellenmek için ne var? Her geçen günümüz bir öncekini aratır oldu...
sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
July 11, 2018, 10:48:10 AM

Maalesef durum bu , son 10 yılın en büyük faiz oranları ile karşı karşıya kalmak zorunda kaldık ,bunun önüne geçebilmek adına hükümetin acil ekonomikreform paketleri ortaya koymak zorunda.

sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
July 11, 2018, 12:34:52 PM

düşük faiz oranlı emlak kredileri var. peşinat tutarının yanı sıra ne olur ne olmaz diye biraz da nakitiniz varsa denemeye değer. ama kredi kartı faiz oranı, yok ihtiyaç, emlak kredisi alıyorsun. ödeyemez duruma gelirsen taksitleri o borç dağ gibi birikir. baştan iyi düşünmeli.

1071eko
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 11, 2018, 01:55:40 PM

Kredi faiz oranlarının arttırılması ,kredi ile iş yapacak olanları ve ödemelerinde sıkıntı yaşayanları son derece etkileyecek gibi gözüküyor ,bence bu kredi kartı illetinden bir an önce kurtulmak lazım.
marrtineden
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
July 12, 2018, 11:44:56 AM

güncellemelerin ardı arkası kesilmiyor önümüzde uzun bir kara kış bekliyor. kredikartlarınızı ödeyecek durumda değilseniz arayıp yapılandırmanızı öneririm. önce yok diyecekler 2 ay ödemeyin kendileri arayacak gecikme faizlerini sildik yapılandıralım diye.
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
July 14, 2018, 08:25:33 PM

çok yakın bir gelecekte kredi çekmek iflasa adım atmakla eş değer hale gelecek maalesef bu gidişle.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
July 14, 2018, 08:27:42 PM

evet kredi kartı faiz oranlarının arttığına yönelik bilgilendirme yaptılar olmasaydı iyi olurdu
gulypz
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

View Profile
July 14, 2018, 11:33:44 PM

Kredi kartı bilinçli kullanımı bence çok az yani şunu söyliyim ben hiç doğru düzgün bir taksit düzeni ile ödeyemedim o kartı hiç bir zaman hep ya fazla yatırıdım ya eksik zaten faizden sürekli toklatlandık şimdi daha çok atacaklar.
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
July 15, 2018, 12:24:24 AM

Bu ülkede herkez koyun oldugu surece bu gözgöregöre biz sizii sömürüyoruz sizinde hiç bişiden anladıgınız yok diyrekten takılmaya deam edicekler sen nekadar dikkat diye bagırsanda kimse farkına varmayacaktır işin nekdaar ciddi oldugunu
pesos
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 15, 2018, 08:16:51 AM

zamın yeni adı güncelleme oldu artık. Dolara karşı yapılan güncellemeler. Asla zararlı değildir. Sizin için yapılan hamleler hepside Cheesy

Üniversiteye ilk girdiğimde kredi kartı aldım devletin vereceği kredi için. O kartta 500 liralık limit vardı. Bir kere ona girdim açığı kapatmam neredeyse 1 senemi aldı. Ondan sonra bir daha ne kredi aldım ne de krediye girdim. Akıl kârı iş değil.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
July 16, 2018, 09:16:18 AM

2,5 aylık azami bununla sınırlı kalmaz. faizlerin artması ile bankalar buna kayıtsız kalmaz. kar patlaması yapacak bu bankalar ama bize en ufak faydası yok. zengin daha zengin, fakir daha fakir. hayat pahalılığı da cabası.

hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
July 16, 2018, 09:29:54 AM

Faizleri düşüreceklerdi ama tam aksine iyice hoplatmaya başladılar; paradan para kazananlar köşe olurken orta ve alt gelir düzeyindeki insanlar bu durumdan oldukça kötü etkileniyor.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
July 16, 2018, 10:30:01 AM

2,5 aylık azami bununla sınırlı kalmaz. faizlerin artması ile bankalar buna kayıtsız kalmaz. kar patlaması yapacak bu bankalar ama bize en ufak faydası yok. zengin daha zengin, fakir daha fakir. hayat pahalılığı da cabası.

orta kesim kalmadı artık. Hele türkiye'de yıllardır orta kesim fakirleştiriliyordu artık tamamen fakirleşti. Bundan sonra gelen her haber fakiri daha da fakir yapıyor. zengine laf yok zaten.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
July 16, 2018, 10:43:34 AM

Faizin yükselmesi ülkemizdeki yatırımları ciddi anlamda sekteye uğratacaktır ,zaten ciddi derecede işsizlik var iken birde faizlerin artması ekonomik anlamda dar boğaza sokacaktır ülkemizi.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
cubukkraker
Jr. Member
*

Activity: 74
Merit: 1

View Profile WWW
July 16, 2018, 11:02:31 AM

%0.5 düşük bir oran gibi gelebilir fakat kredi kartı ödemesinde sıkıntı çeken insanlar azami dikkat etmesi gerekiyor bu konuya. Her ay asgari ücret ödemek gibi bir huyunuz varsa yakın zamanda önünü alamayacağınız açıklar oluşabilir.

TREEBLOCK.io   //   TOKEN GENERATING EVENT
▶▶▶▶▶▶▶▶▶▶   ICO is LIVE  》 JOIN NOW!   |■■■
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
July 16, 2018, 01:25:18 PM

Kredi borcu olanların Allah yardımcısı olsun gerçekten sıkıntılı günler bizi bekliyor,sudaki kurbağa misali insanlara hissettirmeden güncelleme yapıyorlar diyeceğim ama artık hissedilmeyecek gibi değil en basitinden gıda fiyatları bile her şeyi ortaya koyuyor.
calmaral
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
July 16, 2018, 02:34:47 PM

Zaten ödediğimiz faturaların yarısından fazlası vergi ve kesintilerden oluşuyor, yapılan zamlara bakıyorsunuz bir de elinizdeki paraya buhar olup uçmuş gitmiş ay sonunu geçirebilirsek şükrediyoruz.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: