Bitcoin Forum
June 21, 2024, 10:41:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 10 Bilgisayarın 2 Sini kapatsan Kazdıkların Boşa Gider Mi?  (Read 116 times)
masteryi87 (OP)
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
July 03, 2018, 12:13:42 PM

Merhaba arkadaşlar internet kafe işletiyorum. 10 adet bilgisayarda musicoin kazdıgımızı düşünelim. Müşteri geldikce kazımı durdurup müşteri gittikce kazıma baslayacağım.

1-Diyelim ki şimdi kazıma başladık yarım saat sonra 2 pc yi kapattım. Bu 2 pc nin kazdıkları boşa mı gider yoksa digerleri havuza bağlı oldugu için Hız düşmüş gibi olup kazdıklarım boşa gitmez mi? Havuz olarak arsmine düşünüyorum.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
July 03, 2018, 01:06:26 PM

Aldığın blok ödülü senindir, silinmez. Giriş çıkışlar senin hasrateini dalgalandırır, ödül sisteminde seni diğerlerinin ardına atabilir belki ama onun dışında bir kaybın olmaz.

Önemli olan tek GPU lu sistem ile madencilik yapmaya değer mi?
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
July 03, 2018, 02:13:20 PM

bulunduğun poolda günlük olarak bulunan block lara göre değişir olay mesela eth etc de sorun olmaz ama block bulunamamışsa o süre boşa çalışmış olur bende internet cafe işletiyorum
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 05, 2018, 08:03:23 AM

bosa gidecek bir durum yok, fakat aktif ve hash hizi yuksek poollardan secmeniz sizin yarariniza olur. havuzlarda block bulundugunda dagitimlar her worker in share (pay sayisi) na gore yapiliyor. dusuk poollarda risk su olur; ornegin pool un block bulma zamani ortalama 6 saat diyelim gunde 4 block buluyor varsayalim. bu durumda sizin 20 dakika calismis workerin buldugu share (pay i) block bulunana kadar surekli oran anlaminda azaldigindan kazanciniza olumsuz etki eder. yuksek hash hizina sahip havuzlarda block bulma daha fazla oldugundan sizin o rigin buldugu paylar karsiligini alir
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 05, 2018, 08:18:48 AM

Kazdıkların boşa gitmez. Havuzda birikir o kadar. Bu arada bak kardeşim ne güzel mekana sahipsin. Ben olsam internet cafeyi Ethereum maden çiftliğine dönüştürürüm. Yok müşteri kalktıktan sonra madencilik başlasın yada müşteri gelince madencilik dursun yerine ekran kartlarına yatırım yaparım. Ekran kartları zaten 7/24 çalışacaklar. Şimdiden Ethereum kazmaya başlayın. İlerde fiyatı çok artacak.

risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 06, 2018, 03:40:31 PM

Bir yandan şöyle düşünüyorum aç gözlülük bir yandan da strateji bilemedim açıkcası ama sorunuza gelirsek hayır boşa gitmez en fazla grafikler dalgalı olur.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 06, 2018, 07:03:10 PM

firsatlari degerlendirmek ac gozluluk olarak degerlendirilmemeli Smiley zamaninda bostaki bilgisayarlara kurdugum minergate ile uzunca bir sure xmr kazmistim. xmr fiyati yukseldiginde aklima geldiydi minergate hesabima girdigimde 5 kusur xmr birikmis bereket versin dedik gectik.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
July 07, 2018, 04:15:19 PM

İstersen tüm bilgisayarlarını kapat. Kazdıkların havuzdaysa orada kalır. Veya çekme limitine ulaştıysan havuz cüzdan adresine göndermiştir. Tavsiyem : en düşük fiyatlı coin i kaz, birgün bakarsın fiyatı katlar. Daha çok kâr etmiş olursun.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: