Bitcoin Forum
May 05, 2024, 01:28:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: [ANN] NEM - New Economy Movement  (Read 5616 times)
Istanbul34 (OP)
Full Member

Activity: 232
Merit: 100

View Profile
February 12, 2014, 07:32:57 PM
Last edit: February 13, 2014, 07:27:56 AM by Istanbul34

NEM "New Economy Movement " ( Yeni Ekonomi Hareketi ). NEM ekonomiyi insanlarin eline verir ve böylece onlar geri kendi kaderi üzerinde hakim olmasını. Bir ekonomi politik ideolojisinin bir ifadesidir. Bizi sadece başka bir kripto birimi olarak görmeyin . Tamamen yeni bir kodu vardir. Yani yeni nesil bir kripto birimidir.

NEM :: NXT soyundan - NEM New Economy Movement (Yeni Ekonomi Hareketi)
Tamamen adil dağılım - HERKES için Eşit Paylar

Dagitilima katilmak için bir küçük miktar para yollamaniz gerekiyor. Bu link’te bütün bilgileri alabilirsiniz; https://bitcointalk.org/index.php?topic=440185.0

Katildiktan sonra size yaklasik 1,3 milyon NEM verilecektir.

İşte genel forum konuya link: https://bitcointalk.org/index.php?topic=426303.msg4650545#msg4650545

Hala şüphelerim var diyorsanız, bu gelişen poje hakkında söylenecek budur:
Bütünlüğü garanti edilir. Yollanilan BTC ve NXT'e dokunmayacagim. Yollanilan BTC ve NXT'ler projeye çalışanlara dagitilacak. Ben bu proje hakkında çok ciddiyim ve ilerleme yapmak istiyorum.

Başladığında ortak bir duyuru olacak. Herkese bir hesap açılıp, hesapların şifreleri dağıtılacak.

New Economy Movement ile ilgili bazı ek bilgiler :
NEM, NXT kodunun bir dalı'dır. NEM, Proof of Stake ( POS ) parabirilktir. Paraları sadece işlem ücretleri ile elde edilebilirsiniz. Diğer benzer POS birimleri aksine, NEM'in POS sisteminde enflasyon yok. Paraların toplam sayısı 4 milyar NEM'dir. NEM saldırılara karsi 90% dirençlidir .

NEM Bitcoinun çeşitli iyi yönlendirini artırır ve bazı dezavantajları ( örneğin şişirilmiş / hantal blok zincirleri ) çözer ve hiçbir madencilik gerçekleşmez. Bloklar arasındaki süre bir dakikadır .

NEM aynı zamanda "komut" kullanmaz. Bu sistemi kolaylaştırır ve işlemi hızlandırır.

Multisig gibi gelişmiş özellikler 3. parti hizmetçekirdeğine ek olarak oluşturduğumuz içinde olacaktır .
NEM I2P ve Tor anonim ağlar aracılığıyla yönlendirilebilir .

NEM aşağıdaki geliştirmeleri sağlayarak NXT'den daha iyi olacak:

Nxt aksine , NEM yetersiz bellek hataları için başarısız olmaz .
Cüzdan sabitleyin. Nxt aksine , NEMaçık Internet cüzdan maruz değil.
Bitcoin gibi adresleri. Nxt aksine , NEM adresleri kontroller ekler , böylece herhangi bir sayı olamaz . Ilgili olarak NEX adresi
Çok Hassas Aritmetik . NXT aksine, NEM kadar 8 basamak olasılığıdır. Nxt hiçbir ondalık vardır .

NEM aşağıdaki notları destekler:

- Bağımsız Sistem Alias / DNS
  Adlarını kaydetmek ve URI'lerinin onları atayın. URI'lar Web adreslerinden NEX hesabına herhangi bir şey olabilir. Bu adlar yakın gelecekte kıymetli olacaktır .
- Temel DDoS Koruma
- Bağımsız Varlık Alım Satım / Renkli Paralar - ( Uygulanan ama henüz uygulanmadı . )
- Şeffaf Madencilik
- Rastgele Mesajlaşma - ( Komple Uygulama blok 40,000 .. )
- Anında İşlemleri - ( peer review gerektirir )
- Bağımsız pazarı / Açık ( - geliştirme )
- Satın alma ya da dağıtılmış bir şekilde mal / hizmet satan . Bütün teklifler P2P modunda ağdaki tüm düğümler yayınlanır.
- Dağıtık depolama ( - geliştirme )
- Multi imzalar ( - geliştirme )
- Blok Zincir daraltma ( - geliştirme )
- İki - Faz Ödemeler ( - geliştirme )
- Oylama Sistemi ( - geliştirme )
- Karma Sistemi ( -Oylama Sistemi sonra uygulanacaktır )
- Bağımsız Karıştırma servisi - (hazır değil - Siz geliştirme ekibi irtibata geçebilirsiniz )
- Dağıtık Hesaplama ( - Konsept hazır değil )
- Akıllı Sözleşmeler ( - Konsept hazır değil )
- Donanım Cüzdan - kavramsal sahne - Java akıllı kart geliştirildiği ekibi ile irtibata geçebilirsiniz .
- Gelişmiş DDoS Koruma : Proje Kharon - kavramsal aşaması - Programcılarekibimize ulaşabilirsiniz.

NXT aksine bizim tüm kodumuzu burada bulabilirsiniz :
https://github.com/slothbag/nxt-decompiled

Eğer istikrarı ve güvenliği sağlamak için bize yardımcı olmak istiyorsaniz bir NEM ağı çalıştırabilirsiniz.

Tüm bilgiler için; https://bitcointalk.org/index.php?topic=345619.0 gidebilirsiniz
1714915715
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714915715
Reply with quote  #2

1714915715
Report to moderator
1714915715
Hero Member
*

Ignore
1714915715
Reply with quote  #2

1714915715
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714915715
Hero Member
*

Ignore
1714915715
Reply with quote  #2

1714915715
Report to moderator
1714915715
Hero Member
*

Ignore
1714915715
Reply with quote  #2

1714915715
Report to moderator
1714915715
Hero Member
*

Ignore
1714915715
Reply with quote  #2

1714915715
Report to moderator
rojuwah
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
February 12, 2014, 10:50:59 PM
Last edit: February 12, 2014, 11:01:45 PM by rojuwah

bitcointalk hesabi sahibi olan ve kendi ingilizce threadine yazan herkese yazma sirasina göre bedava veya yazmakta geciktiyse (şu anda) 0.03btc karşılığı kendi parabiriminden belli bir meblağ dağıtacağını vadeden coin. Birden çok hesabı olup aynı threadde farklı kişiymiş gibi birden çok kez talep edenler olması itibariyle eşit dağıtım palavraya dönedursun, yeşil dünya yaratalım pozitif mesajlarıyla POW yerine veya hibrid yerine problemli ve doğru dürüst çalışan örneği olmayan 'salt-POS' yoluna giden ve haliyle sadece coini üretenlerin kazanıp yatırım yapanların darmaduman olacağı ikinci NXT faciasına doğru gitmeye aday coin. Birileri saadet zinciri kurmayı başarmış nxt'e özenmekte gecikmemiş, ama sadece üretici ve IPOcular için. Bu defa IPOcular için de saadet olacağı şüpheli, uzak durmakta fayda var.
Istanbul34 (OP)
Full Member

View Profile
February 13, 2014, 07:16:19 AM

bitcointalk hesabi sahibi olan ve kendi ingilizce threadine yazan herkese yazma sirasina göre bedava veya yazmakta geciktiyse (şu anda) 0.03btc karşılığı kendi parabiriminden belli bir meblağ dağıtacağını vadeden coin. Birden çok hesabı olup aynı threadde farklı kişiymiş gibi birden çok kez talep edenler olması itibariyle eşit dağıtım palavraya dönedursun, yeşil dünya yaratalım pozitif mesajlarıyla POW yerine veya hibrid yerine problemli ve doğru dürüst çalışan örneği olmayan 'salt-POS' yoluna giden ve haliyle sadece coini üretenlerin kazanıp yatırım yapanların darmaduman olacağı ikinci NXT faciasına doğru gitmeye aday coin. Birileri saadet zinciri kurmayı başarmış nxt'e özenmekte gecikmemiş, ama sadece üretici ve IPOcular için. Bu defa IPOcular için de saadet olacağı şüpheli, uzak durmakta fayda var.

Sizi buraya davet ediyorum;

https://bitcointalk.org/index.php?topic=345619.0

Çok büyük gelismeler oluyor. NXT, Bitcoin'a ciddi bir rakiptir. Bu sene sonu Litecoinu geçme ihtimali büyüktür.

Katilma ucreti çok azdir. Tavsiye ederim. Az zamaniniz kaldi, bir kaç gün içerisinde katilamayacaksiniz.
Fatih87SK
Hero Member

Activity: 616
Merit: 500

View Profile
February 13, 2014, 10:58:01 AM

NXT 2013'te ayni sekilde basladi. Ve katilan herkese ayni miktar dagitildi.

NXT kaçiran kisiler su an NEM'e basvuru yapiyorlar. Bende yaptim. Bence kaçirmayin. Alin ve bir kaç ay bekleyin ve degerinin nasil arttigini görün.

Yatirilan paralarin hepsini 'community' yani yine biz harcatacagiz. Mesela yeni bir fikir üretip ve yaptirmak. Bunlarin hepsi para.

cudjex
Sr. Member

Activity: 507
Merit: 252

View Profile
February 13, 2014, 11:12:22 AM

NXTyi ilk aldığımda işlem hacmi 1 btc falandı fiyatı da 0.000009 falan idi. Şimdi tam 9 katı.
hostmaster
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile WWW
February 13, 2014, 11:14:01 AM

NEM boynuz kulağı geçer çok daha iyi reklamı yapılıyor bende nemde stake alıcam kısmet bakalım....
labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 13, 2014, 11:20:57 AM

İlk cümleyi okudum çok vurucu olmuş (kalanı sonra okuycam) Bu güne kadar bütün coinlerin amacı gerçekten insanların eline bişey vermek olmuştur. Ama sonuçta bu şeyi sonra herkez birbirinin eline veriyor ve eline son alan kişide patlıyor. Metofor cuk oturuyor yapacak bişey yok Cheesy

entropi
Sr. Member

View Profile
February 13, 2014, 02:54:59 PM

nerden alınıyor bu meret
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008
Merit: 1000

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
February 13, 2014, 02:58:19 PM

nerden alınıyor bu meret

1-Btc veya nxt gönder
Send 700 NXT to the address      14343293611098709683
Send 0.07 BTC to the address     1Lk5Paws9T1YpoSeLeZT7ZeSQKW7UNq4TJ

2-Daha sonra bu konuya yaz  : https://bitcointalk.org/index.php?topic=440185.0

Sent 0.07 BTC .

My hash is: xxxx

Thank you!

kolay gelsin..

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
rojuwah
Member
**

Activity: 98

View Profile
February 14, 2014, 10:36:45 AM

Ben de girdim bakalım NEM olayına. NXT wallet ile ilk kez nem'e para gönderirken tanıştım, enteresan birşeymiş. Yukarda belki ben de fazla şüpheci davrandım bilmiyorum, ismini cismini bilmediğimiz adamlara 'al beni de kat bu işe' diye para göndermek biraz çekimser geliyor ancak bir daha bakınca alınabilir bir risk olduğunu düşündüm. Herkese bol kazançlar.
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
February 14, 2014, 10:42:09 AM

Ben de girdim bakalım NEM olayına. NXT wallet ile ilk kez nem'e para gönderirken tanıştım, enteresan birşeymiş. Yukarda belki ben de fazla şüpheci davrandım bilmiyorum, ismini cismini bilmediğimiz adamlara 'al beni de kat bu işe' diye para göndermek biraz çekimser geliyor ancak bir daha bakınca alınabilir bir risk olduğunu düşündüm. Herkese bol kazançlar.

Valla bence bitcoinleri alip tuyecek olsa coktan kacardi cunku nerdeyse 100 btc toplamis. Her an seytan durtebilir adami Smiley

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
Fatih87SK
Hero Member

View Profile
February 14, 2014, 02:18:10 PM

nerden alınıyor bu meret

1-Btc veya nxt gönder
Send 700 NXT to the address      14343293611098709683
Send 0.07 BTC to the address     1Lk5Paws9T1YpoSeLeZT7ZeSQKW7UNq4TJ

2-Daha sonra bu konuya yaz  : https://bitcointalk.org/index.php?topic=440185.0

Sent 0.07 BTC .

My hash is: xxxx

Thank you!

kolay gelsin..

Yeni bir şart çikti. Bitcointalk hesabinizi 1 şubat'tan sonra açtiysaniz NXT/BTC yollamadan UtopianFutur'a PM yollamaniz gerekiyor.
Son zamanlardir yeni hesap açip tekrar para yollayip daha çok NEM sahibi olmak için çok kisi var.

Ayrica. NXT almayida tavsiye ederim. 3 Nisan'da lanse edilecek.
Yani su an ki degeri çok düsük!

Ve 90. sayfaya kadar zamaniniz var. Az kaldi kapalacak yani! Sonra bir exchange'e girip satisa sunulacak.

NXT'e bakarsan, insanlarin güveni artmaya basladi. Hepsi eksideyken NXT yükseliste. Çünkü NXT'in kodu tamamen yeni'dir ve yeni nesil bir para birimidir.

Fatih87SK
Hero Member

View Profile
February 17, 2014, 09:19:46 AM

NEM'e katilma süresi bitmistir. Yakinda artik sadece satin alabilirsiniz.

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 18, 2014, 12:33:05 PM

4 milyar NEM olacak galiba - 4000 kisi katilabiliyor diye biliyorum

herkese yaklasik 1 milyon gibi NEM düsüyor - ilk 4000 katilimciya gercekten 1er milyon dagitacaklar mi acaba?

bakalim, 750NXT göndermistim ben de... ne zaman, nasil, nereye, ne kadar gelecek ve neler olacak - takipteyim...
wallacemckart
Newbie
*

Activity: 48
Merit: 0

View Profile
February 18, 2014, 10:04:28 PM

şu anda ilk treni kaçıranlar için nem'e sahip olma imkanı yok mu?
Tosun14
Member
**

Activity: 97

View Profile
February 19, 2014, 09:38:17 AM

2800 - 3000 arasi kisi katildi.

Su an son listeyi hazirliyorlar. Katilim liste bitince herkese esit NEM dagitilacak. Yani bu 1 milyon'dan daha çok olabilir.

Katilma süresi doldu malesef.

►  NEW ECONOMY MOVEMENT  ◄ 
  100% built from scratch • revolutionary forging mechanism • fairly distributed
Tosun14
Member
**

Activity: 97

View Profile
February 19, 2014, 09:46:43 AM

Ilk tren NXT'di. Ikinci firsat NEM'di. Üçuncu tren gelirmi bilmiyorum =)

►  NEW ECONOMY MOVEMENT  ◄ 
  100% built from scratch • revolutionary forging mechanism • fairly distributed
hostmaster
Sr. Member

View Profile WWW
February 19, 2014, 09:50:41 AM

güzel özetledin
hostmaster
Sr. Member

View Profile WWW
February 19, 2014, 09:52:15 AM

Ilk tren NXT'di. Ikinci firsat NEM'di. Üçuncu tren gelirmi bilmiyorum =)
tren dediğin şey altı üstü bir yazılım :-) ne beyinler daha neler icat edecek aceleci olmayın o kadar...
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 19, 2014, 12:27:22 PM

nexte de nem e de girmedim girmeyide düşünmüyorumm

kim ne derse desin bu piyasanın olmazsa olmazı bitcoin
Lydian
Hero Member

View Profile
February 24, 2014, 02:55:36 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=467027.180

yedek adaylar icin konu acilmis:)
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
February 24, 2014, 07:03:40 AM

halen katılabiliyorsak bende katılmayı düşünüyorum fakat olayı tam anlamadım ne kadar next veya btc gönderebiliyoruz eklendiğimiz listeyi görebiliyormuyuz nem dağıtımı nasıl olacak
Fatih87SK
Hero Member

View Profile
February 26, 2014, 11:10:11 AM

halen katılabiliyorsak bende katılmayı düşünüyorum fakat olayı tam anlamadım ne kadar next veya btc gönderebiliyoruz eklendiğimiz listeyi görebiliyormuyuz nem dağıtımı nasıl olacak

Su an sadece NEM'e katkida bulunabilen kisiler araniyor. O yüzden yukaridaki konuda kendinizi tanitmaniz gerekiyor. Ve NEM'e hangi katki verebileceginizi anlatabilirsiniz.

Dagitimi tamamen esit olacak.

Yani herkese yaklasik 1 milyon NEM dagitilacak. Hiç kimsenin elinde daha fazla NEM olamayacak. Ta ki satisa çiktiginda. Ozaman tabiki daha çok satin alabilirsiniz.

Katilma ucreti galiba yaklasik 850 NXT / 0.085 BTC. Ama katilmak için onaylanmaniz gerekiyor. Yani artik herkes katilamaz.

Istanbul34 (OP)
Full Member

View Profile
April 28, 2014, 10:07:57 AM

Katilma ücreti 0.07 Btc'idi.

Piyasaya çikmaya az kaldi. Millet simdiden 5 BTC'e almak istiyor.
Bir hafta içinde test versiyonu çikacak.

Ondan sonra son kalan yerlerini satacaklar. Kim en yüksek fiyat biçerse ona gidecek.
Onun karsiligina 1 milyon NEM alacak. Böylce piyasaya düsmeden degerini bilecegiz.
wallacemckart
Newbie
*

View Profile
April 28, 2014, 02:04:31 PM
Last edit: April 28, 2014, 02:45:48 PM by wallacemckart

istanbul34'e de yazmıştım. waiting list'deydim. davet aldım. sanırım katılmam için .1 btc göndermem gerekiyor. daha fazla detay bulamadım. yardımcı olabilecek olursa sevinirim.

edit: detay davet mektubunda yazıyormuşSmiley evet şu an 0.1btc gönderiliyor.
Lydian
Hero Member

View Profile
April 28, 2014, 07:36:47 PM

istanbul34'e de yazmıştım. waiting list'deydim. davet aldım. sanırım katılmam için .1 btc göndermem gerekiyor. daha fazla detay bulamadım. yardımcı olabilecek olursa sevinirim.

davet nereye gönderildi ki? bende veteranlardanim ama daha bir tik yok su ana kadar..?

edit: sanirim sonradan trene binmek isteyenler icin olusturulmus bekleme listesinden bahsediliyor... ben ikinci vagondan bu yana bekliyorum zaten de... ne kalkmaz trensmis bu böyle ya:)
wallacemckart
Newbie
*

View Profile
April 29, 2014, 08:56:55 AM

davet nereye gönderildi ki? bende veteranlardanim ama daha bir tik yok su ana kadar..?

edit: sanirim sonradan trene binmek isteyenler icin olusturulmus bekleme listesinden bahsediliyor... ben ikinci vagondan bu yana bekliyorum zaten de... ne kalkmaz trensmis bu böyle ya:)

evet hocam waiting list için konuştum. ben ilk treni kaçırmıştım. Sonradan 2.tren açılmış haberim yoktu. Waiting liste girebildim anca. ilk treni yakalayanlar çok şanslı
Lydian
Hero Member

View Profile
May 04, 2014, 08:37:41 PM

NEM pay haklarinizi satin almak icin talibim.

NEM kesin pay sahipleri, sahip oldugunuz pay hakki ve forum hesabinizi (ikisini birlikte! hesabinizi satinca zaten pay hakkinizi da satmis olacaksiniz) satmak istiyorsaniz, lütfen benimle iletisime gecin.

Lütfen sadece NEM icin kesin pay sahipleri iletisime gecsin! Kesin pay sahipleri listesi burada: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AlidWok7hW0DdFRROFFGVUpwcFFXcHVCdGc0a3NuQVE (Final list)
Lboss
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 251

View Profile
March 30, 2015, 01:11:39 PM

NEM yarın 19:00 UTC'de pay sahipleri coinlerini alacak(cüzdan yayınlandıktan sonra ). Genesis blok oluşturulmuş durumda ve pay sahipleri private keylerini cüzdanlarına girdikten sonra payını alabilecek. Pay başına son tahlilde 2.25 milyon ödeme yapılacak.

Poloniex ve bittrex te anlaştığı forumda yazılmıştı. Yarından sonra hareketli günler olacağa benziyor. Spekülasyon yoğun bakalım hangi fiyattan alıcı-satıcı bulacak?
Lboss
Sr. Member

View Profile
April 01, 2015, 02:56:47 PM

Dün akşam dağıtım başlandı. Bugün private keyi import ederek 2.25 milyon NEM aldım.

Şu anda sadece poloniex'te işlem görüyor. Fiyatı 110 satoshi seviyelerinde alınıp satılıyor. Şahsi kanaatim bu fiyatların uygun olduğu yönünde. Vaat ettikleri fazla ne kadarını gerçekleştirbilecekler emin değilim.Ama yine de kısa vadeli spekülasyon olarak ; diğer exchange sitelerine girdikten sonra fiyatının öok kısa bir süre içinde 200+ satoshi seviyelerine ulaşacağına inanıyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.
bisom
Member
**

Activity: 84

View Profile
April 07, 2015, 07:50:26 PM

100 satoshi civarından yaklaşık 2 milyon aldım. Artış beklentim var ama açıkçası düşüşler biraz da korkutuyor.
Geçen sefer 83 den yukarı dönmüştü, bu sefer de yukarı kırabilirse fiyatın artacağı ümidim kuvvetlenecek.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
April 07, 2015, 10:00:00 PM

100 satoshi civarından yaklaşık 2 milyon aldım. Artış beklentim var ama açıkçası düşüşler biraz da korkutuyor.
Geçen sefer 83 den yukarı dönmüştü, bu sefer de yukarı kırabilirse fiyatın artacağı ümidim kuvvetlenecek.

80satlara düşse de ben de illa ki 200+ olacağını düşünüyorum. ama kısa zamanda olmaz belki. Yanılıyor da olabilirim, yatırım tavsiyesi değildir Smiley
shapeshift
Full Member

Activity: 221

View Profile
April 08, 2015, 08:27:57 AM

NEM hali hazırda sadece farklı bir algoritmaya(POI) sahip bir POS coin. Her ne kadar 1 yıldır geliştirme yapılsa da kullanıcı açısından sunduğu -şimdilik- çok bir yenilik yok.

O yüzden kısa vadede bu seviyelerde gezinse de orta ve uzun vadede yapacağı hamlelerle(ya da yapamadıkları) fiyatı ciddi oynaklık gösterecek.

Ben şahsen başta asset exchange olmak üzere yapılacak güncellemelerin fiyatı ciddi artıracağına inanıyorum.

hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
April 10, 2015, 10:27:15 PM

-80 sata düşüşün ardından bittrex'e girdi.

https://bittrex.com/Market/?MarketName=BTC-XEM

kısa sürede yine pump dump yapılabilir, takip etmekde fayda var.
shapeshift
Full Member

View Profile
April 11, 2015, 11:31:28 AM

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Bittrexe girdiğini bilmiyordum. 75 sattan 750k daha aldık bakalım.

100 satoshi altı umut veren coinleri seviyorum trade için güzel fırsatlar sunuyor.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
April 11, 2015, 02:01:33 PM

99 dan biraz almıştım şimdi de 70 ten aldım biraz.
Öngörünüz nedir NEM için ? Uzun vadede 10k satoshi'yi görür mü ?

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
bisom
Member
**

Activity: 84

View Profile
April 11, 2015, 03:32:59 PM

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Bittrexe girdiğini bilmiyordum. 75 sattan 750k daha aldık bakalım.

100 satoshi altı umut veren coinleri seviyorum trade için güzel fırsatlar sunuyor.

İkinci bir exchange de işlem görüyor olması fiyatın artmasına çok bir etki etmedi gördüğüm kadarıyla.

Zaten Bittrex de işlem hacmi şu an için 3BTC civarında. Belki bugünden sonra biraz hareketlenir. 68 sattan 350k da ben aldım.  Wink
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
April 11, 2015, 03:47:33 PM

İkinci bir exchange de işlem görüyor olması fiyatın artmasına çok bir etki etmedi gördüğüm kadarıyla.

Zaten Bittrex de işlem hacmi şu an için 3BTC civarında. Belki bugünden sonra biraz hareketlenir. 68 sattan 350k da ben aldım.  Wink

Her yeni borsalara girişi dump için bir sebeptir ve gördüğüm kadarıyla da bayağı bir dump oldu ve düşüş yaşandı. 110 lardan 60 lara düştü. Basit bir pump-dump coini gibi görünüyor. Uzun vadeli yatırım yapmaktansa konusunu takip edip ne zaman pump-dump edileceğini kestirmeye çalışın.
n3o111
Hero Member

Activity: 490

View Profile
April 11, 2015, 06:44:23 PM

60 satoshiden 10000 satoshiye çıkabilir mi?
Lboss
Sr. Member

View Profile
April 11, 2015, 09:26:37 PM

30 satoshiden 35000 satoshiye çıkmışı var. Forumdakilerin çoğu bilmez ama QUARK'ta bu dediklerim yaşandı.

O zaman bende de 3 milyon civarı (ortalama maliyetim 100-150 sat civarıydı) QUARK vardı. Max Keiser ve de başlığındaki FUD'dan dolayı 350 satoshi civarı sattım.

NEM o kadar çıkmaz ama 2-3 katına -kısa zamanda olmasa da- rahat çıkar diye düşünüyorum.

xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
April 12, 2015, 09:28:37 AM

30 satoshiden 35000 satoshiye çıkmışı var. Forumdakilerin çoğu bilmez ama QUARK'ta bu dediklerim yaşandı.

O zaman bende de 3 milyon civarı (ortalama maliyetim 100-150 sat civarıydı) QUARK vardı. Max Keiser ve de başlığındaki FUD'dan dolayı 350 satoshi civarı sattım.

NEM o kadar çıkmaz ama 2-3 katına -kısa zamanda olmasa da- rahat çıkar diye düşünüyorum.

50 btc hacmi var Poloniex su anda bende biraz alıcam

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
xsentus
Legendary
*

📌 peerguess.com 📌

View Profile
April 12, 2015, 10:07:38 AM

geçen haftaki xmr'den gelen karımı xem'e yatırdım.. sanırım 50-60 satoshilerden yukarı dönüşü var bir süre sonra tekrar geri.
yatırım tavsiyesi değildir.

olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
April 13, 2015, 02:49:57 PM

Bter de listelemeye başladı. Buda demektir ki bir dump daha bekliyor bu coini . Alım yapacaksanız biraz piyasanın durulmasını bekleyin derim. Ne kadar dump yapılacağı kestirilemez.
cakir1
Sr. Member

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
April 13, 2015, 03:36:54 PM

Alım yapılabilecek fiyat 50-60 satoshi arası bana göre.

Teoride 50 milyar pratikte sınırsız dogecoin'in değeri ~50 sat civarı stabil kalabiliyor (arkasında sağlam bir komünite var).
Nem de geliştirme sürecinde epey bir komünite topladı arkasına, doge'un %70'i kadar.
Nem'in dogecoin'e göre avantajları:
9 milyar üst limiti olması, doge limitsiz.
nem'in bir çok yenilikle gelmesi, doge'un litecoin kopyası olması.

dogecoin'in market değeri 11 milyon $ şu anda ~47.000 BTC'ye denk geliyor.
eğer nem sadece 20.000 BTC market değerine ulaşırsa (ki arkasındaki komünite desteği ve her geçen gün yeni kişilerin katılımıyla ulaşacaktır) nem'in birim fiyatı ~220 satoshi'leri görecektir.

kısa vadede 50-100 satoshi arası oynar, uzun vadede 200-300 satoshi arasında stabil hale gelir.

dipçe: adettendir, yatırım tavsiyesi değildir.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
kralkral
Sr. Member

Activity: 323

View Profile
April 13, 2015, 10:29:34 PM

bana da artacakmış gibi geliyor, sadece1 buçuk yılın verdiği bir his.

▄▄████▄▄
        ▄▄██████████████▄▄
      ███████████████████████▄▄
      ▀▀█████████████████████████
██▄▄       ▀▀█████████████████████
██████▄▄        ▀█████████████████
███████████▄▄       ▀▀████████████
███████████████▄▄        ▀████████
████████████████████▄▄       ▀▀███
 ▀▀██████████████████████▄▄
     ▀▀██████████████████████▄▄
▄▄        ▀██████████████████████▄
████▄▄        ▀▀██████████████████
█████████▄▄        ▀▀█████████████
█████████████▄▄        ▀▀█████████
██████████████████▄▄        ▀▀████
▀██████████████████████▄▄
  ▀▀████████████████████████
      ▀▀█████████████████▀▀
           ▀▀███████▀▀

.SEMUX
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
  Semux uses 100% original codebase
  Superfast with 30 seconds instant finality
  Tested 5000 tx per block on open network
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
Frank.Dux
Member
**

Activity: 112

View Profile
April 17, 2015, 11:58:31 AM

muadillerinden bariz bir farkı varmı? girelim mi dersiniz nem işine?
shapeshift
Full Member

View Profile
April 17, 2015, 12:18:51 PM

muadillerinden bariz bir farkı varmı? girelim mi dersiniz nem işine?

Muadilleri derken herhalde NXT, QORA , NODE'u kastettiniz. Teknik olarak sıfırdan yazılmış bir kod. POI(Proof of Interest) diye farklı bir algoritma kullanıldı. NXT'e göre nispeten daha adil bir dağıtım yapıldı. Geleceği geliştiricilerin yapacakları adımlara bağlı ama 1 sene uğraşıp her şeyini tam tekmil yapmak için uğraştıklarını iddia ettikten sonra projeyi kaderine bırakırlarsa -en azından şimdilik zannetmiyorum- o zaman ciddi satışlar görebiliriz.

Fiyatının artacağını öngörüyorum ama ne zaman artar bir şey diyemeyeceğim.

Yatırım tavsiyesi değildir.
Frank.Dux
Member
**

Activity: 112

View Profile
April 17, 2015, 12:22:16 PM

1m koyalım kenara dursun o zaman. peki POI yapabilmek için ne yapmak lazım. tam olarak anlatan bir yer bulamadım henüz.
xsentus
Legendary
*

📌 peerguess.com 📌

View Profile
April 17, 2015, 12:37:48 PM

geçen haftaki xmr'den gelen karımı xem'e yatırdım.. sanırım 50-60 satoshilerden yukarı dönüşü var bir süre sonra tekrar geri.
yatırım tavsiyesi değildir.
geçen gün 64'den alıp bugün 74'den sattım.. kısa vadede getirisi oldu..

cogabonito
Sr. Member

Activity: 240

View Profile
April 17, 2015, 01:21:57 PM

Nedense bu XEM'e hiç ısınamadım. Ne zaman almayı düşünsem bir hareket yaptı ve alamadım, belki ondandır.

SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
May 16, 2018, 10:17:17 AM

ChronoMint cüzdanlarında, 07/05/2018 09:00 AM (UTC) - 21/05/2018 00:00 AM (UTC) tarihleri arasında XEM tutanlara 20'ye 1 oranında Minutes(Mosaic) token dağıtılacak.

Detaylar ;

https://blog.chronobank.io/minutes-xmin-airdrop-for-time-and-xem-holders-9888854608cb
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
May 19, 2018, 11:23:58 PM

vay be nostaljiye bak ne günlerdi diyip geçiyorum Smiley
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  

Jump to: