Bitcoin Forum
June 29, 2024, 12:03:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Merkeziyetsiz Kripto Para Borsası Bancor Hacklendi,PundiX ve Ethereum Çalındı  (Read 159 times)
ruhikizi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
July 10, 2018, 09:14:45 AM

Merkezi olmayan kripto para borsası Bancor, bir açıklama yayınlayarak borsanın bir çeşit güvenlik açığından faydalanan hackerların, yaklaşık 30 bin ETH (12 milyon dolar) çaldıklarını duyurdu.

Atılan tweette Bancor ekibi, bir güvenlik açığının saptandığını ve olayın soruşturulacağını duyurdu. Atılan tweette, Ethereum’a ek olarak 1 milyon dolarlık PundiX ve 10 milyon dolarlık BNT tokenin de çalındığı belirtildi.

BNT tokenlerinin çalınma işlemi, Bancor protokolü kullanılarak engellense de, hackerlar 12 milyon dolarlık ETH ve 1 milyon dolarlık PundiX çalmayı başardı. Bancor ekibi, şu andan itibaren birçok kripto para borsası ile iş birliği yaparak, çalınan koinlerin izini sürmek için çalışma başlattıklarını da açıkladı.

Telegram kanallarından ve resmi Twitter hesaplarından olayla ilgili son gelişmeleri aktaracaklarını da belirten borsa; şu an ise bu hack olayının ardından kapalı durumda.

Haziran 2017 ayında yaptıkları ICO’da sadece birkaç saat içinde yaklaşık 153 milyon dolarlık bir meblağ toplamayı başaran Bancor ekibi, o dönem tarihin en büyük ICO’larından birinin altına imza atmıştı.

Bancor hack olayı, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in merkezi olmayan kripto para borsaları ile ilgili yaptığı açıklamaların çok kısa bir süre sonra yaşanırken, bu olay acı bir tesadüf doğurdu. Buterin, geleceğin merkeziyetsiz borsalarda olduğunu belirtmiş ve umarım merkezi kripto para borsaları cehenneme gider demişti.

Ancak Bancor hack olayının da gösterdiği üzere, merkeziyetsiz kripto para borsaları da, en az merkezi olanlar kadar bu tarz saldırılara yatkın. Bu arada olayın ardından Bancor Token (BNT)’de de büyük bir düşüş yaşanıyor.

Yazının kaleme alındığı dakikalarda BNT, %14’lük bir düşüş ile 2.72 dolardan alıcı buluyor.

kaynak :https://koinbulteni.com/merkeziyetsiz-kripto-para-borsasi-bancor-hacklendi-ciddi-miktarda-pundix-ve-ethereum-calindi-22374.html
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 10, 2018, 09:23:57 AM

Bancor ve benzeri sistemle çalışan borsaların güvenilirlik sorunları sebebiyle ben pek bulaşmıyorum. Bana kalırsa çok güvenilesi platformlar değil. Bunu yönetim anlamında söylemiyorum. Eleştrim çalışma mantıklarına ve oradaki kurtlara. Gerçekten iş bilmeyen bir kişi parasını pul değerine düşürebilir oralarda.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
July 10, 2018, 09:56:06 AM

akıllı kontrat ile işlemlere izin verilen merkezi olmayan bancor hackleniyor. Güvenlik açığından dolayı demek. o açıkları kapatmak kimin görevi. bu borsada işlem yapıp da zarar edenler var forumda. değişim bir sistem. bu piyasayı en çok vuran hackerlar.

listenandapply
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
July 10, 2018, 10:01:44 AM

Bu hırsızlık olayları o kadar sık yaşanmaya başladı ki parası çalınanlaar haricinde kimse umursamıyor. Büyüklüğüne bakıp çalınan coinlerin hızlıca satılmasssı piysayı ne kadar sarsar ona bakıp tepki verir olduk
Koioss
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
July 10, 2018, 10:15:03 AM

Güvenlik gerçekten çok önemli belli başlı borsalar haricinde kullanmayı pek tercih etmiyorum ancak onların da başına gelmeyeceğinin garantisi yok maalesef.. Yine de daha güvenli, yaygın borsaları seçmekte fayda var.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
July 10, 2018, 10:44:13 AM

Bence içerde çalışanların bilerek bıraktıkları bir açığı birilerine anlatmasıyla çalındı. Yani içeriden biri yardım etmiş el ayak olmuş gibi geliyor bana. Çok büyük meblağ çalınmış. Geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmez elimizden.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
July 10, 2018, 10:54:02 AM

Tam rüzgarı arkamıza almış kripto paraların değer kazanmalarını beklerken yine hiç hesapta olmayan bir durumla karşılaştık.
Bancor aslında birçoklarına güven veriyordu o nedenle onların böyle bir durumla karşılaşmaları daha da üzdü yatırımcıları..

Antony97
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile
July 10, 2018, 11:52:58 AM

Hocam ben onu bunu bilmem de Binance dışında başka borsa ile mecbur kalmadığın sürece çalışmayacaksın. Adamlar bir problem olduğuda peşini bırakmıyor bununlada kalmıyarak müşterisini asla mağdur etmiyor.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 10, 2018, 12:28:19 PM

Binance bitiyor başka bir borsa hackleniyor. Artık boşluk da kalmadı daha bunun yaralarını saramadan başka bir hack haberiyle uyanacağımız kesin.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
July 10, 2018, 12:31:55 PM

Zaten fazla işlem hacmi yoktu ama Bancor müşterileri için kötü haber. Pundix ile ilgili 2. olay bu sanırım.

LithiumCycle
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 10, 2018, 05:11:48 PM

Hackerler boş durmuyor takip ediyor ve borsadan borsaya atlıyorlar, artık uyandığımda öncelikle borsanın $ durumuna değil hacklenen bir borsa haberi varmı diye bakıyorum. Peki bunun önü nasıl alınabilir ? PundiX'ten çok ciddi kaybı olan arkadaşım var ve gerçekten çok üzücü bu durum. Önüne geçilebilir birşeylerin muhakkak olması gerekiyor..
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 10, 2018, 06:46:53 PM

İnşallah satmalarına izin vermezler, sonuna kadar takip etmeleri gerekiyor. Üyelerin zararlarını Bancorun telafi etmesi gerekiyor ama bunula ilgili bir açıklama yapmamışlar
bitcoinevi
Member
**

Activity: 283

View Profile
July 10, 2018, 07:34:42 PM

Bancor icoda 150 milyon dolar topladı. Ama yaptıkları site sanki 1000 dolara yapılmış gibi. O kadar kalitesiz ki. Amazix ve needmoney orada bounty başlattılar ama sonra pişman oldular. Adamların hacklanmesinede şaşırmadım doğrusu.
seslimesaj
Jr. Member
*

Activity: 139

View Profile
July 10, 2018, 07:38:15 PM

hırsızlık tarafı tamam ama diğer taraftan adamlar merkezi olmayan borsayı hacklemek lan ne yetenekler var bu dünyada be
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
July 10, 2018, 07:42:35 PM

Arkadaş bunlar piyasanın yüzünü güldürmeyecekler anlaşılan,ne zaman yükselişe doğru bir kayma olsa ya hacklenme oluyor ya da olumsuz yönde etkileyecek haberler yaymaya devam ediyorlar.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
July 10, 2018, 08:04:54 PM

token satıyorsun, karşıdakine tether gelecek şekilde yatırımcılar birbirine transfer olayı belki tutar. bu hack olayının tarihin tozlu sayfalarına geçmesini sağlayacak türde yeniliği tüm yatırım yapan kriptocular bekliyor aslında. bu alanda söz sanki vitalikde. bu yönde duyum almıştım.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
July 10, 2018, 08:06:06 PM

arkadaş merkezi değil mi bu borsa içeriden adam olmadan imkansız bu durum bu adamlar merkezi olmayan bir iş yapacaklarsa neden açık kaynak kod kullanılmadı acaba yada kullanıldı bu hata nasıl bulunamadı
frankiemalton
Member
**

Activity: 196

View Profile
July 10, 2018, 08:09:47 PM

gercekten cok yazik oldu bancora , tam birseyler iyi gidiyor derken bi yerden boyle bir hack olayi patlak veriyor hemen , sonucta bana kalirsa bu isi yapan yada yapanlar bancorun icinde ki kend teknik kadrosundan biri yada birileri bu kadar basit.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 10, 2018, 08:27:09 PM

Birileri sanki Vitalikin merkeziyetsiz borsa sözlerine karşılık bişeyler ispatlamaya çalışıyor. Güvenli diye söylenen merkeziyetsiz borsalar bile hackleniyor. Nerde alım satım yapıcaz biz.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
July 10, 2018, 08:42:57 PM

Bancor ilk çıktığında çok yüksek yatırım almıştı ve bu sektörün gözdelerindendi hacklenmesi hiç iyi olmamış piyasanin bu derece etkilenmesinin sebebi tamamen  heklenme olayı değildir.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: