Bitcoin Forum
June 28, 2024, 10:21:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye en büyük savunma ihracatını gerçekleştirdi  (Read 208 times)
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
July 28, 2018, 01:52:44 PM

yerli ve milli adı altında olup da İtalyan - Türk projesi. Önemli parçaları ithal olan ve türkiyede birleştirilen bir ürün.
Ben merak ediyorum bu anlaşmada bizim cebimize net ne kadar para kaldı.

Yerli ve milli yaygarası koparılması belki de hataydı ama şu da bir gerçek. Uçak fabrikamız kapatıldıktan, araba projemizin iptalinden beridir savunma sanayine ilk defa bu kadar yatırım yapıldı.
Tekrar yazıyorum, bu helikopterin, yapıyoruz dedikleri tankın en hayati kısmı olan motorları tamamen devlet iznine bağlı. ABD izin vermezse helikopter dediğini parklara koyarsın, bebeler oynar üzerinde. Tankın da motoruna Almanya izin vermezse (zaten vermiyor, veto etti), yaptığın demir yığını anca nöbetçi kulübesi olarak işe yarar. O dediğin uçak fabrikası kapatılmasa ve üzerine düşülseydi şimdi motoruna kadar kendimiz yapıyor olurduk.

en hayati kısmı motoru olabilir ama yıllardır hiç bir şey üretmedikten sonra bir anda hepsini üretmeyiz. Üretmeye kalksak 30 yılda bu projenin içinden çıkamayız. Dünya devi, yıllardır savaş makinesi üreten ülkeler bile %100 kendi imalatlarını yapmıyorlar. Zamanı gelir o motor da üretilir kendimizi geliştirdikçe anlaşma maddeleri bizim daha da lehimize olur. 3. ülkelere satışımızda daha rahatlar.
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
July 28, 2018, 07:09:36 PM

savunma sanayimizi kim ne görüşte olursa olsun takdir etmesi lazım.evet yiğidi öldüreceğiz ama hakkını yemeyeceğiz.daha bu alanda güzel şeyler olacak..
jembaba1
Newbie
*

Activity: 150

View Profile
July 28, 2018, 08:06:56 PM

emeği geçen herkesin eline sağlık helal olsun.yatırımların karşılığı alınıyor.diğer ülkelere göz dağı da vermiş oluyoruz.daha da iyi olalım, güçlenelim kimse bize karışamasın..
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 28, 2018, 09:27:29 PM

savunma sanayini gerçekleştiriyorum da ülkemize yakışan projeler çıkıyor ortaya. başarısız olduğu konuları dile getirdiğim gibi helal olsun diyorum adamlara.
clementoniiiiii
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
July 29, 2018, 01:39:05 PM

Daha önce biz pakistana yine bir şey satmıştık ama parasını vermemişlerdi sanırım. Yine öyle olmaz umarım.
yakariShadow
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
July 29, 2018, 09:59:50 PM

Bu anlaşmadan sonra Pakistan'da bombalar hiç susmuyor. Birileri bu ihracatı istemiyor ve teslim edilene kadar rahat bırakmayacaklar
bhu11
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
July 29, 2018, 10:02:06 PM

Bu anlaşmadan sonra Pakistan'da bombalar hiç susmuyor. Birileri bu ihracatı istemiyor ve teslim edilene kadar rahat bırakmayacaklar

buna benzeri de biz Ruslardan s400leri almak istediğimiz zaman gerçekleşmişti. Neredeyse dünyayı yerinden oynatacaklardı. herkes kendi pazarını kurmuş istemezler tabi yeni bir devletin daha girmesini.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
kral.ciblak
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
July 30, 2018, 11:33:27 AM

Başarılı bir iş yaptık diyebiliriz açıkçası ama bu küçük anlaşma bile dışarıda kötü şeylere yol açmaya başladı.
powereddd
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
July 30, 2018, 11:42:46 AM

ekşide kaynağıyla birlikte okumuştum 35 yıllık bir birikimin sonunda yapıldığı yazıyordu.tayyip afrikaya sık gidip çok seviyor. onlara da üç beş tane satabilirsek güzel olur ülke için.
canpare
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 3

View Profile WWW
July 31, 2018, 12:46:01 PM

ekşide kaynağıyla birlikte okumuştum 35 yıllık bir birikimin sonunda yapıldığı yazıyordu.tayyip afrikaya sık gidip çok seviyor. onlara da üç beş tane satabilirsek güzel olur ülke için.

milli imkanlarla tank, uçak, helikopter projeleri yıllardır var zaten. ama gerek maddi durum gerek abd yörüngesinde olmamızdan dolayı elle tutulur bir şey yapılamıyordu. Artık bu projeler sonuç vermeye başladı. Umarım yakında millilik oranı daha da yükselir.
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
July 31, 2018, 02:09:35 PM

savunma araç gereç ihracatını büyümesine olumlu yaklaşıyorum.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
Curia
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
July 31, 2018, 02:41:41 PM

Biz de zamanla gelişmiş ülkeler arasında yerimizi alacağız. İç meselelerimizden dolayı pek göremiyoruz şimdilik, ileride bütün büyük ihalelerde bizim şirketlerimiz de olacak
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
August 01, 2018, 06:42:39 AM

Biz de zamanla gelişmiş ülkeler arasında yerimizi alacağız. İç meselelerimizden dolayı pek göremiyoruz şimdilik, ileride bütün büyük ihalelerde bizim şirketlerimiz de olacak

Ne güzel hayaller bunlar. Ben ise gerçeklerden bahsedeyim. Ülke kırılacak borç batağından çıkamaz hale geleceğiz. Bankalar ve ülkeler borçlarımıza karşılık yönetimlere, ulaştırmaya, iletişime, yönetime el koyacak veya başkaları borçlarımıza karşılık bunları isteyecek.
Michael67
Member
**

Activity: 109
Merit: 10

View Profile
August 02, 2018, 08:57:04 AM

Ne güzel hayaller bunlar. Ben ise gerçeklerden bahsedeyim. Ülke kırılacak borç batağından çıkamaz hale geleceğiz. Bankalar ve ülkeler borçlarımıza karşılık yönetimlere, ulaştırmaya, iletişime, yönetime el koyacak veya başkaları borçlarımıza karşılık bunları isteyecek.

Hiç birine el koyamayacaklar çünkü zaten hiç biri bizim değil hepsi özelleştirildi.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
August 02, 2018, 09:23:09 AM

El koyulacak hangi devlet kurumu kaldı ki. Bizim saraya el koyarlar ona da el koysalar ne işe yarar otel gibi işletecek değiller ya. Bütün yük halkın üstüne bindirilecek

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
August 02, 2018, 02:58:20 PM

bu çok güzel bir gelişme ülkemizin adına. az gelişmiş afrika ülkelerine de satış yapılabilir bence.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
bhu11
Jr. Member
*

View Profile WWW
August 02, 2018, 03:10:24 PM

Bu satışlarda eğer ki motor üreticilerinden veya ortak çalıştığımız şirketlerden izin almak gerekmiyorsa çok güzel bir gelişme. Umarım böyle bir sorun olmaz

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
ersmny1
Newbie
*

View Profile
August 02, 2018, 08:32:07 PM

bu alanda daha çok ihracat yapmalıyız.elimizde sanki bir bu alan kaldı gibi.dolar girişi lazım acil yoksa çok kötü bir hayat bizi bekliyor..
pao25
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
August 03, 2018, 03:30:22 PM

yapılan ithalatları ne çabuk unutturdunuz da yeni yalanları satmaya başladınız vay be. güya şu an dünyanın en büyük 5. ekonomisine sahibiz ve almanya bizi kıskanıyor. şiştim, vallahi şiştim.
taseron.isci
Member
**

Merit: 10

View Profile WWW
August 03, 2018, 03:43:39 PM

Ne kadar küçük bir ihracat olsa bile başlangıç olarak güzel haberler. Savunma sanayi geliştikçe daha büyük satışlar yakalayacağız

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: