Bitcoin Forum
July 09, 2024, 10:22:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 15 Temmuz Gibi Bir Darbe Girişimini Bir Daha Yaşamamak İçin!  (Read 247 times)
Cryptorianx (OP)
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
July 15, 2018, 07:22:37 PM
Last edit: July 16, 2018, 07:06:06 PM by Cryptorianx

Evet, böyle bir olayı bir daha yaşamamak için ne yapmalıyız diye sormalıyız kendimize.Aslında cevabı da çok uzaklarda aramaya gerek yok.

Ulu Önder Atatürk'ün bizlere "Nutuk" adlı eserinde verdiği bir çok öğütten sadece bir kaçını iyi idrak edip tatbik etmek yeterlidir.Şöyle ki:

"Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru ve en hakiki tarikat, tarikat-ı medeniyedir.”

"Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler,
bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar."

goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
July 15, 2018, 08:43:05 PM

Geceyi özetleyen harika bir paylaşım olmuş. Bu sözler 81 milyonun aklından çıkmaz ve herkes aksi durumlarda tek yumruk olursa işte o zaman geleceğe güvenle bakabiliriz.
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
July 17, 2018, 07:07:28 AM

Atamın muhteşem öngörülerini takip edersek bir daha 15 temmuz gibi saçmalıklar yaşamayız. Tarikat, marikat bunlar boş ve saçma işler. Dinini yaşamak isteyen kendi kendine yaşasın.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
concons31
Newbie
*

Activity: 85
Merit: 0

View Profile
July 17, 2018, 10:43:22 AM

Güzel paylaşım dostum  Wink
Cryptorianx (OP)
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
July 17, 2018, 12:22:53 PM

Güzel paylaşım dostum  Wink
Atamın muhteşem öngörülerini takip edersek bir daha 15 temmuz gibi saçmalıklar yaşamayız. Tarikat, marikat bunlar boş ve saçma işler. Dinini yaşamak isteyen kendi kendine yaşasın.

Aynen katılıyorum @hugoworld hocam.

Teşekkür ederim @concons33
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
July 17, 2018, 02:00:42 PM

Hiç bir tarikat, kişi ve gruplar bu şekilde desteklenip devletin içinde bu kadar güçlendirilmemesi lazım. İsim pek önemli değil Fetö olur a tarikatı olur b tarikatı hangisine böyle bir güç verirsen döner bütün devleti ister.

Bundan akıllanmayanlar şimdide fetönün yerine başka bir tarikatı geçiriyorlar. Yarınlarımızın baş belaları şimdiden hazırlanıyor.
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
July 17, 2018, 06:12:01 PM

Laik fino lar gene başlamış hav hav hav diye,  biz sizin darbeci zihniyetinizi iyi biliriz iyi,   kimi yiğitler vatan kurtarır, kimileri hava limanında tanklar yol açar geçsin diye,

siz o atm kuyruklarında bakkal kuyruklarına karı gibi koşarken biz vatanı kurtarıyorduk,  şimdi gelip boş yapmayın.  fetö ile ağız birliği yapmış chp gelip burada konuşmasın, size mini etek yakışır

şeriatımsı hayat stilini benimsemiş biri olarak kardeşine 2. eşim olarak talibim eğer sende bu mezhebi geniş laiklerden değilsen bacını kendime istiyorum inşallah
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
July 17, 2018, 07:21:57 PM

Laik fino lar gene başlamış hav hav hav diye,  biz sizin darbeci zihniyetinizi iyi biliriz iyi,   kimi yiğitler vatan kurtarır, kimileri hava limanında tanklar yol açar geçsin diye,

siz o atm kuyruklarında bakkal kuyruklarına karı gibi koşarken biz vatanı kurtarıyorduk,  şimdi gelip boş yapmayın.  fetö ile ağız birliği yapmış chp gelip burada konuşmasın, size mini etek yakışır

şeriatımsı hayat stilini benimsemiş biri olarak kardeşine 2. eşim olarak talibim eğer sende bu mezhebi geniş laiklerden değilsen bacını kendime istiyorum inşallah

vermezse de bunların çıkarmaya çalıştıkları yasayı kullanırsın.
Tecavüz et. Çok seviyorum hakim bey evlenmek istiyorum de ve evlen.
qminer
Jr. Member
*

Activity: 62
Merit: 5

View Profile
July 17, 2018, 08:54:24 PM

Bunun gibiler de  kendini vatanı kurtarıyor zannediyor işte.. Egzozuna tshirt tıkayarak tankı durdurduğuna dünya üzerinde sadece sizin gibi geri zekalılar inanır zaten.

buckberry
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
July 19, 2018, 10:54:32 AM

Bu adamın bu ileri görüşlülüğüne hayranım gerçekten adam kaç yıl sonrasını düşünüyor öngörüyor. Atatürk'ün izinden yürürsek zaten böyle olaylar bizi bulmaz.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
July 19, 2018, 12:55:02 PM

Bu adamın bu ileri görüşlülüğüne hayranım gerçekten adam kaç yıl sonrasını düşünüyor öngörüyor. Atatürk'ün izinden yürürsek zaten böyle olaylar bizi bulmaz.

birileri de bu adamı örnek almak yerine tarihten Atatürk'ü silip kendisi oturmaya çalışıyor. Yıllar öncesinde karşılaşabileceğimiz durumları açık ve net olarak dile getirmiş.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
marrtineden
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
July 20, 2018, 05:19:34 AM

liyakata özgür düşünceye ve laikliğe önem verirsek benzer hiçbir bela tekrar karşımıza çıkamaz.
bergenozyavuz
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
July 20, 2018, 06:13:20 AM

çıkarcı bir toplum olduğumuzu hep unutuyoruz. bizim ülkemizde bayram harçlığı biriktirilip genel eve gidiliyor. önce kültür asimilasyonunu ne kadar ileriye gitmiş olursa olsun durdurmak gerekiyor.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1680
Merit: 274

View Profile
July 20, 2018, 03:01:09 PM

birileri de bu adamı örnek almak yerine tarihten Atatürk'ü silip kendisi oturmaya çalışıyor. Yıllar öncesinde karşılaşabileceğimiz durumları açık ve net olarak dile getirmiş.
Aynen öyle hocam çok doğru demişsiniz. Onun gibi bir liderin bir daha gelmesi zor ülkemize. Neden karşı oluyorlar anlamış değilim ve anlam veremeyeceğim de hayatım boyunca.
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
July 20, 2018, 04:20:45 PM

Aynen öyle hocam çok doğru demişsiniz. Onun gibi bir liderin bir daha gelmesi zor ülkemize. Neden karşı oluyorlar anlamış değilim ve anlam veremeyeceğim de hayatım boyunca.

ego mu diyelim narsistlik mi diyelim veya başka bir psikolojik hastalık mı diyelim bilmiyorum. biz en iyisi kıskançlık diyelim. ismini ne koyarsak koyalım kullanılan yöntem çok tehlikeli. klasik türk mantığı. 1. olmak istiyorsan 2. yi yanına çek sonra da onu ezmeye çalış. Çalışayım, örnek alayım, onun bayrağını daha ileri bir noktaya taşıyayım diye bir durum söz konusu değil.
reddolphin
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 21, 2018, 01:40:49 PM

aynen öyle.kesinlikle hiç bir örgüt oluşumuna izin verilmemeli.devlete bağlı olmayan hiç bir oluşum desteklenmemeli.
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
July 21, 2018, 05:42:14 PM

bu dindar görünümlü teröristlere imtiyaz verilmeye devam edildiği müddetçe isimler değişir ama bu tip örgütler değişmez. Biri gider diğeri gelir.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
kadifemsi
Newbie
*

Activity: 58

View Profile
July 21, 2018, 05:45:01 PM

eğitim hocam fazlası değil eğitim kalkıp romandan bahsetmiyorum kaliteki bir eğitim sistemi getirdiğinde herşey güzelleşir sen bu ülkede 1 yıl içinde çekirdek çitletir gibi kanunlarla eğitim sistemi ile oynarsan sonuç bu olur.
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
July 21, 2018, 05:47:51 PM

eğitim hocam fazlası değil eğitim kalkıp romandan bahsetmiyorum kaliteki bir eğitim sistemi getirdiğinde herşey güzelleşir sen bu ülkede 1 yıl içinde çekirdek çitletir gibi kanunlarla eğitim sistemi ile oynarsan sonuç bu olur.

sadece eğitimde değil hukukun anasını bellersen olacağı bu. Yasaları devamlı kendi çıkar grupları karşısında eğip büktüler. sonrasında da önünü alamadılar tabi.

digyrologyh
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 22, 2018, 12:09:26 PM

ne kadar yobaz dini dogmalarla beyni yıkanmış sevgisiz şerefsiz varsa amına koyim. Gerçek müslümanları hariç tutuyorum. Elhamdülillah Müslümanız ALLAHUAKBAR
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: