Bitcoin Forum
June 17, 2024, 12:29:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 102 doları gördü Ne oluyor????  (Read 6620 times)
tuyas
Member
**

Activity: 107
Merit: 10

View Profile
February 10, 2014, 12:52:43 PM

umarım türkiyeden herhangi biri bu düşmede voleyi vurmuştur. Smiley

kimsenin vurabildiğini sanmıyorum.

tahminimce herkes en az zarardan nasıl kurtulurum diye bekliyor.

hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
February 10, 2014, 01:07:12 PM

İşin kötüsü hemen hepsi altcoinlerde. Çevirip çıkıyım, al sat yapıyım gibi bir şans da yok şu an.
Bütün altcoinler de dipleri görmeye başladı. Btc bir düşüyorsa onlar yarı yarıya düşüyor nerdeyse Grin
Bakalım ne olacak bu gidişin sonu.
tuyas
Member
**

View Profile
February 10, 2014, 01:21:03 PM

İşin kötüsü hemen hepsi altcoinlerde. Çevirip çıkıyım, al sat yapıyım gibi bir şans da yok şu an.
Bütün altcoinler de dipleri görmeye başladı. Btc bir düşüyorsa onlar yarı yarıya düşüyor nerdeyse Grin
Bakalım ne olacak bu gidişin sonu.

bu fırtına sonrası kendini zor toparlar...
ben diyim 1 hafta siz deyin 1 ay

labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 10, 2014, 01:25:15 PM

Forumda fırtınalar kopartanlara bakıyorum da hepsi btc yi 3 aydır tanıyanlar . Benim geçmişimde çok eski değil ama geçmiş süreç incelendiğinde bu tür dalgalar hep olmuştur en azından sistemi kavradığımı düşünüyorum. Kalbi dayanmayan satıp çıksın arkadaşlar. Ama yaygara yapmayın öldük bittik diye.

emperor37
Full Member

Activity: 140

View Profile
February 10, 2014, 01:26:27 PM

Forumda fırtınalar kopartanlara bakıyorum da hepsi btc yi 3 aydır tanıyanlar . Benim geçmişimde çok eski değil ama geçmiş süreç incelendiğinde bu tür dalgalar hep olmuştur en azından sistemi kavradığımı düşünüyorum. Kalbi dayanmayan satıp çıksın arkadaşlar. Ama yaygara yapmayın öldük bittik diye.

+100
aybey
Sr. Member

Activity: 243
Merit: 250

View Profile
February 10, 2014, 01:32:05 PM

Aynen öyle, 2 ken 2.5 oldumu süper 1.5  a ındımı battık.arkadaslar bırılerı kaybetcekkı bırılerı kazansın. Çin'in topyekun dumpından kurtuldu bıtcoin.bugunlerıde atlatır.

[ CENTRA ] Creating a World Connected to Cryptocurrency
▚▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▞
tuyas
Member
**

View Profile
February 10, 2014, 01:34:16 PM
Last edit: February 10, 2014, 01:45:31 PM by tuyas

Arkadaşlar kimse yaygara yapmıyor.

sizde kabul edin bu çinlilerin yasaklamasından sonraki en büyük düşüş.

bitcoinle ilgili ciddi bir güven sorunu var.bunu kabul edin.

http://www.cnbc.com/id/101402561

Eminim bu sorun halledilecektir. lakin bunun zamanın şu an kestirmek mümkün değil.

ayrıca madem kavradığını iddia ediyorsun.

tekrar 800 lere gelmesi ne kadar zaman alır?
sowanted
Full Member

Activity: 210

View Profile
February 10, 2014, 01:39:21 PM

102 dolar seviyesinde durdugunu gören oldumu btc-e de? sanırım bir bug oldu sitede öyle gösteriyor ddiye düşünüyorum.

grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
February 10, 2014, 01:42:15 PM

102 den nasıl satılabilir ki 500 lerde o kadar alım emri varken?
aybey
Sr. Member

Activity: 243
Merit: 250

View Profile
February 10, 2014, 01:42:56 PM

102 dolar seviyesinde durdugunu gören oldumu btc-e de? sanırım bir bug oldu sitede öyle gösteriyor ddiye düşünüyorum.
500 dolarların altında alabildiğini söyleyen yok btc e de.

[ CENTRA ] Creating a World Connected to Cryptocurrency
▚▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▞
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 10, 2014, 01:49:01 PM

btc de param olsa nmc ye ltc ye yüklenirdim şuan btc 2 ye katlamaz bu fiyattan ama nmc 3.75 rahat 5 i 6 yı görür,
ltc 16 da hiç olmazsa 20 y geçer kısa vadede
deforme
Member
**

Activity: 76

View Profile
February 10, 2014, 01:53:41 PM

birisi 10k+ btc sattı 100$ civarına ve btc protokolünde 2011 yılından beri bilinen bir problemin ayuka cıkması olayı var birileri 100$ ra btc satacak kadar ya panikledi yada bu açıktan faydalanıp para yaptı bilemiyorum. ama bu açık işi ciddileşirse tekrar bir 100$ rı gorur btc.
computeus
Full Member

Activity: 214

View Profile
February 10, 2014, 01:59:25 PM

birisi 10k+ btc sattı 100$ civarına ve btc protokolünde 2011 yılından beri bilinen bir problemin ayuka cıkması olayı var birileri 100$ ra btc satacak kadar ya panikledi yada bu açıktan faydalanıp para yaptı bilemiyorum. ama bu açık işi ciddileşirse tekrar bir 100$ rı gorur btc.
Neymiş ki o 2011 yılından beri bilinen ama düzeltilmeyen problem?
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
February 10, 2014, 02:03:44 PM

Arkadaşım kimsenin yaygara yaptığı yok. Zaten bu tür durumları göze alamayan uğraşmayacak bu işlerle.

Burada amacımız fikir teatisi yapmak. Mevcut durumdan en iyi şekilde nasıl faydalanılır onu konuşuyoruz. Yoksa bin küsur olduğu zamanı da gördük, doksan dolar olduğu zamanı da.
murthy
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
February 10, 2014, 02:13:36 PM

Panik konusunda sana katılıyorum, btc bu tarz manipülasyonlara açık ve buna hazırlıklı olmak lazım.

Öte yandan insanları forumda 2-3 aydır yazıyor diye küçümsemenin polemik dışında faydası olduğunu düşünmüyorum, insanları tanımadan sadece forumda geçirdikleri süreyi göze alarak sınırlandıramazsınız, btc'yi forumlara yazmadan takip ediyor olabilirler?

labtek38
Full Member

View Profile
February 10, 2014, 02:20:01 PM

Arkadaşlar kimse yaygara yapmıyor.

sizde kabul edin bu çinlilerin yasaklamasından sonraki en büyük düşüş.

bitcoinle ilgili ciddi bir güven sorunu var.bunu kabul edin.

http://www.cnbc.com/id/101402561

Eminim bu sorun halledilecektir. lakin bunun zamanın şu an kestirmek mümkün değil.

ayrıca madem kavradığını iddia ediyorsun.

tekrar 800 lere gelmesi ne kadar zaman alır?

Bitcoine karşı hiçbir zaman güven oluşmadı ve oluşamazda. Çünkü arkasında herhangi bir sermaye ve birikim yok. Herşey pamuk ipliğine bağlı. Dünya üzerinde hiç bir oranda örneği olmayan bir arz talebe bağlı fiyatı. Mesela Dünya üzerinde Buğday fiyatları da arz talebe bağlıdır ama ülkeler stokta buğday bulundurarak arzın çok az olabileceği verimsiz yıllarda burdan satış yaparak talebi karşılar ve fiyatların aşırı dalgalanmasını engeller. Şimdi burda elinde birkaç milyon btc bulunduran bir kurumun piyasayı regüle etmek amacıyla piyasadan BTC alımı yapmasını mı bekleyeceğiz? Ne kadar saçma değil mi? Yani btc yi düzenlemek için hiç bir kurum ya da kişi elini taşın altına sokmaz. tabiki piyasayı yönlendiren çok büyük para sahipleri var. Ve bunlar da vahşice diğer btc yatırımcılarının peşinde yani btc ekosistemini ideal ve adil hale getirmeye çalışmıyor. Mesela tweeter da pump gurupları var adamlar pump yapacağı coini söylüyor ve 15 sn sonra millet çılgın gibi almaya çalışırken gün içinde ucuza aldığı coini dumplıyor. Bunlar sermayesi 3-5 btc yi geçmeyen veletler. Tek sahip oldukları şey çevreleri geniş ve bir şekilde takipçileri acaba biz de paramızı katlabilirmiyiz diye inanıyor. Adam sonuçta birkaç saniyede coinin değerini 8-10 katına çıkarıyor ama bunu siz para kazanın diye yapmıyor kendi kesesinin derdinde. Tabi bunlar çulsuz velet. Ama birkaçyüzbin btc si olan napıyor işte şimdi yaşadığımızı yapıyor benim elimde 1 m btc olsa her hafta 100 k satsam piyasaya btc değeri şimdikinin 10 da 1 ine düşer ve çıkamaz da kolay kolay. sonra 2 ay boyunca düşürdüğüm piyasadan 1 hafta da kademeli alım yapsam 1 m btc yi 2-3 m btc olarak toplarım ve günlük çıkış ivmesi düşüşünden çok daha sert olacağından müthiş bir rüzgarla yeni yatırımcılarla birlikte başladığım seviyeden En az % 20-30 yükseğe çıkar. Bununla birlikte btc miktarımı da en az 2 ye katladığım için 2 ay içinde dolar milyarderliğinden dolar multimilyarderliğine terfi ederim. He sonuçta kefenin cebi de yok yani  Grin . Ama olayın temel mantığı. Mikro ölçeklisi her akşam altcoinler üzerinden yapılıyor makro ölçeği ise yaklaşık ayda bir btc üzerinden.

labtek38
Full Member

View Profile
February 10, 2014, 02:23:48 PM

Panik konusunda sana katılıyorum, btc bu tarz manipülasyonlara açık ve buna hazırlıklı olmak lazım.

Öte yandan insanları forumda 2-3 aydır yazıyor diye küçümsemenin polemik dışında faydası olduğunu düşünmüyorum, insanları tanımadan sadece forumda geçirdikleri süreyi göze alarak sınırlandıramazsınız, btc'yi forumlara yazmadan takip ediyor olabilirler?

Ben de 2-3 aydır yazıyorum zaten kimseyi küçümsemiyorum. Zaten 1 yıldan eski kullanıcılar yazmaya tenezzül bile etmiyor gerek görmüyor. Hatta foruma doğru düzgün baktıklarını bikle sanmıyorum . Bu işle profesyonel ve geniş çaplı ilgilenenlerin elbette forumdan daha iyi buluşma ve bilgi alışverişi yapma ortamları vardır.

deforme
Member
**

Activity: 76

View Profile
February 10, 2014, 02:30:51 PM

Neymiş ki o 2011 yılından beri bilinen ama düzeltilmeyen problem?

https://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_Malleability kişisel cüzdanlarımızda ve diğer sitelerde yok (belk olabilir) mtgoxun problemi tamamen.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 10, 2014, 02:36:09 PM

bence birileri 102 den devir yapmış, yakalayan da olmamıştır kanımca...
bunlar çinin tekrar devreye girmesi için btc fiyatını uygun yere çekmek...
geçen hafta için önce mtgox sonra rusya manüpilasyon denemesi , 100$, sonrasında bu iş 100$ daha düşürmeye yetti..

korkarım çinin sahne alması için tekrar 400-500 $ ları görme ihtimali var.
veya giriş yaparlar........
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
February 10, 2014, 03:02:18 PM

Benim exchangim olsa ve ben de beleşçi kötü pis biri olsam ve exchangeimde 102 dolardan satış olsa siteyi durdurup ben alırdım mümkünse Smiley
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: