Bitcoin Forum
June 23, 2024, 05:26:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bounty için forum mu, bounty platformları mi icoların kendi platformları mı?  (Read 223 times)
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
July 21, 2018, 08:53:00 PM

Bir bounty ile hiçbirşey kazanılmaz o yüzden nerden bulunursa katılma taraftarıyım. Zaten çok zaman alan şeyler değil
mistersehmuz
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
July 22, 2018, 01:02:09 AM

Kesinlikle projeyi inceleyerek değer kazabileceğinden emin olmak lazım. Ayrıca stake usulü projelerde elde edilecek miktarı ve bunun karşılığı getiriyi hesaplamaya çalışın. (Binlerce katılımcısı olan bountyleri anlamlı ve karlı bulamıyorum.) Benim asıl tercihim stake olmayan doğrudan ödül miktarını belirten airdroplar. Bunlarda en azından bir sürprizle karşılaşmıyorsunuz. Örneğin Glitzkoin adlı stake veren bir bountyde yaptığım 100 kadar retweet ve onlarca upvote vs.den sonra elimize geçen ödül sadece 59 token oldu. İlk başta söyleselerdi biz verir o kadarını onlara ve uzak dururduk.
Platformu olan yerlerde ise ödül miktarı sürekli düşük oluyor. Raporlama zorunluluğunun olmaması katılımcı sayısını arttırıyor. Ayrıca sanırım aracı kuruluş da payını alıyor. Ama tabii çok daha rahat.
Bir kişi boş zamanlarında bounty işine girecekse biraz sistemli çalıştığı takdirde rahat bir şekilde 5-10 arası bountyi bir arada götürebilir. Daha fazlası bunu meslek haline getirir ki hiç de gereği yok.
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
July 22, 2018, 09:51:38 AM

Kesinlikle projeyi inceleyerek değer kazabileceğinden emin olmak lazım. Ayrıca stake usulü projelerde elde edilecek miktarı ve bunun karşılığı getiriyi hesaplamaya çalışın. (Binlerce katılımcısı olan bountyleri anlamlı ve karlı bulamıyorum.) Benim asıl tercihim stake olmayan doğrudan ödül miktarını belirten airdroplar. Bunlarda en azından bir sürprizle karşılaşmıyorsunuz. Örneğin Glitzkoin adlı stake veren bir bountyde yaptığım 100 kadar retweet ve onlarca upvote vs.den sonra elimize geçen ödül sadece 59 token oldu. İlk başta söyleselerdi biz verir o kadarını onlara ve uzak dururduk.
Platformu olan yerlerde ise ödül miktarı sürekli düşük oluyor. Raporlama zorunluluğunun olmaması katılımcı sayısını arttırıyor. Ayrıca sanırım aracı kuruluş da payını alıyor. Ama tabii çok daha rahat.
Bir kişi boş zamanlarında bounty işine girecekse biraz sistemli çalıştığı takdirde rahat bir şekilde 5-10 arası bountyi bir arada götürebilir. Daha fazlası bunu meslek haline getirir ki hiç de gereği yok.

Facebook ve Twitter için ayrılan tutarlar geneldr katılımcı sayısına bağlı olarak düşük kalıyor birde sizin takipçi sayınız düşükse attığınız taş ürküttüğünüz kuşa deymiyor. İmza kampanyalarında da jr member olduğunuz için getirisi düşük olacaktır.Vaktiniz varsa makale yazmayı yara video çekmeyi deneyin daha yüksek getiri sağlayacaktır.
behramyaman
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
July 22, 2018, 02:18:11 PM

Platformlar genelde tercihim raporlama işe ayrılan zamanı artırıyor, genelde kazanç daha fazla oluyor orası kesin, ama fırsat buldukça hepsine dahil oluyorum.
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
July 22, 2018, 02:58:25 PM

Rapor istemeyen kampanyalar daha çok ilgimi çekiyor. Takip etmek çok zor olmasa da rapor işin içine girdiği zaman iş yükü artıyor gibi hissediyorum. Rapor istemeyen platformların ödüllerinde ise kazanç düşük kalıyor.
Bitcointalk en iyisi.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
August 06, 2018, 08:29:38 PM

Rapor istemeyen kampanyalar daha çok ilgimi çekiyor. Takip etmek çok zor olmasa da rapor işin içine girdiği zaman iş yükü artıyor gibi hissediyorum. Rapor istemeyen platformların ödüllerinde ise kazanç düşük kalıyor.
Bitcointalk en iyisi.

Ne yazık ki dediğiniz gibi rapor istemeyen platformlarda kazançlar çok düşük. Aynı zamanda piyasanın durumundan ötürü de şu an kazançlar pekte tatmin etmiyor...
whatupos2
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
August 12, 2018, 05:27:40 AM

bu sorunuzu bir amerikan atasözüyle yanıtlamak istiyorum. Both of them dudeee.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: