Bitcoin Forum
April 25, 2024, 07:01:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Önerilerinize ihtiyacım var  (Read 212 times)
vincetcm (OP)
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
July 05, 2018, 04:38:56 PM
Last edit: July 05, 2018, 04:54:08 PM by vincetcm

Merhaba arkadaşlar,

Bundan bir yıl önce bu iş ile ilgili yine bu bölümde bir başlık açmış, "toplulukla birlikte neler yapabiliriz" diye sormuştum, forumdan bir alaka olmayınca kendi başıma bir şeyler yapmaya çalıştım.

Ortaya şöyle bir şey çıktı
http://kripex.io/market=BTC_KMD

Giriş yapmak istemeyenler için görseller.

https://imgur.com/dESB4JP

https://imgur.com/pQ1TfUI

https://imgur.com/w82n0kF

https://imgur.com/0ix9Pfv

https://imgur.com/6fRKItc

Hangi siteye attıysam Görseller proxy hatası verince böyle attım.

Şimdi burada yine bir başlık açmamın sebebi;

Geçen bir yılın ardından hem yoruldum hem de getirisi olmadan yüklü miktarda sunu giderleri oluşuyor.

Bu proje ilerletmeye değer mi, yoksa burada sonlandırmak mı gerekir?

Not: Cüzdan sunucuları kapalı olduğu için yeni adres yaratmayacaktır ama anlık adress yaratıyor normalde, detaylı incelemek isteyen olursa sunucuları açabilirim
1714071681
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714071681
Reply with quote  #2

1714071681
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714071681
Hero Member
*

Ignore
1714071681
Reply with quote  #2

1714071681
Report to moderator
1714071681
Hero Member
*

Ignore
1714071681
Reply with quote  #2

1714071681
Report to moderator
1714071681
Hero Member
*

Ignore
1714071681
Reply with quote  #2

1714071681
Report to moderator
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
July 05, 2018, 11:19:17 PM

Merhaba arkadaşlar,

Bundan bir yıl önce bu iş ile ilgili yine bu bölümde bir başlık açmış, "toplulukla birlikte neler yapabiliriz" diye sormuştum, forumdan bir alaka olmayınca kendi başıma bir şeyler yapmaya çalıştım.

Ortaya şöyle bir şey çıktı
http://kripex.io/market=BTC_KMD

Giriş yapmak istemeyenler için görseller.

https://imgur.com/dESB4JP

https://imgur.com/pQ1TfUI

https://imgur.com/w82n0kF

https://imgur.com/0ix9Pfv

https://imgur.com/6fRKItc

Hangi siteye attıysam Görseller proxy hatası verince böyle attım.

Şimdi burada yine bir başlık açmamın sebebi;

Geçen bir yılın ardından hem yoruldum hem de getirisi olmadan yüklü miktarda sunu giderleri oluşuyor.

Bu proje ilerletmeye değer mi, yoksa burada sonlandırmak mı gerekir?

Not: Cüzdan sunucuları kapalı olduğu için yeni adres yaratmayacaktır ama anlık adress yaratıyor normalde, detaylı incelemek isteyen olursa sunucuları açabilirim

Bu projeniz 1 yıl mı sürdü? Niye durdurmayı düşünüyorsunuz ? Bence gayet de güzel olmuş. İlerlemenizi tavsiye ederim. Önceliğiniz az da olsa projenin çalışmasını sağlamak olmalı. Yeni özellikler, güncellemeler sonra da yapılabilir. Ve son olarak kendinize yan işleri yapacak ekip arkadaşları bulunuz. Hiç bir proje tek başına ilerleyemez. Kendimden biliyorum. Tek başına yapmaya çalıştığım her işi yarım bırakmışımdır.

Kolay gelsin.
vincetcm (OP)
Hero Member

View Profile
July 05, 2018, 11:28:43 PM

--

Bu projeniz 1 yıl mı sürdü? Niye durdurmayı düşünüyorsunuz ? Bence gayet de güzel olmuş. İlerlemenizi tavsiye ederim. Önceliğiniz az da olsa projenin çalışmasını sağlamak olmalı. Yeni özellikler, güncellemeler sonra da yapılabilir. Ve son olarak kendinize yan işleri yapacak ekip arkadaşları bulunuz. Hiç bir proje tek başına ilerleyemez. Kendimden biliyorum. Tek başına yapmaya çalıştığım her işi yarım bırakmışımdır.

Kolay gelsin.

Öncelikle TR bölümünde en az başlık olan ve çoğuna da yazı yazılmayan yazılanların da destekten çok köstek olduğu bölümde bulunan bu konuya cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Bu çalışmayı yapmaya başladığımda 3 borsa vardı ve 1 veya 2 coin bulunduruyorlardı ve buradaki topluluğun ihtiyaçlarında da cevap veremiyorlar/vermiyorlardı bu sebeple başladım ama hem yalnız ilerlemek hem de son 1 yılda açılan güvenilir güvenilmez borsa sayısındaki artış endişe verici.
Bunların yanı sıra proje ilerlemeyince masrafları rahatsız etmeye başladı.

Şu anda 20 den fazla coin sistemde para çekme yatırma işlemleri yapılabiliyor, Ticaret kısmı da sorunsuz çalışır durumda.

Görsel bir kaç ekleme ve biraz düzenleme işi var zaten bu her zaman yapılabilecek şeyler.

Kırılma noktasındayım sanırım, yukarı yada aşağı, bu sebeple başlık açtım birazda sanırım.
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
July 05, 2018, 11:31:39 PM

--

Kolay gelsin.

Öncelikle TR bölümünde en az başlık olan ve çoğuna da yazı yazılmayan yazılanların da destekten çok köstek olduğu bölümde bulunan bu konuya cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Bu çalışmayı yapmaya başladığımda 3 borsa vardı ve 1 veya 2 coin bulunduruyorlardı ve buradaki topluluğun ihtiyaçlarında da cevap veremiyorlar/vermiyorlardı bu sebeple başladım ama hem yalnız ilerlemek hem de son 1 yılda açılan güvenilir güvenilmez borsa sayısındaki artış endişe verici.
Bunların yanı sıra proje ilerlemeyince masrafları rahatsız etmeye başladı.

Şu anda 20 den fazla coin sistemde para çekme yatırma işlemleri yapılabiliyor, Ticaret kısmı da sorunsuz çalışır durumda.

Görsel bir kaç ekleme ve biraz düzenleme işi var zaten bu her zaman yapılabilecek şeyler.

Kırılma noktasındayım sanırım, yukarı yada aşağı, bu sebeple başlık açtım birazda sanırım.

Benim hoşuma gitti aslında yerinizde olsam yaptiğiniz borsayi ve prototipi göstererek diğer borsalara iş başvurusunda bulunurdum. Borsa yazilimini da satardım.
vincetcm (OP)
Hero Member

View Profile
July 05, 2018, 11:37:25 PM

Benim hoşuma gitti aslında yerinizde olsam yaptiğiniz borsayi ve prototipi göstererek diğer borsalara iş başvurusunda bulunurdum. Borsa yazilimini da satardım.

Önlerinde o kadar örnek var ki, ne bana ne de prototip e ihtiyaçları yok, büyük borsalar yıllarca toluluğu ve isteklerini hep görmezden geldiler.

Kullanıcı biz neyi veriyorsak onu alsın dediler, son 7 8 aydır, çabalamaya başladılar.

Geçen yıl burada konu açarken, belki "topluluktan bir destek görürüm, birlikte bir ekip kurulur" dedim ama o da olmadı.

Bakalım hayırlısı.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
July 06, 2018, 12:49:16 PM

Önlerinde o kadar örnek var ki, ne bana ne de prototip e ihtiyaçları yok, büyük borsalar yıllarca toluluğu ve isteklerini hep görmezden geldiler.

Kullanıcı biz neyi veriyorsak onu alsın dediler, son 7 8 aydır, çabalamaya başladılar.

Geçen yıl burada konu açarken, belki "topluluktan bir destek görürüm, birlikte bir ekip kurulur" dedim ama o da olmadı.

Bakalım hayırlısı.

Geçen yıl açtığınız konuyu hatırlamıyorum. Genel de fikir den çıkıp ileri taşınan projeleri inceliyorum, düşüncelerimi söylüyorum. Önceki başlıkta sadece fikir sunduysanız ilgi görmemiş olabilir. İnsanlar daha çok icraat görmek istiyor. Malum sadece fikir aşamasında kalan veya çöp denebilecek projeler hergün birileri tarafından dillendiriliyor. Siz projenizi ileriye taşımışsınız. Adım adım yaptıklarınızı gösterdiğiniz sürekli güncellediğiniz bir başlık olsaydı insanlar fikirlerini daha kolay söylerlerdi. Bence projenizi ilerletmelisiniz. Local de projeniz için bağış veya ortak bulabilirsiniz.

Nacizane tavsiyem :

* Tek başınıza yapmaya devam etmeyin. Çekirdek kısım sizde kalsın diğer kısımları başkalarına yaptırın. Ekiple sürekli fikir alışverişi yapın. ( whatsapp veya telegram grubu gibi)
* Adım adım ilerleyeceğiniz bir başlık açın. İnsanların isteklerine göre güncelleyin.
* Github da açabildiğiniz kadar açık kaynak yayınlayın.
* Telegram / twitter / youtube / instagram gibi siteler de sosyal ağlar oluşturun. Yöneticiliğini ekipten birilerine verin. Soruları cevaplasın.
* Borsanıza ait token yapın. Komisyon ve para çekimlerini bu token le yapanlara ücret indirmi yapın. Token i geri alma programı yapın. Token sahiplerine kâr paylaşımı yapın. Depozit ve trade için token ödülü verin. v.s.
* Global de konu açın. Takip edin veya ettirin. Soruları cevaplayın.
* Diğer borsaların eksikliklerini tamamlayın.

v.s.

Aklıma gelenler bunlar. Umarım faydası dokunur.
vincetcm (OP)
Hero Member

View Profile
July 06, 2018, 01:21:57 PM

Bakalım hayırlısı.

Geçen yıl açtığınız konuyu hatırlamıyorum. Genel de fikir den çıkıp ileri taşınan projeleri inceliyorum, düşüncelerimi söylüyorum. Önceki başlıkta sadece fikir sunduysanız ilgi görmemiş olabilir. İnsanlar daha çok icraat görmek istiyor. Malum sadece fikir aşamasında kalan veya çöp denebilecek projeler hergün birileri tarafından dillendiriliyor. Siz projenizi ileriye taşımışsınız. Adım adım yaptıklarınızı gösterdiğiniz sürekli güncellediğiniz bir başlık olsaydı insanlar fikirlerini daha kolay söylerlerdi. Bence projenizi ilerletmelisiniz. Local de projeniz için bağış veya ortak bulabilirsiniz.

Nacizane tavsiyem :

* Tek başınıza yapmaya devam etmeyin. Çekirdek kısım sizde kalsın diğer kısımları başkalarına yaptırın. Ekiple sürekli fikir alışverişi yapın. ( whatsapp veya telegram grubu gibi)
* Adım adım ilerleyeceğiniz bir başlık açın. İnsanların isteklerine göre güncelleyin.
* Github da açabildiğiniz kadar açık kaynak yayınlayın.
* Telegram / twitter / youtube / instagram gibi siteler de sosyal ağlar oluşturun. Yöneticiliğini ekipten birilerine verin. Soruları cevaplasın.
* Borsanıza ait token yapın. Komisyon ve para çekimlerini bu token le yapanlara ücret indirmi yapın. Token i geri alma programı yapın. Token sahiplerine kâr paylaşımı yapın. Depozit ve trade için token ödülü verin. v.s.
* Global de konu açın. Takip edin veya ettirin. Soruları cevaplayın.
* Diğer borsaların eksikliklerini tamamlayın.

v.s.

Aklıma gelenler bunlar. Umarım faydası dokunur.

Olması gerekenler ve istediklerim de bu yönde aslında, birinci maddede olduğu gibi tek başına zor oluyor..
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
July 07, 2018, 06:58:58 PM

Olması gerekenler ve istediklerim de bu yönde aslında, birinci maddede olduğu gibi tek başına zor oluyor..

Aklın yolu bir, olması gerekenler belli ise sıkıntı para ve ekip mi?
Yüksek ve muhtemel 1 yıldır siz başkaca bir işte tam zamanlı çalışırken bu projeye zaman buldukça bakmışsınız.
Ben yerinizde olsam bir yatırımcı ile anlaşır projeyi bir iş modeline oturtup akabinde yazılım ekibini büyütürüm veya yatırımcının gücüne göre
mevcut işimi bırakır komple bu işe kanalize olurum. Eğer bir iş planı çıkarılabilir ise bunun ICO su da yapılabilir.
üye oldum ilk izlenimlerim kesinlikle olumlu. Eğer kodları sıfırdan kendiniz geliştirdiyseniz ilk fırsatta görüşelim. ICO öncesi ön yatırımcı olabilirim.
vincetcm (OP)
Hero Member

View Profile
July 07, 2018, 10:48:44 PM

Aklın yolu bir, olması gerekenler belli ise sıkıntı para ve ekip mi?
Yüksek ve muhtemel 1 yıldır siz başkaca bir işte tam zamanlı çalışırken bu projeye zaman buldukça bakmışsınız.
Ben yerinizde olsam bir yatırımcı ile anlaşır projeyi bir iş modeline oturtup akabinde yazılım ekibini büyütürüm veya yatırımcının gücüne göre
mevcut işimi bırakır komple bu işe kanalize olurum. Eğer bir iş planı çıkarılabilir ise bunun ICO su da yapılabilir.
üye oldum ilk izlenimlerim kesinlikle olumlu. Eğer kodları sıfırdan kendiniz geliştirdiyseniz ilk fırsatta görüşelim. ICO öncesi ön yatırımcı olabilirim.

Algoritma gorsel dizayn ve arkaplan uygulamalari tamamen ozgun. Goruldugu uzere sadece sablon olarak bootstrap sablonu kullanilmistir (kullanim kolayligindan dolayi tercih ettik)
Web kismini kardesim yapiyor cuzdanlar ve arkaplanda calisan uygulamalari ben ayarliyorum.
Su anda mobilim eve gecince postu editlerim.
vincetcm (OP)
Hero Member

View Profile
July 10, 2018, 12:00:30 PM

Cüzdan sunucularını tekrar çalıştırdım
Adres oluşturmayı deneyebilirsiniz.

deposit ve withdraw da çalışmakta ama bu özelliği test etmeyiniz.

illa test edeceğim diyorsanız withdraw yaparken 2fa kullanmayınız çünkü 2fa aktif iken çekim prosesi tamamlanmadı henüz.
sinanay
Jr. Member
*

Activity: 146
Merit: 1

View Profile
July 10, 2018, 07:54:36 PM

abi harika görünüyor projenizin asla peşini bırakmayın

bence bir ico yapın zaten hazır bir proje neler gördük ne paralar toplamış
vincetcm (OP)
Hero Member

View Profile
July 10, 2018, 08:15:08 PM

abi harika görünüyor projenizin asla peşini bırakmayın

bence bir ico yapın zaten hazır bir proje neler gördük ne paralar toplamış

Cüzdan sunucuları  diğer hizmetler çok fazla maliyet çıkarmaya başladı, web sunucu açık kalacak ama diğer sunucuları kapatmayı düşünüyorum.
geçici olarak eve bir sunucu almayı düşünüyorum, cüzdan sunucularını buraya taşımam bu aşamada daha mantıklı olacak gibi.
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
July 10, 2018, 11:24:22 PM

Merhaba,

Görseller iyi, bazı arkadaşlar çok beğenmiş, ben de aynı şekilde, görünüm açısından biraz daha doldurulsa borsaya benzeyebilir.

Benzeyebilir dedim çünkü aslında borsanın alt yapısında görselden çok daha önemli asenkron veri akışları vardır, bu tarafı nasıl yazdığınız, projenin bir borsa olabilme şansını belirleyecek. Sanıyorum mevcut borsalar görselle ilgilenmez, zira css bilip şu görseli yapacak çok insan bulunabilir. Asıl iş stres altında hatasız çalışan web servis, veritabanı ve buna bağlı web sitesi, mobil uygulama kısımlarıdır. Tabii çok profesyonel yazılmış bir veri akışı modeli olması da yeterli olmaz, güvenlik de çok önemli, mobil uygulamanın yada web sitesinin analiz edilmesi ve saldırıya uğraması konusu var. Dünya kadar koruma önlemi ve acil durum senaryoları vb sonu olmayan bir kedi fare oyunudur. Mesela bu sistemi database<->web servis<->(web sitesi | mobil app(s)) şeklinde ayrık katmanlarda mı tasarladınız, bu ilk konu.

Kısaca demek istediğim, doğru yoldasınız emeğinize sağlık. Blockchain tarafını da çözmüş olduğunuz görülebiliyor. Fakat alt yapı en önemli taraf ve bunu eğer iyi yaptıysanız şu an tüm türk borsaları sizinle ilgilenecektir, zira kendi sistemleri rezil durumda diyebiliriz.

Görselden ziyade, arkada yürüyen işleri öne çıkararak tanıtırsanız ilgi görebilir.

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
vincetcm (OP)
Hero Member

View Profile
July 10, 2018, 11:44:21 PM

Merhaba,

Görseller iyi, bazı arkadaşlar çok beğenmiş, ben de aynı şekilde, görünüm açısından biraz daha doldurulsa borsaya benzeyebilir.

Benzeyebilir dedim çünkü aslında borsanın alt yapısında görselden çok daha önemli asenkron veri akışları vardır, bu tarafı nasıl yazdığınız, projenin bir borsa olabilme şansını belirleyecek. Sanıyorum mevcut borsalar görselle ilgilenmez, zira css bilip şu görseli yapacak çok insan bulunabilir. Asıl iş stres altında hatasız çalışan web servis, veritabanı ve buna bağlı web sitesi, mobil uygulama kısımlarıdır. Tabii çok profesyonel yazılmış bir veri akışı modeli olması da yeterli olmaz, güvenlik de çok önemli, mobil uygulamanın yada web sitesinin analiz edilmesi ve saldırıya uğraması konusu var. Dünya kadar koruma önlemi ve acil durum senaryoları vb sonu olmayan bir kedi fare oyunudur. Mesela bu sistemi database<->web servis<->(web sitesi | mobil app(s)) şeklinde ayrık katmanlarda mı tasarladınız, bu ilk konu.

Kısaca demek istediğim, doğru yoldasınız emeğinize sağlık. Blockchain tarafını da çözmüş olduğunuz görülebiliyor. Fakat alt yapı en önemli taraf ve bunu eğer iyi yaptıysanız şu an tüm türk borsaları sizinle ilgilenecektir, zira kendi sistemleri rezil durumda diyebiliriz.

Görselden ziyade, arkada yürüyen işleri öne çıkararak tanıtırsanız ilgi görebilir.

Dediğiniz gibi görsel çok çok önemli bir konu değil, güvenlik arkaplan uygulamaları  , kullanım kolaylığı ve cüzdan ve cüzdan güvenliği.
Yerli borsalarda olduğu gibi bir yere gelip, "yaptım oldu" denilecek bir konu değil, sürekli geliştirilmeli, yeni önlemler, yeni yöntemler eklenmeli.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: