Bitcoin Forum
June 26, 2024, 09:48:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Enerji Dağıtım Şirketlerinin Baş Belası: Madencilik  (Read 196 times)
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
July 16, 2018, 09:36:39 AM

Enerji dağıtım şirketleri yükünü büyük şehirlerde yaşayan insanların sırtına yüklemiş olduğu için hiç bir şekilde zarar etmez eşit gelir dağılımı olmuş olsa kimse hırsızlığa yönelmez
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
July 16, 2018, 09:39:29 AM

Doğu zaten Elektirik faturası ödemiyor kaçak elektrik kullanıyor ,onların acısını bizden çıkarıyorladı ,şimdi birde madenciliğe başlar iseler yandı millet ,devletin bu kaçak elektik ile mücadelede acil bir çözüm bulması gerekiyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
July 16, 2018, 10:24:17 AM

Bana kullandığım kullanmadığım elektriğin faturasını ödetmeyi biliyorlar. Kaçakların önüne geçmek için çaba göstermek yerine benim faturama bindiriyorlar. Bu kadar haksız kazanca rağmen sistemlerini yenilemek varken hala ağlıyorlar.
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
July 16, 2018, 11:17:15 AM

Zamanla PoS sistemini bütün coinler benimseyecek, mining yapan herkes artık masternode da kurmaya başladı, yakın zamanda bu sıkıntının çözüleceğini düşünüyorum

karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
July 16, 2018, 11:23:10 AM

Türkiye'de o kadar büyük madencilik varmışta biz bilmiyormuşuz demek ki veya bu asalaklar kendi problemlerinin sorumlusunu bu madenciliğe atıyorlar.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
hosgoru
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
July 16, 2018, 03:20:53 PM

Bu kaçak olayı yıllardır başımıza bela oldu, mining ile birlikte daha artacak gibi görünüyor. Kaçak kayıp ödemelerini faturada kontrol etmekte fayda var
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
July 16, 2018, 03:36:38 PM

bu hızla giderse birkaç sene içinde asic cihazlara yasak gelebilir. hadi o değil ekran kartı ile mining bu da ciddi elektrik tüketiyor. inanıyorum ki günün birinde 1 milyon dolar olur diye yola çıkarak bizden farklı enerji alanda plan yapanlar var.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
July 16, 2018, 05:37:40 PM

en azından bizim ülkemizde kaçak elektrik kullanan milyonlarca kişi varken miningin şu anda çok sorun olacağını sanmıyorum. 30 kişilik aileler elektrik faturası ödemiyor ve ödeyenlere enayi gözüyle bakıyor

neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
July 16, 2018, 05:42:33 PM

Çevreye de verilen zararlardan da bahsetmek gerek. Bunlar bir engel midir tabii ki değildir. Madene gelene kadar madenden onlarca kat fazla zarar veren yerler var.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Solmaz33
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 16, 2018, 07:25:48 PM

Enerji olarak elektirik tabi ki hayatımızdaki birçok yaşam unsurumuzun temelini oluşturuyor. Ancak indirgenmesi bence mümkün değil, yani bunu devletler aracılığıyla bile halletmek başlı başına bir mesele iken sistemin temel taşlarına kimse el süremez. Buna birçok yerden tepki gelir ve mümkün olmaz.
FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
July 16, 2018, 07:29:23 PM

İzlanda gibi ekonomik yenilebilir enerji kaynaklarına yönelmemiz lazım, ülke olarak hem rüzgar hemde solar enerji olarak çok fazla imkanımız var.
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
July 16, 2018, 08:47:53 PM

Şuanda rüzgar, güneş ve biyokütle gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına teşvik mevcut. Bu santraller kuruldukları bölgelerde enerji iletim kayıplarını önlemekte doğal kaynakları enerjiye çevirmekteler. O yuzden mining vs artış durumunda yükü kaldırmaya destek olmaktadır.
Ancak şöyle bir durum var ki bu bu santrallerin teşvikleri USD ile yapılmakta. Santraller kurulduğunda 3,00 - 3,50 TL olan USD şuanda 4.80 TL ve bu ödemeler 10 yıl boyunca da devam edecek. Geçen senelerde 105 TL olan enerji maliyetleri şuanda 240 TL'lere ulaştı. Teşvikler iyi hoş, santrallerin artması iyi hoş da bu USD ile verilen teşviklerin borç yükü kimin omzuna biniyor?   
zamandilimi
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
July 20, 2018, 10:31:03 AM

ülkemizde ise tam tersi vergi ve vb durumlardan fatura ne kadar yüksek se kurum o kadar karlı durumda zaten kayıp kaçak nedelini vatandaşa ödetiyor.
brokenmonitor
Jr. Member
*

Activity: 41

View Profile
July 20, 2018, 10:50:11 AM

Dağıtım şirketleri ballı kaymak bu şirketleri aldılar. Bu sistemler olduğu gibi kalmayacağı ortadaydı. Şimdi hatlardaki kusuru bir guruba yükleyemezler. Zamanında yatırım yapsınlar.
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
July 20, 2018, 11:23:29 AM

Kendi beceriksizliklerini madenciliğe yüklüyorlar gibi geldi bana. Bu ülkenin senelerdir sorunu kaçak elektrik kullanımı. Ve hala doğu da bunun önüne geçemiyorlar. Sonra da madencilik zararlı ve çok büyük elektrik kaybına yol açıyor diyorlar. MAdencilik yapan adam parası neyse ödüyor gelen elektrik faturasının ama doğu da ki kaçak kullananlardan bu parayı alamıyorlar. Önce daha önceden var olan sorunu çözsünler.
aynen katılıyorum hocam. çözüm üretmek yerine bahane üretmek kolay geliyor tabi. doğudaki kaçak elektrik sorunu yıllardır olan bir sorun zaten o son zamanlarda ortaya çıkmış değil.
yussuzc1
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
July 20, 2018, 07:35:39 PM

Evet bu sıkıntılı bir durum şirketlerin yakın gelecekte böyle şeylerin olababileceklerini ön görüp ona göre hazırlanmaları önlemler almaları gerekiyor yeni çağa ayak uydurmalılar.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
July 20, 2018, 09:13:42 PM

Madencilik için artık gittikçe ölen bir sektör denebilir. Ln ve MN gibi alternatif yapılara yönelim var ancak hala klasik madencilik temelinde dönüyor piyasa 1-2 yıla akıbet belli olabilir.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 20, 2018, 11:07:37 PM

madencilik yapan kalmış mı ya?şu şikayeti geçen sene sonunda yapsalar anlardım da tanıdığım herkes madenciliği bıraktı.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: