Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:01:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: MyEtherWallet, Hola VPN Hacklendikten Sonra Saldırıya Uğradı-DİKAT!!!  (Read 286 times)
muratcoshkun3441 (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
July 10, 2018, 10:49:08 AM

Kripto para yönetimi konusunda internetin en popüler hizmetlerinden birisi olan MyEtherWallet, yaygın bir şekilde kullanılan VPN hizmetlerinden birisi 5 saat boyunca ele geçirildikten sonra, bu yıl ikinci saldırısını yaşadı.

MyEtherWallet (MEW) kripto cüzdanlarına giriş yapmak ve cüzdandan başka cüzdana token göndermek veya almak için kullanılan bir hizmet. MyEtherWallet bugün kullanıcılarını, tarayıcılara eklenen ve yaklaşık 50 milyon kullanıcıya sahip olan Hola VPN hizmetine karşı uyardı. Ekip yaptığı uyarıda, kripto çalma amaçlı kötü amaçlı bir saldırıya maruz kalmış olabileceklerini vurguladı. MyEtherWallet’in düzenli kullanıcıları, hizmetin kendisine herhangi bir saldırı olmadığından dolayı bu güvenlik açığından etkilenmedi.

Şirket Hola hizmetinin yaklaşık 5 saat boyunca hacklenmiş olduğunu ve bu esnada VPN kullanarak MyEtherWallet’a girmiş olan kullanıcılarının cüzdanlarındaki miktarları kaybetmiş olabileceklerini vurguladı. MyEtherWallet son 24 saat içerisinde Hola’yı kullanarak servise giriş yapmış olan kullanıcılara sahip oldukları tokenları daha önce Hola kullanarak giriş yapmadıkları bir cüzdana göndermelerini tavsiye ediyor. Tabii ki kullanıcıların bu cüzdanlarına hala erişimi olduklarını varsayarak.

MEW Twitter üzerinde yaptığı açıklamalarda şunları belirtti:

”MEW kullanıcılarının güvenliği ve emniyeti bizim en büyük önceliğimiz. Kullanıcılarımızın şifreleri de dahil kişisel verilerini elimizde tutmadığımız için, geçtiğimiz gün içerisinde Hola chrome eklentisi hackerlar tarafından ele geçirilmeseydi bu bilgilere erişilemezdi.”
1715202089
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715202089
Reply with quote  #2

1715202089
Report to moderator
1715202089
Hero Member
*

Ignore
1715202089
Reply with quote  #2

1715202089
Report to moderator
1715202089
Hero Member
*

Ignore
1715202089
Reply with quote  #2

1715202089
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715202089
Hero Member
*

Ignore
1715202089
Reply with quote  #2

1715202089
Report to moderator
1715202089
Hero Member
*

Ignore
1715202089
Reply with quote  #2

1715202089
Report to moderator
hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
July 10, 2018, 11:22:23 AM

Ardı ardına gelen borsa hacklemeleri ve bir de en yaygın kullanılan cüzdana vpn tabanlı saldırı oldukça dikkat çekici, yanlış hatırlamıyorsam Google dns haclenmesi sonucu bir çok yatırımcı aynı görünümdeki farklı siteye yönlendirilerek zara uğramıştı.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
muratcoshkun3441 (OP)
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
July 10, 2018, 12:00:23 PM

Hacklenme olayları maalesef hız kesmiyor.
En azından şimdilik büyük borsalarda güvenlik önlemleri daha üst seviyede.
Ama yine de dıkkat etmek lazım özellikle vpn kullananlar dikkat etmeli.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
July 10, 2018, 12:03:53 PM

Bu arkadaşların saldırıları da nedense hep bitcoin gözünü yukarılara diktiğinde geliyor. Ben doğal olduğunu düşünmüyorum bu saldırıların amacın piyasayı manipüle etmek olduğuna inanıyorum. Hep mi aynısı olur.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
July 10, 2018, 12:06:29 PM

Bu olumsuz durum geçinceye kadar cüzdana hiç girmesekte sıkıntı olur mu? Bi borsa hacklenme birde bu çıkınca ortalığa piyasa allak bullak oldu. Bu tarz durumlara artık alışmamiz lazım artık. İlla ki biraz yükselme gelince bu haberlere pompalanacak
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
July 10, 2018, 12:24:43 PM

Bu arkadaşların saldırıları da nedense hep bitcoin gözünü yukarılara diktiğinde geliyor. Ben doğal olduğunu düşünmüyorum bu saldırıların amacın piyasayı manipüle etmek olduğuna inanıyorum. Hep mi aynısı olur.

Kesinlikle sana katılıyorum. Tam güzel bir yeşillenme başlıyor piyasalarda hop bi hack haberi. Geçen tam yükselişe geçti binance hacklendi, sonra mev.  Resmen bilerek yapılıyor.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 10, 2018, 12:41:33 PM

Borsalara güven olmaz diyerek MEW tavsiye ediliyor. Tamam MEW bir nebze de olsa güvenli olabilir ama dns ve vpn üzerinden her türlü açık oluşuyor. Binance gibi bir borsada en azından muhatap bulunabiliyor. Ama MEW'de muhatap bulmak ve coinleri geri alabilmek mümkün değil.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
July 10, 2018, 12:41:43 PM

önceden hola vpn kullanırdım ordan cüzdana girmişliğim de oldu. ama yakın zamanda hiç girmedim bir sorun olur mu cüzdandaki coinleri başka cüzdana göndermeye gerek var mı?

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
July 10, 2018, 02:02:21 PM

zaten biz bu haberleri duyana kadar iş işten çoktan geçmiş oluyor o yüzden parasını kaptıranlara geçmiş olsun çok yazık olmuş o kadar paraya.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
July 10, 2018, 02:06:59 PM

önceden hola vpn kullanırdım ordan cüzdana girmişliğim de oldu. ama yakın zamanda hiç girmedim bir sorun olur mu cüzdandaki coinleri başka cüzdana göndermeye gerek var mı?

belirlenen zamanda giriş yapmadıysanız mantıken problem yoktur çünkü amaç o sırada giriş yapan kişilerin bilgikerini ele geçirmek ve cüzdanları boşaltmak değil mi? yani siz etkilenmemişsinizdir bu durum çok saçma olur

polatcelil
Member
**

Activity: 322
Merit: 31

View Profile
July 10, 2018, 02:14:08 PM

Bu tarz saldırılardan sonra geçtiğimiz ay Ledger Nano Wallet aldım kafam rahatladı. Bütün birikimimi gönderdim. Eğer mevduatınızı Ledger Nanonun maliyetinin birkaç katı ise sizde alın kafanız rahat olsun.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 10, 2018, 02:14:28 PM

Bunlar hep olacak, kripto camiasında geleneksel yatırım/finans sistemlerinden daha fazla dolandırıcılık olmuyor arkadaşlar, olay bu toplulukta gelişmelerin çok kısa sürede herkesçe bilinebilmesi ile ilgili ve bu iyi bir şey. Geleneksel sistemlerde olanların belki %5'ini duyuyoruz (bence o kadar bile değildir), ama kripto camiasındaki her türlü gelişme herkes tarafından öğreniliyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
July 10, 2018, 02:16:21 PM

Son günlerde acayip bir şekilde hacklenme olayları artmaya başladı. Tam Bitcoin ve market hacmi yükseliyor derken şu başımıza gelenlere bak ya Smiley

BankDex.io  / Decentralized Exchange
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
July 10, 2018, 02:29:06 PM

Bunlar hep olacak, kripto camiasında geleneksel yatırım/finans sistemlerinden daha fazla dolandırıcılık olmuyor arkadaşlar, olay bu toplulukta gelişmelerin çok kısa sürede herkesçe bilinebilmesi ile ilgili ve bu iyi bir şey. Geleneksel sistemlerde olanların belki %5'ini duyuyoruz (bence o kadar bile değildir), ama kripto camiasındaki her türlü gelişme herkes tarafından öğreniliyor.

geleneksel sistemler merkezi ve denetime tabii olduğundan hacklenme ihtimali bu kadar yüksek değil ki? geleneksel finans sistemlerinde kaç tane hack haberi duydunuz şimdiye kadar? ben açıkçası carding dışında hack olarak nitelendirilecek haber duyduğumu hatırlamıyorum.

Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
July 10, 2018, 02:39:29 PM

geleneksel sistemler merkezi ve denetime tabii olduğundan hacklenme ihtimali bu kadar yüksek değil ki? geleneksel finans sistemlerinde kaç tane hack haberi duydunuz şimdiye kadar? ben açıkçası carding dışında hack olarak nitelendirilecek haber duyduğumu hatırlamıyorum.

Normal şartlarda olmuyor tabi ki geleneksel sistem çok daha güvenli ama 100.000 lira üzerine devlet güvencesi yok. Döviz hesaplarında da hiç bir güvence yok.

Geçmişti yaşanan imar bankası ve ihlaszedeler var.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
July 10, 2018, 03:03:51 PM

VPN hiçbir zaman veri güvenliği açısından bir garanti vermedi. Evet güzel yanları da var ama risk konusunda VPN ile ne işlem yapıyorsak hepsinin sorumluluğunu da almamız lazım..

Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile
July 10, 2018, 03:24:01 PM

Bu tarz saldırılardan sonra geçtiğimiz ay Ledger Nano Wallet aldım kafam rahatladı. Bütün birikimimi gönderdim. Eğer mevduatınızı Ledger Nanonun maliyetinin birkaç katı ise sizde alın kafanız rahat olsun.

Bende aynısını düşünüyorum, piyasalarda çok hızlı işlem yapmıyorsak. Büyük mevduatları cüzdanda tutmak en doğrusu.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
July 10, 2018, 03:50:56 PM

vpn üzerinden walletına ulaşmaya çalışmak priv keyini public bilgisayara yazmaktan cok farklı değil. geçmiş olsun dicem ama bile bile lades bu
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
July 10, 2018, 03:58:46 PM

millet hacklenmeyi seviyor , bunun başka bir açıklaması yok Cheesy

2 hafta içinde 4 cü hacklenme muhabbeti bu , 2 exchange , dün bancor şimdi de vpn muhabbeti. baydı artık bu muhabbetler
derinmertmert
Newbie
*

Activity: 72

View Profile
July 10, 2018, 04:11:58 PM

ülkede bitcoin forumu ve çoğu borsa zeten yasak. dns değiştirmeye yada mobilden giriyorsak vpn kullanmaya mecburuz. vpn hacklemeleri piyasalarda düşüşe doğrudan etkili. güvensizliğe neden oluyorlar çünkü. vpn lerin daha yüksek güvenlikli sistemlere ihtiyacı var.
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: