Bitcoin Forum
June 25, 2024, 10:31:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Ekip sağlam  (Read 617 times)
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 15, 2018, 07:44:54 PM

İcolarda artık teknoloji değil de olan para konuşur oldu nasıl mı adamın 1000 btc si var diyelim bununla hardcap yapıyor coine zaten coinin yarısını hatta bazen daha fazlasını dev ekibine alıyorlar gerisi gelişme melişme ayağına gidiyor. Bir iki borsaya sokup iki üç pump dump da yaptın mı en ağa sensin.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
July 15, 2018, 07:53:27 PM

Doğru söylüyorsun hocam bu aralar önüne gelen ico yapıyor akrabası sanki de hemen ekip iyi diyorlar. İcoy katılmadan önce sağlam bir araştırma yapmak gerekiyor

BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
July 15, 2018, 08:12:40 PM

İcolarda artık teknoloji değil de olan para konuşur oldu nasıl mı adamın 1000 btc si var diyelim bununla hardcap yapıyor coine zaten coinin yarısını hatta bazen daha fazlasını dev ekibine alıyorlar gerisi gelişme melişme ayağına gidiyor. Bir iki borsaya sokup iki üç pump dump da yaptın mı en ağa sensin.

O da eskidendi sanki, DIW projesini ele alalım.

5000 eth/btc bile alım yapmış olsalar da şu anda coin yiyatı pre-sale nin onda biri bedelinde.
Ekipler artık sizin balina dediğiniz adamları  da dolandırıyorlar, fazladan token oluşturuyorlar, satmadıklarını yakmıyorlar, kalanı da boşaltıyorlar.

Olan icoya hangi aşamada girmiş olursa olsun icoya girene oluyor. Özetle giren icoya girene giriyor.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
July 15, 2018, 09:29:12 PM

o değilde sağlam ekipli bir ico bulup, şöyle bir 10x yapamadık ya la.
valla bu yıl tam bir ico furyası gidiyyor. çoğuda kaçınılmaz şekilde çöp olacak. bir kısmı hiç borsaya bile çıkamayacak. ha çıksada netice değişmiyecek
ama bu hiç fırsat olmadığı anlamına gelmiyor. risk alarak güzel projelere yatırım yapılabilir yinede
usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
July 15, 2018, 09:36:30 PM

Ekibin saglam olup olmadigini bilmek cok guc.  Yazina tamamiyle katiliyorum.  Burada ki bana gore en buyuk kriter icobech skorlarina bakiyorum butun sitelerden.  Sonrasinda telegram twitter discort vs. kac kisi var ve ne kadar aktifler. Github ta ne kadar gunceller ayrica kullandiklari dil bilgisine bakiyorum.  Ayrica ico gireceksem PRE-SALE kesinlikle yatirim yapmiyorum.  Oncesinde ne kadar asama kaydetmisler gormek istiyorum.  Sonrasinda normal satisin son evresine gelince gercekten yatirim varmi gordukten sonra,  yatirim yapiyorum.  Ona ragmen scam cikan yine oluyor.

Hal boyle iken ekip saglam demek mesnetsiz bir iddadan otesine gecmiyor benim icin.

BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
July 15, 2018, 10:16:34 PM

Kriptopara konusunda bilindik büyük firmslar haricinde bireysel çabalarla çıkarılmaya çalışılan hiç bir ico için ekip sağlam diyemeyiz, dememiz doğru olmaz. Çoğu ico herkes yapıyor, bizde yapabiliriz düşüncesiyle bir araya gelen bir kaç kişi ile yapılıyor, tamamen haklısınız lakin içlerinden nadir de olsa bir kaç iyi proje de çıkıyor.

Ama ne yazık ki, istisnalar kaideyi bozmuyor. o yüzden de icoya girmek kumar oynamaktan daha riskli hale geliyor.

.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
July 15, 2018, 10:36:36 PM

Ekip sağlam muhabbeti laf olsun torba dolsun diye yapılan muhabbet ama ilerde sağlam olmayacakları anlamına da gelmez. Örneğin vitalik vitalik ilk başta kim tanırdı şimdi kimler neler neler tanıyor şimdi vitalik sağlam değil mi? Demek istediğim herkes bir şansı hak eder.

Bravo bu başlıkta en doğru yorumu Argon18 yapmış, bizim bazı Türk arkadaşlar sırf eleştirmek için eleştiriyor, onlar da öyle tatmin oluyorlar... Burada bütün Türk

girişimcilere gösterilen müthiş önyargıdan da bunu görebilirsiniz. Vitalik Buterin gibi biri eğer Türkiye'de kursaydı Ethereum'u çocuğu herhalde linç etmek isterlerdi...

Çok yeni bir teknolojide tabiki genç ve görece deneyimsiz ekipler de olucaktır, tanınmamış ekip demek kafadan o projeyi eleyin manasına gelmez...

CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 15, 2018, 11:29:36 PM

Ekip sağlam muhabbeti laf olsun torba dolsun diye yapılan muhabbet ama ilerde sağlam olmayacakları anlamına da gelmez. Örneğin vitalik vitalik ilk başta kim tanırdı şimdi kimler neler neler tanıyor şimdi vitalik sağlam değil mi? Demek istediğim herkes bir şansı hak eder.

Bravo bu başlıkta en doğru yorumu Argon18 yapmış, bizim bazı Türk arkadaşlar sırf eleştirmek için eleştiriyor, onlar da öyle tatmin oluyorlar... Burada bütün Türk

girişimcilere gösterilen müthiş önyargıdan da bunu görebilirsiniz. Vitalik Buterin gibi biri eğer Türkiye'de kursaydı Ethereum'u çocuğu herhalde linç etmek isterlerdi...

Çok yeni bir teknolojide tabiki genç ve görece deneyimsiz ekipler de olucaktır, tanınmamış ekip demek kafadan o projeyi eleyin manasına gelmez...

Vitalik Buterin 2011'den beri Bitcointalk üyesi ve kendini bu işe adamış biri.. Siz nasıl oluyorda Bitcointalk'ta üyeliği bile olmayan insanlardan Vitalik Buterin performansı bekliyorsunuz? Hayret.. Vitalik'in Vitalik olması tesadüf değil, o communitynin içinden biriydi.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
July 15, 2018, 11:34:37 PM

Vitalik Buterin 2011'den beri Bitcointalk üyesi ve kendini bu işe adamış biri.. Siz nasıl oluyorda Bitcointalk'ta üyeliği bile olmayan insanlardan Vitalik Buterin performansı bekliyorsunuz? Hayret.. Vitalik'in Vitalik olması tesadüf değil, o communitynin içinden biriydi.

Peki insanlar tosuncuğa şans verdiğinde insanları neden eleştiriyorsunuz? Vitalik'in tanınmadığı gibi tanınmıyordu o da.

edit :sapla samanı karıştırıyoruz biraz, neredeyse kapalı devre ve düşünce olarak bir birine yakın bir topluluğun parçası olan insanlar ve zamanlarla bugün bir o kadar zıt bir yapıyı kıyaslıyoruz.

Bugun topluluğun dışından gelen bir çok zihniyette insan var, durum aynı durum değil.

CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 15, 2018, 11:37:16 PM

Peki insanlar tosuncuğa şans verdiğinde insanları neden eleştiriyorsunuz? Vitalik'in tanınmadığı gibi tanınmıyordu o da..

Hiçbir şey anlamadım.

Vitalik'in Ethereum çıkmadan önceki mesajlarını okuyun miningden programlamaya kadar her alanda ilgi ve bilgi sahibi biri.. Bugün otomatik yazılımlarla ERC20 sözleşmesi oluşturan insanlarla bir tutulamaz.
vincetcm
Hero Member

View Profile
July 15, 2018, 11:43:26 PM

Peki insanlar tosuncuğa şans verdiğinde insanları neden eleştiriyorsunuz? Vitalik'in tanınmadığı gibi tanınmıyordu o da..

Hiçbir şey anlamadım.

Vitalik'in Ethereum çıkmadan önceki mesajlarını okuyun miningden programlamaya kadar her alanda ilgi ve bilgi sahibi biri.. Bugün otomatik yazılımlarla ERC20 sözleşmesi oluşturan insanlarla bir tutulamaz.

Size sonuna kadar katılıyorum, aslında sizden önce alıntı yapmam lazımdı.  Argon18 'in dediğine istinaden yazdım onu.

jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
July 15, 2018, 11:43:50 PM

Hatta bazı ekipler öyle sağlam ki onca parayı toplayıp ortadan kayboluyorlar, adamları bulabilene aşkolsun, fotolar ordan burdan, isimler desen yine öyle Grin
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
July 15, 2018, 11:58:56 PM

Hiçbir şey anlamadım.

Size sonuna kadar katılıyorum, aslında sizden önce alıntı yapmam lazımdı.  Argon18 'in dediğine istinaden yazdım onu.

Bu aslında çok enteresan bir tartışma, tosuncuk dediğiniz arkadaş bulaşıkçılıktan gelme biri, her türlü iddiaya girerim eğer o Çiftlikbankçı Mehmet "Mars'a araç inşa etmek

istiyorum veya nükleer silah geliştirmek istiyorum" gibi teknolojik bir projeyle gelseydi milyonları basan aynı halk adama çay kahve bile ikram etmezdi, Tr'deki siyasetçiler ve

büyük holding patronları da randevu bile vermezlerdi. Şimdi çocuğun Ortadoğu'nun ortaçağ seviyesini iyi okuyup olaya koyundan peynirden, "büyük oyunlar" "dış güçler"den

girip milyonları götürmesi, sizce profesyonel açıdan bir hata mıdır yoksa müteşebbis ticari bir başarı mıdır, bu da bir bakış açısı meselesidir...

beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
July 16, 2018, 12:02:43 AM
Last edit: July 18, 2018, 11:39:14 PM by beckspace

Hiçbir şey anlamadım.

Size sonuna kadar katılıyorum, aslında sizden önce alıntı yapmam lazımdı.  Argon18 'in dediğine istinaden yazdım onu.

Bu aslında çok enteresan bir tartışma, tosuncuk dediğiniz arkadaş bulaşıkçılıktan gelme biri, her türlü iddiaya girerim eğer o Çiftlikbankçı Mehmet "Mars'a araç inşa etmek

istiyorum veya nükleer silah geliştirmek istiyorum" gibi teknolojik bir projeyle gelseydi milyonları basan aynı halk adama çay kahve bile ikram etmezdi, Tr'deki siyasetçiler ve

büyük holding patronları da randevu bile vermezlerdi. Şimdi çocuğun Ortadoğu'nun ortaçağ seviyesini iyi okuyup olaya koyundan peynirden, "büyük oyunlar" "dış güçler"den

girip milyonları götürmesi, sizce profesyonel açıdan bir hata mıdır yoksa müteşebbis ticari bir başarı mıdır, bu da bir bakış açısı meselesidir...

Bu bakış açısından takdire şayan bir şahıs Cheesy Yaptıkları tez olarak okutulsun.
vincetcm
Hero Member

View Profile
July 16, 2018, 12:03:52 AM

Hiçbir şey anlamadım.

Valla dostum adamı ne kadar gömsekte (yaptığının etik olup olmaması münasebetiyle), bu ve buna benzer "adamlar"ı ben son derece başarılı buluyor bir yandan da taktir ediyorum.
Memleketin inasanını bu kadar iyi analiz edip, bu kadar para toplamak/çarpmak az iş değil bence.
Stabilitelim
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
July 16, 2018, 05:17:46 AM

Herşey evrildiğine göre ekip sağlam demek belli bir zaman sonra gerçekleri yansıtacak diye düşünüyorum.1 sene önce projeye bile bakmadan icolara milyarlarca lira akıtıldı.Şimdi insanlarda bi değişme bir gelişme görüyorum.Nereye nasıl yatırım yapacaklarını iyice arraştırıyorlar.Gerekirse ortada bir ürün varsa yatırım yapmayı tercih ediyorlar.ekip sağlamsa yatırım yapılır tabiki Smiley ama sözde değil özde ekip sağlamsa.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
July 16, 2018, 06:00:02 AM

Bu piyasada sağlam ekipte fayda etmiyor açıkcası, bakın ins adamların geçmişi süper hep kariyerli adamlar ama durum malum forumca kaydılar bize, keza bilenler bilir flixxo ekibi mesela popcorn time tarafından yapıldı ama fiyatı içler acısı durumda 0.04c den alan yok. Yani bu piyasada ekip artık para etmiyor
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
July 16, 2018, 06:05:23 AM

Ekiple alakası olmuyor, bakın wanchain ekibi super sağlam ama yukarıdan verdiler kucağımıza gelde bekle artık boğayı giren kazık çıksın diye. Artık karı geçtim nasıl zarar etmicem derdine düştüm gerçekten bazen lanet okuyorum keşke almasaydım diyorum her seferinde
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
July 16, 2018, 08:20:42 AM

geçen yıllarda icolardaki ekip elemanlarını kaç dişi var a kadar araştırıdım girmeden önce, ekipte çok yaşlı adam var, yolda ölür gider porje piç olur diyerekten girmediğim ico bile var, ama artık çokta şaapmıyorum çünkü piyasa dinamiğinin bu olmadığına karar verdim.

Portföyüme bakıyorum;

Waves, Tezos, Wan, Efx var sadece, ekiplerine bakıyorum , sağlam Smiley

özetle ;

sağlam ekip yoktur shillenmemiş coin vardır.

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
July 16, 2018, 08:55:35 AM

olayın 2 boyutu var.

1-) bu laftan ziyade bu lafı kimin kullandığına dikkat etmek lazım...eğer forumdaki wavesçi tayfadan biri ise o zaman şüphe ile yaklaşmak her zaman doğru olur...
2-) yeni mezun ergenlerin sex partisinde dumanlanırken "olm bu ico mico olayları varmış girelim mi" diye serzenişlerde bulundukları tiplerinden belli oluyor mu buna bakmak lazım..ekibin önceki işlerine referanslarına eğitimlernine vs de bakmak önemli
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: