Bitcoin Forum
June 25, 2024, 09:51:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Telegramda Proje takibi yapılırken aman dikkat dolandırıcılık yöntemi  (Read 173 times)
mdikmetas (OP)
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
July 01, 2018, 09:29:09 AM

Arkadaşlar projeler ile sorularınız olduğunda yada buna benzer bounty olsun vb konularda sorularda telegram üzerinden hemen birileri özelden yazıyor ve sistemsel sorun olduğunu söylüyorlar sorunu çözmek için ufak miktarlarda btc yada eth talep etmektedirler bunun sonucunda işlemlerinizin tamamlanacağını söylemektedirler. dikkatli olmakta fayda var. bu tarz konular yalan dikkat edin.
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
July 01, 2018, 09:56:41 AM

Twitterdaki 1000 eth giveawaycılar gibi şebeke bunlar da. Bir iconun telegramına gir dilenci gibi yapışıyorlar. Eğer siz projenin adminine (isminin yanında admin ibaresi olur) kanalın chatinden kendiniz pm atmadıysanız bilin ki %99.9 dolandırıcıdır.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
July 01, 2018, 10:11:18 AM

Burada bir arkadaşın konusu vardı bu şekilde dolandırılmış. sayıyı tam hatırlamıyorumda 100eth'den fazla bir meblağ ile. Telegramdan admin gibi konuşmuşlar yatırım yapmak istiyor musun falan diye. Demiş gönderim adresi değişti site daha güncellenmedi buradan gönderim yapabilirsiniz. sonrasını tahmin edebiliyorsunuz.

telegramdan konuşurken admin ibaresine bakın. hatta siteden de teyit almaya çalışın canlı destek varsa canlı destek yoksa mail yoluyla.

sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
July 01, 2018, 10:19:08 AM

Malesef Bounty ve Airdroplar sayesinde telegramlarımız çöp olmak üzere. Belli bir süre sonra coinlerin telegramlarından çıkmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden dolandırıcıların yazılarından bile haberim olmuyor Smiley

BankDex.io  / Decentralized Exchange
nartanesi
Jr. Member
*

Activity: 111
Merit: 1

View Profile
July 01, 2018, 06:33:47 PM

aman dikkat bendende yakın zamanda bu tarz talepler oldu akıllandığımız için dikkatimi çekmiyor ancak çok ciddi bir durum
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 01, 2018, 06:41:02 PM

1001 türlü dolandırıcılık yöntemleri inden biri daha. Telegramda Admin rütbesindeki insanlara da inanmayın. Özelden size yazıp sizi kandırabilirler. Güya presellden size token verecekler Smiley

Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
July 01, 2018, 06:48:05 PM

Dikkatli olmakta fayda var piyasa durulunca mantar gibi çoğaldı bu tür dolandırıcılar
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
July 01, 2018, 07:54:19 PM

Şu sıralar bunun gibi çok fazla duyum almaya başladık kripto topluluk olarak. Ama bence yatırım yapan insanlar bu tarz şeylere kandıkları için sorumluluğun çoğu dolandırılanlarda. sonuçta zengin olmak hayaliyle kısa yol bulduğunu düşünenlerin kendisine sorması gereken ilk soru neden ben olmalı?
pavetjove
Newbie
*

Activity: 118

View Profile
July 02, 2018, 08:29:29 PM

Birkaç kere bana rast geldi. İlk defasında yeni olduğum için anlayamadım ama zaten alım planlamadığım için sorun olmadı. Sonraki seferlerde durumu çaktığım için bastım küfürü
enginp
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 02, 2018, 08:42:38 PM

Benim de çok rastgeldiğim bir durum, konu açan arkadaşı tebrik ederim buna değinilmemişti. Aman dikkat özellikle yatırım yaptığınız/yapacağınız ICO ise kesinlikle dikkat edilmesi gerekiyor.
ErdemliKadir
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
July 02, 2018, 10:10:09 PM

Gece gündüz bu işi yapanlar var herhalde hangi projeye katılsam kesin birileri özelden mesaj atıyor. Hiç okumuyorum bile artık alıştım hemen blokluyorum
unutbunudostum
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 03, 2018, 01:51:36 AM

Her yerde de cüzdanızı da açmayın arkadaşlar .
Delilergibi
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
July 03, 2018, 11:35:33 AM

Artık bunlar dolandırıcılıkta çığır açılmış durumda
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
July 03, 2018, 12:00:56 PM

Böyle bir durumla daha önce karşılaşmadım ama bir hayli yaratıcı olmuş bu da. İnsanlar genelde haklarını aramak konusunda zorlandıkları için bu dolandırıcılara sonunda bir dinleyen oldu diye sorgusuz şekilde sarılabilirler.

mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
July 03, 2018, 12:16:38 PM

4-5 ay önce benimde başıma gelmişti,admin olarak tanıttı kendini rasgele telegramdan üyelerden seçim yapıp bir miktar eth karşılığında 3x 4x bonus token vereceğiz demişti. üşenmedim 1 saat konuştum işlerin yabancısıyım dedim ilk defa giriyorum ayağına tek tek yol gösterdi bana  Cheesy uğraştığına pişman olmuştur. a den z ye herşeyi teker teker anlattı ne gülmüştüm en sonunda mail adresi istemişti ingilizce küfürlü mail adresi yazıp göndermiştim engelledi mail adresini gördükten sonra  Grin
ainsondec
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
August 25, 2018, 03:31:09 AM

hala bu numaraları yiyenler var mı ya??
keepaybeb
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 26, 2018, 03:04:48 AM

evet benimde başıma geliyor bu sürekli kendini admin gibi tanıtıyorlar eth gönder coin gönderelim diyorlar. İnanmayın dikkatli olun arkadaşlar!
Pages: [1]
  Print  

Jump to: