Bitcoin Forum
June 14, 2024, 08:13:46 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin ve Alternatif Kripto Paralara karşı BEYİN YAMYAMLARI  (Read 102 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 30, 2018, 10:08:17 AM

Televizyonda özellikle  ntv,bloomberg gibi tv kanallarının  ekonomi haberlerinde Hemen hemen her gün bitcoin ve altcoinler hakkında saçma sapan ipe sapa gelmez yorumlar görürsünüz.
Neymiş efendim.Bitcoin eski popülaritesini yitirmişmiş.
Bir oyunmuş sonunda yok olmuşmuş.
Bunun altında bir  değer yokmuş sonunda patlamış.
Bu arkadaşların kafa yapılarını cidden merak ediyorum.Acaba blokchaini ne kadar biliyorlar bilmiyorum ama.
Blockchaini övüp övüp,bunu bize armağan eden bitcoini yerin dibine sokunca ellerine ne geçiyor anlamış değilim.
Dedikleri gibi blockchain her yere adapte olacaksa ulan zaten en önemli meselelerden biri olan paranın kontrolüde blockchainin eline geçecektir.Yani kontrolü merkezden alıp merkezsizleştirecektir.
Şimdi gelelim bu arkadaşların karın ağrılarına.
Bunların en büyük karın ağrıları.Ulan sıfırdan para yaratıyorlar.Milyar dolarlk bir piyasa hacmine ulaşıyorlar.Bu nasıl olur.
Bu olsa olsa dolandırıcılık olur diyorlar kendi içlerinde.
Onlara suratlarına karşı bağıra bağıra şunları söylemek isterdim.

-Siz 300 milyon dolarlık bir parayı hiçbir aracı kurum olmadan,yaklaşık 10 dakika da dünyanın öbür ucuna 18 cente yollayabilir misiniz ?
-Siz asla sahtesinin basılıp piyasaya sokulamayan bir para birimiyle kağıt paraları nasıl kıyaslarsınız?
-Siz Şimdilik bankacılık,noter ve fatura işlemlerini gerçekleştiren tüm insanları işsiz bırakıp  o birimleri ve binaları yok edebilecek bir teknolojiyle o 2 sıkmayla yırtılacak kağıt paraları nasıl kıyaslayabilirsiniz?
-Sizin blockchain teknolojisi ve ethereum alt yapısıyla hazırlanan devasa projelerden haberiniz var mı?Hangi büyük firmaların blockchaini çoktan kendilerine entegre etmeye çalıştıklarının farkında mısınız ?

BITCOINDEN KORKUN ONUN GÜCÜ SİZİN  YARIM BİLGİYLE YAZDIĞINZI 2 CÜMLELİK BOŞ LAFLARINIZDAN ETKİLENMEZ.
O GÜCÜNÜ KULLANICILARDAN ALIR.

Her geçen gün ne kadar çok günlük yaşamda kullanılırsa fiyatıda o kadar stabil hale gelecek.
Ve bir gün zirvede belki 50 bin belki 100 bin belki 1 milyon dolarda sabitlenecektir.

ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
June 30, 2018, 10:47:06 AM

Gelecekten ve ve teknolojik değişimlerden asla kaçamassınız. Dünya tarihi boyunca yenilikler hep büyük zorluklarla ve engellemelerle hayata geçmiştir.  Yakın gelecekte bitcoin çok daha kullanılır ve değerli olacaktır.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
June 30, 2018, 10:48:19 AM

yazının tamamına ve özellikle son paragrafına katılıyorum. kripto günlük hayata ne kadar entegre olursa fiyat da o şekilde stabilleşecek ve yükselmeye başlayacak. zaten öyle yada böyle herkesin dediği gibi özellikle bitcoin çok büyük rakamları görecek. burada sadece sorulması gereken şu . ne zaman görecek?
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
June 30, 2018, 10:57:10 AM

Neden de diğer borsa ile ilgilenenler BTC adını duyunca balon su bu demeye başlıyor. Ayrıca TV ye bu işi bilen bir kişi çıkınca programda bu işten habersiz olanlar bu adam ne anlatıyor diye öğrenmek yerine bok atmaya çalışıyor. Kendi çaplarında tassak geçmeye çalışıyorlar. Bir kere TV de eylem culculoglu kadar nükleer olmuştu galiba haber türk kanalında diğer konuklar resmen dalgaya almaya çalışıyor adamı.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
June 30, 2018, 10:57:57 AM

Gelecek, gelecek isteseniz de istemeseniz de gelecek Smiley Tüm dünya blockchainin inanılmaz teknolojisine ayak uydurmak zorunda kalacak zaten toplum ayak uydurur ancak bankalar falan engel olmaya çalışacak hatta tv de kamu spotu diye kripto paradan uzak durun diyecekler Smiley
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
June 30, 2018, 11:00:38 AM

televizyonda bitcoin yeni saadet zinciri yada yeni dolandırıcılık yönetimi vs haberleri dönüyor ya. işte o haberleri yapanlardan tanıdığım bile var . adamın senden benden fazla yatırmı var. ama diğer tarafta ekmek parası işte Smiley
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
June 30, 2018, 03:26:54 PM

finans piyasalarinda yatirim araclarinda aslolan guven malesef cryptoparalar uzerinde yok. bu nedenle finansla ugrasan kisilerin bu piyasaya o gozle bakmalari cok normal. bugun bistte yada herhangi bir borsada alacaginiz emtianin fiyati uzerinde cesitli etmenler var, kur piyasasinda ornegin ulkenin altin dolar rezervi dis borcu uretim verileri vs etkili. burada mesela btc nin fiyati neye gore belirleniyor? arz-talep disinda fiyat uzerinde yapabilecegimiz tek yorum madencilik maliyeti.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
June 30, 2018, 08:28:24 PM

konu jınbi tribünü gibi maaşallah, herneyse, patron güzel söylüyorsun ama her yeni gelen eski tarafından itilir, değişim zordur eski için, mevcut düzenini bozmak istemez, eninde sonunda değişim olacak.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
June 30, 2018, 08:43:58 PM

300 milyon dolarlık parayı aracı olmadan 18 cent kesintiyle başka ülkedeki birine yollarım dediğiniz kısımdan sonrasını okumadım. 

Sen o parayı borsalar dışında bozdur al gel sonra burada yaz. Dersen ben atmden çekerim o da aracılı oluyor. Yine dersen elden bozum yaparım. Varsa borsalarla aynı kurdan bozan soyleyin biz de bilelim

Millete sallıyorsun ama senin de pek bilgin yok görünüyor

shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
June 30, 2018, 08:50:16 PM

Bu kadar değişken bir piyasa ile ilgili konu açıldığında elbetteki kötü diyecekler. Bir de iyi derlerse kesilecek reklam bütçeleri var, mecburlar.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
June 30, 2018, 08:50:33 PM

Söylediklerine katılmamak elde değil. Ortada popülarite kaybetme diye bir şey yok aksine kripto para kullanıcıları sürekli artıyor.
Günlük hayatta kullanım yeri buldukça ve bir ekonomi haline geldikçe Bitcoin daha istikrarlı ve daha değerli olacaktır..
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
June 30, 2018, 08:54:07 PM

tabiki herkes kendine göre yorumlar yapıyor bir gün birilieri btc olmadan önce bitcoin böyle olacak ve çok değerlenecek deseydi ne diyecektik tabiki çoğu kişi gibi bizlerde boş şeyler derken muhtemelen ama şimdi dünyada en değerli para birimi oldu .Şimdi tv ve başka kanalların bitcoini karalamalarına  şaşırmamak gerek diye düşünüyorum yakında değeri arttığında keşke alsaydım demememk için az da olsa alınması gerekir  diye düşünüyorum bakalım son durumda bitcoinler artacak mı yoksa denildiği boşmudur bekleyip hep birlikte göreceğiz

twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
June 30, 2018, 09:02:08 PM

Günümüz kripto para piyasası ve piyasanın içinde bulunduğu durum malesef ki böyle yorumların artmasına vesile oluyor. Öte yandan blokzincir teknolojisi ile kripto paralar konusunu farklı değerlendirmek gerekiyor. Piyasaya ilgi arttıkça ve Bitcoinin günlük kullanımı arttıkça düşüncelerini değiştirecek milyonlarca insan var.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: