Bitcoin Forum
May 11, 2024, 06:07:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Peer2krd ve Komodo Ortaklığı  (Read 160 times)
enfarktus (OP)
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
July 13, 2018, 05:52:33 PM

Peer2krd, bir banka hesabına bağlı olmayan debit kart. Bu karta yalnızca KMD ve BTC yükleyebiliyorsunuz. Şu anda yalnızca Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılabiliyor. Mastercard geçerli tüm atmlerden yükleme ve çekme işlemi yapılabiliyor; aynı zamanda online işlemlerde de kullanılabiliyor. Karta minumum yükleme tutarı 500 euro'luk Kmd ya da Btc. Şu anda kart ücretsiz olarak dağıtılıyor, gönderildiği ülkeler arasında maalesef Türkiye yok.

Bu haliyle yeterli özelliklere sahip olmayan bir kart çıkarmışlar ama anladığım kadarıyla bir banka ile ortaklık çalışmaları var. Bakalım ilerleyen zamanlarda bir bankayla ortaklık kurabilecekler mi?
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
July 13, 2018, 07:11:13 PM

Komodo takibimde ve yatırımım olan bir coin ama debit kartlar Türkiyeye gönderilse bile artık kullanmak zor sanırım. Mesela ben payeer kartımı kullanamıyorum Türkiyedeyim diye bloke koyddular.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 14, 2018, 05:25:50 PM

Mastercard'ın geçerli olduğu ATM'lerde kullanılabiliyorsa muhtemelen bir partnerlik anlaşması yapmış olmaları lazım. Enteresan bir durum bu bence. Mastercard küresel bir şirket sonuçta. Kimse kafasına göre bu ATM'lerden kendi ürününe ait yatırma-çekme işlemi yapamaz. O halde ortada bir anlaşma ve yazılım desteği olması lazım. Bu da prim yaptırabilecek bir şey.
enfarktus (OP)
Full Member

View Profile
July 14, 2018, 08:19:03 PM

Mastercard'ın geçerli olduğu ATM'lerde kullanılabiliyorsa muhtemelen bir partnerlik anlaşması yapmış olmaları lazım. Enteresan bir durum bu bence. Mastercard küresel bir şirket sonuçta. Kimse kafasına göre bu ATM'lerden kendi ürününe ait yatırma-çekme işlemi yapamaz. O halde ortada bir anlaşma ve yazılım desteği olması lazım. Bu da prim yaptırabilecek bir şey.

Sitesinde belirtilen ibare bu: "Your Prepaid Debit Card is a MasterCard card, so you can use it in millions of shops, commerces, online sites and ATMs around the world that accept MasterCard."

Yani yalnızca atmler değil, mastercard geçen tüm mağazalarda da ödeme işlemi yapılabileceğini belirtiyorlar. Tabi ilk aşamada yalnızca Avrupa'da geçerli. Bu özelliği şu anda bizim işimize yaramasa da belki KMD yatırımı yapanlar için yükseliş olarak bir anlamı olabilir.
enfarktus (OP)
Full Member

View Profile
December 29, 2018, 09:25:13 AM

Peer2krd, 10 Aralık tarihinde Komodo ağından snapshot aldıklarını ve cüzdanında en az 10 KMD bulunanlara kendi kripto parası olan Pungo tokenden toplam 250bin adet dağıttığını açıkladı. Cüzdanında Kmd olanlar, cüzdanlarını kontrol etsin.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
December 29, 2018, 09:39:56 AM

Banka desteği varsa muhakkak bir şekilde Türkiye bankacılık sektörüne de girecektir. Şuan Akbank Direk'te Ripple alım satım işlemi yapılabiliyor diye okumuştum. Ben kendimde bakacağım varsa öyle bir şey deneyeyim. Denedikten sonra burada paylaşırım.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
December 29, 2018, 09:50:22 AM

Türkiye'ye gelse bile 500 Euro'luk limit aynı şekilde kalırsa yayılması zor olur; fakat Avrupa'da hali hazırda kullanılıyor olması oldukça güzel.

Komodo'yu daha önce de duymuştum fakat bu tarz bir girişimleri olduğunu bilmiyordum. Özellikle bunun gibi başarılı debit card projeleri kripto paraların önünü açacak gelişmelerden biri olacaktır.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
December 29, 2018, 10:56:28 AM

Kart ile ilgili olan bütün projeler belli bir süre pump görse bile sonradan inişe geçiyor. Mco vs vs bir sürü örneği var. Bir iki coinden sınırla kalması ayrıca başka bir handikapli durum.

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
December 29, 2018, 11:01:13 AM

Güzel haberler, burada canımı tek sıkan şey, Türkiye'nin 3. sınıf dünya ülkesi muamelesi görüp, herşeyin engelli olması. Tabi bunda bizim ülkenin yabancı firmalara karşı takındığı tutum da önemli bir etken. Neyse oralara girmeyelim ama umarım bir an önce bizde, tüm teknolojik gelişimlerin anında uygulandığı ülkelerden biri olabiliriz. Komodo'nun hamlesi harika, şimdiye hiç almadım ama şuan bir acaba oluştu. Gerçi reklam konusunda biraz sıkıntıları var, böyle bir haberi allayıp pullayıp güzelce sunabilirlerdi.
enfarktus (OP)
Full Member

View Profile
December 29, 2018, 12:09:55 PM

Başka projeler bu airdrop etkinliklerini coinlerinin değerini yükseltmek amacıyla kullanıyor ama Komodo ağındaki ikinci airdrop da ilki gibi sessiz sedasız gerçekleşiyor. İnanılır gibi değil gerçekten. Bu fırsatları kullanmadığı sürece olması olması gereken fiyat seviyeleri nasıl gelsin.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: