Bitcoin Forum
May 07, 2024, 03:38:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: bitcoin türkiye  (Read 225 times)
cryptoproject (OP)
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
July 06, 2018, 04:26:52 PM

türkiye'de banka bitcoin işlemlerini destekliyor mu? örneğin btcturk platformunu kullanıyorum ve türkiye'de banka hesabına bitcoin aktarıyorsam banka buna izin verecek mi?

Ayrıca bilmek istiyorum, istanbul'da firmalar bitcoin satın almak ve nakit vermek nedir? Lütfen bana yol göster
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715096293
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715096293
Reply with quote  #2

1715096293
Report to moderator
1715096293
Hero Member
*

Ignore
1715096293
Reply with quote  #2

1715096293
Report to moderator
1715096293
Hero Member
*

Ignore
1715096293
Reply with quote  #2

1715096293
Report to moderator
hayratposta
Newbie
*

Activity: 182

View Profile
July 06, 2018, 04:59:13 PM

bankada açmış olduğun hesap ile bitcoin cüzdanları çok farklı şeyler. Birisine para transfer edebiliyorken diğerine bitcoin transfer edebilirsin. şu anda hiç bir bankada TL, dolar, euro, altın hesabı gibi bir bitcoin hesabı açamıyorsun. bankalarda bunu desteklemiyor. zaten şu anda bitcoinin yasal bir statüsü yok.

diğer sorundaki , istanbul'da firmalar bitcoin satın almak ve nakit vermek nedir? Lütfen bana yol göster ne demeye çalıştığını pek anlayamadım.

edit: google translate'nin mağduru olmuşsun. kısa cevap vereyim çeviride zorluk yaşama diye.

Türkiye'deki bankalara bitcoin transferi işlemini gerçekleştiremezsin.
HecarimTR
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 07, 2018, 04:57:05 PM

türkiye'de banka bitcoin işlemlerini destekliyor mu? örneğin btcturk platformunu kullanıyorum ve türkiye'de banka hesabına bitcoin aktarıyorsam banka buna izin verecek mi?

Ayrıca bilmek istiyorum, istanbul'da firmalar bitcoin satın almak ve nakit vermek nedir? Lütfen bana yol göster
Ancak borsada olan bir coin elinde mevcutsa ( herhangi bir borsada) onu oraya atarak adına bankadan çekebiliyorsun diye biliyorum
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
July 07, 2018, 05:08:25 PM

Arkadaşların dediği gibi google translate bazen devrik cümle kurar buda o olay..
Sen öncelikle hangi ülkedesin?
Dediğin btcturk de hesabın varmı?
İşte bunlara ek olarak türkiyede bankalarda hesabın varmı?
hangi ülkede isen azerbaycan-iran-yada türki cumhuriyetler gibi.
Önce burda türk bankasında hesap açıcaksın ki örnek tl-usd gibi.parayı oraya aktarıp ordanda btcturk para aktaracaksın.
Sonra btcturk btc alıp satacaksın.İlerde btc bozdurup o parayı kendi türk bankasına çekeceksin.
ordanda eft ile kendi ülkene swift yapacaksın ordaki bankaya gibi.mantık bu.
yoksa banka hesabına direkt bitcon atamazsın....
cryptoproject (OP)
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
July 08, 2018, 02:50:31 PM

Hi,

i have btcturk account and i have bank account in turkey.
i want to make sure if bank accept bitcoin transactions ?

i was reading on sikayetvar.com some news about banks in turkey , they are rejecting bitcoin transactions.
i want to make sure before i do this  , i dont want to loose my account.

please guide
ulabar22
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
July 08, 2018, 08:10:10 PM

yurtdışı swift işlemlerimi 2 banka reddetti ama aynı bankalar yurtiçi borsalarla yaptığım işlemler için engel koymadılar.
hobnagek
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 25, 2018, 01:18:59 PM

herhangi bi sıkıntı yok efendim yapabilirsiniz sorunsuz
Pages: [1]
  Print  

Jump to: