Bitcoin Forum
June 24, 2024, 02:17:11 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Temel Ve Teknik Analizi (16.07.2018) BOĞA SEZONUNA GİRİYORUZ !!!  (Read 242 times)
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

Activity: 50
Merit: 14

View Profile
July 16, 2018, 12:02:37 AM

Selamlar,

Arkadaşlar bu paylaşımım da birçok detayı ele aldım. Uzun araştırmalarım sonucu artık bu düşüşün son bulduğu ve buradan artık yükselişe geçeceğimizi düşünüyorum. Bildiğiniz üzere SEC Bitcoin EFT leri ile alakalı bir başvuru yapmıştı. Yakın zamanda bunun cevabı açıklanacaktır. Ve piyasaya çok yüksek derecede kurumsal ve bireysel yatırımcının parası akacaktır. Bunun dışında bu hafta perşembe günü başlayacak olan G20 zirvesini birçok yatırımcı bekliyor. Bundan önce olan toplantıda hiçbir olumsuz haber çıkmadı ve piyasanın tepkisi 1000$ civarında bir yükselişe sebep olmuştu.  Mt.Gox kayyum satışları 2019 da tekrar gündeme gelecek o tarihe kadar herhangi bir satış yapılmayacaktır. Madenci maliyeti dediğimiz seviyenin 5000$ ila 6000$ arasında bir seviyede olduğundan dolayı buralar artık son nokta olarak görülüyor. Borsa hacklenmesi gibi haberler gelmediği sürece 5800$ altına sarkacağını düşünmüyorum.

Teknik tarafa bakacak olursak ben bu yazıyı yazarken Bitcoin 6344$ seviyelerinde seyrediyor. Stock RSI tarafına baktığımız zaman aşırı satış bölgesinde olduğunu görüntülüyorum. BB ise çok uzun bir süredir günlük bazda bu kadar darlaşmamıştı. Büyük bir hareketin yaklaştığının habercisidir bu. Vortex trendin yönü yukarıya doğru kesmek için hazırlanıyor.

https://www.tradingview.com/x/y5QVo44k/

Tüm bu olumlu gelişmelere piyasanın tepkisi G20 ve EFT onayının kabulu ile gelcektir. Sert bir yukarı hareketin başlayacağı kanısındayım. Piyasaya olan giriş  2013-2014 ile kıyaslanamaz. O zamanlar ben alım yaptığım dönemde Bitcoin çok hacimsizdi. Fakat şuan yolda yürüyen insanın kripto parası var.

Güzel günler göreceğiz.
Bol kazançlarınız olsun..

https://twitter.com/erhanunall
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

View Profile
July 16, 2018, 05:45:05 AM

Ayrıntılı bilgi ve araştırma için teşekkür ederiz. Benim fikrimde yakın zaman içinde BTC nin hızlı bir yükselişe geçeceği yönünde. Beraberinde altlar da harekete geçicek. Bu olumlu hava yeni üyelerin katılmasına ve para girişlerinin olmasına sebep olacak. Sonrasında yine düşüşler olması muhtemel. Tedbirli olmakta fayda var. Herkse bol kazançlar
seymen
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
July 16, 2018, 09:21:06 AM

boğa sezonu hakkında açıklamalarınız benim düşüncelerimi destekliyor bende aynı fikirdeyim btc fiyatının en düşük seviyelerde olduğunu düşünüyorum ve bende aynı indikatörler kullanıyorum ve indikatörler btc en düşük seviylerde olduğunu ve yükselişe geçebieceğinin sinyalini veriyor ama tedbirli olmak gerek yinede borsa ne olacağı belli olmaz terste kalınabilir ondan dolayı takip edip beklemek gerekiyor
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 16, 2018, 09:50:42 AM

Herkesin genel beklentisi Ağustos ayı için 10K üzerine çıkması ve yıl sonuna kadar 20K üstünü görmesi. Ama bunun için bir takım gelişmeler lazım. SEC tarafından gelecek onaylamaya ihtiyacımız var.
ihtiyacpara
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
July 16, 2018, 09:52:35 AM

Gelsede artık kurtulsak dibin dibine girdik eski halimizi almamız uzun bi zaman olacak hele bu zamanda satmak zorunda olanların  vay haline
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 16, 2018, 10:32:10 AM

Herkesin genel beklentisi Ağustos ayı için 10K üzerine çıkması ve yıl sonuna kadar 20K üstünü görmesi. Ama bunun için bir takım gelişmeler lazım. SEC tarafından gelecek onaylamaya ihtiyacımız var.

Piyasa olumlu tepki verdi onay alıp yükseleceğini düşünüyorum.

erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 18, 2018, 12:56:19 AM

Beklediğim yükseliş gerçekleşti. Büyük yükselişe hazır olunn

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 18, 2018, 01:36:36 PM

Tebrikler. Bir süredir bekliyorduk zaten. Çoğu alamet gerçekleşti. Önemli eşikler geçildi. Bundan sonrası için ya güçlü boğa yada hantal ayı.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 18, 2018, 04:34:39 PM

Umarım bu defa umutlar yıkılmaz bir hack borsa baskını gibi kötü haberlerle karşılaşmayız da para kazanırız yüzler de gülmeye başlar bu sayede.
hakanke
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
July 18, 2018, 06:34:35 PM

Beklediğim yükseliş gerçekleşti. Büyük yükselişe hazır olunn

hazırım tutundum ben. yalnız mesele şu ne kadar surecek?
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 18, 2018, 08:30:28 PM

Arkadaşlar bu gece kapanışı gerçekleşmeden 25x Long gireceğim. Yarın 19.07.2018 de başlayacak olan G20 ve Bitcoin EFT haberi olumlu gelirse ve ben geleceğine inanıyorum. Piyasa uçacaktır. Artık ayı bitti Smiley

petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
July 19, 2018, 06:20:23 PM

Teknik analiz, long-short falan hiç anlamadığım şeyler ama umarım boğa sezonuna girdiğimiz konusundaki öngörünüz haklıdır. Artık bitcoin artışını sürdürmeli ve altcoinler de nefes almalı diye düşünüyorum. Bu durum önümüzdeki günlerde umarım gerçekleşir.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
July 19, 2018, 07:05:52 PM

Pek boğada gibi değiliz altlar düşüyor bitcoin sabitlendi biraz. Altlardan çıkan para da bitcoine girmiyor marketten para çıkışı varmış gibi bir görüntü söz konusu.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
birfincankahve
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 4

View Profile
July 19, 2018, 10:31:18 PM

boğa da değiliz hocam ama alttan alttan gizli bir boğa geliyor olabilir, kimse bilemez, gene de ona göre pozisyon almak lazım
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195
Merit: 10

-

View Profile
July 20, 2018, 12:08:26 AM

valla şöyle güzel bir boğa sezonu gelse öyle güzel olur ki, bir çok insan bunu bekliyor bence gelecek
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
July 20, 2018, 04:32:25 AM

BTC şuan dengeli olarak devam ediyor. Belirttiğiniz gibi ani bir olumsuzluk yaşanmaz ise önümüz açılır.
behramyaman
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
July 22, 2018, 03:22:53 PM

Bu güzel hareket 7300-7500 aralığı ile başladı sanırım, umarım bu beklenti tutar ve 10k barajını aşıp tekrar hacimlenerek istediğimiz aralığa geliriz tabi ki buradaki en önemli nokta btc artarken altları ezmemesi.
skaynar
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 22, 2018, 06:06:33 PM

Güzel çalışma ve anlatım olmuş teşekkürler. Olumlu hava heryerde esmeye başladı umarım boğa sezonunda da neden alıp haırlanmadık diye üzülmeyiz
paca08
Member
**

Activity: 406

View Profile
July 22, 2018, 09:22:01 PM

Artık zamanı gelmek üzere. Yani boğa sezonuna yaklaştık hissediyorum. Eğer 10 k seviyesini aşarsa daha da olumlu gelişmeler olacaktır. Öngörüm devam ediyor. 2018 sonu 25000 dolar civarlarına ulaşmasını bekliyorum.
erhanunal (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 26, 2018, 04:06:18 PM

Artık zamanı gelmek üzere. Yani boğa sezonuna yaklaştık hissediyorum. Eğer 10 k seviyesini aşarsa daha da olumlu gelişmeler olacaktır. Öngörüm devam ediyor. 2018 sonu 25000 dolar civarlarına ulaşmasını bekliyorum.

MA200 kırıldığı an gerçek bir boğa gireceğiz

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: