Bitcoin Forum
June 22, 2024, 12:32:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 20.000 USD’ye kadar çıkan Bitcoin’in 6.000 USD’de Takılı Kalmasının Nedenleri  (Read 115 times)
coinmoz.com (OP)
Copper Member
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
July 13, 2018, 11:03:35 AM

Uzmanlara göre bunun 3 temel nedeni var.

2017 yılının son aylarında rekorunu kırarak 20.000 USD seviyelerinde işlem gören Bitcoin bu tarih itibariyle yaklaşık olarak %70’lik bir düşüş yaşadı. Bitcoin tarafından bugüne kadar %64’lük bir düzeltme olduğu ve yaşanan düşüşle birlikte değer kaybının da %70 olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman Bitcoin tarafında teknik analizlerde uyumluluk olması ve mevcut seviyenin oldukça istikrarlı bir destek oluşturması nedenlerden birisi.

Bitcoin’in 6.000 USD seviyesinde kalmasının bir diğer nedeninin ise psikolojik olduğu ifade ediliyor. BTC yatırımcıları için 6.000 USD’nin psikolojik olduğu ve bu seviyenin altına doğru hareketlerle alımların artmasına bağlı olarak yeniden yükselişlerin görülmesi bekleniyor. İçsel değer olarak bakıldığı zamanda Bitcoin’in 6.000 USD seviyesinde kalmasının bir nedeni de üretim maliyetleri. Şu an bir BTC’nin üretim maliyetinin ortalama olarak 5.000 USD’nin bir miktar altında olduğu biliniyor. Bu maliyetler ülkelere göre değişse de ortalama maliyeti 5.000 USD seviyesinde olan Bitcoin’in maliyetinin altına satılması da pek mümkün gözükmüyor.

Kaynak: https://www.coinmoz.com/bitcoinin-6-000-dolarda-tutarli-kalmasindaki-3-temel-etken/

Coinmoz.com - Kripto para rehber ve haber sitesi
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
July 13, 2018, 11:35:03 AM

Yılbaşından şimdiye kadar ki geçen dönemde Dünya borsalarının 4.2 trilyon dolar eridiği haberi dolaşıyor tüm haberler de ve ekonomi çevrelerinde. Bununla da bağlantısı var bence.
dovizex
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
July 13, 2018, 11:35:59 AM

Uzun vadede mutlaka bir artış olucaktır ancak şu sıralar yaşanan olaylardan ötürü nasıl bir durumun bizi bekleyeceğini ön görmek zor aslında
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
July 13, 2018, 02:41:58 PM

Şu sıralar tüm piyasalar oldukça kötü gidiyor, Dolar EUR savaşı gibi bir durumu da atlamamak lazım, parite allak bullak oldu, oldukça dolar nezdinde değerlenme oldu dolar değerlenince bu kripto paralara da ufak bir değer kaybı tarafında olumsuz etki etmiştir diye düşünüyorum.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
July 13, 2018, 02:45:35 PM

geçen sene bugünlerdeki üretim maliyeti neydi. 1000 dolar civarı değil mi? 1 senede 5 kat mı arttı. eee gelecek sene nereye gidecek bunun sonu. hani bitcoin fiyatını yükseltici etkiye sahip olması ne kadar bizim işimize yarıyor ise üretim maliyetinin artması elektrik masrafının sürekli yükseleceği anlamına geliyor. bu ülkelerin cihazlara müdahale etmesini teşvik ediyor.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
July 13, 2018, 02:51:42 PM

şimdi 5000 dolar üretim maliyeti bugün. bitcoin 3 bin dolar olduğunda bu maliyet 5000'de kalmayacak ki. zorluk seviyesi hep yükselmez, düşer de. hani 1000 dolara çaksalar üretim maliyeti de geriler ama nereye varır bilemeyiz. bu 5000 dolar artık dip gibi düşündürüyor ama çok pis de satış çakabilme durumları var.

HecarimTR
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 13, 2018, 03:18:12 PM

Bitcoine regülasyon getirme, devlet ve hükümet müdahalesi gibi endişelerin yanı sıra, dijital para birimlerinin çalınma, siber saldırı ve güvenlik gibi risklerin Bitcoin’in hızlı düşüşünde son derece etkili olduğu biliniyor. Mevcut piyasada birçok güvensizlik kaynaklı yatırım kaybıda cabası..
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
July 13, 2018, 03:30:01 PM

Doğu'da adam bağlar kaçak elektriği sana sıfır maliyetle üretim yapar, aklın gider al sana maliyet. Çin'de Bitmain'in bir Bitcoin üretmek için 5000 dolar harcadigina inanan var mi? Ula dükkan adamlarin zaten Rothschild gibi para basıyolar. Bu haberlerin balinalar tarafından yayildigina adim gibi eminim, Bitcoin 6900 olurken de maliyet diyorlardi şimdi 5000'e dusurmusler, LOL.
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
July 13, 2018, 03:57:18 PM

Madencilik atarafının elbette bir etkisi var ancak bu cok degisken, buna bakıp maliyet tahmin etmek beni yanıltır o nedenle daha çok piyasanın psikolojik etkisi tarafında duruyorum

1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
July 13, 2018, 05:45:42 PM

Bitcoinin 20 bin dolar seviyelerinden 60000 dolar seviyelerine düşmesinin psikolijk etkenlerden olması çok saçma ,en büyük etkisi vadeli işlem borsalarında bitcoinin işleme alınmasıdır.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
July 13, 2018, 08:47:57 PM

Gercek degerlerine yaklasmasininda etkisi var bunda. Bitcoin hicbirzamn 20.000 $ edebilecek birşey olmadi ki. Bu paranin daha fazla yerde gecerli olmasiyla mumkun olur.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
July 13, 2018, 09:10:36 PM

Bitcoin de alımların artması için balinaların danışmanlarının olumlu açıklamalar yapmasına bağlı ne yazık ki, üretim maliyeti de cihaz üretimleri çin de olduğu için o da çinlilerin elinde psikolojik etken ise uydurmazdan başka birşey değil
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
July 13, 2018, 09:37:24 PM

Maliyetteki neden mantıklı gözükmüyor, yorumlarda da bahsedilmiş maliyetin 5000 dolar olması imkansız. Bu maliyetin hesabını kimse doğru düzgün yapamıyor. Birsi yapsada bizde öğrensek gerçek maliyet fiyatını Grin
babayeni
Jr. Member
*

Activity: 84

View Profile
July 13, 2018, 09:48:52 PM

Bence başlıca sebepleri bu son yüzde 70 lik artışdan sonra ayıların dumpda zarar etmesidir güvensiz bir ortam oldu ama bu işler böyledir yakında eski itibarına kavuşacaktır , bitcoin .
Pages: [1]
  Print  

Jump to: