Bitcoin Forum
March 28, 2024, 02:40:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Scam ICO'ların tespitine yardımcı olacak bazı websiteler  (Read 417 times)
oerdogan (OP)
Member
**

Activity: 266
Merit: 23

View Profile WWW
July 15, 2018, 03:49:17 PM

bu ve benzeri konulara gerçekten çok ihtiyacımız var adamlar sahtekarlıkla hem paramızı hem umudumuzu çalıyorlar. uğraşınız için teşekkürler hocam.

Yorumunuz için teşekkür ederim. diğer arkadaşlarda araştırma yaptıkları araçları paylaısrlarsa editlerim
1711636824
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711636824
Reply with quote  #2

1711636824
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711636824
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711636824
Reply with quote  #2

1711636824
Report to moderator
oerdogan (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 19, 2018, 09:50:34 PM

Bu arada başka işlerde kullandığım fakat buraya yazmadığım bir yöntem var. Whitepaper ve buna benzer yazılmış dökümanların içeriklerinin kopyalamamı yoksa özgün birşey olduğunu bazı plagiarism araçları sayesinde bulabilirsiniz. Google da plagiarism diye aratırsanız karşınıza bir çok websitesi çıkacaktır ve burada Whitepaperdan metinleri taratabilir yada pdf dosyasını komple taratıp dökümanın gerçekmi kopyamı olduğunu anlayabilirsiniz.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
July 19, 2018, 10:03:28 PM

Benimde çok iyi savunduğum bir konu olmuş, bu tür konulara önem verilmeli bence, farklı arkadaşlarda bilgileri yorum olarak paylaşabilir.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
July 19, 2018, 11:40:38 PM

evet hocam dediğiniz gibi hem paramızı hem de umdumuzu çalıyor bu insanlar,  zamanımızı çalıyorlar ki bu doğru değil

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
oerdogan (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 21, 2018, 07:40:30 PM

Hep beraber olursak daha fazla scam bulunmasına yardımcı olur ve diğer arkadaşları da kendimizide hırsızlığa karşı korumuş oluruz.
oerdogan (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 26, 2018, 07:04:11 PM

Evet baya güzel bir tanıma motoru.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
July 26, 2018, 07:31:03 PM

Olukça yararlı bir yazı olmuş..Scam projeler bizlerin emeklerini sömürüyor..3-5 ay uğraşıp emek veriyosun,adamlar telegramı bile kapatıp dalga geçiyorlar.Bu siteler sayesinde umarım scam projeleri rahatça tespit edebiliriz. Umarım bundan sonra emeklerimiz boşa gitmez..

▔▔▔▔▔
CoinSlayer
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
July 26, 2018, 07:46:08 PM

siteler çok güzel hepsini not defterine kaydettim. icolara katılırken incelerim ayrıca bopuntylere de katılırken buradna bakar katırılırım
SecurityShark
Member
**

Activity: 182

View Profile
July 26, 2018, 08:00:27 PM

Resim arayabilme fonksiyonu çok güzel. Bu ve benzeri birçok durumda faydalanılabilir. Paylaşımı yapan arkadaşa çok teşekkür ederim.

suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
July 26, 2018, 08:22:17 PM

Benim anlamadığım olay hala bugün nasıl icolara para yatıran insanlar var hayret ediyorum katıl bounty'ye geç zaten rankın yüksekse bounty'de normalse baya yüksek miktarda token alabilirsin sıfır risk  Roll Eyes

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
July 27, 2018, 06:42:04 PM

evet son zamanlarda scam ico sayısında muazzam artış var. kopyala yapıştır beyaz kağıt ve yol haritası ile gerçek olmayan ekip üyeleri ismi ve resimleri kullanılıyor. bu sebeplerle bazı yatırımcılar borsaya girip dump yiyen altcoinleri satın almayı tercih ediyor.
beynimtok
Member
**

Activity: 280

View Profile
July 27, 2018, 10:28:24 PM

hocam bir çok resim fotoğraf arama, karşılaştırma sitesi tavsiye etmişsiniz, hepside oldukça işe yarıyor
oerdogan (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 29, 2018, 09:53:45 PM

Söylenilen gibi aslında scam icoların çıkmasına sebep olanlar yine biziz bilinçsiz olarak yapılan yatırımlar. Forumda yatırımda bulunan insanlar bilinçli davranmanın yanında insanlarıda bilgilendirse bir çok scam ico ann thread yayınlasa bile birşey gelmeyeceğini bilir ve sayıda muhakkak düşüş olur. Ama biraz genel olarak bencil davranıyoruz ve bir başlık açıp insanları bilgilendirmiyoruz. Bilgilerimizi paylaşmıyoruz maalesef. Scam oldugunu bilip paylasmayan bir çok insan var.

Özellikle Merit arayan arkadaşlara önerim bu tür tespitleri yapıp başlıklar açmaları. Özellikle globalde bulunan scam bolumunde acarsanız ayrıca local de acarsanız kesinlikle tespitlerinizde doğruysa merit kasabilirsiniz.
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
July 29, 2018, 10:37:40 PM

hocam çok güzel bir konu açmışsınız takibe aldım. bu aralar sıkça scam icolar revaşta daha dikkatli olmalıyız. bu konu bize yardımcı olacaktır. herkes konuyu takip etmeli bence.

mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
July 30, 2018, 09:20:52 AM

Gönderebilecek meritim olsa gönderirdim. Aslında düşünce olarak basit olan bir şey hakkında neden daha önce bilgilendirme yapılmamış şaşırdım. Bu yöntemleri olur da bir gün ICO yatırımı yapacak olursam mutlaka kullanacağım.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
oerdogan (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 01, 2018, 11:44:30 AM

Gönderebilecek meritim olsa gönderirdim. Aslında düşünce olarak basit olan bir şey hakkında neden daha önce bilgilendirme yapılmamış şaşırdım. Bu yöntemleri olur da bir gün ICO yatırımı yapacak olursam mutlaka kullanacağım.
Canınız sağolsun hocam faydalı olabildiyse ne mutlu Smiley
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
August 01, 2018, 06:56:26 PM

Önemli bir konuya temas etmişsiniz tebrik ederim, fakat bu gibi siteler yerine özellikle Google Images kullanmanızı tavsiye ederim.

Verdiğiniz tüm siteleri inceledim zaten bir çoğu Google tabanı kullanıyor. Google erişebilir internetin hemen hemen tamamına hakim, değerlendirmeye başlamadan önce bu şekilde düşünmek lazım. Ayrıca şöyle düşünün Google Images algoritması sürekli güncellenen ve geliştirilen bir algoritma, bu nedenle tekrar eden resimleri büyük ihtimalle en doğru sonuçla Google size gösterecektir.

- Örneğin burada (http://prntscr.com/kdhikf) bir ICO projesi var, Google Chrome ile kişinin resminin üzerine sağ tıklıyoruz ve Google İçinde Resim Ara seçeneğini tıklıyoruz

- Karşımıza çıkan sonuçlar içinde gerekli değerlemeyi yapmak size kalmış, burada (http://prntscr.com/kdhgf2) göründüğü şekilde kişinin bu resmine kendisine ait olduğunu düşünebiliriz.

Ayrıca, ICO lardan önce ICO değerlendirme sitelerini takip etmenizi tavsiye ederim. Orada insanların oyladığı, takip ettiği projeleri değerlendirmeye alırsanız hata oranınız da azalır.

ICO Takip ve Değerlendirme Siteleri ;
Coin Delite - Ico Bench - Ico Holder - Ico Marks - Track Ico - Ico Inspect
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
August 01, 2018, 07:05:21 PM

Çok başarılı bir çalışma olmuş sayfalarca güzel yazanlar var ama ben yazmamışım hem tebrik etmek istedim sizi hemde konuyu güncel tutacak bir mesaj olsun istedim
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
August 02, 2018, 02:01:51 AM

Scam projeler bu piyasanın en büyük karın ağrısı. Hem yatırımcıya kaybettiriyorlar hem de cryptolara ICO lara olan güveni ciddi anlamda sarsıyorlar. Bu dolandırıcılar ile çok iyi mücadele edilmesi gerekiyor. Tabii bu hükümetlerin yapacağı tarzda şeyler daha çok. Kullanıcı ve yatırımcıların da kendilerini çok geliştirmesi lazım. Scam projeleri öncesinde tesbit etmek çok önemli.Sizin paylaşımınız da bu anlamda insanlara kolaylık sağlayacaktır.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
August 02, 2018, 12:04:16 PM

Güzel bir konu olmuş. Scam icolarla ilgili bir kaç yazı okumuştum. Okuduğum yazıların birisinde scam icoları ve coinleri listeleyen bir site vardı. Bulabilirsem buraya atarım.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: