Bitcoin Forum
May 14, 2024, 03:09:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İnternette Güvenliğimizi Bir Üst Seviyeye Taşıma  (Read 13239 times)
felixesteban (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
July 16, 2018, 01:58:13 AM
Merited by sanacaks (1)

İnternet artık olmadığı kadar hayatımızın içine girdi. Onlarca farklı site ve uygulamaya ait şifre ve kullanıcı adı bilgilerini kullanıyoruz ve bu sayı her geçen gün artıyor. Mail hesapları, sosyal medya hesapları, bankacılık uygulamaları, crypto işiyle uğraşanlar için borsa hesapları bu liste uzayıp gidiyor.

Güvenlik bu yüzden çok önemli ve herkesin kendi internet güvenliğini sağlaması gerekiyor. Peki ama nasıl yapacağız bunu. Bu başlıkta önemli olanlarını kısaca açıklamaya çalışacağım.

Mail Hesapları ve Borsa Hesapları İçin 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama Kullanın

Mail hesapları çok kilit noktada öneme sahip. Bu yüzden onları çok sağlam bir şekilde hackerlardan korumamız gerekiyor. Eğer birisi mail şifresini ele geçirirse resetleme yaparak diğer tüm hesapları kontrol altına alabilir. Ayrıca alternatif e-posta adresleri, kişisel veriler, kişisel fotoğraflar, arkadaşlarınız, iş ilişkisinde bulunduğunuz kişi firma bilgileri, aileniz, kredi kartı numaralarınız, banka hesap numaralarınız, kripto ile alakalı olarak kullandığınız tüm exchange bilgileri gibi o mail hesabınıza bağlı olan neler varsa hepsi tehlike altına girebilir.
Şifrelerin tahmin edilmesi çok zor olacak şekilde özel karakter ve büyük küçük harf ve rakam kombinasyonlarından oluşması gerektiğini herkes biliyor zaten. Buna ek olarak 2 faktörlü doğrulamanın da mutlaka aktif edilmesi kesinlikle yararınıza olacaktır. Bu forumda üye olan çoğunluk, borsalarda trade mutlaka yapıyordur, dolayısıyla paralarımızı emanet ettiğimiz bu sitelerde ve kullandığımız mail adreslerinde mutlaka 2 faktörlü kimlik doğrulamayı aktif edelim.

Gmail:  https://myaccount.google.com/signinoptions/two-step-verification/enroll-welcome?pli=1

Hotmail:  https://account.live.com/proofs/EnableTfa?mkt=tr-tr&mpsplit=1

Yahoo:  https://login.yahoo.com/account/security?scrumb=.EmDnjKUtyW

Yandex: https://yandex.com.tr/support/passport/authorization/twofa-on.html

2 Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir ve Neden Önemlidir diyenler için gelsin.
https://teknobolge.com/nedir/iki-faktorlu-kimlik-dogrulama-nedir

Telefonunuza Şifre Koyun

Artık telefonlarımızda her şeyi taşır hale geldik, bu yüzden en öncelikli korumamız gereken şeylerin başında geliyor. Bazı insanların hiç şifre, desen çizme  ya da parmak izi ile giriş gibi extra güvenlik sunan yöntemleri kullanmadığını görüyorum ki bu kesinlikle çok tehlikeli. Yine tahmin edilmesi güç olacak bir şifre seçilmesi en sağlıklı yol olacaktır. Bu arada eğer aşağıdaki kombinasyonlardan birini kullanıyorsanız hemen değiştirmenizi öneririm. Çünkü tahmin edilmesi en kolay olanlar genelde bunlarmış.

Her bir hesap, uygulama için farklı şifre kullanın.

Biliyorum kullandığımız onlarca farklı hesap olunca her birine farklı şifre seçersek şifreleri hatırlamak çok zorlaşıyor ama maalesef başka bir çözüm de yok. Tek bir şifre kullanıyor olsak bir hacker aynı günde bütün hesaplarımızı ele geçirebilirdi ki bu müthiş yıpratıcı bir durum olurdu. Bu yüzden sıkılmadan yorulmadan bunu uygulayacağız. Ayrıca kullandığımız şifreleri cep telefonunda ya da bulut uygulamalarında saklamayı hiç düşünmeyin. Oralara yüklenen her belgenin okunma, kopyasının alınma riski vardır. 

En geleneksel ve en güvenlikli metot olan bir deftere not almak iyi bir çözüm olabilir ya da password manager gibi uygulamalar kullanılabilir.
123456, password, abc123, 111111 gibi çok kolay şifrelerden kesinlikle uzak durun. Güçlü bir şifre 10 karakterden uzun olmalı ve içerisinde büyük küçük harf, rakam ve özel sembol içermeli.

Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst, Kate Upton, Mark Zuckerberg gibi pek çok ünlü bu kurala uymadığı için hackerların kurbanı oldu. Örneğin Zuckerberg'in şifresi dadada idi ve aynı şifreyi pek çok farklı sosyal medya hesabında kullandığı ortaya çıktı.

Mesajlaşma Uygulaması Olarak Signal Kullanın

Signal aynı whatsapp gibi popüler bir mesajlaşma uygulaması ama gönderilen bütün veriler encrypt edilerek gönderildiği için bir başkası tarafından ele geçirilme riski yok. Tabii en azından söylenen bu, internette iseniz hiçbir zaman güvenli değilsiniz. Bu yüzden çok gizli özel belge ve fotoğrafların gönderilmemesi en doğru çözüm bu tür uygulamalarla.

İnternet Tarayıcısı Olarak Tor Browser Kullanın

Chrome, Firefox veya normalde kullandığınız tarayıcıların yerine Tor Tarayıcısını kolayca indirip yükleyebilirsiniz. Tor tarayıcısında yapılan her şey gizli ve güvenlidir.
Tor, ağa girmeden önce verileri şifrelenmiş paketler halinde gruplar ve gönderen hakkında bilgi edinmek için kullanılabilecek kaynak, boyut, varış yeri ve zamanlama gibi bilgileri içeren paket bölümünü kaldırır (bu size ait olur).
Hükümetler ve bilgisayar korsanları gibi etkinliğinizi izlemeyi deneyen herkese karşı  anonimlik ve güvenlik sağlar.

Public Wifi Kullanmayın

Yapabiliyorsanız 3G – 4G gibi mobil internet alternatiflerine yönelin. Bunların hacklenmesi oldukça zordur. Kafe, restoran, havaalanı gibi kamuya açık yerlerde yaptığınız internet aramaları, gönderilen ve alınan mailler ve sitelere girişte kullandığınız kullanıcı adı şifrelerin okunması ve kopyalanması riski her zaman göz önünde bulundurulmalı. İnternette bu tür şeylere erişim izni sağlayan pek çok yazılımın olduğu unutulmamalı. Bu işlerde biraz bilgisi olan bir kişi böylelikle tüm bilgilerinize kolayca ulaşabilir.

Daha da güvenlik sağlamak için VPN kullanımıda düşünülebilir. Böylece tüm internet trafiği nerede olursanız olun şifrelenecektir.
Tüm bunlara ek olarak gelen maillerde mesajlarda şüpheli gözüken hiçbir linke tıklamayın, tanıdığınız kişiden gelse bile. Çoğu zaman tanıdığınız kişinin hesabı hacklenmiş olabilir ve oradan gelecek linke tıklamanız sizinde hesabınızın ele geçirilmesine yol açabilir.

Belki bütün bu adımların hepsini uygulamak biraz paranoid gözükmeye yol açabilir ama devir internet devri ve işi kesinlikle şansa bırakmamak ve gereken tüm tedbirleri almak ilerde üzülmemek adına yapılacak en doğru şey gibi geliyor bana. Tabii şunu hiçbir zaman unutmamakta fayda var, internette yüzde yüz güvenlik diye bir şey asla mümkün değildir ama en azından alınacak bazı önlemlerle güvenlik seviyesi oldukça yukarılara çekilebilir.

Sizlerin de ekleyeceği şeyler muhakkak vardır, yorumlarınızda belirtirseniz sevinirim.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
1715656194
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715656194
Reply with quote  #2

1715656194
Report to moderator
1715656194
Hero Member
*

Ignore
1715656194
Reply with quote  #2

1715656194
Report to moderator
1715656194
Hero Member
*

Ignore
1715656194
Reply with quote  #2

1715656194
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
July 16, 2018, 11:31:27 AM

Telefonumda uzun bir şifre var onun haricinde de parmak izi tanımlı.
Bütün kullandığım borsalarda 2fa kullanıyorum. Mail adreslerimin şifresi kompleks bir şifre ayrıca borsalar için farklı mailler kullanıyorum.
Telefonumdaki binance uygulamasında da parmak izi mevcut.

doğru dürüst bir yatırımım olmasa bile olabildiğince dikkat ediyorum.
melihce
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 2

View Profile
July 16, 2018, 02:22:46 PM

bunların hepsine katılıyorum; çok klasik bazıları güzel bir maddeler halinde paylaşım olmuş. Bunlara ek olarakta virüs programı olmalı ve rutin taramalar yapılmalıdır.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
July 16, 2018, 02:41:37 PM

androidde ikinci alan ekranı var. yeni bir android gibi. bu tip işlemleri ikinci alanda yapmayı deneme imkanı da var. hani ne kadar önlem alırsanız alın tüm coinleri tek borsada veya cüzdanda tutmayın. paylaştırın ki hepsini kaybetme durumu olmasın.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
July 16, 2018, 05:06:36 PM

Bazıları platforma ilk girdiklerinde çok kolay bulunabilecek şifreler giriyorlar ve vakit ilerleyince değiştirmeye de üşeniyorlar.
Bunun örneğini kendimden biliyorum ve birçok kişide de mutlaka böyle bir durum vardır. Güvenlik burada yer almak için çok önemli.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
mustafacemil
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
July 16, 2018, 07:18:54 PM

Signal haricinde neredeyse hepsini tamamlamışım. Signal mesajlaşma programını da ilk defa duydum ve en azından denemek amaçlı indiriyorum.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
July 17, 2018, 10:43:45 AM

2fa tum guvenlik onlemlerinin en iyi ve kullanisli olani. Bir sekilde site guvenligini veya kimlik bilgilerinizi ele gecirseler bile telefonunuzun guvenligi sizi bu tur durumlardan korur. Ele gecirilmesi en zor olan bu oldugu icin herkesin bu guvenligi aktif hale getirmesi gerekli diye dusunuyorum. Ozellikle borsa ile ilgili hesaplarda mutlaka kullanilmali. Tabi mailinizde ozel olmali ve sadece bu islerde kullandiginiz bir mail edininki hack olaylarina denk gelmeyin.
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
July 19, 2018, 07:39:16 AM

Özellikle herşeyimizin bağlı olduğu google hesapları için çifte güvenlik önlemi almak gerekiyor . Her girildiğinde benim telefonuma bu sizmisiniz şeklinde uyarı geliyor . Bence şimdilik iyi bir güvenlik önlemi
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 19, 2018, 08:03:31 AM

Bence en büyük tehlike pek çok siteye giriyoruz ve girişte kullandığımız bilgisayarla diğer işleri birlikte yürütmemiz kaçınılmaz olarak tehlikelere açık davetiye gönderiyor. İkinci PC kullanım lüksü çoğumuzda yoktur ancak yatırımlarınız kayda değer miktara ulaştıysa bunu düşünmelisiniz. İkinci önemli nokta ava giderken av olmayın, bedava beleş airdrop kelimelerini duyunca düşünmeden hareket etmeyin. İşlemlerinizi yaparken aynı şeyleri tekrar ediyor olsanız da dikkati elden bırakmayın.

Her şeye önlem alamayız fakat dikkatli olunduğu sürece ve temel olan güvenlik önlemleri yapıldığında yüksek oranda korunmuş oluruz. Borsalarda trade yapmıyorsanız cüzdan kullanın ve ledger kullanmayı ihmal etmeyin. Borsalarda varlıklarınızı tutmak riski iki kat artırır. Borsalar hack'lenirse yapabilecek hiçbir şeyiniz kalmaz.
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 19, 2018, 02:00:19 PM

Kişisel güvenlik bilgi güvenliği bu dönemin en önemli konularından. Dikkat etmekte fayda var bazen ne kadar dikkat edersen et fayda etmiyor orası ayrı.
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
July 19, 2018, 03:03:02 PM

kripto için ayrı bir bilgisayar kullanmalıyız bence, diğer işlerimizi sosyal medya dahil diğer bilgisayarımızdan yapmakta yarar var.
sanacaks
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 4

View Profile WWW
July 20, 2018, 09:08:10 PM

İnternet artık olmadığı kadar hayatımızın içine girdi. Onlarca farklı site ve uygulamaya ait şifre ve kullanıcı adı bilgilerini kullanıyoruz ve bu sayı her geçen gün artıyor. Mail hesapları, sosyal medya hesapları, bankacılık uygulamaları, crypto işiyle uğraşanlar için borsa hesapları bu liste uzayıp gidiyor.

Güvenlik bu yüzden çok önemli ve herkesin kendi internet güvenliğini sağlaması gerekiyor. Peki ama nasıl yapacağız bunu. Bu başlıkta önemli olanlarını kısaca açıklamaya çalışacağım.

Mail Hesapları ve Borsa Hesapları İçin 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama Kullanın

Mail hesapları çok kilit noktada öneme sahip. Bu yüzden onları çok sağlam bir şekilde hackerlardan korumamız gerekiyor. Eğer birisi mail şifresini ele geçirirse resetleme yaparak diğer tüm hesapları kontrol altına alabilir. Ayrıca alternatif e-posta adresleri, kişisel veriler, kişisel fotoğraflar, arkadaşlarınız, iş ilişkisinde bulunduğunuz kişi firma bilgileri, aileniz, kredi kartı numaralarınız, banka hesap numaralarınız, kripto ile alakalı olarak kullandığınız tüm exchange bilgileri gibi o mail hesabınıza bağlı olan neler varsa hepsi tehlike altına girebilir.
Şifrelerin tahmin edilmesi çok zor olacak şekilde özel karakter ve büyük küçük harf ve rakam kombinasyonlarından oluşması gerektiğini herkes biliyor zaten. Buna ek olarak 2 faktörlü doğrulamanın da mutlaka aktif edilmesi kesinlikle yararınıza olacaktır. Bu forumda üye olan çoğunluk, borsalarda trade mutlaka yapıyordur, dolayısıyla paralarımızı emanet ettiğimiz bu sitelerde ve kullandığımız mail adreslerinde mutlaka 2 faktörlü kimlik doğrulamayı aktif edelim.

Gmail:  https://myaccount.google.com/signinoptions/two-step-verification/enroll-welcome?pli=1

Hotmail:  https://account.live.com/proofs/EnableTfa?mkt=tr-tr&mpsplit=1

Yahoo:  https://login.yahoo.com/account/security?scrumb=.EmDnjKUtyW

Yandex: https://yandex.com.tr/support/passport/authorization/twofa-on.html

2 Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir ve Neden Önemlidir diyenler için gelsin.
https://teknobolge.com/nedir/iki-faktorlu-kimlik-dogrulama-nedir

Telefonunuza Şifre Koyun

Artık telefonlarımızda her şeyi taşır hale geldik, bu yüzden en öncelikli korumamız gereken şeylerin başında geliyor. Bazı insanların hiç şifre, desen çizme  ya da parmak izi ile giriş gibi extra güvenlik sunan yöntemleri kullanmadığını görüyorum ki bu kesinlikle çok tehlikeli. Yine tahmin edilmesi güç olacak bir şifre seçilmesi en sağlıklı yol olacaktır. Bu arada eğer aşağıdaki kombinasyonlardan birini kullanıyorsanız hemen değiştirmenizi öneririm. Çünkü tahmin edilmesi en kolay olanlar genelde bunlarmış.

Her bir hesap, uygulama için farklı şifre kullanın.

Biliyorum kullandığımız onlarca farklı hesap olunca her birine farklı şifre seçersek şifreleri hatırlamak çok zorlaşıyor ama maalesef başka bir çözüm de yok. Tek bir şifre kullanıyor olsak bir hacker aynı günde bütün hesaplarımızı ele geçirebilirdi ki bu müthiş yıpratıcı bir durum olurdu. Bu yüzden sıkılmadan yorulmadan bunu uygulayacağız. Ayrıca kullandığımız şifreleri cep telefonunda ya da bulut uygulamalarında saklamayı hiç düşünmeyin. Oralara yüklenen her belgenin okunma, kopyasının alınma riski vardır. 

En geleneksel ve en güvenlikli metot olan bir deftere not almak iyi bir çözüm olabilir ya da password manager gibi uygulamalar kullanılabilir.
123456, password, abc123, 111111 gibi çok kolay şifrelerden kesinlikle uzak durun. Güçlü bir şifre 10 karakterden uzun olmalı ve içerisinde büyük küçük harf, rakam ve özel sembol içermeli.

Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst, Kate Upton, Mark Zuckerberg gibi pek çok ünlü bu kurala uymadığı için hackerların kurbanı oldu. Örneğin Zuckerberg'in şifresi dadada idi ve aynı şifreyi pek çok farklı sosyal medya hesabında kullandığı ortaya çıktı.

Mesajlaşma Uygulaması Olarak Signal Kullanın

Signal aynı whatsapp gibi popüler bir mesajlaşma uygulaması ama gönderilen bütün veriler encrypt edilerek gönderildiği için bir başkası tarafından ele geçirilme riski yok. Tabii en azından söylenen bu, internette iseniz hiçbir zaman güvenli değilsiniz. Bu yüzden çok gizli özel belge ve fotoğrafların gönderilmemesi en doğru çözüm bu tür uygulamalarla.

İnternet Tarayıcısı Olarak Tor Browser Kullanın

Chrome, Firefox veya normalde kullandığınız tarayıcıların yerine Tor Tarayıcısını kolayca indirip yükleyebilirsiniz. Tor tarayıcısında yapılan her şey gizli ve güvenlidir.
Tor, ağa girmeden önce verileri şifrelenmiş paketler halinde gruplar ve gönderen hakkında bilgi edinmek için kullanılabilecek kaynak, boyut, varış yeri ve zamanlama gibi bilgileri içeren paket bölümünü kaldırır (bu size ait olur).
Hükümetler ve bilgisayar korsanları gibi etkinliğinizi izlemeyi deneyen herkese karşı  anonimlik ve güvenlik sağlar.

Public Wifi Kullanmayın

Yapabiliyorsanız 3G – 4G gibi mobil internet alternatiflerine yönelin. Bunların hacklenmesi oldukça zordur. Kafe, restoran, havaalanı gibi kamuya açık yerlerde yaptığınız internet aramaları, gönderilen ve alınan mailler ve sitelere girişte kullandığınız kullanıcı adı şifrelerin okunması ve kopyalanması riski her zaman göz önünde bulundurulmalı. İnternette bu tür şeylere erişim izni sağlayan pek çok yazılımın olduğu unutulmamalı. Bu işlerde biraz bilgisi olan bir kişi böylelikle tüm bilgilerinize kolayca ulaşabilir.

Daha da güvenlik sağlamak için VPN kullanımıda düşünülebilir. Böylece tüm internet trafiği nerede olursanız olun şifrelenecektir.
Tüm bunlara ek olarak gelen maillerde mesajlarda şüpheli gözüken hiçbir linke tıklamayın, tanıdığınız kişiden gelse bile. Çoğu zaman tanıdığınız kişinin hesabı hacklenmiş olabilir ve oradan gelecek linke tıklamanız sizinde hesabınızın ele geçirilmesine yol açabilir.

Belki bütün bu adımların hepsini uygulamak biraz paranoid gözükmeye yol açabilir ama devir internet devri ve işi kesinlikle şansa bırakmamak ve gereken tüm tedbirleri almak ilerde üzülmemek adına yapılacak en doğru şey gibi geliyor bana. Tabii şunu hiçbir zaman unutmamakta fayda var, internette yüzde yüz güvenlik diye bir şey asla mümkün değildir ama en azından alınacak bazı önlemlerle güvenlik seviyesi oldukça yukarılara çekilebilir.

Sizlerin de ekleyeceği şeyler muhakkak vardır, yorumlarınızda belirtirseniz sevinirim.

Çok yararlı bir paylaşım olmuş. Ben bilgisayarıma güvenmediğimden cüzdanlarımı bile kendi bilgisayarımda açmıyorum. Mailler için 2FA olduğunu bilmiyordum, az önce hemen ekledim.
Her ne kadar ondada risk olsa da Apple IOS ile telefonunuza çok fazla program yükleyemediğinizden bir nevi daha korumalı olduğunu düşündüğüm için cüzdanlarımı IOS işletim sistemi olan telefonumda tutmayı tercih ediyorum. Android için yazılım onayı almak daha kolay olduğundan virüslü yazılım indirme ihtimalini daha yüksek görüyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilenmek isterim.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
behramyaman
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
July 22, 2018, 03:24:44 PM

Maillerimde 2fa kullanmaya başladım 1 ay önce, zira çok borsa ve airdrop kaydında hem mail erip hemde pc verilerini paylaştığımız için risk artmış durumda.
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94

View Profile
July 23, 2018, 04:04:49 AM

Çok önemli bir konuda güzel bilgiler vermişsin, teşekkürler.
Benim dikkat ettiğim güvenlik önlemleri :
1) Mail hesapları, borsa hesapları vs tüm şifreleri Büyük harf +küçük harf + sayı + özel karakterden oluşan min 8 hane yaparım
2) 2FA doğrulama kullanıyorum
3) PC de güncel anti-virus ve Trojan malware programları sürekli çalışır
4)Gelen mailleri çok dikkatli incelerim. Örneğin bir borsadan geldiği gibi gözüken sahte mail olabilir.
Bu güne kadar hiç bir hesabım çalınmadı. Mail adresinizin birilerinin eline geçip geçmediğini ve durumunu aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz :

https://haveibeenpwned.com
derameyy
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
July 23, 2018, 08:36:38 AM

Bu işler için ayrı bir bilgisayar kullanmak en makulü bence. Ve şifreler ile anahtarları internet bağlantısı olmayan bir yerde saklayın.
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
July 24, 2018, 01:26:43 AM

Paylasimi yazan arkadas gercekten onemli noktalara deginmis. MFA lari kirabilecek sistemler de yavas yavas dark web uzerinde konusuluyor. Email guvenligi gercekten onemli. Airdroplar ve Bountyler icin ayri bir ether hesabi kullanmanizi tavsiye ederim. ayrica hackerler genelde yuksek meblag iceren hesaplari takibe aliyorlar. Bu sebepten birikimlerinizi farkli cuzdanlara bolusturmeniz de onemli.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
July 24, 2018, 12:38:42 PM

faydalı bilgiler için teşekkürler. Hani bu yazdıklarını bilmeyenler vardır. Ama benim önerim her coin, tokenin soğuk cüzdanı olmalı. Bir şekilde topluluk bunu çözmeli. Atıyorum binancede hodl yapmak istediğin coin var ama cüzdanı yok ne yapacaksın. mecburen borsada alıp tutacaksın. ama borsa hacklenirse.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
QualityAirdrops
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
July 25, 2018, 12:52:19 AM

Abi gerek yok bu kadar güvenlik falan diyeceğim ama cebimizde koskoca banka taşıyoruz, kolay değil. Smiley

Şaka bir yana Tor Browser'ı indireyim dedim, sanırım güzel ülkemizde sitelerini yasaklamışlar...
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 25, 2018, 10:30:02 AM

çok güzel bir yazı olmuş çok açıklayıcı detaylı net bir yazı ondan dolayı emeğinize sağlık...internetten dolandırıcılık karşısında bu önemleri kesinlikle almak gerek hele birde şuan dolandırıcılık çok yaygınlaşmışken bu bilgileri başka arkadaşlarımızada yaymamız gerek çok faydalı ve yararlı bilgiler tekrar teşekkürler emeğinize...
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
July 25, 2018, 06:35:17 PM

Oldukça faydalı bilgiler aktarmışsınız. Teşekkürler. Bununla birlikte güvenliği sağlamak bir numaralı hedef olmalı. Özellikle private keyleri her yere yazıp kaydetmemek gerektiğini düşünüyorum. Ve bundan da önemlisi şifreler konusu. Her sitede farklı bir şifre ve bu şifrenin tahmin edilemez bir kombinasyondan oluşması bir nebze güvenlik sağlayacaktır.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: