Bitcoin Forum
May 05, 2024, 08:42:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Sahte Bitcoinler Ve Sonsuz Dip Döngüsü  (Read 193 times)
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
July 01, 2018, 01:43:00 PM
Last edit: July 01, 2018, 08:54:22 PM by Carolinawiestput28

Evet arkadaşlar bugn bir yerde denk geldim.Demek ki bitcoinde açık verebiliyormuş bunu öğrendim.2010 da bir zamanlar sahte blok ile 184 milyar bitcoin üretilmiş.Bunu transfer ederken tesadüfen fark etmişler ve sistemi hemen resetleyip açığı kapatmışlar.Peki ya 184 milyar adet değilde 3-5 adet parça parça yapsalardı ne olacaktı ? Peki ya şuan küçük parçalarla yapılıyorsa ? O açık kapanır diğer açıkdan yaparlar,ben asla açık olmaz diye düşünüyordum demek ki yanılmışım.

O tarih de 78$ değerin de yaklaşık 4700 adet Bitcoin. CEO Marko Kobal olayı doğrulamıştı.

2010 yılında bir hacker, Bitcoin sistemindeki açığı keşfetti. Tek bir blok zinciri oluşturmayı başaran hacker, bu blok vasıtası ile tam 184 milyar Bitcoin transferi gerçekleştirdi. Evet, doğru okudunuz Bitcoin’in tarihte ulaşacağı son sayıdan da fazla!

Olay, 2 adet 92 milyar adet Bitcoin’in ayrı ayrı transferiyle gerçekleşti ve üçüncü parçada ise gönderim ücreti yer aldı.

Elbette bu açık bir güvenlik açığından ziyade bir sistem hatasıydı. Bir anda trilyonlarca dolar kar elde etmeyi amaçlayan hackerın durumuna uyanan Bitcoin yöneticileri hemen sisteme müdahale etti ve tüm sistemi resetleyerek, ödemenin geçerliliğini bozdu ve her şey normale döndü.

Peki ya o hacker transferi gerçekleştirmeyi başarsaydı? Muhtemelen bambaşka bir hikaye olurdu.

Olan olay 2010 yılında olmuş 8 sene önce fark edilince hemen mudale edilmiş. Sanki geçen hafta olduda yok şöyle yok böyle o zamanki blockchan teknologisiyle şimdiki bir mi bitcoin ilk cıktıgı zamanki ile suanki durum aynı mı ? Hiç bir fark yok mu yani. Bitcoin babamızın oğlu değilya körü körüne neden baglanıyorsunuz bilemeyiz varsa çok derin bilgi söyleyin içimiz rahatlasın bana yok sen bilmiyon yok bitcoin saldırı almaz gibi koca karısı laflarla gelmeyin. Böyle lafları ben kahve kösesindeki okeye dönen dayıylada tartısırım.
1714941755
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714941755
Reply with quote  #2

1714941755
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714941755
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714941755
Reply with quote  #2

1714941755
Report to moderator
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
July 01, 2018, 02:45:50 PM

verdiğin link konuyla alakasız tamamen farklı bir olay. ayrıca böyle bir idda desteksiz atılmaz..
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
July 01, 2018, 02:53:46 PM

bu gerçek olmuş bir vaka mı yoksa efsanelerden bir tanesi mi ?
Şu ana kadar bitcoinin arkasındaki yapıda hiçbir açık bulunamadı eğer bulunsaydı blokzinciri çoktan yok olur giderdi.
burda önemli olan blokzincirin güvenirliği böyle birşey olması mümkün değil.
Sahte blok nedir ya.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
July 01, 2018, 03:03:06 PM

Başlık paris ama buralar hep Muş Cheesy Limkteki olay Nicehash ın haclenmesiyle ilgili. 2010 yılında sahte block ile 184 milyar milyon sen ne yaptın Cheesy Hadi varsayalım ki teorik %51 saldırı yapıldı 2010 da zaten bugüne kıyasla ağ çokta büyük değildi. 21milyon adet ile sınırlı bitcoin nasıl olduda 184 milyar tane basıldı bir block ile??
Atma Ziya demek istiyorum ve şu linkide  paylaşıyorum.
==> https://www.youtube.com/watch?v=OXIBJQhGytQ
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
July 01, 2018, 03:08:01 PM

götünden uydurduğun kaçıncı haber bu ? forumu kirletmeye tüm hızınla devam ediyorsun sayın parazit
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
July 01, 2018, 03:38:44 PM

Bu arkadaşta bir sorun var diye düşünüyorum bir tedaviye ihtiyacın olduğunu düşünüp çok ciddi bi tavsiyede bulunmak istiyorum lütfen yarın doktora git Smiley
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
July 01, 2018, 03:55:21 PM

Başlığı kimin açtığına bakıyorum genelde. Bu ismi görünce es geçiyordum. Belki de ilkkez bir başlığına post atıyorum. Yaşı 20 ya var ya da yoktur. Başkalarının açtığı başlığında alaya alıyor. Ayıp ettiği kesin, anlayacağını bilsem yapma diyecegim ama anlamayacagi için demeye gerek yok. Tavsiyem bu arkadaşı görünce cevap vermeyin. Kendi haline bırakın. Söner gider bence
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
July 01, 2018, 04:18:12 PM

Evet arkadaşlar bugn bir yerde denk geldim.Demek ki bitcoinde açık verebiliyormuş bunu öğrendim.2010 da bir zamanlar sahte blok ile 184 milyar bitcoin üretilmiş.Bunu transfer ederken tesadüfen fark etmişler ve sistemi hemen resetleyip açığı kapatmışlar.Peki ya 184 milyar adet değilde 3-5 adet parça parça yapsalardı ne olacaktı ? Peki ya şuan küçük parçalarla yapılıyorsa ? O açık kapanır diğer açıkdan yaparlar,ben asla açık olmaz diye düşünüyordum demek ki yanılmışım.

O tarih de 78$ değerin de yaklaşık 4700 adet Bitcoin. CEO Marko Kobal olayı doğrulamıştı. Haber link i :

https://www.coindesk.com/nicehash-ceo-confirms-bitcoin-theft-worth-78-million

Peki ya etherumda günde 10000 adet sahte eth üretiliyorsa kim nasıl %100 doğrulayabilir. Btc olarak satılır btcdende usd ye geçilir ve sonsuz bir dip döngüsü olusur ?

blockchainin mantıgını eger biliyorsanız bunun imkansız oldugunuda bilirsiniz. masternodeların görevlerinden biride bu. üretilen coinin gercekligini dogrulamak
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 01, 2018, 04:21:46 PM

İgnore ediyorum ilk defa bir üyeyi malesef. Blockchain bilen bunu yazmaz. Sürekli kendini doğrulayarak ilerleyen bir zincir bu. Böyle bir şey olursa ancak fork coini olur. Kabul eden madenci olmaz yani, olsa bile oda fork madencisi olur

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
July 01, 2018, 05:56:57 PM

Yeni trolumuz forumumuza hayırlı olsun. Bir de usenmemis gitmiş sahte haber bulmuş. Ethereum ağıyla alakalı hiç bir bilgin yok bir de örnek vermişsin

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
July 01, 2018, 06:20:18 PM

Ben daha önce böyle bir şey okumuştum. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum fakat Söylediğiniz bitcoin olarak satup dolara dönme olsa bile bir şekilde sorun çözülür. Binance hack olayında nasıl çözüldüyse bunda da çözülür.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
July 01, 2018, 06:31:42 PM

Yok artık DEVE!! Total suplysi belli bir coinin nasil sahte blokla üretile bilir ve döngü olarak bu iş devam etdirilir. Bu tamamile yalan bir paylaşım. Bu adam insanlarla dalga geçiyor galiba.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
July 01, 2018, 06:35:13 PM

Dedim gireyim bakayım neymiş bu durum diye sonra yorumları okudum ve yalan haber olduğu söyleniyor neyse bundan sonra bu kişinin haberlerini okumayacagim 😀

El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 01, 2018, 06:36:07 PM

Bence bu tarz konuları admine rapor etmeli. Bilgi kirliliği bmyle bir şey

ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
July 01, 2018, 06:37:58 PM

yahu milletin işi gücü yok insanları trollemek için saçma sapan şyleri bir araya getirip birde destekleyici fake haber bulup hemen kopyala yapıştırı basıyorlar. keşke forumda eksi merit verme seçeneğide olsaydı.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
July 01, 2018, 06:58:15 PM

yahu milletin işi gücü yok insanları trollemek için saçma sapan şyleri bir araya getirip birde destekleyici fake haber bulup hemen kopyala yapıştırı basıyorlar. keşke forumda eksi merit verme seçeneğide olsaydı.

bir an önce getirilmesi gereken bir özellik bence
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158

View Profile
July 01, 2018, 07:02:22 PM

%51 saldırısı ile bunu yapabilirler diye düşünüyorum ama kaldı ki o zamanki bitcoin madenciliği ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
July 01, 2018, 07:35:13 PM

iddianı ispatlanması gerekiyor. öyle havaya bir link atıp alakasız içerikle ne elde etmeye çalışıyorsun ki. emin değilsen de iddia ama bi bakalım diye gel evhama değil.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1615

View Profile WWW
July 01, 2018, 08:37:45 PM
Last edit: July 03, 2018, 12:53:29 PM by Vispilio

Bunlar komik iddialar seneler önce çözüme ulaştırılmış konular ancak Tether'ın karşılığının olduğu ortaya çıkarsa, ki kurucularının bir bankaya 1.5 milyar USD deposit etmedikleri

neredeyse garanti gibi, Tether'ın çöküşü piyasayı kısa vadede sert etkileyebilir. Tether'ı Fiat - Crypto çevirimleri daha rahat hale gelene kadar kullanılan biraz üç kağıtçılık içeren

bir kısa yol olarak değerlendirebilirsiniz.

DanielBTT
Newbie
*

Activity: 86
Merit: 0

View Profile
July 01, 2018, 08:45:03 PM

Böyle birşey olmuş olsaydı şuan btcye olan güven bu kadar olmazdı belki bu olay daha az bilinip mining yapılan zencash gibi coinler için geçerli olabilir
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: