Bitcoin Forum
June 22, 2024, 10:27:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Komodo Cüzdan Kullananların Dikkatine  (Read 148 times)
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
July 06, 2018, 05:56:51 PM

Komodo cüzdanla yeni tanıştım. Katıldığım bountyde kazandığım tokenleri göndermek için Komodo cüzdan istediler.
Sitelerinden cüzdanı indirip bilgisayarıma kurdum. Adresi aldım. Ve bounty siteine gönderdim. Aradan bir kaç gün geçti cüzdanı kontrol etmek için açtığımda karşımda farklı bir adres çıktı. Bu böyle bir kaç sefer oldu. Her girdiğimde farklı bir adres. Komodo ile görüştüm ama sonuç nafile, dedikleri kopyala yapıştır yaparken dikkat edin, bu kadar.
Tokenler geldi gelecek aynı adrese tekrar ulaşamama korkusu vs.
Sonuçta hatayı çözdüm ve burada paylaşmak istedim.

Kopyala yapıştır yaparken gizli kelimelerin sağında veya solunda vereceğiniz boşluklar sizleri farklı bir adrese yönlendiriyor. Lütfen dikkat edin
Ne demek istediğimi aşağıdaki resimlerde daha net anlayacaksınız..

tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
July 06, 2018, 06:01:41 PM

Utrum için bende komodo'dan cüzdan oluşturmuştum. yazıyla kontrol ettim de aynısı benim başıma da gelmiş. Girip cüzdanı değiştireceğim.
bilgilendirme için teşekkürler.
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
July 06, 2018, 06:06:20 PM

Utrum için bende komodo'dan cüzdan oluşturmuştum. yazıyla kontrol ettim de aynısı benim başıma da gelmiş. Girip cüzdanı değiştireceğim.
bilgilendirme için teşekkürler.

Utrum dağıtımları bitti diye biliyorum. İsterseniz bountyhivenin Türkçe grubundan tekrar sorun ki yanlışlık olmasın. Sonuçta onca emek var.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
July 06, 2018, 06:33:59 PM

Ben daha önce hiç kullanmamıştım ama uyarılarınız için teşekkürler hocam bu tarz bir hata kendi yatırımlarımızı koymak istediğimizde başımıza daha büyük dert açardı. MyEther wallet şimdilik daha iyi
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
July 06, 2018, 08:36:17 PM

bunu daha önce akçenin yarışmasında görmüştüm. verilen kelimelerdeki en ufak değişiklik bile farklı bir cüzdanı açıyordu. bunlara dikkat etmek lazım.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
July 06, 2018, 09:39:11 PM

Komodo'nun özelliklerinden biri de gizliliktir. Cüzdanı ilk açtığınızdaki adres sizin asıl adresinizdir. Bu ana adresinize bağlı olarak sistem en az 100 adres daha oluşturur. Siz ödeme aldığınızda ana adresinizden bu adreslerden birine coinler aktarılır, işte gizlilik yaratan süreç de budur; bu şekilde coin transferleri takip edilmez. Ayarlardan "wallet.dat key" sekmesine girip, coininizi seçip, okeylerseniz cüzdan, ana cüzdan adresinize bağlı tüm adresleri ve bu adreslerin private keylerini gösterir. Buradaki tüm keyleri kopyalayıp, güvenli bir şekilde saklamanız gerekir.

Not: Gerçi sizin durumunuzun kopyalamayla ilgili olduğunu belirtmişsiniz ama ben yine de cüzdan ile ilgili çok bilinmeyen bir özelliği belirtmek istedim.
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195
Merit: 10

-

View Profile
July 06, 2018, 11:27:57 PM

bunu daha önce akçenin yarışmasında görmüştüm. verilen kelimelerdeki en ufak değişiklik bile farklı bir cüzdanı açıyordu. bunlara dikkat etmek lazım.

bu nasıl bir yarışmaydı hocam ben hatırlayamadım,  problem çözme gibi miydi
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
July 07, 2018, 12:00:08 PM

evet komado benim beğendiğim en güzel brojedir kendi cuzdanında tutduğunuzda ariyeten coin alıyorsunuz komadoyu bu fiyatlardan alıp bekleyin ilerde en az 20 katla satarsınız
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 07, 2018, 01:13:45 PM

Bu sadece komodo cüzdanı için geçerli bir durum değil ki, seedleri girerken en ufak bir karakter farkından dolayı farklı bir adresle karşılaşabilirsiniz. Çok dikkat etmeniz gerekiyor.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
July 07, 2018, 02:08:17 PM

Ben 5 aydır kmd cüzdanda tutuyorum bugun bakayım dedim hüsran faiz durmus birşeyler yazıyor nedir yeni olay güncelleme vs mi yapacagız Huh
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
July 07, 2018, 05:17:14 PM

Adresi çok dikkatli kontrol etmek de fayda var adresi değiştiren kripto para çalmayı amaçlayan yazılımlar da var. Çoğu kişi bu işlemleri su gibi yapıyor hiç dikkat etmiyor ama burada yapılan hatanın geri dönüşü yok.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
July 07, 2018, 06:06:38 PM

Çok güzel bir konuya deyinmişsiniz. Bende bunu yeni ğgrendim. Çok farlı bir olay bu. Ama seed dosyamiz elimizde olduğu müddetce bir kayıp yaşamayacağımızı sanıyorum.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Pages: [1]
  Print  

Jump to: