Bitcoin Forum
April 27, 2024, 04:38:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  
Author Topic: 💲 💲 💲 Dolar 6.56- Güncel Dolar Tartışması 💲 💲 💲  (Read 1976 times)
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
July 13, 2018, 02:11:54 PM
Merited by BitcoinTurk (1)

Bu saatten sonra yapılacak hamlelerin pek bir önemi de değeri de kalmadı. Dolar yıl sonu 6'ya dayanır gibi geliyor. Üretmeyen sürekli tüketen bir toplumun eninde sonunda gideceği nokta budur ki bunlar iyi günler. Dolar 10 lira olduğunda paramız kağıttan değersiz olduğunda göreceğim ben bu adamlara oy verip bir tarafının kılıyım diyenleri. İhale alanı büyük vurgun yapıp bunlara destek olanı anlarım da kurban bayramında bile et göremeyen bu alt kesimdeki insanı sittin sene anlayamayacağım.

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714235890
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714235890
Reply with quote  #2

1714235890
Report to moderator
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
July 13, 2018, 02:14:38 PM

uzun vadede 3 liraya sabitleyecekler. Bu kadar yükselmesi kimsenin işine gelmez çünkü. ticaret riske girer.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
July 13, 2018, 02:17:07 PM

uzun vadede 3 liraya sabitleyecekler. Bu kadar yükselmesi kimsenin işine gelmez çünkü. ticaret riske girer.

uzun vadede sabitleneceği yer 10 lira, 3 lira değil neyin kafası bu? Dolarin olmasi gereken miktar 7 kusur zaten
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
July 13, 2018, 02:27:29 PM

Ekonominin başına damat geçerse durum pek parlak değil kanımca . Ama bekleyip görmekte fayda var . İnşaat ekonomisinden üretime geçmek gerekiyor aksi halde durum hep daha kötüye gidecektir.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
lettucebee
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

View Profile
July 13, 2018, 02:47:34 PM

An itibari ile a haber tl dolar karşısında güçleniyor uçuyoruz kaçıyoruz yaşasın güçlü ekonomi. Aslında olan 4.83 e inen bir dolar 90.000 altında bir bist bunların da en büyük nedeni üretim yapamamamız daha doğrusu katma değeri yüksek olmayan şeyler üretttiğimiz ve bunların da çoğunun ham maddesi yurt dışından gelmesinden dolayı malesef cari açık çok çıkıyor.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
July 13, 2018, 02:52:35 PM

An itibari ile a haber tl dolar karşısında güçleniyor uçuyoruz kaçıyoruz yaşasın güçlü ekonomi. Aslında olan 4.83 e inen bir dolar 90.000 altında bir bist bunların da en büyük nedeni üretim yapamamamız daha doğrusu katma değeri yüksek olmayan şeyler üretttiğimiz ve bunların da çoğunun ham maddesi yurt dışından gelmesinden dolayı malesef cari açık çok çıkıyor.

A habere bakarsak ABD şu anda korkudan altına kaçırıyor. Ne yapacağını düşünüyor. Yeni başkanımızla beraber dünyayı bir korku saldı.
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
July 13, 2018, 02:53:17 PM

Ben sanmıyorum uzun sürede düşeceğini hazıra dağlar dayanmaz eninde sonunda patlayacaktır. 10 yılda çökertilen ekonominin toplanması 25 yıl

xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
July 13, 2018, 02:55:42 PM

Ben sanmıyorum uzun sürede düşeceğini hazıra dağlar dayanmaz eninde sonunda patlayacaktır. 10 yılda çökertilen ekonominin toplanması 25 yıl

Halk o ekonomi çökerken de kan ağladı şimdi daha fazla kan ağlayacaktır. Önümüzdeki 25 yıl çok daha sancılı geçecek. Allah sonumuzu hayır etsin.
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
July 13, 2018, 02:57:10 PM

Halk o ekonomi çökerken de kan ağladı şimdi daha fazla kan ağlayacaktır. Önümüzdeki 25 yıl çok daha sancılı geçecek. Allah sonumuzu hayır etsin.
Bile bile lades hocam halk kendi istiyor. Heryer banane dolardan ekmeği dolarla mı alıyoruz , ekonomi kötüyse para basın diye çomarlarla dolu

franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
July 13, 2018, 03:13:39 PM

Doları tutmaya çalışıyorlar fakat ancak bu kadar tutabiliyorlar. Eğer yakında yeni bir düzenleme gelmez ise dolar euro yu da geçer düşüncesindeyim maalesef.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
July 13, 2018, 04:35:34 PM

Yıl ortası 5 - 5.20 aralığını, yıl sonuna doğru ise 5.80 - 6.10 aralığını bekliyorum ve bu ihtimaller tıpkı geçen sene 4 - 4.30 tahminlerini yaptığım gibi hızlı bir şekilde de gerçekleşebilir. Üretim olmadıkça veya tüketimi karşılayamadıkça paramız değer kaybetmeye, hatta erimeye devam edecektir. Umarım ki kısa vadeli olarak bu zor günleri atlatır ve uzun vadeli dönem içerisinde ciddi bir üretim aşamasına geçebiliriz. Üretim arttırılmadıkça, ülke içerisinde ve dünya ilişkilerinde politik huzur sağlanmadıkça 4 TL bandı bile imkansız olacaktır. Ciddi bir üretim ile siyasi bir düzen sağlanması durumunda ise yeniden 3 seviyeleri hayal olmayacaktır.
MasterYi35
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
July 13, 2018, 04:41:45 PM

Kısa vadede 4.80 - 5.33 arasında rahatlıkla hareket edecek. Orta vadede kesinlike 5.30 - 6.20 arasında olacak ve uzun vadede ise düşüş beklenirken şuan tam nalamıyla hissedilmeyen kriz hissedilmeye başlanacak, o zaman ise ben sonunu 7.0 seviyelerinde görüyürum. Bu sadece bizi değil tüm düyna ekonomisini etkileyecek.
instr_35
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
July 13, 2018, 05:42:28 PM

seçimden sonra düşecekti , piyasa düzelecekti , şu olacaktı bu olacaktı. hiçbir şeyin değiştiği yok her şey daha da kötüye gidiyor dolar olmuş 4.85 bunlar daha iyi günlerimiz
Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
July 13, 2018, 08:15:55 PM

seçimden sonra düşecekti , piyasa düzelecekti , şu olacaktı bu olacaktı. hiçbir şeyin değiştiği yok her şey daha da kötüye gidiyor dolar olmuş 4.85 bunlar daha iyi günlerimiz
Ne ekonominin düzeleceği var ne de doların düşeceği. bu saatten sonra yapacak birşey kalmadı. sen eldekileri sat yatırım yapma üretme sonra dolar düşecek.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
July 13, 2018, 09:42:05 PM

Dolar seçime kadar 5 olur diyordum biraz geçikmelide olsa 5 tl oldu. Büyük ihtimal ile 6 tl'leri de göreceğiz ve dolara bağımlı bir ülke olduğumuz için durumumuz son derece vahim..
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
July 13, 2018, 09:45:09 PM

Doların bu gidişi zaten bağıra bağıra geldi hala net bir direnç yada politika yok yani benim görebildiğim yok. Herkes harcamalrına dikkat etmesi lazım
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
July 13, 2018, 09:52:26 PM

Bu piyasanin en guzel yanida dolar yukselisinin isimize yaramasi sanirim ayi piyasasinda bile paramiz artiyor iyi is. karli is.
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
July 13, 2018, 10:24:15 PM

bakmayın şimdi yaz sezonundayız ısınma yakacak gibi dertlerimiz yok. akaryakıt fiyatları zam yemeden daha ne kadar dayanabilecek merak ediyorum. hele bir kış gelince doğalgaz elektrik gibi kalemlere de kol gibi düzenlemeleri getirirlerse baharı zor görürüz

chaskes
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 13, 2018, 11:36:54 PM

Eğer bu senede insanımız gerçekten nasıl bir sıkıntı olduğunu anlayamazsa yada anlasa bile bunun ekonomiden kaynakladığını anlamazsa bir daha bu ülkenin toparlayabilieceğini sanmıyorum .
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
July 13, 2018, 11:40:09 PM

Üretime yatırım yapılmadığı sürece kimse doların düşmesini beklemesin. Ülkeye giren o kadar parayı biz beton binalara gömdük hala da gömüyoruz. O yüzden Tlniz varsa dolar alın, üretime yönelik bir çaba sarf edildiğini gördüğünüz anda da bozdurun.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  

Jump to: