Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:11:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ekonomi çok mu iyi? Hadi canım sende! (İnceleme yazısı)  (Read 495 times)
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
July 07, 2018, 12:30:26 PM

O kadar eline sağlık ki gerçekten teşekkür ediyorum kendi adıma. Yazdığın şeylerin büyük çoğunluğuna birebir katılıyorum ama gel gelelim içinde bulunduğumuz kötü gidişatı kimseye anlatıp izah edemiyorsun. O tencerede kabaran baloncuklarla kendilerini avutmak istiyorlar.
1714864309
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714864309
Reply with quote  #2

1714864309
Report to moderator
1714864309
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714864309
Reply with quote  #2

1714864309
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 07, 2018, 04:13:09 PM

Teknik bilgi ve herhangi bir konuyla ilgili bilgisi olmadığı için halkımızın yapılan açıklamalara çok güzel kanıyorlar. Ekonomimiz iyi deniliyor ama değil. Neden bu kadar yüksek zamlar oluyor. Ülkedeki üretim ve ihracat eksikliğini halkın cebinden çıkarıyorlar.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
geliyorumbensana
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
July 07, 2018, 07:59:02 PM

Hiç bir şey göstermesek yazmasak açıklamasak bile devlet memurumuuzn maşının dolar karşısında ne kadar değer kaybettiğini görmek her şeyi açıklıyor bence .
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
July 07, 2018, 08:24:08 PM

Ekonomimiz malesef çok kötü durumda ve geleceğe yönelikte pek olumlu hamle yok çünkü üretimimiz çok zayıf üretim yaptığımız maddelerinde katma değeri çok düşük.
MasterYi35
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 10, 2018, 07:19:52 PM

Görseller ile ah vah edecek kadar açık bir anlatım olmuş öncelikle bu konuda sağolasın, ancak 81 milyonluk nüsufta 23 milyon mahkeme dosyasından bahsetmişsin. Aslı yoktur zannettim ve kontrol ettim gerçekten asılsız bir bilgi değil! Öncelikle bizim hukukumuzun güvenilir olması lazım, hakim ve savcı statüsünü sadece kullanmamalı, hakkını da vermeli..
konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
July 10, 2018, 09:21:20 PM

ben bu ekonomiye patates soğan üzerinden bakılmasını anlayamıyorum.bu dönemsel bir durum va bu piyasanın da balinaları var.onların ürünleri topladığı da söyleniyor.ki şu an gayet düştü fiyatlar.onun dışında söylediklerine katılıyorum.
darkedelf
Newbie
*

Activity: 161

View Profile
July 10, 2018, 09:44:47 PM

şu an söylenen şeylerin hepsi kısa vadeli ve uzun vadeli hiç bir çalışmadan bahsedilmiyor.eğitimle birlikte bir plan hazırlanmalı.10 sene sonramızı kurtarabiliriz.
hannapulu
Jr. Member
*

Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
July 11, 2018, 09:27:22 AM

Ekonomimiz malesef çok kötü durumda ve geleceğe yönelikte pek olumlu hamle yok çünkü üretimimiz çok zayıf üretim yaptığımız maddelerinde katma değeri çok düşük.

Katma değer düşük ama kendi ürettiğimiz ürünleri bile alamaz hale geldi vatandaş patates soğan fiyatı ne hale geldi, tarım hayvancılıkta dışarıya bağlı hale getirildik çok acı şeyler bunlar ama çoğu insanın umrunda değil.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
July 11, 2018, 11:24:35 AM

Bu verileri ve dokümanları muhalefeti temsil eden kişiler doğru düzgün halka anlatamadılar.
Evet ortada bir ekonomik sorun vardı ama bunun boyutunu iyi anlatamazsan yine kaybedersin.

aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
July 11, 2018, 12:24:44 PM

Ekonomimim maalesef iyi durumda değil ,biz her anlamda gelişmekte olan ülkeler arasında yer alıyoruz ,buna istinaden diğer gelişmekte olan ülkeleride ele alıp bir karşılaştırma yapmak daha doğru olacaktır ,ve maalesef bütün bu ülkeler aynı durumda.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
minionstar
Member
**

Merit: 10

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
July 11, 2018, 12:27:02 PM

Ekonomi ile ilgili problem gerçekten ciddi boyutlarda. Paramız her geçen gün değer kaybediyor ancak bir kesim durumun ciddiyetinin farkında değil. Ve bu kesimin büyük çoğunluğu zor geçinenler maalesef.

asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 11, 2018, 06:23:59 PM

maalesef sorgulamadan, araştırmadan gidip oy verenler var. ekonomimiz güçlü olsa dış mihraklar ne yaparsa yapsın kesinlikle bu kadar agresif yükseliş dolarda olmazdı. ekonomimiz o kadar mükemmel ki türk lirası ucuzladı, enflasyon, faiz artık sonraki senelerde ben tarihi rekorlar bekliyorum.
dagdann
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
July 12, 2018, 02:43:08 PM

demokrasi olmazsa hukuk olmaz, hukuk olmazsa güven olmaz, güven olmazsa yatırım olmaz, hadi bunların hepsine göğüs gerdik diyelim bunun için üretim olması gerekir. var mı? yok. bunlar daha iyi günlerimiz. az önce iphonex fiyatı 1400 lira artış gösterdi, haziran ayında otomobil satışları yüzde 39 düşüş gösterdi ki bu veriler sadece filo alımlarını gösteriyor.
evet ekonomi harika.
deli.mehmet1
Newbie
*

Activity: 76

View Profile
July 12, 2018, 10:48:22 PM

Seçim bitti dolar düşecek ekonomimiz eski haline geri dönecek , Türk lirası yeniden değer kazanıcak arkadaşlar bir türlü anlayamadılar bunun seçimle bir alakası olmadığını seçimden çok ileri bir sorunumuz olduğunu kabul etmek istemediler ürememek satmak ...
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
July 13, 2018, 07:15:08 AM

Tablolar ve grafikler aslında durumu ortaya koyuyor bu aşırı harcama ve borçlanmanın bir yerden sonra patlayacağını ve bizi kaçınılmaz sona doğru götürdüğünü gösteriyor ne diyelim hayırlısı
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
July 13, 2018, 09:15:49 AM

gerçekler televizyon kanalı aracılığı ile her vatandaşa ulaşamıyorsa eğer küçük bir broşür çıkartırsın, dağıtırsın herkese. gerçekleri halen yazamayan o haber kanalları utansın ne diyeyim.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
July 13, 2018, 02:10:15 PM
Last edit: July 13, 2018, 02:32:09 PM by hero1111

Güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık  ben de görüşlerinizi merak ettiğim bir soruyu sormak istiyorum; ekonominin iyi olduğunu savunanlar diyorlar ki bak herkes araba alıyor önceden bu kadar araba var mıydı falan diyorlar sizlerde bu soruyla karşılaşmışsınızdır ama hakikaten çevrenize baktığınızda evet adamların dedikleri doğru ama insanların araç alması o ülkedeki insanların zenginleştiğinin göstergesi midir ? sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum ?
HecarimTR
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 14, 2018, 06:30:44 PM

Kelimelerin kifayesiz kaldığı noktada kendimize bir çıkar bulmaya uğraşırken gerçekler ilke bu denli yüz yüzer kalmamız güzel oldu diyemiyeceğim, Ama ellerine sağlık hepimizin gözüne örülmeye çalışan perdeyi bir güzel aralıyorsun ki sorma. Bazen inanmak istemiyor değilim bu konulara. Ama şuan resmen saman'ı bile ihtal eder duruma gelmişiz, tamı tamına 22 adet tır ile beraber aynı yerdeydim bugün. Durumun bu olduğunu görmek en basitiyle bile açıklıyor durumu. Saman der geçersin memleketin her köşesinde kim bilir kaç bintanesi var..
Cryptorianx (OP)
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
July 15, 2018, 04:30:14 AM

O kadar eline sağlık ki gerçekten teşekkür ediyorum kendi adıma. Yazdığın şeylerin büyük çoğunluğuna birebir katılıyorum ama gel gelelim içinde bulunduğumuz kötü gidişatı kimseye anlatıp izah edemiyorsun. O tencerede kabaran baloncuklarla kendilerini avutmak istiyorlar.

Teşekkürler.
pesos
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 15, 2018, 07:21:19 AM

Devlet büyüklerimiz her ne kadar dolar hakkında bizi ilgilendirmez demiş olsa da dolara bağımlı bir ülkeyiz. Aldığımız teknoloji ürünü, kredi, yiyecek, içecek  her alanda dolara bağımlıyız. Doların da artması ile birlikte çeyrek altın da artar soğan da artar.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: