Bitcoin Forum
June 07, 2024, 02:13:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bancor saldırıya uğradı  (Read 597 times)
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
July 11, 2018, 01:02:07 AM

Böyle merkezsizz borsa mı olur lan adamlar hem merkezsisiz diyolar hem hackleniyorlar hemde ellerindeki tokenleri donduruyolar anlamadım ben bunların merkezsizliğini
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
July 11, 2018, 01:02:10 AM

Bu kadar kolay mı bancor gibi bir borsanın hacklenmesi madem açık vardı neden şimdi ortaya çıktı ben burda artniyet ararım birader btc tam 7kya doğru giderken düşürdüler yine
hadikocum1
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile
July 11, 2018, 02:01:37 AM

Bu hacklenmeyle PundiX'in ne alakası var.Hacklenen borsa Pundix değil.Eth'de çalınmış.Daha öncelerde borsalarda bitcoin de çalınmıştı.Şuçlu çalınan Eth yada bitcoin mi oluyor bu durumda.Yoksa güvenlik açığı olan Borsa mı..
[/quote]
Adam pundiye yazık demek istemiş kardeşim çok üstüne gitme adamın belki yatırımı vardı içinden geçtiler , yakın tarihte ikincikez çalıyorlar , grafiğine bakarsan nasıl çakıldığınıda anlarsın Cheesy
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
July 11, 2018, 07:24:22 AM

sole bir mesajlara bakıyorum ulan insan bari daha önce neler yazılmış bir okur. hep aynı mesajlar dönüp durmus imza kasmak icin. bancor hacklendi ama kullanıcılar hacklenmedi. kullanıcıların hacklenmesi bancor uzerinden imkansız cunku işlemler sizin kendi cuzdanınız üzerinden yapılıyor. kullanıcılar hacklenmesi icin kullanıcının priv keyi yada bancor platformuna baglandıgı hesabının hacklenmesi lazım.
bu mesajdan sonra hala kullanıcıların coinlerini odeyeceklermiymiş yok nasıl merkezsiz borsa mudahale ediyorlarmıs yazanların imzalarındaki yoneticilerine spam yapıyor diye sikayet edecem. su konuyu acıyorum belki birsey yazıyodur diye hep imza kasma mesajları. Gidin konu dısında kasın imzalarınızı
bitcoinevi
Member
**

Activity: 283

View Profile
July 11, 2018, 08:45:36 AM

sole bir mesajlara bakıyorum ulan insan bari daha önce neler yazılmış bir okur. hep aynı mesajlar dönüp durmus imza kasmak icin. bancor hacklendi ama kullanıcılar hacklenmedi. kullanıcıların hacklenmesi bancor uzerinden imkansız cunku işlemler sizin kendi cuzdanınız üzerinden yapılıyor. kullanıcılar hacklenmesi icin kullanıcının priv keyi yada bancor platformuna baglandıgı hesabının hacklenmesi lazım.
bu mesajdan sonra hala kullanıcıların coinlerini odeyeceklermiymiş yok nasıl merkezsiz borsa mudahale ediyorlarmıs yazanların imzalarındaki yoneticilerine spam yapıyor diye sikayet edecem. su konuyu acıyorum belki birsey yazıyodur diye hep imza kasma mesajları. Gidin konu dısında kasın imzalarınızı

bancorun merkezsizliği konusunda bence sıkıntılar var. sonuçta websitesinde privatekeyler duruyor. bancor hacklandiğinde kullanıcıların privatekeylerinide alırsa kullanıcıların koinlerinide çalabilir.
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
July 11, 2018, 08:47:11 AM

bu hack olayları devam ettiği sürece biz boğayı biraz zor görürüz gibi duruyor insanların kripto paraya karşı güvenini azaltıyor bu tür olaylar.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
calmaral
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
July 11, 2018, 09:12:26 AM

Bancor un da hacklenmesi kötü oldu ne yazık ki piyasa kötü bir sarmal içerisine itilmeye çalışılıyor. İstedikleri dip noktayı bulduktan sonra tekrar bir yükselişle insanların elindeki coinleri tekrar toparlıyacaklar sabretmemiz gerekiyor.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
July 11, 2018, 09:39:57 AM

Başlık çok değişik sanki bancor adam gibi  Cheesy nasıl etkiler piyasayı? Hiç etkilemez bu bancor'un problemi. Zaten $150m para topladılar dokunmaz onlara.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
July 11, 2018, 09:41:24 AM

bancorun merkezsizliği konusunda bence sıkıntılar var. sonuçta websitesinde privatekeyler duruyor. bancor hacklandiğinde kullanıcıların privatekeylerinide alırsa kullanıcıların koinlerinide çalabilir.
Hayır websitesinde priv keyler durmuyor. Her hesabın priv keyi sadece hesabı olusturanda bulunuyor. O yüzden bancor platformunda sifremi unuttum gibi bir ibare yok cunku sifrenizi kimse bilmiyor. çünkü sifreniz aynı zamanda ether walletınızın sifresi. borsa islemi yapılabilen mew olarak düşünün bancor platformunu
muratcoshkun3441
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
July 11, 2018, 10:26:37 AM

Bence de çok fazla etkilemeyecek piyasayı. Zira zaten dip seviyelerde bulunuyor. O nedenle hafif ve kısa vade olur beklentisindeyim
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
July 11, 2018, 10:48:25 AM

piyasa çok etkilenmese de sonuçta her hack de olduğu gibi psikolojik etkileri hafızalardan kolay kolay silinmiyor. kullanıcılar mağdur edilmese bile nasıl güvenip de tekrar bancor da işlem yapcan. tamam sistemleri güzeldi likidasyon için kontratlarla dönüşüm yapıyorsun herhangi bir deposit yapmıyorsun kendi cüzdanını falan kullanıyorsun iyi hoş da o zaman bu coinler nasıl çalınıyor Smiley

complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
July 11, 2018, 02:27:29 PM

24,984 ETH (~ 12,5 milyon $), 229.356.645 NPXS (~ 1 milyon dolar) ve 3.200.000 BNT (~ 10 milyon dolar)  büyük rakamlar ama şu an ki piyasada çerez etkilmez

tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
July 11, 2018, 02:30:19 PM

iyide vurmuşlar valla piyasaya göre ufak paralarda bizler için bu miktarlar aşırı yüksek ama bu şekilde devam ederse piyasa düşmeye devam edecek diye düşünüyorum

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
chuckk
Member
**

Activity: 196

View Profile
July 11, 2018, 02:30:44 PM

Piyasayı etkileme derecesi tartışılır ama bu tarz haberlerin insanları etkilediği kesin. Henüz yeni araştırmaya başlamış ve yatırım yapmakta kararsız kalan kişileri bu tarz haberler oldukça olumsuz etkiliyor bence.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2100
Merit: 1141

View Profile
July 12, 2018, 09:05:52 AM

bunlaaar "içerden hacklendik" diye yazmışlar tweeterda, yani kendi kendilerini soymuşlar, ne doymak bilmez iyi aile çocuğuymuş bunlar! ico'da götür, işleme aldığı tokenlardan götür, kendi kendini soy....Aylardır değerlenen neredeyse hiçbir token görmedim, 1-2 tane en dandik kimsenin güvenmediği inanmadığı tokenı şişirip ele verdiler o kadar, hatta o değerlenen tokenların telegram gruplarındakiler bile şaşkındı! Bi tane kızcağızı admin diye koymuşlar öyle kendi kendine takılıyordu, 10x falan yapınca kız dumura uğradı ortalık ana baba gününe döndü. Halbuki kız öyle "circulating supply bu kadar, total supply şu kadar" falan diyerek günü tamamlıyordu Cheesy

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
July 12, 2018, 09:17:13 AM

bunlaaar "içerden hacklendik" diye yazmışlar tweeterda, yani kendi kendilerini soymuşlar, ne doymak bilmez iyi aile çocuğuymuş bunlar! ico'da götür, işleme aldığı tokenlardan götür, kendi kendini soy....Aylardır değerlenen neredeyse hiçbir token görmedim, 1-2 tane en dandik kimsenin güvenmediği inanmadığı tokenı şişirip ele verdiler o kadar, hatta o değerlenen tokenların telegram gruplarındakiler bile şaşkındı! Bi tane kızcağızı admin diye koymuşlar öyle kendi kendine takılıyordu, 10x falan yapınca kız dumura uğradı ortalık ana baba gününe döndü. Halbuki kız öyle "circulating supply bu kadar, total supply şu kadar" falan diyerek günü tamamlıyordu Cheesy
ashdah dhashd : D ç ok merak ettim kardeşim Cheesy
o kızın olduğu telegram linki varmı ?
Hangi projeymiş o Projeyi gerçekten merak ettim gene ne kaçırdık ya.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2100
Merit: 1141

View Profile
July 12, 2018, 09:29:59 AM

ashdah dhashd : D ç ok merak ettim kardeşim Cheesy
o kızın olduğu telegram linki varmı ?
Hangi projeymiş o Projeyi gerçekten merak ettim gene ne kaçırdık ya.

https://coinmarketcap.com/currencies/datarius-credit/#markets şu projeydi ama cmc'den öyle bir pump gözükmüyor. Hatta bir Türk arkadaş da vardı baya bir alım yapmıştı "benim bu kadar tokenım var" falan diyodu. 0,001 cent'lerdeydi 0.012-13 falan olmuştu sonrasında takibi bırakmıştım bir ara almaya niyetim vardı uçunca bırakmıştım takibi...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
skaya7
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
July 12, 2018, 09:30:36 AM

belliydi bir terslik olduğu ama çok bir para vurmamışlar sanki .bu gibi olaylar yeni girecek yatırımcıların daha da gözünü korkutuyor aslında düşününce uzun zamandır kaybediyoruz biraz da korkmakta haklılar

CRYPTOV8 ◄◄◄◄ Bringing banking to blockchain►►►► (https://www.cryptov8.com/)
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
July 12, 2018, 11:17:49 AM

BTC her artmaya başladığında hack olayı yaşanmak zorunda mı? Ya da ne bileyim yalan haberlerle artış yönünü etkilenemesi de tesadüf değil diye düşünüyorum. BTC ne zaman artsa hop hack var hop yasaklandı gibi spekülatif olaylarla düşürüyorlar. Ancak bir noktadan sonra bu tür haberlere insanlar kayıtsız kalacaktır. Ondan sonra bakalım durdurabilecekler mi BTC'nin yükselişini.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
July 12, 2018, 11:19:45 AM

Keşke ilk duyduğumda portföyümü boşaltsaydım bu kadar etkisi olacağını düşünmemiştim 2 günde zararım 700 dolar  Huh
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: