Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:57:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bounty Yöneticileri Hakkında  (Read 173 times)
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
July 07, 2018, 06:11:41 PM

Şubat Ayından beri forum üyesiyim. O zamandan beri bir çok airdrop ve bountye katıldım. Kazandıran da oldu çöp olanda oldu kazandıracak olanda var.
Bounty yöneticilerinin(hepsi için söylemiyorum) yaptığı kural değişiklikleri, başta kuralları açık açık yazmayıp sanki emeğimizin karşılığı vermemek için postların ilk sayfası yerine orta sayfalarında kural değişikliklerinin açıklamasını yapmalar (Allah aşkına kaçımız bounty kampanyalarında tüm postları sayfa sayfa okuyoruz? ki bu konuda etiketlendiğimizde forumda bildirimde gelmiyor), ve açıklamıştık savunmaları,  akıl almaz kural değişiklikleri vs.

Hepsi için söylemiyorum ama bazı yöneticilerinin yaptığı kampanyalarla alakalı şu fıkra cuk diye yerine oturmuş.

Bir tuvalet bekçisi varmış. (Eskiden bildiğiniz gibi tuvaletlerde çeşme yoktu, taharetlenmek için ıbrık kullanıyordu)
Kapının önünde 50 tane ıbrık sıralı.
Tuvalete girecek olan ilk sıradaki ıbrığı almak için hamle yaptığında, bekçi seslenirmiş, ''şşşştt onu alma ortadakini al''
Başka birisi gelmiş o da ortadakini almak için hamle yapmış ama bekçinin sesi duyulmuş. ''şşşt onu alma sondakini al''
Başka birisi gelmiş sondakini alacakken '' şşşt onu alma baştakini al''
Bu böyle devam ederken birisinin dikkatini çekmiş
'Yaw amca demiş günlerdir takip ediyorum hep böyle yapıyorsun, acaba demiş nedeni nedir?
Bekçi bıyıklarını burarak demiş ki '' eee yiğenim'' demiş ''o kadar da yetkimiz olsun''

Ah bu bounty yöneticileri ah...
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715435878
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715435878
Reply with quote  #2

1715435878
Report to moderator
ydnkkyy
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
July 07, 2018, 09:39:19 PM

Henüz karşılaşmadığım fakat haram denk gelebilirim gibi duruyor bu olay. Bilgilendirdiğin için teşekkürler umarım başımız yanmaz bu durumdan
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
July 07, 2018, 09:50:38 PM

Ben saldım bountyleri zaten jr memberim dişe dokunur birşey gelmiyor
hosgoru
Newbie
*

Activity: 69
Merit: 0

View Profile WWW
July 07, 2018, 10:31:28 PM

Siz yetkili bir abiye benziyorsunuz :)Bu kural değişikliklerini nasıl takip edebiliriz ya da hepsi değil derken yapmayan yöneticileri nasıl bulup peşlerinden gidebiliriz. Bunları zamanla yaşayarak öğrenecez ama tecrübelerden faydalanmak bizi biraz olsun zaman kaybından koruyabilir. 
thovig26
Newbie
*

Activity: 103

View Profile
July 08, 2018, 08:19:29 AM

Örneklemen güzel olmuş ama onlar yönetici sadece ve proje sahiplerinin isteklerinede uymak zorundalar bir değişiklik tabi olabilir ama sayfanın başına değilde ortalarında vs değişiklik yapmaları veya uyarı vermeyen bazı yöneticiler hakkında bende senin gibi düşünüyorum.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
July 08, 2018, 09:30:34 AM

Çoğu bounty yöneticisi kurallar değişebilir diye ibare koyuyor kurallar arasına ama asıl sorun sizinde dediğiniz gibi bunları orta sayfalarda normal mesaj yazarak yapmaları. Kural değişikliği varsa bunu konunun ilk mesajına belirgin bir şekilde yapman lazım.

hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
July 11, 2018, 05:41:58 AM

Kurallar değişiyor ve bu çok normal. Sürekli olarak bounty kampanyanızı takip etmeniz lazım yoksa emekleriniz boşa gider. Pinned post olarak kural değişiklikleri belirtilirse daha iyi olur tabii ki.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
smilebrthr
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
July 11, 2018, 07:14:42 AM

Daha katılamadım ama bilgilendirme için tşkrler
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
July 11, 2018, 11:17:01 AM

Malesef eskisi gibi değil bountyler artık eskisi gibi tat vermiyor. Yöneticilere gelince bazen gerçekten babasının parasını veriyormuş gibi yapıp insanı sinir edenler de oluyor, coin developer ekibinin baskısı altında kalıp kural değişikliğine gitmek zorunda kalanda.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
July 11, 2018, 11:41:53 AM

Bounty yöneticileri çok büyük ölçüde kendilerine olan güveni kaybettiler. Proje sahipleri ödül yöneticilerini şeffaflık konusunda iyi şekilde denetleseler bence kendileri için çok iyi olacak.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
cesuralp32
Newbie
*

Activity: 81

View Profile
July 11, 2018, 02:09:44 PM

henüz kampanya tecrübem olmadı ama böyle acaip değişikliklerin olduğunu duymuştum. arkadaşlar 3-4 hafta konu dışına da post atmışlar sonradan fark etmişler konu dışı çıkartılmış Grin her gün her gün kurallar takip edilmez ki arkadaş...
almeydeniz16
Newbie
*

Activity: 82

View Profile
July 11, 2018, 03:09:58 PM

Zaten bounty manegerlarının çoğu böyle bounty ile uğraşan firmalar ile çalışıyor yada kendileri o firmaların sahibi atıyorum imzaya 20-30 çarla giriyorlar kendileri yüksek pay almak için kural değişikliklerini görünmeyen yerlere yazıyorlar
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
July 11, 2018, 07:50:44 PM

Şubat Ayından beri forum üyesiyim. O zamandan beri bir çok airdrop ve bountye katıldım. Kazandıran da oldu çöp olanda oldu kazandıracak olanda var.
Bounty yöneticilerinin(hepsi için söylemiyorum) yaptığı kural değişiklikleri, başta kuralları açık açık yazmayıp sanki emeğimizin karşılığı vermemek için postların ilk sayfası yerine orta sayfalarında kural değişikliklerinin açıklamasını yapmalar (Allah aşkına kaçımız bounty kampanyalarında tüm postları sayfa sayfa okuyoruz? ki bu konuda etiketlendiğimizde forumda bildirimde gelmiyor), ve açıklamıştık savunmaları,  akıl almaz kural değişiklikleri vs.

Hepsi için söylemiyorum ama bazı yöneticilerinin yaptığı kampanyalarla alakalı şu fıkra cuk diye yerine oturmuş.

Bir tuvalet bekçisi varmış. (Eskiden bildiğiniz gibi tuvaletlerde çeşme yoktu, taharetlenmek için ıbrık kullanıyordu)
Kapının önünde 50 tane ıbrık sıralı.
Tuvalete girecek olan ilk sıradaki ıbrığı almak için hamle yaptığında, bekçi seslenirmiş, ''şşşştt onu alma ortadakini al''
Başka birisi gelmiş o da ortadakini almak için hamle yapmış ama bekçinin sesi duyulmuş. ''şşşt onu alma sondakini al''
Başka birisi gelmiş sondakini alacakken '' şşşt onu alma baştakini al''
Bu böyle devam ederken birisinin dikkatini çekmiş
'Yaw amca demiş günlerdir takip ediyorum hep böyle yapıyorsun, acaba demiş nedeni nedir?
Bekçi bıyıklarını burarak demiş ki '' eee yiğenim'' demiş ''o kadar da yetkimiz olsun''

Ah bu bounty yöneticileri ah...

Bu işi ciddiyetle yapan bountyhive ekibi var.
max1616
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
July 11, 2018, 07:52:40 PM

Tamamen bounty menejerlerini de kusurlu görmemek gerekir..Piyasanın da etkisi ile son 3-4 aydır yeni projelerin büyük bölümü ico sürelerini 1 veya daha fazla kez uzattı..Projeler para beğenmez oldular..Bu bounty kampanyalarına da yansıyor haliyle..4 hafta diye girdiğimiz proje bi bakıyoruz bitmesine 2-3 gün kala 4 hafta uzatılmıştır diyor..Bunun düzene girmesi gerek.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: