Bitcoin Forum
May 02, 2024, 01:36:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 50000 TLLİK RX580 4GB  (Read 378 times)
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 22, 2018, 10:36:49 PM

rx 580 çok yakıyor ama rx 570 lerde gevur gibi ısınıyor bende elektrik çeksin ama az ısınsın

Yaz ayında gündüz 65-70 gece 55-60 derece ile çalışıyor 570'ler, abartı bir ısı yok, 1-2 mh için kartın anasını ağlatmanıza da gerek yok. Ben 470,570 serisinden çok memnunum. Ayrıca verdiğiniz cevapta şöyle bir detay kafama takıldı, elektrik çeksin ama az ısınsın, derken fazladan ödeyeceğiniz elektrik faturasını kartın overclock hızından keserek oradan az kazansanız kazancınız aynı olacak kartlarınız da yorulmamış olacak.
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714613786
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714613786
Reply with quote  #2

1714613786
Report to moderator
1714613786
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714613786
Reply with quote  #2

1714613786
Report to moderator
AxuProject
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
July 30, 2018, 08:08:38 PM

şuan madencilik yerine coine yatırım yapmak daha mantıklı hocam bence

█≣≣≣   SECURIX   ≣≣≣█
▐▃    NEXT GENERATION OF CRYPTO MINING    ▃▌
http://www.securix.io/
ilsen (OP)
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
August 02, 2018, 09:27:52 AM

Bende öyle düşündüm hocam coine yatırım yapmak daha mantıklı hem çok fazla kazancın oluyor madenciliğe göre
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
August 02, 2018, 05:30:31 PM

Bende öyle düşündüm hocam coine yatırım yapmak daha mantıklı hem çok fazla kazancın oluyor madenciliğe göre

Bu konuyu neden açtınız o zaman ?

Tabi tabi coin e  yatır.  "daha mantıklı hem çok fazla kazancın oluyor  "   Grin   
Yatırdığın coin düştüğünde  bazen aylarca bazen yıllar süren bir bekleyiş başlar.
Madencilikte ise elinde nitelikli ve fiziksel bir  mal  vardır. Ve bu malın nakit karşılığı her zaman vardır.
Laedri
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
August 03, 2018, 07:14:10 AM

@ekiller hocanın tecrübesine saygı duyuyorum yalnız madencilik şu sıra çok değişken. hem de olumsuz şekilde.

sisteme gömdüğümle kazmaya çalışsam maliyeti en iyi şartlarda 1.5 senede zor çıkaracağım.

oysa alsam kenara atsam kafam rahat. ne coinler var, dibin dibinde.

aletlerin başına bir şey gelir mi, sürekli zamlanan elektrik tarifeleri vs bambaşka meseleler de olunca geleceğinden şüphe duymadan göze

kestilen coin olmadıkça değmez görünüyor nacizane fikrim.

son olarak bir sebepten vazgeçtin sistemi satmaya kalksan o da kolay değil hocam öncesi gibi. neden alsın millet?
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
August 03, 2018, 07:40:35 AM
Last edit: August 03, 2018, 08:25:11 AM by ekiller

@ekiller hocanın tecrübesine saygı duyuyorum yalnız madencilik şu sıra çok değişken. hem de olumsuz şekilde.

sisteme gömdüğümle kazmaya çalışsam maliyeti en iyi şartlarda 1.5 senede zor çıkaracağım.

oysa alsam kenara atsam kafam rahat. ne coinler var, dibin dibinde.

aletlerin başına bir şey gelir mi, sürekli zamlanan elektrik tarifeleri vs bambaşka meseleler de olunca geleceğinden şüphe duymadan göze

kestilen coin olmadıkça değmez görünüyor nacizane fikrim.

son olarak bir sebepten vazgeçtin sistemi satmaya kalksan o da kolay değil hocam öncesi gibi. neden alsın millet?

Ben şöyle demek istedim;

Yatırım işlerinde her zaman risk var.   Yapılacak yatırım konusunda  tecrübeniz  az  ise   fiziksel bir  yatırım  ile  sanal bir değere yatırım yapmak arasında  zarar açısından büyük fark olabilir.     Yukarıda  "Coin"   denilmiş  ama  hangi coin ?  belli  değil.  

Kendimden örnek vereyim.  Sanalpara alım satım  konularında  "eskiden ilk tecrübelerimde"  forumda ki  bazı arkadaşların da tavsiyelerine uyarak, bazı coin yatırımlarımda binlerce TL  zarar  ettim.  

Değeri  çok düşen ve  bir daha toplayamayan coinler oldu,  borsalarda  delist olan değeri  sıfıra düşen coinler oldu.  

Yani  coin  yatırımlarında da  tecrübeli  ve  ne  yaptığını biliyor olmak lazım.    "Aaa bu coin ucuzmuş alayım  yarın x1000" olur düşüncesi bazen tutsada  genellikle  beklenen olmuyor.    Ancak madencilikten hiç bir zaman zarar etmedim.  Kazanç düşsede dönem dönem, sonradan  kazandırdı.    

Bir de  madencilik o an göz önünde olan en popüler  coini kazmak değildir.  O işinde  incelikleri ve bilinmeyenleri  var tabi.  Bu bilgilerde ortalıkta gezmiyor.

Herkesin  ETH kazıp   10  kazandığı dönemde   30 kazanabilirsin  işi bilirsen.

Yani her ikisi de  , madencilik de,  coin yatırımı da  bilgi gerektiriyor. Ancak "bilgisiz isen," coin  yatırımında elinde ki  her şeyi kaybetme olasılığın var. Madencilikte ise  elinde ki her şeyi kaybetmen çok daha uzak ihtimal.
Laedri
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
August 03, 2018, 10:28:13 AM

@ekiller

Üstadım zahmet buyurmuşsunuz, teşekkür ederim.

Şahsen coin ismi verme taraftarı olmadım hiç. Vardır herkesin kendine göre değerlendirdikleri.

Olumlu da, olumsuz da olsa kimseyi yönlendirmek taraftarı değilim.

İlk temasım 2014'te oldu sanal paralarla ilgili fakat sizin kadar tecrübe sahibi değilim.

Onun için özellikle miningle ilgili söylediklerinizi daha çok göz önünde bulunduracağım.
bayatekmek
Jr. Member
*

Activity: 144
Merit: 1

View Profile
August 07, 2018, 06:50:37 AM

arkadaş yazarken inanmıyordum ama yavaş yavaş fiyatlar arkadaşn dediği değerlere gelmeye de başladı

●● ● Me\/u ● ●● BET ON ANYTHING, ANYTIME, AGAINST ANYONE ●● ● Me\/u ● ●● (https://www.mevu.bet/)
nthere
Member
**

Activity: 229
Merit: 11

View Profile
August 15, 2018, 01:30:46 AM

Mining yatırımı için olabilecek en kötü zaman heralde. Sağlam bir sepet yapıp 50k'yı dağıtmak bence daha çok kazandırır.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: