Bitcoin Forum
June 21, 2024, 09:36:50 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: KORA NETWORK SCAM - Token Yaratmamışlar ve Ödeme yapmayacaklarını Açıkladılar  (Read 1114 times)
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
July 06, 2018, 10:43:37 AM

Ne yaptık biz diyecekler gibi duruyor.Ama iş işten geçmiş olacak. Karalamaya devam  Grin

Bir kaç mesaj yukarıdada yazmıştım.Çok uzun sürmedi ne yaptık biz dediler.  Grin Grin

bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 06, 2018, 11:06:01 AM

Hep yazıyorum, istenirse topluluk desteği de, tokatı da çok etkilidir. Geçen yıl authorship projesinde de benzer bir durum yaşandı, üstelik orada sorun olan tanıtım karşılığı ödül falan değil, tamamen havadan gelen airdroptu (sonuçta taahhüt etmişsin, bu anlamda farkeden bir şey yok aslında). Dağıtırken çakallık yapmaya başladılar, kırk türlü bahaneyle çoğu kişiye göndermediler vb, ama topluluk (özellikle burada) itin götüne soktu herifleri, sonradan karar değiştirdiler, biraz daha gönderdiler falan ama authorship şu anda shittoken. Burada da yapılması gereken bu.
Ödül hak edip alamayan arkadaşların emeklerinin karşılığına bir an önce kavuşmasını dilerim.
Anlaşılan o ki göt korkusu etkisini çabuk göstermiş ama çok ciddi bir güven sarsma durumu yaşattılar, ileride yapmak istedikleri işlerde partner/yatırımcı ararken bu durum karşılarına gelecektir. Dangalakça bir açgözlülük nasıl her şeyi bok eder dersi için canlı performans oldu.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448

View Profile WWW
July 06, 2018, 11:08:40 AM

Bu proje sahipleri eğer alttan toplamak için böyle bir şeyi bilerek yapmadılarsa gerçekten ağır gerizekalı. Ya kardeşim hardcap yapmışsın paran var borsaya giriyorsun 3 kuruş için kendini böyle rezil edip projenin itibarını sıfırlamanın ne mantığı var.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
July 06, 2018, 11:48:06 AM

emeğe yazık olmuş vallahi, çok scam gördüm ama bountyhive'da ilk kez görüyorum sanırım. Ama onların da suçu yok.

1881 - 193∞
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
July 06, 2018, 01:29:16 PM

uex diye bi borsaya girmiş ve -%100 çakılmış ahaha Cheesy  ayrıca SEC'e e-postalar atılmaya devam ediyor konu hakkında..şu an çark etmişler ödeyeceğiz demişler ancak söz verdikleri tokenin 40 ta 1 i kadar mış ..bu kora adam olmayacak galiba Cheesy
hassangunduz
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
July 06, 2018, 01:40:01 PM

insanların verdiği okadar emeği bir çırpıda çöpe atıyorlar resmen böyle salakça birşey olamaz okadar projenin içinden seçip bize sunuyorlar bari onu adam gibi yapsın bountyhive bi zahmet
usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
July 06, 2018, 01:58:03 PM

Bountyhive bu kampanyaları sitesinde yayınlamadan önce sözleşme falan imzalattırmıyormu? bu işin bir yasal yaptırımı falan yok mu? Böyle kolaysa ben token göndermiyorum demek herkes bizlere reklamını yaptırsın tokenide göndermesin o zaman ne güzel
Kesinlikle sozlesme veya o yapilamiyorsa bile teminat almalari lazim.  Belki 1-2 BTC olabilir belki de daha fazla.  Boylelikle sahtekar ciksalar bile katilimcilara kucukte olsa bitcoin ile telafi edilebilir. 

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
https://t.me/rsfofficial
casty3000
Full Member

Activity: 532
Merit: 100

View Profile
July 06, 2018, 02:01:30 PM

Ben bountyhive'ın eğer haberi yoksa bir suçu olduğunu düşünmüyorum sonuçta onlarda oradan bir gelir elde edeceklerdi. Ancak haberleri varsa bu çok kötü bir prestij kaybı bountyhive için

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
July 06, 2018, 02:05:44 PM

Ben de sadece Twitter ve Facebook kampanyalarına katılmıştım. İş yapabilecek bir kampanya gibi duruyordu. umarım yapılan itirazlar sonuç verir de tokenlerimizi alabiliriz. Belki inşaatta çalışmıyoruz ama bu tarz tokenlerin tanıtımında faydamiz çok fazla bizim gibi kişiler olmasa bu kadar fazla kişiye ulaşamazlar. Yazılanlara bakılırsa şirket hardcap bile yapmış. Bize yapılan ayıp günah

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
July 06, 2018, 02:32:32 PM

Bu adamların böyle yapacağı belliydi açıkçası. Yok kıl yok tüy diye diye artık borsaya girecekleri güne kadar bahane sundular. Sonra açıklamanın vakti geldi diyip vermicez dediler. Tamamen adilik ve haysiyetsizliktir.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 06, 2018, 02:36:43 PM

Hard cap yapan bir proje kendini nasıl mahveder canlı örneği olmuş. Resmen güvensizlik vermişler. Bu saatten sonra zor toparlarlar, olan yatırımcısına olmuş, umarım bountyciler hakettiklerini alırlar.
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
July 06, 2018, 03:01:00 PM

Uğraştırıcı olduğu için sosyal medya kampanyalarına falan katılmıyorum ama bu yapılan düpedüz dolandırıcılık. Adamlar o kadar senin reklamını yapsın, günlerce tweet atsın, makale yazsın. Sonra ödemiyoruz diye açıklama yap. Bunları denetleyen kuruluş falan yok mu? Şikayet edilebilecek her yere şikayet edilmeli.
cumocum1
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile WWW
July 06, 2018, 03:16:41 PM

okadar insanın emeği var.bir firma daha başından böyle yaparsa nasıl güven verecek insanlara.
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
July 06, 2018, 05:33:36 PM

Çok üzücü durumlar bunlar. Ama yaşanıyor ve her icoda yaşanmaya devam edecek. %80 başarılı olan bir ico neden böyle dolandırıcılık peşine düşer anlamıyorum. Kora gayet başarılı ilerleyen bir çalışma yaptı değerli hunterleri sayesinde. Şimdi haklarını ödemezse onların tam tersi olur ve çakılır gider. Bir arkadaş yazmış mesela girdiği borsada direk -100 ile girmiş.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
July 06, 2018, 05:42:48 PM

Kaçıncı boşa giden emek bu. Yazık yazık, kaba bir tabir var yiyemeyeceğin ..... Adamlar bizleri çalıştırıp emeklerimize göz dikiyorlar. Bu adamlar sözlerini daha başlangıçta yerlerse ilerleyen dönemlerde düşünemiyorum bile. Bu proje benim için bitmiştir. x100 para kazanacan deseler bile güvenip almam artık..
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
July 06, 2018, 05:46:15 PM

Çok üzücü durumlar bunlar. Ama yaşanıyor ve her icoda yaşanmaya devam edecek. %80 başarılı olan bir ico neden böyle dolandırıcılık peşine düşer anlamıyorum. Kora gayet başarılı ilerleyen bir çalışma yaptı değerli hunterleri sayesinde. Şimdi haklarını ödemezse onların tam tersi olur ve çakılır gider. Bir arkadaş yazmış mesela girdiği borsada direk -100 ile girmiş.

sen %2 bounty payını ödemekten çekinirsen işte olacağı bu. İşin kötü tarafı bu adamlar dağıttıktan sonra da kendilerini zor toplayacaklar. Yazık ettiler babalar gibi hard cap yapan icoya. Açgözlülük işte eldekinden de ediyor adamı.
Bm1905
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 1

View Profile WWW
July 06, 2018, 06:01:23 PM

Projenin tanıtımı için çalışanlara vereceğin coinlere haraç kesmeye çalışırsan böyle rezil olursun. Bundan sonra kolay kolay toplanamazlar bence. Fakat projeye para yatıran yatırımcılara yazık oldu malesef.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
July 06, 2018, 06:21:55 PM

bountyhive dağıtılacak tokenlere escrow hizmeti veriyor değil mi? ico hasılatına da geçici olarak el koysun. ikisinde de dizginler bountyhive de olduğu zaman böyle sıkıntılar çıkmaz. exchange baktım da çince bir şeyler yazıyor. borsa da pek tutulacak gibi değil.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
July 06, 2018, 06:36:46 PM

Bu tarz durumlar başımıza gelmiştir ne yazık ki verdiğimiz emeğin karşılığını alamamak bizi en çok etkileyen ve moral olrak da bitiren durum, yatırımların havuzda toplanıp ICO sonrası proje sahiplerine ve kampanyacılara verilmesi güzel olur fakat bunu tam manasıyla yapan bir oluşum çok yok
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
July 06, 2018, 06:51:45 PM

Ben bunların hardcap yaptığından da şüpheleniyorum artık. Ödül miktarı fazlaysa baştan neden düşünmüyor musunuz bunu da hayvan gibi ödül belirliyorsunuz Cheesy Katılanların çoğu ödül fazla diye çalıştı, paylaşım yaptı, birşeyler yazdı. Dediklerinden döneceklerdir sonunda ama olan projelerinin itibarına olacak. Bountyciler geldiği gibi satmaya çalışacak iyice çakılacak felan.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: