Bitcoin Forum
June 25, 2024, 05:07:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yerli Ve Milli Dediler Dolandırdılar (TURCOIN)  (Read 248 times)
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

Activity: 50
Merit: 14

View Profile
July 01, 2018, 12:45:01 PM

Kıbrıs merkezli kurulan Hipper A.Ş.'nin geçtiğimiz ocak ayında "Bitcoin'e rakip Turcoin geliyor" sloganıyla lanse ettiği Türkiye'nin ilk dijital parası Turcoin'de büyük vurgun yaşandı! Sabah'ın haberine göre firma binlerce kişiyi dolandırdı ve yöneticileri yurt dışına kaçtı...

1 milyar TL ile sırra kadem basan Hipper A.Ş. yöneticileri gibi firmanın %49 ortağı Anafis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sadun Kaya'nın da yurt dışına kaçtığı iddia edildi. Mağdur olan binlerce vatandaşın şirketin tesislerini bastığı belirtilirken, üst yönetim kadrosundan bir muhatap bulamamaları dikkat çekti.

Vatandaşlar tesisleri bastı

Kısa zaman önce 22 yöneticisine Mercedes marka otomobil hediye eden Hipper A.Ş. şirketi, yalnızca 1500 TL'lik yatırıma aylık 250 TL kazanç vadetmişti. Bu iddia ile kısa zamanda pek çok vatandaşın parasını toplayan şirketin yöneticileri ortadan kayboldu. Bunun üzerine alacaklılar şirketin Kocaeli'nde bulunan tesislerini bastı, sosyal medyaya ve savcılıklara şikayetler yağmaya başladı.

Konuyla ilgili olarak Anafis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sadun Kaya'ya telefonla ulaşıldı. Kaya, Gümrük Bakanlığı'nın incelemesine kadar sistemin kusursuz çalıştığını dile getirirken, ortakların kendisini suçladığını ancak asıl kandırılan tarafın kendisi olduğunu dile getirdi. "Sistemde toplanan paradan benim hesabıma 30 milyon TL geldi. Diğer ortaklar benden habersiz 400 milyon TL toplamış. Şu an herkes suçu bana atmak istiyor. Bana dekont gönderenlere ödeme yapıyorum." diyen Kaya, şöyle devam etti: "Bankalar, bakanlık incelemesine paralel hesapları bloke etti. Ödemelerimiz aksadı. Sistem de tıkandı. Oyuna geldim. Bu işten aklanınca kendimi titan ve networking pazarlama ile mücadeleye adayacağım" dedi.!

https://twitter.com/erhanunall
unutbunudostum
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
July 03, 2018, 02:57:50 AM

Dikkatlı olun arkadaşlar böyle scamlara paranızı kaptırmayın araştırmanızı iyi yapın.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
July 03, 2018, 12:57:01 PM

İnsanlarımızda kolay para kazanma hayali olduğu sürece. Çiftlikbank gider, Turcoin gelir, Zart gelir Zurt gider.

İnsanlarımızın bilgilenmesi lazım.
MasterYi35
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 03, 2018, 04:14:21 PM

3 kuruşa 5 köfte yok be ustam.. Daha ne çok yiyecekler bakalım bizi milletimizin parasını böyle işlerle
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
July 03, 2018, 10:53:00 PM

bu ve benzeri dolandırıcılık sistemleri çıkmaya devam edecektir. Aklınızı başınıza alın ve para hırsı gözünüzü kör etmesin. Kimse kimseye her ay düzenli atırdığın paranın yarısını falan vermez. bir yerde patlayacağı bellidir.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
July 04, 2018, 09:47:10 AM

İnsanımız yerli ve milli dedimi desteklemeyi seviyor ama para kazanmak için seviyor. Böyle her şeye atlarsanız olacağı bu, kim kime bedava para veriyor.

thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
July 04, 2018, 11:33:49 AM

İnsanımız yerli ve milli dedimi desteklemeyi seviyor ama para kazanmak için seviyor. Böyle her şeye atlarsanız olacağı bu, kim kime bedava para veriyor.

bizim insanımızda ben yatayım benim param katlasın hayali olduğu müddetçe yerlisi yabancısı hiç farketmiyor hepsinden tokatlanıyoruz.
bunlardan öncede yabancıların bitcoini katlama sistemleri vardı. x tane bitcoin yatırıyorsun 3 gün sonra 2x olarak iade ediyorlarmış Smiley az yedirmediler oraya da para

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
July 04, 2018, 11:42:23 AM

Elebaşlarının Sakarya'da yakalandıkları ile ilgili haber görmüştüm dün. Bunlara paralarını kaptıranlar artık o paralarını unutsunlar ayrıca yerli ve milli hikayelerine aldananlar her daim dolandırılsınlar gram umrumda olmaz  Cheesy

Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
July 04, 2018, 11:49:05 AM

Bizim milletin aklı da zaten hep dolandırıcılığa çalışıyor ne hikmetse.  Hiç ben de yapayım ben de üretim demek yok hep hazıra konuyor.  Yazık bazen üzülüyorum elimizde bu kadarinken varken üretmeyen bir milletiz. Halbuki ülkemizde bu kadar mühendis ve bilim insan yetişiyor çok yazık

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
perseus11
Jr. Member
*

Activity: 134
Merit: 1

View Profile WWW
July 04, 2018, 12:11:25 PM

2. tosuncuk vakkası 1 kuruş kazanalım diye 1tl harcayan yurdum insanı düşünmeden haraket ediyor bence buna bir son vermeliyiz...

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
alpddere
Newbie
*

Activity: 75

View Profile
July 04, 2018, 12:14:10 PM

burası böyle bir ülke oldu artık. yol göstermiş gibi olmayayım ama yerli ve milli diyerek başarılı olamayacağınız bir sektör yok.
hearttopicpositived
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
July 04, 2018, 02:15:50 PM

turcoin yazısını gördükçe gülesim geliyor
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
July 04, 2018, 03:10:25 PM

burası böyle bir ülke oldu artık. yol göstermiş gibi olmayayım ama yerli ve milli diyerek başarılı olamayacağınız bir sektör yok.

başarıdan kastın para toplayıp kaçmaksa evet başarılı olamayacağımız bir sektör yok. Ha gerçek başarıyı sağlamış yerli ve milli örnekleri bir elin beş parmağını geçmez.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 04, 2018, 09:22:00 PM

Bu iki sirket resmen danisikli dovus kurallarini uyguluyor. Sadece vurup kacma uzerine gelistirilmis bir senaryo bu aciklamalarin tumu bence. Itibar etmemek gerek her iki sirketede. Korkarim ki bundan sonra gercekten Turkler icinden birileri iyi bir sey yapmaya kalktiklarinda bu örneklerle sık sık muhattap olacaklar, emekleri yenecek.
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 04, 2018, 09:26:36 PM

Yerli milli kavramı son zamanlarda o kadar çok şey ile birlikte kullanılarak içi boşaltıldı ki üzerine bir de bunu gördüm şaşırdım mı hayır. Bizim millet daha doğrusu insan psikolojisi oturduğu yerden para kazanmaya amma meraklı arkadaşlar daha kaç olay yaşansın ya olmaz böyle şeyler hayır zamanında uyarında bize kızıyorsunuz.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
July 04, 2018, 09:42:16 PM

Maalesef bu haberleri gormek uzucu. Turk halkinin kripto para piyasasina olan guvenini yok ediyor. Masallah turk halkini dolandiran dolandirana zaten durmusuz her gecen bi cakiyor.
redeyesto
Member
**

Activity: 62

View Profile WWW
July 04, 2018, 09:48:20 PM

kesinlikle ben okumaktan bıktım millet para kaptırmaktan bıkmadı
derinmertmert
Newbie
*

Activity: 72

View Profile
July 05, 2018, 02:38:34 PM

bu kolay yoldan para kazanma hırsımız yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı. bir de fanatiklik var tabi. hatırlayın çiftlik bankı eleştirenlere edilen küfürleri, çekilen videolar vs. bu ülkeye en gerekli şey pozitif eleştiridir.
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
July 05, 2018, 02:45:02 PM

bu kolay yoldan para kazanma hırsımız yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı. bir de fanatiklik var tabi. hatırlayın çiftlik bankı eleştirenlere edilen küfürleri, çekilen videolar vs. bu ülkeye en gerekli şey pozitif eleştiridir.

Çiftlik bankı burada çok savunmuşlardı. Hatta babalarının şirketi gibi güveniyorlardı anlatıyorlardı Smiley
ne oldu şimdi onlara pek ortada görünmüyorlar. aynısı bu dolandırıcılar için de geçerliydi.

az dinlemek gerekiyor insanları. Özellikle dediğiniz gibi pozitif eleştirileri.
januattrok
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 27, 2018, 05:30:02 AM

sahibi olan şerefsizin hani bitcoini çökertecek kadar çok bitcoini vardı elinde? Şerefsiz başka bir şey değil!
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: