Bitcoin Forum
June 09, 2024, 06:03:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İspanya ve Arjantin'den Kripto Para Atağı  (Read 158 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
July 09, 2018, 06:44:49 AM

İspanya, Arjantin ve Venezuela’da tam 5 ayrı okul, öğrencilerine kripto paralar ile ilgili eğitim vermeye başladı. Eğitimin içeriğinde ise ICO’lar, akıllı kontratlar ve kripto para ekonomisi gibi konular yer alıyor.

Madrid’de yer alan devlet üniversitesi Universidad de Alcalá 1923’ten beri eğitim kurumu olarak hizmet verirken, okulda bir master programı olarak Ethereum, Blockchain Teknolojisi ve Kripto para Ekonomisi ile ilgili bir yer bulunuyor.

Blockchain teknolojisini öğreterek ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlayan okul, aynı zamanda kaliteli profesyoneller yetiştirerek bu alanda öncü olmaya çalışıyor.

Yine Madrid’de bir başka okul, Universidad Autónoma de Madrid (UAM) da öğrencilerine kripto para eğitimi veriyor. Okulda kripto para ve iş ağları ile ilgili iki günlük bir program yapılacak ve bu programa yoğun katılım bekleniyor.

Yine Buenos Aires’te hizmet veren ITBA adındaki teknik üniversite de Blockchain dersleri verilecek. Son dönemde ekonomik anlamda ciddi bir dar boğaz yaşayan Arjantin, Blockchain sektöründe yaptıkları ile dikkatleri üstüne çekmeyi başarırken; Güney Amerika ülkesi, kripto para ve Blockchain sektöründe kaliteli öğrenciler yetiştirebilmek için gaza basmış görünüyor.

Dünya genelinde birçok okul ve birçok ülke, bu sektörde bir yer tutabilmek için birbirleri ile yarışırken; bu da, sektöre artan ilginin ne denli boyutlara geldiğinin çok güzel bir göstergesi olarak karşımızda duruyor.

Haber linki: https://koinbulteni.com/ispanya-ve-arjantinden-kripto-para-atagi-22265.html/amp

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 09, 2018, 07:41:02 AM

bu tarz haberleri her geçen gün çok daha fazla göreceğiz. ciddi bir ekonomi oluştu. keşke ülkemizde geri kalmasa eğitim kurumlarımız bu konularda dersler koysa.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
July 09, 2018, 07:51:43 AM

Gecenlerde bir yerde izlemiştim. Endüstri devrimi gibi yani endüstri 1.0 , 2.0 , 3.0 , 4.0 gibi... İnternette de aynı devrimler var. İnternetin ortaya çıkışıyla kaçıncı dönemdeyiz bilmiyorum ama blockchain in ortaya çıkışı internette yeni bir dönemin başlangıcıdır aynı endüstri 4.0 gibi.

Bu döneme hazır olanlar ve hazırlıklarını buna göre yapanlar aynı endüstri devrimindeki gibi kazançlı çıkacaktır. Arjantin ve İspanya ya helal olsun...

sanatsanaticindir12
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
July 09, 2018, 12:23:47 PM

Türkiye araştırmaya ve bu konuya ilgi duymaya başladı fakat diğer ülkelerin ne kadar önemli adımlar attığını görüyorsunuz umarım bizde kısa sürede bu aşamaya geliriz.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
Antony97
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile
July 09, 2018, 12:24:04 PM

Bu 3 ülkede çok mantıklı bir adım atarak ülkelerini daha iyi yerlere getirmek için çok güzel bir yol izlemişler. Gelişmekte olan ülkeler için doğal kaynak kadar önemli bir kaynak.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
July 09, 2018, 06:37:27 PM

Avrupa genelinde bir hareket oluşturulduğunu izliyoruz, ülkeler peşisıra ataklar yapıyor açıklamalar yayınlıyorlar, bizim de buna benzer yatırımlar yapmamız gerekiyor gelecekte kripto para piyasasını yönletmek ve yönlendirmek için.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 09, 2018, 06:40:00 PM

Keşke bizde de böyle ataklar olsa ama derdimiz başka şeyler olduğu için teknolojiyi 20 yıl geriden takip ediyoruz. 2040 yılında açarız konuları.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
July 09, 2018, 06:53:25 PM

adamlar bitcoin fiyatı ne olmuş ona bakmıyor. geleceğe yatırım bu. ilk 100'deki coinlerin arasına girebilecek yapsalar iddialı olur. Ancak bu kriptoları ülkeler destekler ise o zaman visa gibi kartların da kullanımına zemin hazırlanmış olur.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
SuperBird75
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
July 09, 2018, 07:18:49 PM

Blockchainin ve ICO ların yada startup projelerde diyebiliriz müfradata girmesi çok iyi. Girişimciliği destekler.
Koin Defteri
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 09, 2018, 07:32:55 PM

Avrupa devletlerinin ilgisi İspanya ile, Güney Amerika ülkelerinin ilgisi Arjantin ile devam ediyor.

[  waves   ]       Join The Waves Community       [  waves   ]
◆ Smart Contract       ◆ No Gas       ◆ High Speed
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
July 09, 2018, 07:38:12 PM

Geleceği gören gelişmiş ülkeler bu alana eğitim konusunda yatırımlarını yapıyorlar ve bu sektörün gelecekte ne derece önemli olduğunu biliyorlar bizim ülkemiz bu konuda malesef bir hareket gösteremiyor bu demek oluyor ki gelecekte ki dünyada Türkiye gene geriden gelecek.
KalfaCrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 09, 2018, 07:47:34 PM

Artık devletlerin ekonomik büyüklüğü sadece paralarının mevcut piyasa değerlerinden ibaret olmayacak. Kripto para karşısında ki değerlerde endex alınacak. Bizim devletimiz için bu sadece şuan tarafımızca destekleniyor umarım böyle bir girişim için bizler de çok geç kalmayız. Bu mümkün olan bir ihtiyaç bence. Ve gençlerimize ışık tutulur ise şüphesiz tırnakları ile kazıyacaktır.
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 09, 2018, 07:59:34 PM

Coğrafi keşiflerden sonra dünya liderliğine yarışan bütün ülkeler şimdi de blockchain yarışına girdiler, bakalımhangi ülke önde çıkacak bu sefer liderlik Asya'ya kayacak gibi
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
July 09, 2018, 09:21:08 PM

Her gün bir kaç ülkeden kripto paralara yönelik yatırım haberleri geliyor buda kripto paraların geleceği adına önemli bir gelişme ancak piyasalara olumlu yansımıyor henüz.
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 09, 2018, 09:38:48 PM

Blockchain teknolojisi gümbür gümbür geliyor. Umarım bizde ülke olarak böyle şeyleri teşvik eder, çocuklarımızı ve gençlerimizi bu teknolojiye adapte ederiz çok geç olmadan.
felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
July 09, 2018, 10:13:14 PM

Bu tarz gelişmelerin olduğunu okumak sevindirici, bir yandan hükümetler bazında kriptolara yaklaşım noktasında belirsizlikler hakim olsa da bir yandan da bu yeni teknolojilerin gündelik hayata adaptasyonu ile alakalı pek çok çalışma yürütülmekte. Klasik söylemle gümbür gümbür geliyor tarzı ifadeler gerçeği çok yansıtmamakla birlikte kriptolar ve blockchain teknolojilerinin gelecekte çok daha fazla kullanıldığına hep birlikte şahitlik edeceğiz.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
July 09, 2018, 10:18:12 PM

Avrupada ki ülkelerden sonra güney amerika ülkelerininde kripto paralar yönelik adımlar atması kripto paralar içinde önemli bir gelişme sayılır. Oralardaki insanların piyasaya girmesi daha kolay olacaktır artık.
benim.dnya
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 09, 2018, 10:33:52 PM

Evet bu alanda eğitim almak isterdim ancak şu anda pek fazla eğitim verebilecek bir kurum olacağını düşünmüyorum daha çok yeni bir piyasa , uluslararası ekonomi eğitimi almak daha mantıklı olabilir , çünkü uzman kriptocuları bu 5 okulda görebileceğimiz sanmıyorum onlar daha çok kitleleri yönlendirmekle meşküllerdir şu anda ...
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
July 09, 2018, 10:46:20 PM

İspanya Arjantin ve Venezuella ya göre ülke sinin enflasyonu düzgün durumda eğitim seviyesi de buna nazaran yüksek durumda olduğu için kripto para ve blockchain ile ilgili okullarda eğitim verilmesi normal görülebilir ama Arjantin ve Venezuella nin eğitim vermesi çok daha iyi haber
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
July 10, 2018, 06:11:20 AM

İspanya ve Arjantin eğitim seviyesi yüksek ülkeler, böyle haberleri görmek çok güzel. Bizim ülkemizde de böyle haberleri duymak ne kadar güzel olurdu.  Cry
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: