Bitcoin Forum
June 19, 2024, 11:22:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto para bağımlısı olmadığınıza emin misiniz?  (Read 182 times)
coinmoz.com (OP)
Copper Member
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
July 11, 2018, 04:06:58 PM

Kripto para piyasaları tüm dünyada hızla büyürken bu alana yönelen yatırımcıların “kripto para ticaret bağımlılığı” olup olmadığı konuşuluyor. İskoçya’da bir hastanede 2018 itibariyle başlayan ve kripto ticaret bağımlıları için çözüm sunan programla beraber artık yeni bir hastalıktan bahsetmek mümkün.

Yoğun işlem hacmi, ani düşüş ve çıkışları ile dikkat çeken kripto paralar insanlara heyecanla birlikte bağımlılık da kazandırabiliyor. Büyük kazançların yanı sıra büyük kayıpların da yaşandığı kripto para borsalarında sürekli vakit geçiren insanların bir noktada bağımlı olduklarını ve bu durumun artık kumarbazlık seviyesine geldiğini ifade eden terapistler, özellikle riskli kararlar almaya meyilli insanların kripto para borsalarından uzak durmasını ya da bu konu ile ilgili tedaviye başvurmalarını öneriyor.

Kripto para bağımlılığına sahip olup olmadığınızı öğrenmek için İskoçya’da hizmet veren hastane tarafından hazırlanan ufak bir anket var. Bu anket size yatırım yaparken aldığınız kararlar üzerinden bağımlılık seviyenizi ölçme fırsatı veriyor. Anketin yanı sıra kripto para yatırımlarından önce dikkate alınması gereken ve hayat kurtaran tavsiyelerde sitede yer alıyor.

Anketi kendinize uygulayıp sonucu görmek için tıklayın: https://www.coinmoz.com/iskoclarin-anketi-ile-kripto-bagimli-olup-olmadiginizi-olcun/

Coinmoz.com - Kripto para rehber ve haber sitesi
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 11, 2018, 05:11:38 PM

Anketi yapmaya gerek bile yok. Ben net bağımlıyım, gün içinde hiçbir şey yapmasam telegrama girip bir fiyat çekerim. Gün içinde yaşamın büyük bölümünde de kafayı meşgul ediyor ama karşılıklı olarak memnunuz yani sıkıntı yok.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
bzk01
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
July 11, 2018, 06:40:09 PM

İnternet ortamında anlık,saatlık ve gunluk degısım gosteren her durum, her platforum bagımlılık yapar. Sadece krıpto parayı ön plana cıkarmak bir hata olur.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
July 12, 2018, 08:15:38 AM

Eğer bağımlılık şu yaşadığımsa ben de bağımlı olayım hadi. Kripto paralarla ve bu forumda zaman geçirmekten oldukça keyif alıyorum.
Artık örneğin imza için post atma olayı günlük rutine dönüştü ve bunu severek yapıyorum, günlük diğer işlerimi de asla engellemiyor  Smiley

gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
July 12, 2018, 08:28:37 AM

Bağımlı değilim. Vaktimi kendime ayırmak istediğim zamanlarda dönüp de bakmam bile. Günümün 24 saatini ayırmam, önceden bir gözüm telefonumdaydı. Grafikleri izlerdim artık öyle bir şey yok özel vakitlerimde aklıma bile gelmez. Ha yine de vaktimin ve düşüncemin önemli bir kısmını burası oluşturuyor.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 12, 2018, 01:43:42 PM

ben bağımlısı olabilirim ama bana bir zararının olacağını düşünmüyorum.yatırım sınırım var,istesem de fazlasını kaybedemiyorum.kazanırsam da kar zaten.
gemisudayuzer
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 13, 2018, 11:46:08 AM

Ben inkar etmiyorum kardeş bağımlısıyım gece gündüz burdayım okuyorum kötü birşey olduğuda düşünmüyorum
scouce
Newbie
*

Activity: 92

View Profile
July 13, 2018, 05:33:02 PM

belli miktarda para kazandıktan sonra açgözlü olduğum ister istemez daha fazla ilgilenir oldum daha fazla coini takip etmeye başladım ve gittikçe arttı bu durum. nedense sonu yokmuş gibi gelmeye başladı. Büyük bir darbe yiyip ciddi zarar edince kendime gelirim galiba. Yapım gereği de yaptığım işe ciddi manada da bağlanıyorum ve ondan uzaklaşmam kolay olmuyor.
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
July 13, 2018, 05:36:59 PM

Aşırı sıkıldım hatta adını duyunca kusacak seviyeye geldim... Piyangodan para falan vursam, sağlam getirili bir iş alanı/fırsatı yakalasam (ek gelire ihtiyacım kalmayacak seviyede) hemen bırakırım ama el mahkum alıştım bir kere kampanyalara katılmaya alım satım kovalamaya para tatlı geldi yani (son zamanlarda avucumu yalayıp duruyorum ama neyse)...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
DanielBTT
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
July 13, 2018, 06:38:28 PM

Valla ben olabilirim boş vakitlerimin çoğunu bu piyasa yiyor pazar günüm bile boş geçmiyor ya telefondan yada bilgisayardan sürekli takip ediyorum
kiymetli
Member
**

View Profile WWW
July 13, 2018, 07:55:59 PM

Sukur bagimli olacak kadar cok ilerlemedi sorunum. Tamam cogu zaman piyasayi takip etmeden duramiyorum fakat kontrol her zaman elimde.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
necafff
Newbie
*

Activity: 56

View Profile WWW
July 14, 2018, 12:20:42 AM

valla sigaraya başlamak gibi. çevredeki herkes kullanıyor bir fırt da  ben alayım dedim buralara kadar geldim. Grin
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
July 14, 2018, 07:09:18 AM

Biraz bağımlı sayılırım Smiley işin içinde para olduğu zaman ister istemez takip etmek zorunda kalıyorsun. Hepimiz tedavi görmeliyiz sanırım Smiley

kgto
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
July 14, 2018, 07:18:11 PM

Ben biraz para kazansam bagimli olurum herhalde ama kotu zamanda giris yaptik
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
July 15, 2018, 12:43:41 PM

valla sigaraya başlamak gibi. çevredeki herkes kullanıyor bir fırt da  ben alayım dedim buralara kadar geldim. Grin

hoş gelmişsin  Grin
o fırt yakında bağımlılığa döner hiç hissetmezsin bile  Smiley umarım kaybeden değil de kazananlardan olursun bu zaman zarfında.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
July 15, 2018, 12:58:03 PM

bu piyasaya girip para kazandıysanız o tadı aldıysanız bagımlı olmama sansınız yok. tatiller hariç max 2 saat fiyatlara bakmadan duruyorum. sabah uyanınca bir gece oncesi hareketliyse sabah ilk iş bakarım. yoksa uyandıktan 1 saat sonra kahvemi icerken kontrole baslarım. ha tum paramı ceksem donup bakmam bile sonucta para kazanmak icin cabalıyoruz
mnyers1
Newbie
*

View Profile
July 15, 2018, 07:31:20 PM

ben değilim ama bir arkadaşım var ki bana da tavsiye eden kişi, kesinlikle bağımlısı oldu.ama kazanıyor o yüzden sıkıntı yok Smiley
hosgoru
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
July 15, 2018, 08:51:37 PM

Eğer bir anket çalışması yapılsa en büyük oranda bağımlı Türkiye'de çıkardı kesin Smiley İddaa bağımlılığı gibi değil Allahtan yoksabütün varımızı yoğumuzu alır götürürdü Cheesy
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
July 15, 2018, 09:14:03 PM

Türk insanı borsaya 300 lira yatırıyor ve günde 8 saat onu takip ediyor. Biz burada çok daha büyük paralar ile uğraşıyoruz ve doğal olarak 7-24 takipteyiz. Bağımlılığın en güzel hali kripto paralar Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
MuratOZ911
Newbie
*

Activity: 62

View Profile
July 15, 2018, 10:11:21 PM

Bi ara bu işleri bırakmıştım fakat yine başladım. Ben ticaret bağımlısı değilim ama madencilik ile ilgili şeylere bağımlılığım var.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: