Bitcoin Forum
June 19, 2024, 02:11:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İnternet Tarayıcısı Opera'dan, Yeni Bir Kripto Para Cüzdanı  (Read 152 times)
etzecet (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
July 11, 2018, 09:35:41 AM

Dünyanın en önde gelen internet tarayıcılarından Opera, bir kripto para cüzdanı da içeren yeni bir versiyon çıkaracağını duyurdu.

Opera, daha önce de kripto para dünyasına bir giriş yapmış ve mobil tarayıcılarında kripto para madenciliği yapılmasını önleyen bir yazılım geliştirmişti.

Opera’nın bu yeni kripto para cüzdanının Ethereum Web3 API’yi destekleyeceği belirtilirken, basınla paylaşılan metinde; cüzdanın tokenleri ve diğer alakalı ürünleri, otomatik olarak ekleyeceği kaydedildi.

Opera’da ürün geliştirme sorumlusu Charles Hamel, kripto para cüzdanı tasarlayan ilk büyük web tarayıcısı olmalarından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, şunları söyledi:

” Yaptığımız bu hamlelerle birlikte sektörün spekülatif olarak görülmesini engellemek ve işin biraz daha yatırım boyutuna odaklanmak istiyoruz. Kripto paraların gerçek birer ödeme metodu olduğunu ve ödemelerde kullanıldığını görmek için bu çalışmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.”

Android için Opera Mini tarayıcısını 2015 yılında hizmete sunan Opera, o dönem 2017 sonu için kullanıcı sayısı hedefini 250 milyona taşımak istediğini belirtmişti. Opera, son verilere göre dünya üzerindeki tüm tarayıcılar içinde %3,5’luk kullanım yüzdesi ile dikkat çekiyor. Mobil tarayıcılarda ise bu oran %5’e kadar gelmiş durumda.

Opera’nın bu yeni kripto para cüzdanının, sektöre yeni bir soluk getirmesi beklenirken; otoriteler’e göre Opera’nın bu hamlesi, kripto paraların kullanımının artması açısından önemli bir gelişme.

Hatırlanacağı üzere Opera, geçtiğimiz günlerde Çinli madencilik devi Bitmain’den tam 50 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.

Nihat Emre KOCAASLAN-https://koinbulteni.com/internet-tarayicisi-opera-yeni-bir-kripto-para-cuzdani-cikardi-22481.html

Benim de çokça ve severek kullandığım bir web tarayıcın kripto para piyasasına böyle bir giriş yapması oldukça heyecan verici Smiley

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
pelimies
Member
**

Activity: 618
Merit: 11

BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.

View Profile WWW
July 11, 2018, 09:44:03 AM

bazı kesimlerce sevilmiyor opera çünkü multi hesaplarda kolaylık saglıyor kendine özel vpn i ile cromeden sonra en çok tercih edilen tarayıcı buna birde kripto cüzdanı ekleyince artık insanların crome ile işi kalmayacak gibi duruyor...

jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
July 11, 2018, 10:04:55 AM

Ben de seviyorum operayı özellikle yapılan son güncellemelerle daha pratik bir kullanım sağlıyor, bilgisayar başında çok vakit geçiriyor ve whatsapp web i de kullanmak istiyorsanız bunun için oluşturulmuş oldukça pratik kullanıma sahip bir panel sunuyor size;

https://imgur.com/a/wRdIcbs
sanatsanaticindir12
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
July 11, 2018, 10:10:48 AM

Operanın getireceği cüzdan yeniliği sağladıklarından daha çok bu piyasanın ne kadar önemsendiğini ve geleceğe dönük bir teknoloji olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösteriyor.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
July 11, 2018, 10:23:45 AM

Hele ki MEW hakkında çıkan haberlere bakınca Chromedan da soğudum üstüne bu haber artık tamamen Opera kullanacağımı gösteriyor.
Koioss
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
July 11, 2018, 10:31:35 AM

Opera oldukça önemli bir hamle yapmış kripto para dünyası açısından. Bu tarz önemli girişimlerin olması güveni ve talebi de arttıracaktır. Umarım bir an önce kullanıma geçer.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
July 11, 2018, 10:38:37 AM

Blockchain ve kripto paraları konu alan her gün bir yenilik ve gelişme haberlere konu oluyor ,son olarak opera tarayıcısının bu işlere kalkışıp cüzdan oluşturmak için düğmeye basması kripto piyasasının aslında geleceği hakkında bilgi veriyor.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
July 11, 2018, 11:00:48 AM

Opera sistemi geliştirmek yeniliklere ayak uydurmak ve bunların öncüsü olmak adın olumlu adımlar atmaya başladı ,bakalım bu işlerin sonucunu nasıl alacak ilgiyi arttırabilecekmi.
defterdar888
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
July 11, 2018, 12:03:46 PM

Opera Browser ilk çıktıgı zamanlar opera mail ücretsiz kullanılıyordu. Sonrada paralıya döndü. Eski kullanıcılar için para alınmayacak deiyordu. Sonrada user lar silindi.
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
July 11, 2018, 12:16:08 PM

Opera browser son zamanlarda yaptığı yeniliklerle oldukça yaygın bir hale geldi ben de kullanıyorum uzun zamandır, tek br kanaldan bir çok özelliği de kullanabilmenin avantajı ile Chrome ve diger rakiplerine fark attı bence.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 11, 2018, 12:38:18 PM

Şu anda bilgisiyarımda bulunan 2 tarayıcıdan biri opera ve en çok kullandığım. Son zamanlarda sürekli güncellemeler ile daha iyi hale geliyor, cüzdan kullanışlı olursa kullanıcı sayılarını ciddi oranda arttıracaktır.
ikinokta
Newbie
*

Activity: 171

View Profile
July 11, 2018, 10:47:23 PM

güzel bir fikir, zaten opera tarayıcı olarak oldukça sağlam bir tarayıcı ben çok seviyorum bu tarayıcıyı
varosbaba
Newbie
*

Activity: 75

View Profile
July 11, 2018, 11:25:15 PM

Gerçekten iyi bir yatırım almış benim daha yeni haberim oluyor umarım bu atılımını başarızsızlık ile sonuçlandırmaz opera bana görede güvenilir bir tarayıcı , hayırlısı olsun Smiley Ne kadar çok atılım o kadar piyasa hacmi ... +
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
July 12, 2018, 07:34:20 PM

Opera kullanım ve işlevselliği ön planda olan bir tarayıcı, bir çok özelliği eklenti kurmadan kullanabiliyorsunuz. Umarım sade basit bir tasarımla bu özellikleri çıkaracağı cüzdana da ekler de biz de kullanabiliriz.

landslide
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 251

View Profile
July 12, 2018, 08:24:19 PM

Opera iyidir fakat çıkaracağı cüzdan güvenlimi ona bakmak gerekiyor .
dovizex
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
July 13, 2018, 01:49:39 AM

Opera gibi bir yapının bu şekilde bir yatırıma yönelmesi çok güzel bir durum
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
July 13, 2018, 04:44:36 AM

Chrome'un operayla karşılaştırımamasının asıl sebebi google. Arkasında bu kadar büyük bir arama motoru varken opera malesef ne kadar iyi olursa olsun biraz daha gerisinnde kalacaktır.

hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
July 13, 2018, 06:23:41 AM

Opera iyidir fakat çıkaracağı cüzdan güvenlimi ona bakmak gerekiyor .

Aynen şu an bizim için en önemlisi popülariteden çok güvenlik olacak, yakın zamanda gerçekleşen hacklenme olayları bir çok yatırımcıyı dubura uğratmış durumda, güvenlik konusunda tatmin edici bir platform sunuyorsa yatırımcıları kendine çekecektir.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
adile
Member
**

Activity: 252

View Profile
July 13, 2018, 06:29:36 AM

opera yenilikleri güzel takip ediyor ve uyguluyor güzel çalışmalar yapıyorlar . ama tarayıcı üzerindeki cüzdan güvenliği biraz düşündürücü geldi . ne kadar güvenli acaba
denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
July 13, 2018, 07:19:01 AM

açıkcası ben tarayıcı eklentisi bir cüzdanının çok güvenli olacağını düşünmüyorum. her türlü testi yapsalar da hackerların bulacağı ufak bir açık kaynaklarınızı kaybetmenize neden olabilir. Dikkatli olmakta fayda var diye düşünüyorum
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: