Bitcoin Forum
June 04, 2024, 05:02:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Binance’in kurucusundan Ethereum’un kurucusuna: Hiç hoş değil!  (Read 83 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
July 12, 2018, 04:42:09 PM

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, kısa bir süre önce TechCrunch ile yaptığı bir röportajda merkezi borsalar hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao Buterin’in açıklamalarına Twitter üzerinden cevap verdi.

Kripto para piyasasında yaptığı çalışmalarla tanınan Buterin, merkeziyetsizliğin şiddetli bir savunucusu. Bu görüşünün bir sonucu olarak son röportajında, özellikle herhangi bir platformun ismini vermeden merkezi borsalara olan nefretini şu şekilde dile getirmişti:

“Merkezi borsaların mümkün olduğu kadar cehennemde yanmalarını umuyorum.”

Buterin tarafından yapılan bu açıklama kısa sürede gündeme oturdu. Nihayetinde Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da Buterin’in Binance gibi merkezi borsalar hakkında söylediklerinden haberdar oldu ve bunun üzerine uzun bir tweet paylaştı.

İlk olarak CZ, ‘cehennemde yanma’ yorumunun hoş olmadığını, merkezi borsaları eleştirenlerin daha büyük bir kalbe sahip olmalarını istediğini belirtti:

“Ben kimsenin ya da herhangi bir şeyin cehennemde yanmasını istemem. Bu, Vitalik tarafından söylenmiş olsa bile, hoş bir şey değil.”

Zhao, tüm kripto para topluluğu üyelerinin aynı ekosistemin parçası olduğunu, birbirlerine sataşmak yerine işbirliği yapmanın kendilerinin yararına olacağını vurguladı.

İkinci olarak Zhao, merkezi borsalar var olmamış olsaydı kripto para sektörünün farklı seviyelerde olacağını belirtti:

“Merkezi borsalar olmasaydı sektör daha küçük olurdu ve daha yavaş gelişecekti.”

Bu, yaygın olarak kabul edilen bir olay. CoinMarketCap’teki en iyi borsalara bir göz atarsanız merkezi olmayan borsaların, merkezi olanlar kadar benimsenmediği görülebiliyor.

Buterin de esasen yukarıda bahsedilen röportajda, bu olayla ilgili, merkezi borsaların hala geçerli olmasının tek nedeninin, itibari para ve kripto para birimleri arasındaki boşluğu ortadan kaldırarak bir geçit olarak hareket etmeleri olduğuna dikkat çekmişti..

Bununla birlikte CZ, hiçbir şeyin gerçekten merkeziyetsiz olmadığını ve merkeziyetsiz varsayılanların daha güvenli veya daha iyi olmadıklarını belirtti.

Haber linki  : https://uzmancoin.com/binance-ethereum-zhao/

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
benim.dnya
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
July 12, 2018, 06:09:40 PM

“Merkezi borsalar olmasaydı sektör daha küçük olurdu ve daha yavaş gelişecekti.” aynen bende buna katılıyorum kesinlike merkezi borsalar sayensinde daha hızlı gelişti , yine de bunların böyle atışması komik Cheesy
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
July 12, 2018, 06:44:00 PM

merkezi olan borsaları Vitalik kötülemiş, kendince haklı tarafları vardır ama merkezi olmayan bancor hacklendi. ondan önce başka merkezi olmayan borsada benzer hadise yaşandı, ismi aklımda değil. vitalik ise merkeziyetsiz borsa konusunda birşeyler yapacak gibi. ben merakla bekliyorum. en başta şu hack olayını tamamen hayatımızdan çıkartsa mükemmel olur.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
July 12, 2018, 06:53:00 PM

Merkezi borsalar Vitalik Buterin'e kızmakta bence haklılar. Kripto para değerleri buralara kadar gelmişse bunda merkezi borsaların rolü asla yadsınamaz..

silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
July 12, 2018, 07:40:41 PM

Tamam kabul belki buraya kadar gelmesi merkezi bankalar sayesinde fakat daha ileri gidememis olmasida merkezi bankalar yuzunden.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
July 12, 2018, 07:44:39 PM

Merkezi olan veya olmayan borsalar ikisi de bu piyasanın bir parçası ve kripto paralara değer katıyorlar, bunları kötülemek yerine eksik kısımlarını değerlendirip kendilerini geliştirmelerine fırsat verilmeli bu daha doğru bir yaklaşım olur.

agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
July 12, 2018, 08:11:49 PM

Tamam kabul belki buraya kadar gelmesi merkezi bankalar sayesinde fakat daha ileri gidememis olmasida merkezi bankalar yuzunden.

evet hocam büyük bankalar türlü türlü oyunlar oynuyolar bitcoin üzerinde
Pages: [1]
  Print  

Jump to: