Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:26:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: 3 temmuz 2018 ÖTV ZAMMI!!!  (Read 1110 times)
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
July 07, 2018, 02:07:53 PM

4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununun (12/3) maddesi gereğince güncellenen liste:
(Sade gazozdan sigaraya kadar geniş bir yelpaze..)

--->> http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/otv_oranlari_tum/03_07_2018_III_sayili_liste.pdf

Not: Bu güncellemeleri(!) daha çok göreceğiz gibi arkadaşlar.

Konuya dair bir inceleme yazısı yazmıştım.Belki ilginizi çekebilir:

--->> https://bitcointalk.org/index.php?topic=4576653.new#new

Edit: Biradan alınan vergi %63 olmuş gördüğünüz üzere! E sen içkiden bu kadar vergi alırsan -içki bu kadar pahalı olursa- 2 bira alıp içemeyen bir delikanlı da haliyle daha ucuz olan sentetik uyuşturucuya yönelir.Bilakis bu içki konusuyla ilgili bir yazı yazacam yakın zamanda.

Herkse iyi forumlar.

aslında dusununce haklısın bu zamlar ben içki kullanmıyorum yanlış anlaşılmasın resmen gençliğin farklı alanlara yönelmesine davetiye çıkartıyor sigara içki yerine uyusturucu hap ot bok püsür e yönleniyorlar ama devlet zam yapmakta kararlı 1 biranın fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 7 8tl idi şimdi 13 14 tl mı olacak 1 paket sigara en kötü 10 tl 2 bira alıp 1 paket sigara almaya kalksan 35tl onun yerıne baska seyler den yukluce alıp sagda solda can verıyor genclerimiz bir bu devlete dur demeli...

hala o uyuşturucu maddelere rahatlıkla ulaşabiliyor insanlar. devlet alabildiği paranın üstüne yükleniyor ne sağlık umurunda ne gençlik umurunda.
Derdi sadece para. Bu açığı az da olsa kapatmak.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
1715030766
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715030766
Reply with quote  #2

1715030766
Report to moderator
1715030766
Hero Member
*

Ignore
1715030766
Reply with quote  #2

1715030766
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715030766
Hero Member
*

Ignore
1715030766
Reply with quote  #2

1715030766
Report to moderator
tekhesaplar
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
July 07, 2018, 04:47:20 PM

Hadi bakalımm hayırlı olsun biz kendimiz istedik bunları kendimiz seçtik ekmek alınamayacak değere geldiğinde bu insanlar anlıyacaktır bunu diyorum ama yine anlamazlar dur daha yeni başlıyoruz zam zam zam !
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
July 07, 2018, 08:08:12 PM

Benzinden ötv farkını almıyorlardı seçimde geçti yavaş yavaş pompaya yansır heralde diye düşünüyorum bu gidiş pek iyi görünmüyor. Tüp dahi artık pahalı!
mishelinbtc
Newbie
*

Activity: 80

View Profile
July 08, 2018, 01:32:40 PM

ZAMLAR BİTMİYOR BİZDE OY ATMAYI BIRAKMIYORUZ GÜZEL ÜLKEM
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
July 08, 2018, 01:36:16 PM

Hadi bakalımm hayırlı olsun biz kendimiz istedik bunları kendimiz seçtik ekmek alınamayacak değere geldiğinde bu insanlar anlıyacaktır bunu diyorum ama yine anlamazlar dur daha yeni başlıyoruz zam zam zam !

aynen öyle kardeşim bu bütçeyi, ekonomiyi, siyaseti bizim seçtiğimiz insanlar yapıyor. Bir başkası değil. Bu zamana kadar bu şekilde yönetildi yine seçildiler farklı bir yönetim anlayışı bekleyemeyiz.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
July 08, 2018, 02:15:58 PM

verilen parayı geri almak için operasyon. zaten bunu bekliyorduk. yalan mı? seçimden önce açık verilen bütçeyi zam ile kapatıyorlar. ummadık ürünlerde ÖTV bekliyorum. Hani özel tüketim gelmeyen ürünlerde. belki ekmek gibi ürünlerde dahil.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
July 08, 2018, 02:22:46 PM

verilen parayı geri almak için operasyon. zaten bunu bekliyorduk. yalan mı? seçimden önce açık verilen bütçeyi zam ile kapatıyorlar. ummadık ürünlerde ÖTV bekliyorum. Hani özel tüketim gelmeyen ürünlerde. belki ekmek gibi ürünlerde dahil.

limonataya özel tüketim vergisi geldiyse her şeye gelir artık. Hele cips, çikolata, çerezler falan sonuna kadar özel tüketim vergisini hakediyor. Çerezler ihtiyaç mı değil özel bir tüketim  Smiley
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434

View Profile
July 08, 2018, 07:10:27 PM

Sadece ötv ile kalsak neyse, her gün yeni fiyatlar geliyor ve bunlar aynen raflara yansıyor.  Şişe cam bu ay ikinci bir zam daha yapacak ve bunlar aynen fiyaşlara yansıyacak. Bunlar daha başlangıç. Ne diyoruz durmak yok yola devam.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
July 08, 2018, 07:16:06 PM

Artık zamları yazmaya gerek yok, zaten haber yapılması da yasaklandı. Ne fiyat koyarlarsa onu ödemek zorundayız, millet tercihini bu yönde kullandı.
Sözde deprem sonrası toparlandıktan sonra özel tüketim vergisi kaldırılacaktı. 20 senedir hayatımızda.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
July 09, 2018, 07:24:08 AM

bu millet sikilmeye alışmıştır hatta kudurmuştur. seçim sonuçları zaten ortada.. ne zaman ki akp'den makarna, kömür alamayacaklar ve ellerindeki 3 kuruş ile yetinemeyecekler işte isyan o zaman başlayacak.. tabii o zamana kadar memleketimizi soyup soğana çevirmiş olacaklar temelli...
hunter17
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 8

View Profile WWW
July 09, 2018, 03:54:57 PM

Artık zamları yazmaya gerek yok, zaten haber yapılması da yasaklandı. Ne fiyat koyarlarsa onu ödemek zorundayız, millet tercihini bu yönde kullandı.
Sözde deprem sonrası toparlandıktan sonra özel tüketim vergisi kaldırılacaktı. 20 senedir hayatımızda.

bir kere hayatımıza giren vergi çıkar mı hiç. bu ülkede hiç verginin düştüğü görülmüş mü. devamlı yukarı gidiyor vergi piyasası. devlet her zaman kazanıyor.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
July 09, 2018, 04:20:33 PM

Youtubeda izledim. kafamıza güneş ışınlarından çok zam düşecek diye video yayınlamışlar. o kadar da değil ama zamlar dar gelirlinin belini mutlaka bükecek. ekonomimiz muhteşem olsaydı böyle zam furyalarını görmez. ötv kalemine olmadık ürünler de girmeye başladı. hiç özel tüketimle alakası olmayan.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
July 09, 2018, 04:51:30 PM

Özellikle şu mazot fiyatlarındaki yükselmeyi önlemek için yapılan ÖTV dengelemesi ortadan kalktığında görün siz curcunayı her şeye zam yağar (toplu ulaşım, gıda fiyatları...)
Yani bi kulağımızın arkası kaldı ne diyek

esgec
Jr. Member
*

Activity: 156

View Profile
July 09, 2018, 05:08:59 PM

ohhh yarasınnn hayrını görelim milletçek bakalım bu zamlar nereye kadar nerede bu millet yeter artık dicek çok merak ediyorum
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
July 09, 2018, 05:58:01 PM

Youtubeda izledim. kafamıza güneş ışınlarından çok zam düşecek diye video yayınlamışlar. o kadar da değil ama zamlar dar gelirlinin belini mutlaka bükecek. ekonomimiz muhteşem olsaydı böyle zam furyalarını görmez. ötv kalemine olmadık ürünler de girmeye başladı. hiç özel tüketimle alakası olmayan.

dar gelirlinin büküle büküle ne bel kemiği kaldı ne de evinde yiyecek kuru ekmeği. yaşamak bile özel tüketim vergisine tabi hale gelecek adamlara kalsa. özel tüketim olmayan ürün kalmamış yakında şişe sularada özel tüketim vergisi gelir gidin musluktan için derler

Solmaz33
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 09, 2018, 07:20:39 PM

Bayramda emeklilere verilen birer maaş ikramiyenin geri ödenmesi lazım. Bunun için getirilen vergiler çorap söküğü gibi had, buun yanı sıra devolasyon çıktı birde başımıza, paramız cebimizde iken bile değer kaybeder oldu insanlar ne yapmasını şaşırdı ki devletimiz hala durumu düzeltmek için vatandaşa yükleniyor. Devlet bizimdir memleket bizim kabul ama bu kadarı olmamalı, vergi dağılımına bakıldığında dolaylı vergiler dolaysız vergilere nazaran %70 vatabdaşın üzerinde. %30luk rakam sadeec bizim kurum ve kuruluşlarımızın, o kadar vergi affı onlara çıkacağına tarafımızdaki vergileri hafifletebilirler. Yazacak o kadar şey varki. Üzülüyorum artık yazarken bile vergi ödüyorum :/
heroise
Member
**

Activity: 224

View Profile
July 09, 2018, 08:32:35 PM

Zam haberi almadığımız gün neredeyse yok. Ülke zamla, vergiyle yönetilmeye çalışılırsa durum bundan farklı olamaz zaten.
Sonumuz nasıl olacak çok merak ediyorum. Kaygılanmamak elde değil..

eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
July 10, 2018, 04:09:42 PM

Gelsin zamlar ,eninde sonunda olacağı zaten belli şaşırdık mı tabiki hayır, Allah fakir fukaranın garip gurebanın yardımcısı olsun ,olan onlara oluyor ,zengine zaten sıkıntı yok.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
HecarimTR
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 10, 2018, 05:45:39 PM

Bizim devletimiz bunu hep yapıyor. Binbir güclük ile annem için eve doğalgaz tesisatı döşetip bağlattım, Şimdi gelmişler doğalgaza %20 zam var diyorlar. Bunu insanlar nasıl kullansın, hadi onu geç onun dışında aldığımız maaşlar elimize vergi kesintili geçtiği gibi bunun üzerine birde dolaylı yoldan maaşımızın %40'a yakın tutarını vergi olarak gerş kendi elimiz ile veriyoruz. Taksitli yapalım diyor kredi kartı kullanıyor onunda faizini yüksekten ödüyoruz. Saymakla bitmez ama vatandaşın gerçekten gücü kalmadı çok yazık
sniper23
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
July 10, 2018, 05:55:47 PM

Yeni ve Güçlü Türkiye'nin yan etkileri.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: