Bitcoin Forum
June 14, 2024, 02:44:18 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Dolandırıcılılık için gelen Sözde Airdrop Mailleri  (Read 230 times)
ferdimutluiphone (OP)
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
July 02, 2018, 08:03:33 AM

Yaklaşık 1 yıldır airdrop / bounty kampanyalarına katılıyorum. Ne kadar dikkat etsekte arada mutlaka scam projeler yada bilgi toplamak için olan formları da doldurmuşluğumuz oluyor. İşte sorunda burada başlıyor. Çoğu yere vermiş olduğumuz mail adresi vb. bazı bilgiler ileride hacklenebilme ihtimalimizi de ortaya çıkarıyor. Bu sebeple bir kaç madde halinde dikkat etmemiz gerekenleri sıralıyorum. Umarım faydalı olur.

* Öncelikle her gelen airdrop / bounty başlıklı maili açmamak lazım.

* Airdrop için verdiğiniz mail adresinizi herhangi bir borsada üyelik için asla kullanmayın.

* Mümkünse sadece bu iş için bir mail veya mümkünse birkaç mail hesabı oluşturun.

* Üye olunan borsa veya bounty sitelerinde de asla aynı şifreyi kullanmayın. Mümkün olduğunca her yerde farklı şifreniz olsun. Bu şifreleri nasıl hatırlayacam diyenleri duyar gibiyim. Not etmekte fayda var ve yedeklemekte.

* Her gelen airdrop onay mailinin güvensiz olabileceği aklınızdan hiç çıkmasın ve onay kutucuğunun linkini mutlaka kontrol edin. Absürt yerlere yönlendiriyor olabilir.

* Gelen mailin domainini kontrol etmekte her zaman fayda var. ASD coin airdrop onayı diye mail geliyor tıklıyorsun DSA temizlik ürünleri çıkabiliyor.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
July 02, 2018, 08:46:42 AM

En önemlilerden birisi kesinlikle aynı mail ve şifre kullanımı. Aynı mail ve şifre kullanımından buradaki hesabını çaldıran arkadaş tanıyorum. Güvenlik tedbirlerini almanız çok önemli.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
July 02, 2018, 08:53:41 AM

Heryere mail adresi bırakıyoruz, kayıt için çoüu yere şifre ile giriyoruz. Bırakın şifreleri , hangilerine abone olunduğunu bile akılda tutmak çok mümkün değil. Birde spam olarak gelen bu maillere tıklarsak işte o zaman geçmiş olsun. Tüm bunlar için güzel bir dökmantasyon çalışması yapmak lazım. Hangi site hangi amail ve şifre icin ama o bile kesin çözüm değil.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
July 02, 2018, 09:30:43 AM

Ben sanıyorum en fazla 2-3 yere airdrop için katılımda bulundum ama nedense her gun 5-6 adet maıl geliyor airdrop ile alakalı. Nerden girdim der oldum açıkcası, zaten katıldıklarımdan bir halt olmadı ne gelen var ne giden. Sadece sapm mesaj yagıyor
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
July 02, 2018, 12:07:30 PM

evet sevgili canım kardeşim doğru bişey soyledin şahsen ben kendim kulandığım mail ile airdrop lara girdiğim mail ayrı maildi çünkü her ihtimale karşı ben önlemimi alıyım diyordum size tavsiyem sizde aynısını yapın
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
July 02, 2018, 12:37:50 PM

Herkesin dikkat etmesi gereken önlemler bunlar, aksi halde borsalardaki hesaplar tehlikeye atılmış olur. En ufak ihmal bile çok kötü neticeler doğurabiliyor.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
ferhatgalip
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 02, 2018, 01:28:24 PM

O kadar  fazla yere üye olunup şifre alınıyor ki hepsini ayrı mail şifre girip takip etmek baya zor iş. Gelen maillere azami dikkat edip Her geleni tıklamamak en önemli kısım bence.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
Ryuuma
Jr. Member
*

View Profile
July 02, 2018, 08:07:55 PM

Aman dikkatli olun geçen mailime girmeye çalışmışlar şifreyi anında değiştirdim.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
July 02, 2018, 08:32:49 PM

airdroplardan gelen iletileri hiç açmamak lazım.Yani başka mail adresi olsada sıkıntı.Bilgisayarınıza virüs bulaştırabilirler.En mantıklısı hiç açmamak bu tarz mailleri.Şu an bu piyasa yeni olduğu için hırsızlığın her türlü yolunu deniyorlar.Akla hayale gelmeyecek şekilde.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
July 02, 2018, 08:44:32 PM

Gerçekten artık bu tarz mailler can sıkıcı olmaya başladı. Üstelik bunlara unsubscribe yapmama rağmen mail gelmeye devam ediyor. Birine mail yoluyla ulaştım ve cevabı arkadaşın ref olup sana mail göndermemizi istemiş oldu. Tamam listeden çıkarın dedim derhal çıkarıyorum dediler. Ama halen gelmeye devam ediyor. Bende spamladım geçtim otomatik olarak siliyor artık.
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
July 02, 2018, 09:34:17 PM

evet bıktırdılar artık sürekli aynı yöntem hangisi gerçek hangisi scam bilemiyoruz airdropallert orjinal sitesinden yapmak mantıklı geliyor seçili airdroplar maile gelenlerin içinde çok fazla scam var

mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
July 02, 2018, 09:45:48 PM

Doğru bile olsa maillerdeki hiç bir mail linkine tıklamanızı tavsiye etmiyorum. Bir harfi değiştirerek bile gerçek süsü verebiliyorlar.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
July 03, 2018, 12:58:50 AM

Spreadsheetler kamuya açık olduğu sürece her türlü bilgiyi kullanmaya ve spam mail göndermeye maalesef devam edecekler. Şu son 2 aydır aldığım maillerin haddi hesabı yok. Başlığa bakıyor ve direkt siliyorum. İsterse dünyaları versin.
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
July 03, 2018, 02:49:35 AM

bu piyasadaysa bunlara kanmaması gerektiğini bilmeli insanlar.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
July 03, 2018, 05:45:45 AM

Bende airdrop ve bounty kampanyalarına 6 aya yakındır katılıyorum ve başlarken yeni bir mail adresi açtım. En önemli unsur bu bence yeni bir mail adresi açmadan bu işlerle uğraşırsanız adamlar gelir her şeyini hackler.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
July 03, 2018, 06:29:25 AM

Gelen kutusuna o mailleri düşürmek için baya azami çaba sarf ediyorlar. Özellikle kriptocuları seçiyorlar. Spreadsheet dökümanlarının herkese gereğinden fazla süre açık olmasının ve bazı bilgilerde sansür yapılmamasının sonuçları. Airdrop için vaktiniz varsa günde 10-20 tane çıkıyor. ama sonuçta airdropdan zengin oldum diyen var mı?
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
July 03, 2018, 06:42:08 AM

Özellikle bu google spratesheetlerinde herkese açık yayınlayan listelerden toplayıp
Yüzlerce meseajı yüzlerce kişiye yollayıp tongaya birilerinin düşmesini bekliyorlar
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195

View Profile
July 03, 2018, 08:49:12 AM

Son günlerde bu tür mailler sıklıkla gelmeye başladı. Dikkat ettiyseniz Google bu tür güvenilir olmayan mailleri hemen spam olarak işaretliyor ve ayrıca uyarıda bulunuyor. Bazı mailler linke tıklayınca sahte myetherwallet sitesine yönlendirip private key talep ediyor. Aynı mail defalarda atılarak bir anlık dalgınlık veya dikkatsizlik kollanıyor. Eos adında bir mail bunlardan sadece biri. Çok dikkatli olmak gerekiyor.
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
July 03, 2018, 08:52:34 AM

Çok sık geliyor bu tarz mailler, yaygınlaşmaya başladıkça dolandırıcı da artıyor elbette. Genelde spam kutusunda oluyor ancak yine de dikkatli olmakta yarar var ki canımız yanmasın.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
July 03, 2018, 08:56:02 AM

mail kutusunda yüzlerce mail var sadece özellikle beklediğim bir mail varsa ve sağlamlığına güvendiğim mailleri açıyorum digerlerini siliyorum direk
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: