Bitcoin Forum
May 08, 2024, 05:12:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they believe that the creator of this topic displays some red flags which make them high-risk. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kto z naszych spanikował, kto wytrzymał, kto osiwiał? :)  (Read 3813 times)
roslinpl (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2212
Merit: 1199


View Profile WWW
February 11, 2014, 11:08:18 AM
Last edit: March 13, 2014, 12:59:06 AM by roslinpl
 #1

Jak wam się podobały ostatnie dni w świecie kryptowalut? Smiley

trochę stresu, niewiadomych i tanich monet.

Mam nadzieję, że większość z Was wytrzymała rosnące napięcie i nie straciła na pochopnych decyzjach Smiley

Ja przykładowo w dobie kryzysu zamieniłem wszystkie BTC na DEV'y i zystałem pokaźle kilkanaście % Smiley

teraz cena BTC wraca do normy, a devy troszkę w dół Smiley więc pewnie sprzedam znowu i zamienie na Bitki.
1715188333
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715188333

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715188333
Reply with quote  #2

1715188333
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715188333
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715188333

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715188333
Reply with quote  #2

1715188333
Report to moderator
1715188333
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715188333

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715188333
Reply with quote  #2

1715188333
Report to moderator
Chancellor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 100


View Profile
February 11, 2014, 11:18:16 AM
 #2

teraz cena BTC wraca do normy, a devy troszkę w dół Smiley więc pewnie sprzedam znowu i zamienie na Bitki.
Ja wytrzymałem. Altcoinami na razie się nie zajmuję, tylko BTC. A te mam w tej chwili podzielone na pół. Połowa leży na BitStampie, ale była kupiona za $810, więc po prostu leży. HODL strong! Grin. Natomiast drugą połowę swego czasu sprzedałem na MtGox po $960 (z dobrą przebitką) i zażyczyłem sobie wypłaty gotówki. Oczywiście wiadomo jak sprawa wygląda, więc ryzyko czekania na przelew mam wkalkulowane. O ile MtGox nie zaliczy totalnej klapy, to kaska powinna przyjść za jakieś 2 tygodnie i raczej nie spodziewam się, żebym był na tym do tyłu. Nie wydaje mi się, żeby bitcoin był w stanie szybko osiągnąć okolice tysiąca zielonych. A jak będzie wielki krach i MtGox nie wypłaci, cóż, peszek Grin.

BTC: 1GRx2H5esyFTucZCt1eX9tjpoqfMrbVHMT
roslinpl (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2212
Merit: 1199


View Profile WWW
February 11, 2014, 11:22:29 AM
 #3

teraz cena BTC wraca do normy, a devy troszkę w dół Smiley więc pewnie sprzedam znowu i zamienie na Bitki.
Ja wytrzymałem. Altcoinami na razie się nie zajmuję, tylko BTC. A te mam w tej chwili podzielone na pół. Połowa leży na BitStampie, ale była kupiona za $810, więc po prostu leży. HODL strong! Grin. Natomiast drugą połowę swego czasu sprzedałem na MtGox po $960 (z dobrą przebitką) i zażyczyłem sobie wypłaty gotówki. Oczywiście wiadomo jak sprawa wygląda, więc ryzyko czekania na przelew mam wkalkulowane. O ile MtGox nie zaliczy totalnej klapy, to kaska powinna przyjść za jakieś 2 tygodnie i raczej nie spodziewam się, żebym był na tym do tyłu. Nie wydaje mi się, żeby bitcoin był w stanie szybko osiągnąć okolice tysiąca zielonych. A jak będzie wielki krach i MtGox nie wypłaci, cóż, peszek Grin.
Myślę, że możesz spać spokojnie.
MtGox według mnie wypłaci Ci na 100%, tylko pewnie do miesiąca czasu.
A cena BTC za ten czas będzie wyższa Smiley a nie niższa Tongue więc nie masz czym się według mnie martwić Smiley

HODL! Smiley ta strategia powinna zagwarantować zysk Smiley

Cieszę się, że nasi rodacy w większości nie spanikowali.
Swoją drogą na bitcurex.pl wczoraj rano nie dało się nic zrobić Smiley wszyscy się rzucili na tanie monety i zablokowali handel na chwilę Cheesy
Chancellor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 100


View Profile
February 11, 2014, 11:32:33 AM
 #4

Myślę, że możesz spać spokojnie.
MtGox według mnie wypłaci Ci na 100%, tylko pewnie do miesiąca czasu. A cena BTC za ten czas będzie wyższa Smiley a nie niższa Tongue więc nie masz czym się według mnie martwić Smiley
Jak pójdzie w górę, to sprzedam te z BitStampa. Jak pójdzie w dół - więcej zarobię na tej opóźnionej wypłacie z MtGox. Jak by nie patrzeć - profit...

BTC: 1GRx2H5esyFTucZCt1eX9tjpoqfMrbVHMT
roslinpl (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2212
Merit: 1199


View Profile WWW
February 11, 2014, 11:36:52 AM
 #5

Myślę, że możesz spać spokojnie.
MtGox według mnie wypłaci Ci na 100%, tylko pewnie do miesiąca czasu. A cena BTC za ten czas będzie wyższa Smiley a nie niższa Tongue więc nie masz czym się według mnie martwić Smiley
Jak pójdzie w górę, to sprzedam te z BitStampa. Jak pójdzie w dół - więcej zarobię na tej opóźnionej wypłacie z MtGox. Jak by nie patrzeć - profit...

Czy na BitStampie uświadczyłeś kiedyś jakiś problemów z depozytem/wyjęciem cryptosów?
Pytam bo nie mam tam konta, a muszę się upewnić, że działają dobrze za nim zrobię depozyt Tongue
Chancellor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 100


View Profile
February 11, 2014, 11:40:28 AM
 #6

Czy na BitStampie uświadczyłeś kiedyś jakiś problemów z depozytem/wyjęciem cryptosów?
Nigdy. Mam za sobą około 10 wpłat i wypłat BTC, przy żadnej nie było problemu. Raz nawet wypłacałem (tak trochę na wszelki wypadek) w czasie gdy główna strona BitStampa leżała (był taki incydent chyba na początku stycznia) i też przyszły szybko. Co prawda nigdy nie były to duże sumy, zawsze mniej niż 0,5 BTC.

BTC: 1GRx2H5esyFTucZCt1eX9tjpoqfMrbVHMT
roslinpl (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2212
Merit: 1199


View Profile WWW
February 11, 2014, 12:34:43 PM
 #7

Czy na BitStampie uświadczyłeś kiedyś jakiś problemów z depozytem/wyjęciem cryptosów?
Nigdy. Mam za sobą około 10 wpłat i wypłat BTC, przy żadnej nie było problemu. Raz nawet wypłacałem (tak trochę na wszelki wypadek) w czasie gdy główna strona BitStampa leżała (był taki incydent chyba na początku stycznia) i też przyszły szybko. Co prawda nigdy nie były to duże sumy, zawsze mniej niż 0,5 BTC.

Świetnie, dzięki za odpowiedź Smiley
Czyli BitStamp moją kolejną przystanią - jak dotąd handlowałem na vircurexie i bter, też nie mając z nimi żadnych złych doświadczeń Smiley
Chętnie popracuję trochę na BitStampie.

Jeszcze raz dzięki za uspokojenie mojej ciekawości/przezorności Smiley

powodzenia w mnożeniu monet Smiley
EvilPanda
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 658
Merit: 500


Small Red and Bad


View Profile
February 11, 2014, 09:27:57 PM
 #8

Ja sprzedałem trochę jak zaczęło lecieć poniżej 700$, bo za tyle kupiłem część monet jeszcze podczas grudniowego spadku. Jak sprawa się uspokoi to dokupię. Popieram trzymanie ale jak cena spada poniżej tej za którą kupiliście nie ma sensu ryzykować.

roslinpl (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2212
Merit: 1199


View Profile WWW
February 11, 2014, 10:01:10 PM
 #9

Ja sprzedałem trochę jak zaczęło lecieć poniżej 700$, bo za tyle kupiłem część monet jeszcze podczas grudniowego spadku. Jak sprawa się uspokoi to dokupię. Popieram trzymanie ale jak cena spada poniżej tej za którą kupiliście nie ma sensu ryzykować.

Smiley HODL! Smiley i tyle.

Panika nie wskazana. Ci co panikują jak narazie tracą najwięcej - wystarczy zerknąć na wykres bitcoina Tongue

"Can't rain all the time"
Chancellor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 100


View Profile
February 12, 2014, 05:33:59 AM
 #10

Popieram trzymanie ale jak cena spada poniżej tej za którą kupiliście nie ma sensu ryzykować.
Ja też tak myślałem, ale na takiej polityce się traci. Cena spada, potem cena rośnie. Oczywiście najlepiej wstrzelić się w początek spadku, sprzedać, a potem trafić w dołek i kupić. Ale to się nie zawsze udaje, a jak już spadło, to wtedy nie ma co sprzedawać... Bo to jest prosta droga do "sprzedawaj tanio, kupuj drogo" Grin. Podstawowy trend bitcoina jest mimo wszystko wzrostowy, więc zachowuję spokój. O ile problem z fałszowaniem txid zostanie w tym tygodniu poprawiony, będzie odbicie. A jak jeszcze MtGox wznowi wypłaty BTC, to witamy $900...

BTC: 1GRx2H5esyFTucZCt1eX9tjpoqfMrbVHMT
EvilPanda
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 658
Merit: 500


Small Red and Bad


View Profile
February 12, 2014, 01:11:51 PM
 #11

Popieram trzymanie ale jak cena spada poniżej tej za którą kupiliście nie ma sensu ryzykować.
Ja też tak myślałem, ale na takiej polityce się traci. Cena spada, potem cena rośnie. Oczywiście najlepiej wstrzelić się w początek spadku, sprzedać, a potem trafić w dołek i kupić. Ale to się nie zawsze udaje, a jak już spadło, to wtedy nie ma co sprzedawać... Bo to jest prosta droga do "sprzedawaj tanio, kupuj drogo" Grin. Podstawowy trend bitcoina jest mimo wszystko wzrostowy, więc zachowuję spokój. O ile problem z fałszowaniem txid zostanie w tym tygodniu poprawiony, będzie odbicie. A jak jeszcze MtGox wznowi wypłaty BTC, to witamy $900...
Powiem ci, że nie zawsze tak jest. Przy bardzo dużym krachu cena zawsze ląduje bardzo nisko, więc jak widzisz taką sytuacje jak była w grudniu to opłaca się sprzedać. Cena tam zaczęła spadać z ok 3200 zł aż na ok 1500 zł. Nawet jak nie wstrzeliłeś się w dołek to można było spokojnie poczekać do tej stabilnej 1900+ na której cena stała przez kilka dni. Tak samo było teraz w czasie załamania goxa. To co mówisz jest prawdziwe w mikrokrachach np. takich jak po rozbiciu silk road. Wtedy cena w ciągu jakiejś godziny spadła i wróciła na miejsce. Jak nie sprzedasz przy powolnym (kilkudniowym) spadku ryzykujesz zamrożenie funduszy na kilka miesięcy bez zysku (tak mają teraz ci co nie sprzedali w grudniu bo na cenę powyżej 3000 zł możemy poczekać i do jesieni).

roslinpl (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2212
Merit: 1199


View Profile WWW
February 12, 2014, 01:13:16 PM
 #12

Dokładnie.

Nie ma co liczyć na wzrost ceny taki jak w 2013.

Bitcoin nie powinien kosztować 30 000 zl Smiley
to by nie było dla niego najlepsze rozwiązanie sądzę.

ale tak z 10 000 czemu nie Tongue
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
February 12, 2014, 01:17:36 PM
 #13

Dokładnie.

Nie ma co liczyć na wzrost ceny taki jak w 2013.

Bitcoin nie powinien kosztować 30 000 zl Smiley
to by nie było dla niego najlepsze rozwiązanie sądzę.

ale tak z 10 000 czemu nie Tongue

Dlaczego 10k tak, a 30k juz nie?

Obie kwoty sa astronomiczne w porownaniu do tego co mamy teraz.

Signature space available for rent.
roslinpl (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2212
Merit: 1199


View Profile WWW
February 12, 2014, 01:20:53 PM
 #14

Dokładnie.

Nie ma co liczyć na wzrost ceny taki jak w 2013.

Bitcoin nie powinien kosztować 30 000 zl Smiley
to by nie było dla niego najlepsze rozwiązanie sądzę.

ale tak z 10 000 czemu nie Tongue

Dlaczego 10k tak, a 30k juz nie?

Obie kwoty sa astronomiczne w porownaniu do tego co mamy teraz.

oj tak sobie bajdożę Smiley

obie są mało realne, wiem.

Jak mam się wypowiadać całkowicie poważnie, to myślę, że do końca 2014 urośnie max do 4 tys.

Calhil
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 100


View Profile
February 13, 2014, 10:28:47 PM
 #15

Popieram trzymanie ale jak cena spada poniżej tej za którą kupiliście nie ma sensu ryzykować.
Ja też tak myślałem, ale na takiej polityce się traci. Cena spada, potem cena rośnie. Oczywiście najlepiej wstrzelić się w początek spadku, sprzedać, a potem trafić w dołek i kupić. Ale to się nie zawsze udaje, a jak już spadło, to wtedy nie ma co sprzedawać... Bo to jest prosta droga do "sprzedawaj tanio, kupuj drogo" Grin. Podstawowy trend bitcoina jest mimo wszystko wzrostowy, więc zachowuję spokój. O ile problem z fałszowaniem txid zostanie w tym tygodniu poprawiony, będzie odbicie. A jak jeszcze MtGox wznowi wypłaty BTC, to witamy $900...
Dlugoterminowy trend jest wzrostowy, co nie znaczy, ze cena bitcoina jeszcze nie spadnie. Jak narazie wiekszosc wskaznikow wyraznie wskazuje, ze cena bedzie spadac (pewnie w okolice $650-$550).

BLC & SKC node: addnode=192.3.171.213
BLC: BcaLHiLk74XXSZdebHQY8b3CaoEBLaPtoV
Chancellor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 100


View Profile
February 14, 2014, 07:12:27 AM
 #16

Dlugoterminowy trend jest wzrostowy, co nie znaczy, ze cena bitcoina jeszcze nie spadnie. Jak narazie wiekszosc wskaznikow wyraznie wskazuje, ze cena bedzie spadac (pewnie w okolice $650-$550).
Niech spada, mi się nigdzie nie spieszy. No i zawsze jest szansa, że kasa ze sprzedanych na MtGox po $960 bitcoinów jednak dojdzie Grin

BTC: 1GRx2H5esyFTucZCt1eX9tjpoqfMrbVHMT
Chancellor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 100


View Profile
February 14, 2014, 10:16:13 AM
 #17

nadchodzą kolejne chwile paniki Smiley
Jakiej tam paniki. BitStamp ogłosił, że dzisiaj wznawia wypłaty w BTC, cena w kilka minut poszła z $590 na $630. Panikę teraz mogłoby wywołać obwieszczenie ze strony MtGox "zamykamy interes, wasza kasa przepadła". Ale to też byłaby panika chwilowa, ostatnimi czasy MtGox ma nie więcej niż 20% rynku. Jeżeli w ciągu kilku dni programiści ogłoszą załatanie dziur z transakcjami w oficjalnym kliencie, to będzie wzrost. Niezależnie od tego, co zrobi MtGox. Jak znam życie, to zrobią poprawki po 2 tygodniach... Potem trudno zgadnąć. Z jednej strony sporo ludzi może mieć dość goxowania i wypłaci BTC, jak tylko będzie można, nawet kupując je po nędznej cenie. Z drugiej jeżeli przelewy do banków będą nadal się tak ślimaczyć, to sytuacja wróci do "normy", BTC na Goxie będzie stał o setkę wyżej i spekulatorzy będą grać na spreadzie i arbitrażu...

BTC: 1GRx2H5esyFTucZCt1eX9tjpoqfMrbVHMT
MatrixKoper
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
February 14, 2014, 06:28:13 PM
 #18

ja kopię alty i zmieniam na bitki niezależnie od kursu jest to zarobek większego rzędu zawsze
cyl
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
February 14, 2014, 07:57:22 PM
 #19

ja kopię alty i zmieniam na bitki niezależnie od kursu jest to zarobek większego rzędu zawsze


Chce ktos kupic btc? dzisiaj po 1800 zl 8 sztuk!
Gorion
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile WWW
February 17, 2014, 04:47:06 PM
 #20

A ja trzymam większość btc na bitstampie od samego początku Wink Co do MtGox, to przypuszczam, że jest to na tyle duża giełda, że nie zwiną interesu.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!