Bitcoin Forum
August 11, 2024, 03:33:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Facebook Blockchain sektörüne bomba gibi giriyor!  (Read 136 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
July 06, 2018, 08:35:29 PM

Geçtiğimiz yıl kripto para ve ICO reklamlarına getirdiği yasaklamalarla gündeme gelen Facebook Blockchain sektörüne etkili bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Kıdemli mühendis Blockchain ekibine alındı
Yönetici biriminde taşları yerinden oynatan sosyal medya devi, kıdemli mühendislerinden Evan Cheng’i Blockchain alanında baş mühendis olarak görevlendirdi. Cheng, daha önce Programming Languages and Runtimes biriminin başında bulunuyordu.

Bu hareket, Facebook’un Blockchain teknolojisini daha ciddiye aldığını ve kendi özel yönetim pozisyonunu atacağını gösteriyor. Dev şirket, Messenger’ın başında bulunan David Marcus tarafından yönetilen ve teknolojiyi keşfeden bir grup kurmuştu.

Facebook Blockchain biriminin başındaki Cheng tecrübesiyle göz dolduruyor
Yaklaşık 10 sene önce Apple’da da çalışan Cheng, Zilliqa ve ChainLink dahil olmak üzere bir dizi Blockchain girişim/projesinin danışmanlığını da yapıyor ve Blockchain hakkında düzenli olarak tweet atıyor.

Cheng’in uzmanlık seviyesi, Facebook’un Blockchain projesine yaklaşımının dahi kuşkusuz önüne geçiyor.

Haber linki: https://kriptoparahaber.com/facebook-blockchain-sektorunde.html

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
internaldr
Full Member

Merit: 100

View Profile
July 06, 2018, 08:54:40 PM

Facebook'un bu sektöre girmesi çok iyi olur. Açıkçası geç bile kaldılar. Kriptoparalara karşı ilgisiz kalmaları onların zararına olacaktır.
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253
Merit: 10

View Profile
July 06, 2018, 09:00:10 PM

keşke facebookla beraber google, apple gibi firmalarda bu sektöre girse. çünkü bu teknoloji bir çok alanda kullanilabilir.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 06, 2018, 09:19:38 PM

Hayır madem sen de bu piyasaya adım atacaksın hatta borsa almaya bile kalkışacaksın neden reklam yasağı falan düşüşe çanak tuttun arkadaş! Bak şimdi dönecez diye anamız ağlıyor burada.
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
July 06, 2018, 09:35:23 PM

Facebook gibi büyük devlerin blockhain sektörüne girecek olması piyasalara moral olacaktır. Böyle büyük firmalardan açıklamalar geldikçe bu teknoloji kendine iyice yer edinecektir.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
aniden
Member
**

Activity: 231
Merit: 10

View Profile
July 06, 2018, 09:37:51 PM

Ben facebook u bir istihbarat projesi olarak görüyorum, kimileri bana abartıyorsun kim ne yapsın senin fotunu diyor ama bence toplum yönetimi ile ilgili bir durum
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
July 06, 2018, 10:11:21 PM

Bakarsiniz yapacaklari yeni yatirimlarla yeniden eskisi kadar trend olmayi basarirlar. Belki bu biraz zor ama ugras var elbette.
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
July 07, 2018, 08:35:23 AM

Facebook coin dünyanın yarısı anında öğrenir bunu. reklam yapılması ile icoya katkıları muazzam olabilir. ama facebookun sorunlarından biri arka planda kişisel bilgiler, mesajları reklam amaçlı istihbarat konusunda kullanması iddiası. buna açıklık getirmeleri gerek.
sundayman
Full Member

Activity: 280
Merit: 100

View Profile WWW
July 07, 2018, 01:35:41 PM

Geç bile kaldılar. Facebook gibi çok büyük bir kısma hitap eden bir şirketin bu sektöre ilk başlarda girmesi lazımdı.

malilale
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 07, 2018, 04:03:20 PM

keşke facebookla beraber google, apple gibi firmalarda bu sektöre girse. çünkü bu teknoloji bir çok alanda kullanilabilir.
Yakın zamanda gireceklerdir , ancak facebook girmesi hem tehlikeli olmuş hem iyi daha çok manipüle edilebilir bir hal alıcaktır facebook büyük bir güç , umarım kontrol edemezler.
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 07, 2018, 04:15:48 PM

Facebook bu sisteme girerse belki daha güvende olur herkesin hesabı. Çalınmalara karşı ekstra korumalar da eklenebilir. Ya da en azından daha verimli bir site haline gelebilir. Facebook gibi bir devin bu sistemden uzak kalmaması gerekiyor.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
AstraSedan
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 07, 2018, 04:38:50 PM

Bence geç kalınmış bile olabilir. Ben yeni duydupum için mi bilmiyorum ama şuan sanki herkesin biraz bilgisi en azından ''Kripto Para'' dediğinizde haa şu coin işimi demeleri bile bence gerekli üne kavuştuğuna işaret. Facebook gibi bir firmanın da bu işe girmesi süreci oldukça hızlandıracak
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 07, 2018, 04:52:48 PM

Büyük şirketler teker teker geliyorlar Microsoft da çok büyük hazırlıklar yapıyor ama bu internette olduğu gibi bu teknolojinin de tekelleşmesi anlamına mı geliyor
virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
July 07, 2018, 06:30:39 PM

Blockchain sektörüne giriyorlar ama büyük ihtimalle Microsoft gibi sadece bkockchain teknolojisini kullanırlar kripto para kısmıyla ilgileneceklerini sanmıyorum.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
July 07, 2018, 07:20:49 PM

Troll olabilir ama Google'da kripto piyasasına adım atabileceği yönünde bir haber okudum. Facebook bu konudaki adımı rakiplerinin beklemede kalmasını engelledi gibi. büyük firmaların etkisi daha büyük oluyor haliyle.

tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
July 07, 2018, 07:30:35 PM

Facebook sanki bu işe sağlam bir giriş yapacakta ortam yokluyor gibi hissettim bir an ve facebook un göz yumduğu reklamlar ve face n bu işe girmesi demek ABD bu işi koruyor demek benim gözümde.
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 07, 2018, 08:10:29 PM

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg zeki ve fırsatçı bir adam.Eğer girecekse kripto para piyasasına alışıla gelmişin dışında sıra dışı bir girişi olacaktır. eminim şuan yasal zemin oluşturup uygun zamanı bekliyordur..Bakalım nasıl bir sürpriz ile çıkacak karşımıza.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
alpcaba45
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
July 08, 2018, 04:15:19 PM

dev şirketin paranın kokusunu alması uzun bile sürdü. somut gelişmeler gelmeye başladıkça piyasalar da yükselecektir. bitcoin'in düşüşüyle zor günler geçiren yatırımcıların da yüzü gülecektir artık.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
July 08, 2018, 04:25:36 PM

Gelsin bakalım. Bu sürece bir sosyal medya uygulamasının dahil olması işlerin şeklini değiştirecektir. Benim için önemli olan kısmı Bitcoin'e etki edip etmeyeceği.
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 08, 2018, 04:26:41 PM

Teknolojiyi yakından takip etmesi gereken global bir şirket için geç bile kaldılar. Herkes bize faydasına bakmış ama bundan en karlı çıkacak adam facebook olur bence yine kendi çıkarları için yapıyorlar ama yine de sevindirici bir haber.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀