Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:29:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Rusya’da Üç Farklı Üniversiteden Kripto Para Atağı  (Read 163 times)
tebessum (OP)
Member
**

Activity: 314
Merit: 10

View Profile
July 16, 2018, 11:34:10 AM

Rusya’da artık üniversiteler, mezuniyet sonrası programlarına kripto paraları da dahil etmeye başlarken, konuyla ilgili düzenlenen eğitim brifinglerinin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Bazı kurslarda; Avrupa, Hindistan ve Amerika’dan işin uzmanı bilim insanları yer alıyor.

Hedef Daha İyi Eğitim
Rusya’da üç üniversite, kripto paralar ve arkasındaki teknolojiler ile ilgili yeni başlayacak eğitim öğretim yılından itibaren kurslar açacağını duyurdu. Kriptografi ve Blockchain gibi çeşitli alanları içerek derslerde ayrıca dijital ekonomi, muhasebe ve pazarlama da öğretilecek. Kripto para dünyasında yer almak isteyen Ruslar için düzenlenecek bu kurslara  yabancı öğrenciler de katılacak ve eğitim dili İngilizce olacak.

Aralarında Voronezh State University, Don State Technical University ve Novosibirsk State University’nin bulunduğu okullar, yeni dönemde kripto paralar ve ilgili konular hakkında kurslar açarak bu konu ile ilgili bilgisi ve donanımı tam olan öğrenciler mezun etmeyi planlıyor.

Almanya, Danimarka, Belçika, Norveç, Fransa, Hindistan, ABD ve Rus uzmanların katılacağı derslere, sadece Rusya’dan değil, dünyanın birçok yerinden ciddi bir katılımın beklendiği de gelen haberler arasında. Rus üniversiteleri, program sonunda uluslar arası geçerliliği olan diplomalar ve akreditasyon programlarını verebilmek için de çalışmalarına devam ediyor.

Daha önce aralarında İspanya, Arjantin ve Venezuela’nın da bulunduğu ülkeler, kripto para konusunda daha donanımlı nesiller yetiştirebilmek için, aynı Rusya gibi taşın altına elini sokmuştu.

kaynak : https://koinbulteni.com/rusyada-uc-farkli-universiteden-kripto-para-atagi-22806.html?utm_source=bildrm&utm_medium=anlik&utm_campaign=direk
1714922969
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714922969
Reply with quote  #2

1714922969
Report to moderator
1714922969
Hero Member
*

Ignore
1714922969
Reply with quote  #2

1714922969
Report to moderator
1714922969
Hero Member
*

Ignore
1714922969
Reply with quote  #2

1714922969
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714922969
Hero Member
*

Ignore
1714922969
Reply with quote  #2

1714922969
Report to moderator
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
July 16, 2018, 11:39:12 AM

Bu rusya ataklarıyla yıllardır kapıştığı ABD'yi rahatlıkla sollayacak artık. ABD kan ile para kazanmaya, dünyaya hükmetmeye devam etsin Rusya babalar gibi geliyor.
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile WWW
July 16, 2018, 12:28:22 PM

Rusya bilim, teknoloji, eğitim, savunma kısaca bütün teknolojilerde hiç durmadan çalışıyor. Kim ne derse desin Putin Rusya'nın en büyük şansıdır. Adam tam bir devlet adamı.
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
July 16, 2018, 01:18:58 PM

Bunu bilim olarak ele alıp eğitim sisteminin içerisine entegre edecek çalışmalar içerisine girilmesi memnuniyet verici bir gelişme olmuş, bizde atılan tek somut adım Tübitak bünyesinde blokzincir laboratuvarı kurulması geride bir şey yok.
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 16, 2018, 01:40:17 PM

Bütün dünya blockchain ve kripto konusunda büyük atılımlar yapıyor, bu kadar birikim sonunda ben artık bitcoinin sıfırlanacağını düşünemiyorum
cabbarlana
Full Member

Activity: 448

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
July 16, 2018, 02:10:31 PM

Ruslar bu işin bilincinde insanlar ve ulusal anlamda bu işe eğilmiş durumdalar, herhangi bir ekonomik yaptırımı delme konusunda şu an en işlecsel araç kripto paralar ve buna yönelik adım atmamak da hiç profesyonelce olmaz

heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
July 16, 2018, 02:17:02 PM

Ruslar işin nereye varacağını görüyorlar, öğrencilerde projeyi tuttursalar tamam artık sırtları yere gelmez rusya gibi bir ülkede. Ruslar kriptoda banka ile olsun devlet olarak olsun birçok yerde hızlı adamlar atıp iyi bir yerlere gelmeye çabalıyorlar.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
July 16, 2018, 02:39:58 PM

bence eğitimin ana ağırlığı blockchain, kendi blok zincirini kurma, yazılım bilgisi. kripto para işin ayrı boyutu. kripto para ile ilgilenmeyip sırf blockchainle alakalı şirketlere yazılım desteği sunma imkanları var.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
hosgoru
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
July 16, 2018, 03:17:15 PM

Ülkemizde de böyle eğitimlerin artık başlamasını istiyoruz. Herkes yarına hazırlık yaparken biz hale bugünü kurtarma derdindeyiz ve sadece izliyoruz
rusmuoney023
Newbie
*

Activity: 54

View Profile
July 16, 2018, 03:17:57 PM

“Bir Arap ülkesinin eski petrol bakanı şöyle demişti: Taş devri taşların bitmiş olması nedeniyle sona ermedi, yeni teknolojiler çıktığı için bitti. Artık dünyada yeni teknolojiler var. Yarışa geç kalanlar, bu süreçlerin liderlerine tam bağımlı olacaklar. Rusya buna izin veremez.” Putin bu sözleriyle zaten bu tarz gelişmelerin yaygınlaşacağı belirtisini vermişti.Zekice Smiley
MasterYi35
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 16, 2018, 03:23:00 PM

Londrada da bu konu ile alakalı eğitimler verilmeye başlanıldı bile. Rusya atağa geçiyor ve 3 Farklı ünicersiteyi işin içine sokuyor , ki bu demek devlet te bunu destekliyor. Biz ? Bizim üniversitelerimiz de hala kripto nedir diye sorduğunuzda yanıt alma ihtimaliniz çok yavaş. Bu işe bari geç kalmasak da zamanında girsek bari
derinmertmert
Newbie
*

Activity: 72

View Profile
July 16, 2018, 05:45:04 PM

rusya bilişim sektöründeki hiçbir payı diğer ülkelere özellikle de abd ye kaptırmak istemiyor. yandex'e yapılan yatırımlar bunun bir kanıtı zaten. kripto paraya yön vermek istedikleri de aşikar. acaba türkiye bu gelişmeleri nasıl değerlendirecek...
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
July 16, 2018, 05:49:37 PM

güzel gelişmeler bunlar. gelişime açık ülkeler bu konudaki hareketleri ile geleceği görebildiklerini gösteriyorlar. bu konuda uzmanlaşmış genç nüfus ile ülkeyi ayağa kaldırabilecek kadar büyük bir güce sahip olabilirler

1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
July 17, 2018, 12:35:42 PM

Belkide dünya ülkeleri arasında kripto paralara en ilgili ülke kimler diye sorsak rusya bu ülkelerden biri olur.Eğitim alanında bu kripto paraya es geçmeyen rusya doğru yolda ilerliyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
nr14
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 17, 2018, 01:26:03 PM

Bundan daha öncesinde Medipol üniversitesi mezuniyet sonrası program olarak değil de doğrudan ders olarak koymuştu sanırsam. Açıkçası beklenmeyen bir şekilde Türklerden hızlı bir hamle gelmişti. Şu an için konu ile alakalı nasıl gelişmeler yaşandı tam olarak bilmiyorum ama yine de üniversitelerde bu tipte eğitimlerin verilmeye başlanması kripto paraları öğrenen kişi sayısının artması ve daha kaliteli bir şekilde öğrenilmesi için çok güzel bir iş olmuş. İleride daha güzel gelişmelerin yaşanacağını düşünüyorum.
snowball90
Member
**

Activity: 196

View Profile
July 17, 2018, 01:33:14 PM

Eğitime dahil etmeleri gerçekten güzel bir hamle. Eğitim alanların sayısı arttıkça saçma sapan yorumların da önü kesilecektir. Bu konuda adımlarını hızlı atanlar geleceğin kazananlarından olacak bence.

henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
July 17, 2018, 03:12:54 PM

Türkiye'de bu konu hakkında doğru bilgi sahibi olup düzgün açıklama yapanların sayısı bile azken rusya dakine benzer bir adımın atılması için bizde daha alınması gereken çok yol var diye düşünüyorum.
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
July 17, 2018, 03:29:48 PM

Günümüzde teknoloji okulları liseleri acılıyor bunlar zaten bu tarz bilgi birikimini kripto dunyasını istesede sitemesede dahil ediyor her ulkede dersliklere bu sadece ozellerde tabilki ama ülkenin bu denli egitimin heryerde olamsi iyi olucaktır rusya için.
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 17, 2018, 04:41:21 PM

Ruslar, Venezuela'ya mı özenir oldu. Üniversitede ders niteliğinde hani bilgisayar mühendisliği, programcılığı bölümlerinde anlatılabilir. Gidip geleneksel pc yazılımları öğrenmek bunların tek hedefi değil. modern akım nereye gidiyor onu da öğrenciler üzerinde tamamlayacak olmaları güzel. tabi onlar adına.
FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
July 17, 2018, 05:04:45 PM

Avrupa, güney amerika ve rusya kripto paralara ve bilinir olmasına gerçekten önem veriyor. Eğitimler bile var.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: