Bitcoin Forum
April 28, 2024, 01:21:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: BTCTurk Tether geliyor  (Read 435 times)
superleggera (OP)
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
July 10, 2018, 09:10:23 AM
Last edit: July 11, 2018, 08:41:18 AM by superleggera
Merited by BLACKASUS (5)

BTCTurk usdt eklendi artık hem BTC/USDT hemde TL/USDT alım satımı yapabilirsiniz

ıılllıılllıı 𝐆𝐞𝐧𝐞𝐥 𝐮𝐲𝐚𝐫𝐢: 𝐊𝐫𝐢𝐩𝐭𝐨 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐩𝐢𝐲𝐚𝐬𝐚𝐥𝐚𝐫𝐢 𝐨𝐥𝐝𝐮𝐤𝐜̧𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐥𝐢𝐝𝐢𝐫 𝐯𝐞 𝐭𝐮̈𝐦 𝐬𝐞𝐫𝐦𝐚𝐲𝐞𝐧𝐢𝐳𝐢𝐧 𝐤𝐚𝐲𝐛𝐢𝐧𝐚 𝐧𝐞𝐝𝐞𝐧 𝐨𝐥𝐚𝐛𝐢𝐥𝐢𝐫. 𝐊𝐚𝐲𝐛𝐞𝐭𝐦𝐞𝐲𝐞 𝐡𝐚𝐳𝐢𝐫 𝐨𝐥𝐦𝐚𝐝𝐢𝐠̆𝐢𝐧𝐢𝐳 𝐦𝐢𝐤𝐭𝐚𝐫𝐝𝐚 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐲𝐚𝐭𝐢𝐫𝐦𝐚𝐦𝐚𝐥𝐢𝐬𝐢𝐧𝐢𝐳. ıılllıılllıı
1714310468
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714310468
Reply with quote  #2

1714310468
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714310468
Hero Member
*

Ignore
1714310468
Reply with quote  #2

1714310468
Report to moderator
1714310468
Hero Member
*

Ignore
1714310468
Reply with quote  #2

1714310468
Report to moderator
fpotur
Newbie
*

Activity: 139
Merit: 0

View Profile
July 10, 2018, 01:30:56 PM

tether transfer mumkun mu kı?
benım bıldıgım borsalar usdt yı aktarmıyorlar bırbırlerı arasında
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
July 10, 2018, 03:50:32 PM

Tether sadece TL yerine usd de kalmayı sağlar. Başka bi şeye yaramaz diye düşünüyorum.
Zaten fiat dönüşümü olan bir borsada.
superleggera (OP)
Member
**

View Profile
July 10, 2018, 03:56:06 PM

Tether sadece TL yerine usd de kalmayı sağlar. Başka bi şeye yaramaz diye düşünüyorum.
Zaten fiat dönüşümü olan bir borsada.

yabancı borsalarla arbitraj yapılabilir

ıılllıılllıı 𝐆𝐞𝐧𝐞𝐥 𝐮𝐲𝐚𝐫𝐢: 𝐊𝐫𝐢𝐩𝐭𝐨 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐩𝐢𝐲𝐚𝐬𝐚𝐥𝐚𝐫𝐢 𝐨𝐥𝐝𝐮𝐤𝐜̧𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐥𝐢𝐝𝐢𝐫 𝐯𝐞 𝐭𝐮̈𝐦 𝐬𝐞𝐫𝐦𝐚𝐲𝐞𝐧𝐢𝐳𝐢𝐧 𝐤𝐚𝐲𝐛𝐢𝐧𝐚 𝐧𝐞𝐝𝐞𝐧 𝐨𝐥𝐚𝐛𝐢𝐥𝐢𝐫. 𝐊𝐚𝐲𝐛𝐞𝐭𝐦𝐞𝐲𝐞 𝐡𝐚𝐳𝐢𝐫 𝐨𝐥𝐦𝐚𝐝𝐢𝐠̆𝐢𝐧𝐢𝐳 𝐦𝐢𝐤𝐭𝐚𝐫𝐝𝐚 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐲𝐚𝐭𝐢𝐫𝐦𝐚𝐦𝐚𝐥𝐢𝐬𝐢𝐧𝐢𝐳. ıılllıılllıı
BtcAnkara
Member
**

View Profile
July 10, 2018, 04:03:14 PM
Last edit: July 10, 2018, 06:11:40 PM by BtcAnkara

Bu işin ordinaryusu olarak konuşuyorum. Hiç alttan alamayacağım. Arbitraj her nasıl yapılabiliniyorsa her türlüsünü denedim. Tecrübe ile sabittir.

Arbitraj yapamazsın. NET!
Btc pahalı ise tether de pahalı olur 1 olmaz. Btc ucuz ise tether de ayni oranda ucuz olur.
Örneğin BTC, Bitfinex'te Kraken'e göre trend düşüşte ise daha ucuz, trend yükselişte ise daha pahalı olur genelde. Aynı şekilde diğer coinler de. Tether dahil. O yüzden bu iki borsa arasında fiyat farkı oluşsa dahi en ufak bir arbitraj kırıntısı yapamazsın. En pahalı borsa hangisi ise orada bozarsın, para orda kalır. Yaptığın arbitraj bu kadar olur, çeviremezsin.
O yüzden tether, normalde Btcturk'te ve Türk borslarında fiyat yüksek olması sebebi ile Tehter de USD'nin normal kurundan yüksek seyredecektir. Ve bu sebeple zaten pahalı aldığın tether ile arbitraj yapman mantıklı olmayacaktır.

Btcturk çok akılcı işler yapıyor birkaç aydır ancak bu Tether olayı kullanıcıya bir katkı sağlamaz sadece USDT meraklısı kullanıcıyı çeker, tether varmış diyen koşar. O açıdan BtcTurk'e yarar. Ama kullanıcıya yaramaz.
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 10, 2018, 07:48:31 PM

Tether eğer borsalar arası gönderiliyor ise iyi bir şey yok eğer gönderilmiyorsa usd/tl arası trade yapmak yerine millet hiç çekmeyip tether tl arası trade yapacak. Bakalım inşallah sorunsuz şekilde çalışır.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
BtcAnkara
Member
**

View Profile
July 10, 2018, 08:10:44 PM

Tether eğer borsalar arası gönderiliyor ise iyi bir şey yok eğer gönderilmiyorsa usd/tl arası trade yapmak yerine millet hiç çekmeyip tether tl arası trade yapacak. Bakalım inşallah sorunsuz şekilde çalışır.

Tether çekme yatırma kısmı var.
Denemedim ama borsalar arası çekme yatırma vardır cnm, yoksa o tetheri oraya koymanın bi anlamı kalmaz. Transfer de olur, ancak ha TL ile XRP alıp global borsaya atmışsın, ha USDT alıp global borsaya atmışsın o açıdan bir fark yaratmaz.
fpotur
Newbie
*

Activity: 139

View Profile
July 10, 2018, 09:19:18 PM

Tether çekme yatırma kısmı var.
Denemedim ama borsalar arası çekme yatırma vardır cnm, yoksa o tetheri oraya koymanın bi anlamı kalmaz. Transfer de olur, ancak ha TL ile XRP alıp global borsaya atmışsın, ha USDT alıp global borsaya atmışsın o açıdan bir fark yaratmaz.

@BtcAnkara

dostum ben,
bittrex
yobit
binance
poloniex

Bu borsalardan tether transferi denedim hepside iptale cekti.
Bende tether transferi olmuyor diye dusunuyordum.
Btc turk nasıl alıp veriyor anlayamadım.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
July 10, 2018, 09:36:04 PM

Tether transferi nasıl olmuyor kaç kez gönderdim.Sıkıntısu her transferde sabit 25 usd komisyon kesilmesiydi.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
July 11, 2018, 06:49:24 AM

benim icin avantajı bazen dolarda beklemek istiyorsunuz. btcturkte dolar olarak bekletirim. bankaya cek dolar al yerine btcturkte dolar olarak beklemek hem daha az zahmetli hemde masrafsız olur.
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
July 11, 2018, 08:34:17 AM

Aynen güzel bir gelişme olmuş, dolar olarak bekletmek bazen daha mantıklı oluyor piyasa düşerken, altlardan almak için. Acaba çekimlerde bankaya dolar olarak çekilebilir mi?

superleggera (OP)
Member
**

View Profile
July 11, 2018, 08:40:24 AM

Aynen güzel bir gelişme olmuş, dolar olarak bekletmek bazen daha mantıklı oluyor piyasa düşerken, altlardan almak için. Acaba çekimlerde bankaya dolar olarak çekilebilir mi?

Hayır tether gerçek dolar değil sadece tether cüzdanına ve tether kabul eden diğer borsalara çekebilirsin

Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
July 11, 2018, 11:24:28 AM

Bugün hizmete başladı herhalde, vatana millete hayırlı olsun. Bu kadar oynak bir usd/try paritesine sahip bir ülke olduğumuz için dolar çakması olan tether de para tutmak isteye baya kişi olacaktır diye düşünüyorum.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
July 11, 2018, 12:50:50 PM

Bu tip yenilikler genelde mail yoluyla bildiriliyordu ama bu seferlik böyle olmuş olsun.
BTCTurk belirli aralıklarla Türk borsalarının gelişimi adına önemli hizmetler sunmaya devam ediyor...

Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
July 12, 2018, 04:42:05 PM

suan icin pek hacim görünmüyor hem try hem btc pariteleri icin hacimsiz. şuan dolar yukselirken btcturkte tl tutmak yerine tether tutmak daha mantıklı olabilir.
akalayci34
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 6

In volent we trust

View Profile WWW
July 13, 2018, 12:45:47 PM

bitfinex tether'le kendisini ve kullanıcılarının yatırımlarını nasıl riske attıysa BTCTürk'te olacak olan da odur.
Özetle merkezi borsaların varolan hacmini en az 2 kat yüksek göstermek için kullandıkları bir araçtır tether.

Biraz araştırıp, okuyun derim.

https://coin-turk.com/bitfinex-tether-usdt-basarak-bitcoin-fiyatini-manipule-ediyor-mu
https://koinbulteni.com/tetherin-bitfinexin-banka-hesaplarinda-3-milyar-oldugu-iddia-edildi-7278.html
https://uzmancoin.com/bitcoin-bitfinex-tether-manipule/
https://koinbulteni.com/bitfinexde-ust-duzey-bir-yonetici-isinden-istifa-etti-21045.html
https://www.techinside.com/bitcoinin-fiyatini-bitfinex-mi-yukseltti

BTCTurk.com Ana Konu başlığı altında yazarak sorgulamaya çalıştım.
 quote #3479 itibariyle
https://bitcointalk.org/index.php?topic=249766.3460

https://messari.io/research/profiles/Tether(USDT).pdf
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3195066

Telegram: https://t.me/VolentixTurkey Join Us! twitter: @volentixturkiye
ahmedibircan1
Newbie
*

View Profile
July 13, 2018, 07:05:06 PM

Herkes bu piyasada pozisyon almak için tether kullanıyor bunun btcturke eklenmesi bence yanlış birşey değil ama tetherin boşuna basılması yanlış burda btcturkte hata aramak doğru değil diye düşünüyorum
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
July 13, 2018, 07:07:57 PM

btcturkun tether icin para yatırdıgını sanmıyorum. eger gelen deposit miktarı ile esdeger işlem yapılıyorsa sıkıntı olmaz. ama btcturkte 100 usdt varken 1000lik işleme izin verirse sıkıntı olur
akalayci34
Jr. Member
*

Merit: 6

In volent we trust

View Profile WWW
July 13, 2018, 07:18:57 PM
Last edit: July 13, 2018, 08:01:20 PM by akalayci34

btcturkun tether icin para yatırdıgını sanmıyorum. eger gelen deposit miktarı ile esdeger işlem yapılıyorsa sıkıntı olmaz. ama btcturkte 100 usdt varken 1000lik işleme izin verirse sıkıntı olur

aynen böyle olacağı kaygısındayım ve bunu kontrol etmenin bir yöntemi olmayacak, yine yatırma aksaklıkları sıklaştığında sorunlar patlak verecek.

Henüz şu kadar tether tutuyoruz ya da tutacağız, bu nedenle şu miktarda tether tutmayı uygun gördük diye bir açıklamaları olmadı 2,5 Milyar adet tether var hesapta 3 sayfalık whitepaper'ı var.

Bunların yanı sıra tether'le birlikte 10 kat hacim yapıyormuş gibi görünmeleri de mümkün olur.

Kendilerinden de öte müşterilerinin yatırımlarını da riske atmanın yanı sıra, bitfinex'teki gibi kötü bir tekrardan başka bir sonuca yol açmaz.

Bundan daha önemli olan neden tether nedir ya da ne değildir tarzı bir bilgilendirme ya da eğitim sunmazlar, klasik reklam ve pazarlama videolarından daha etkili ve faydalı olur.

İnsanlara birşeyi ezbere sunmanın, ileride doğuracağı sorunlar konusunda; öngörüsüzlük gibi bir lüksleri nasıl olabiliyor? Zaten dünyada yaşanmış örnekler var.

Varsa tether wallet adreslerini günlük olarak yayınlamaları en azından kısmen ikna edici bir çözüm olabilir.

Tabi neden doğrudan usd ile değil de usdt ile çalıştıkları ise ayrı bir tartışma ve başlık konusu, bunun için de bir başlık açılır zamanla...

Telegram: https://t.me/VolentixTurkey Join Us! twitter: @volentixturkiye
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
July 13, 2018, 07:23:59 PM

aynen böyle olacağı kaygısındayım ve bunu kontrol emenin bir yöntemi olmayacak, yine yatırma aksaklıkları sıklaştığında sorunlar patlak verecek.

Henüz şu kadar tether tutuyoruz ya da tutacağı, bu nedenle şu miktarda tether tutmayı uygun gördük diye bir açıklamaları olmadı 2,5 Milyar adet tether var hesapta 3 sayfalık whitepaper'ı var.

Bunların yanı sıra tether'le birlikte 10 kat hacim yapıyormuş gibi görünmeleri de mümkün olur.

Kendilerinden de öte müşterilerinin yatırımlarını da riske atmanın yanı sıra, bitfinex'teki gibi kötü bir tekrardan başka bir sonuca yol açmaz.

Bundan daha önemli olan neden tether nedir ya da ne değildir tarzı bir bilgilendirme ya da eğitim sunmazlar, klasik reklam ve pazarlama videolarından daha etkili ve faydalı olur.

İnsanlara birşeyi ezbere sunmanın, ileride doğuracağı sorunlar konusunda; öngörüsüzlük gibi bir lüksleri nasıl olabiliyor? Zaten dünyada yaşanmış örnekler var.
o dediğiniz risk diğer coinler içinde var aslında. zaten amerikada bu yuzden borsalar denetlemeye girdiler. suan mesela satısta 100btc olup aslında btcturkte 50btc olabilir bunuda kanıtlayamayız. bu tum borsalar icin gecerli aslında. tether bence olumlu cunku sahsen ben tl de durmak yerine kısmen dolar olan tetherde durmayı tercih ederim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: