Bitcoin Forum
July 05, 2024, 10:29:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: coinmine.pw Multi Havuzunu nasıl bilirsiniz ? Deneyen var mı ?  (Read 940 times)
ripzombie (OP)
Full Member

Activity: 589
Merit: 100

View Profile
February 15, 2014, 09:10:39 PM

Arkadaşlar,

bu coinmine.pw havuzuna bakındım biraz, her 2 dk'da bir 20'ye yakın para birimi içinde diff değeri en çok düşen en karlı para hangisi ise worker'ınıza otomatik olarak onu kazdıran güzel birşey gibi geldi bana ama yaptığım denemede, 5-6 saat kazı yaptım. 2.9 USD 'lik paralar kazdı.. Oysa aynı sürede 4.5 USDlik DOGE kazılabilirdi elimdeki makina ile, sizce bu multi havuzları karlı değil mi yada kazdığın para genelde hep o an düşük diff değerine sahip olduğu için coin'lerin değerinin yükselmesini mi beklemek gerekiyor sizce ?

Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim..
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
February 15, 2014, 10:12:57 PM

Şahsi düşüncem; bu tipte havuzlar anlık diff değerlerine göre karar verdiğinden verimli değiller. Mesela xxxcoin 15 dk için 1 diff'e düştüyse seni o coine yönlendirir, 20 dk sonra yyycoin diff'i 0,99 olursa yyycoin'e yönlendirir. Pinpon topu gibi bi o raket bi bu raket gezersin..
ripzombie (OP)
Full Member

Activity: 589
Merit: 100

View Profile
February 15, 2014, 11:25:15 PM

Katılıyorum, yukarıda yazdığım gibi bende denedim 6 saat kadar.%50 Az kazandırıyor..Amacım eldeki miner' i  en verimli kullanabilmek..Araştırmalara devam Smiley

Peki bilen varsa bişey sormak istiyorum, 2.6 MH/s madenci ile Doge Kazıyorum. Bir havuzda bu değer ile günlük 10.250 adet doge kazabileceğimi gösteriyor bir başka havuzda 19.300 gösteriyor. Hesaplama hatası mı yoksa aynı coin kazılırken, havuzdan havuza bu kadar değişim olması normal mi sizce ? Neredeyse iki katı ??
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3780
Merit: 2120

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 15, 2014, 11:30:27 PM

Havuz az kişiyle yüksek miktarlı bloklar buluyorsa daha çok kazandırır. Ama Dogecoin'de blok ödülü değişken olduğu için doğru bir hesaplama yapmak imkansız. Bütün tahminler havada kalıyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████