Bitcoin Forum
June 20, 2024, 02:06:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: EKONOMİMİ NASIL YÖNETMELİYİM ?  (Read 433 times)
yussuzc1 (OP)
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile
July 12, 2018, 11:35:23 PM

Arkadaşlar elimde 20 bin dolar olduğunu var sayalım bununla nasıl bir kripto yatırımı yapabilirim sizce en sağlıklı kriptolar hangileridir kısa vadede veya uzun vadede kazandıracak olan coinleri sıralar mısınız böyle yatırım yapacak arkadaşlar incelesinler ... şimdiden elinize sağlık.
hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
July 13, 2018, 06:37:37 AM

Hocam bu soruların cevabını sen verdiğin zaman bu işe girmelisin, burada arkadaşlarımızla kendi deneyimlerimize göre sana fikir veririz ama öncelikli olarak kendine piyasayı anlama adına bir strateji izlemeli ve ardından ufak miktarlarla bir kaç alım satım yapmalı ve kendin tecrübe etmelisin;

Sana incelemen için bir kaç kripto para önereyim;

VeChain
Hydro
Ziliqa
Pundi X
.
.
.
Listeyi uzatabiliriz, bu kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir burada ICO sürecinden itibaren coinler piyasada nasıl bir seyir izlemiş buna bakabilirsin.
Bakarken değeri yalnızca dolar cinsinden değerlendirme Bitcoin (satoshı) cinsen değer kaybedip kaybetmediğine de bak, sonrasında kafanda bir fikir oluşur

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 13, 2018, 07:41:00 AM

Coinmarketcap.com sitesine baktığımızda piyasada 1600 adet coin yada token olduğunu görüyoruz. Bu 1600 coinin günlük işlem hacimlerini incele. Zaten çoğu düşük işlem hacmine sahip. Bunlara yatırım yapma. Çöp olmayan coin sayısı 200 yada en fazla 300 tanedir. 20000 Dolar ile de kademeli olarak çeşitli altcoinlere ve Bitcoine yatırım yapılabilir. Ama burada en önemli nokta yatırım yapılacak doğru zamanda mıyız?

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
July 13, 2018, 08:42:05 AM

20.000 dolar yaklaşık 100.000 TL yapıyor. az bir para değil. doğru düzgün bir yatırım planlaması yapmalısınız.
Ancak öncelikle bazı soruları cevaplamalısınız.

1) Bu paraya ne kadar süre ihtiyacım olmayacak?
2) Ne kadar risk alabilirim? Bu yapacağım yatırımdan getiri beklentim nedir?
2a) Ana paramın yarısını kaybedersem intihara sürüklenirim.
2b) tamamen gözden çıkardığım bir para bu riskim de kazancımda büyük olsun.
2c) hiç risk alamam bir daha bu kadar parayı bir araya getirmem için x yıl çalışmam gerekir

Bu sorulara objektif bir biçimde cevap vermelisiniz. Ancak ondan sonra yatırımcı profilinize göre öneriler sunabiliriz.

zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
July 13, 2018, 09:09:05 AM

arkadaşlar kriptopara borsası 1 verip 10 alabileceğiniz gibi 1 verip 0.0001 alabileceğiniz bir borsa olduğunu da unutmayın.
mbostancinin söyledikleri çok doğru bu sorulara yanıt verebiliyorsan eğer ve sonuç gerçekten içler acısı ise girme derim.
blokceyin
Member
**

Activity: 168
Merit: 11

Sound/Foley FX Design Service For Your ICO Videos

View Profile
July 13, 2018, 10:39:46 AM

Bence yaklaşımınız baştan hatalı. İlk kural başkasının fikriyle hareket etmemek olmalı. Önce piyasayı kendiniz gözlemleyip, kendi araştırmalarınızı yapıp, bellirli bir deneyim kazandıktan sonra girmelisiniz bence. Diğer türlü manipülasyona çok açık olursunuz.

Bol kazançlar.

Sound/Foley FX Design Service For Your ICO Promo Videos
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
July 13, 2018, 11:35:50 AM

Eğer riske girmeden tatlı tatlı artsın diyorsanız; %40 BTC, %30 ETH, %30 NEO en mantıklı sepet budur.
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
July 13, 2018, 11:40:05 AM

arkadaşlar kriptopara borsası 1 verip 10 alabileceğiniz gibi 1 verip 0.0001 alabileceğiniz bir borsa olduğunu da unutmayın.
mbostancinin söyledikleri çok doğru bu sorulara yanıt verebiliyorsan eğer ve sonuç gerçekten içler acısı ise girme derim.

aynen öyle altcoin tradeleri ile 1 i kısa bir zamanda 10 yapabilirsiniz. Fakat tersi de daha muhtemeldir. Bu işin kurtları bu işi yöneten insanlar yok değil.
Kayıplardan üzülmeyeceksen en garantisi btc+eth+dolar olarak daha uzun vadeli bir yatırım şekline giriş yapılabilir.
fatihguven
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 13, 2018, 11:54:14 AM

Yatırmayı düşündüğün 20k dolar eğer ihtiyacın olmayan kaybetsen bile canım sağolsun bende daha çook para var diyebileceğin bir miktarsa eyvallah ama bu parayı kaybedersem naparım diyosan hiç girme. İşin içine girince hiç de dışardan göründüğü gibi değilmiş dedim. Ocak 2018 de yatırdığım paranın an itibariyle %25 i kaldı Smiley
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
July 13, 2018, 12:02:20 PM

Hiç riske girme ama kesin crypto piyasasına yatırım yapacağım diyorsan bitcoin, ethereum ve neo gibi sağlam coinlerin dışına çıkma. Diğerleri bir nevi kumar olur.

neblpr
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
July 13, 2018, 12:03:24 PM

Bu aralar altcoinlerde düştü ama bence bütün paranı risk etme. Neo etherium bitcoin vs dışına çok fazla çıkma. Pişmanlık yaratabiliyor bazıları
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
July 13, 2018, 01:23:30 PM

Benim öğrendiğim ve tecrübe ettiğim örneğin piyasada btc 19 bin dolarlarda iken btc olarak elindekileri tutmuş olsaydın elindekiler 3 te 1 e gelecekti ama o tarihte altcoinlere yatırmış olsaydın paran 10 da 1 değerine gerileyebilirdi şuan piyasanın değerini anlaman için söylüyorum  ama işin tersinden bakacak olursak şimdi sen altcoinlere yatırım yaparsın paran 1 iken 10 olur ama btc ye yatırım yaparsın paran 1 iken 4 olur ama burada risk faktörü de var mesela Centra vardı kart projesi sec adamları tutukladı buraya yatırım yapan herkesin parası buhar oldu bunları düşünmek lazım karar senin bu yazdığım örneklerden ders çıkarıp kendi seçimin kendin yap!
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
July 13, 2018, 01:38:47 PM

İleride altcoinlerin büyük bir kısmının yok olabileceği uzmanların ortak görüşü. Ben böyle bir birikime sahip olsam en az %80'ini BTC, ETH ve NEO gibi geleceğine güvendiğim coinlere kullanır geri kalan kısmı ise sürpriz çıkış yapabileceğini düşündüklerime basardım  Smiley

blodelf1
Newbie
*

Activity: 172

View Profile
July 13, 2018, 02:32:03 PM

20 bin dolar iyi para ama dikkatli olmalısın.bir arkadaşım 20 bin tl yi 1 senede milyon seviyesine çıkardı ama şansıda yaver gitti.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
July 13, 2018, 08:03:43 PM

Paraya kısa süre içinde ihtiyacın yoksa, 3-5 sene bekleyebileceksen, yarısı ile BTC, kalan yarısı ile ETH, LTC, XRP. Zaten tüm koinler dipte, ne alsanız kar edersiniz 3-5 sene içinde.
yussuzc1 (OP)
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
July 13, 2018, 11:00:44 PM

Çok teşekkür ediyorum hepinizin yorumlarına bakmaya çalıştım açıkcası şu anda öyle bir param yok ama kısmet ne olacağı belli olmaz ve bu piyasayı kısa bir zamanda olsa 2 3 aydır takip ediyorum bellirli bir fikrim var bazı şeyleri biliyorum ancak yinede bir den fazla akıl her zaman daha karlıdır o yüzden sizlere danışmak istedim ve bana umut veriyorsunuz Smiley
ingiltere
Legendary
*

Activity: 3024
Merit: 1510

View Profile
July 14, 2018, 10:32:45 AM

Hangi coini alırsan al önemli olan doğru zamanda doğru yerden alman. Eğer alım yaparken kazanamıyorsan ne aldığının önemi yok. Dip olduğunu düşündüğün yerlerden almaya çalış.
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
July 14, 2018, 10:58:32 AM

Bir coin alınmadan önce evveliyatı bilinmesi lazım son örnek PundiX evet iyi proje bencede ancak zaten kaç kat yaptı geldi hatta btc düşerken dahi direndi hatta ve hatta çıkış yaptı sonrası zirveden 3 kat çakıldı. Daha önce tronu yaşadık, ncash de örnek olabilir. İLK 10 dan coin alınmıyorsa cok ciddi araştırmak lazım.
seninyanda
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 14, 2018, 04:32:30 PM

Uzun vadeye oynayacaksan yani ben hold yapacağım diyorsan en iyisi bitcoin ethereum gibi babalardan yatırım yapman olmalıdır ki bu piyasada kısa vadeli yatırımlar daha çok kazandırır ama daha risklidir hold iyidir yani .
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
July 14, 2018, 05:50:02 PM

parayı 6ya böler altıda birine hiç dokunmaz felaket senaryolarında kullanırdım. kalan 5 parçanın biri tetherde biri bitcoinde biri nispeten büyük coinlerin oluşturduğu bir sepette kullanırdım. diğer iki parçayı da beğendiğim altcoinlerde değerlendirirdim.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: