Bitcoin Forum
June 15, 2024, 09:49:34 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Coinbase CTO’su: “Bu Daha Başlangıç”  (Read 73 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
July 17, 2018, 07:12:08 AM

Coinbase CTO’su Balaji Srnivasan Twitter’da yazdıklarıyla ortalığı ateşe verdi. Tweetinde, dünyada yetişkinlerinin %63’ünde akıllı telefon varken kripto kullananların oranı Amerika’da %8 ve dünya genelinde ise %1’in altında olduğunu belirten Balaji, bu verilerin de şuanki kullanıcı sayısının 60 katı kadar bir kullanıcı potansiyeli olduğunu gösterdiğini belirtti.

Çoğunluğun aksine bu rakamların gerçekten de kripto piyasasının davetkar olduğunu gösterdiğine inananlar da var. Hatta bir kullanıcı kişilerin kripto mal varlıklarını ellerinde tutmalarının en mantıklı hareket olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti.

Yine de çoğu kişi %8’lik kripto kullanım oranını ve Srinivasan’ın kripto kullanımıyla akıllı telefon kullanımı arasında kurduğu ilişkiyi sorguladı.

https://kriptokoin.in/coinbase-ctosu-daha-baslangic/

Senior / Full
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
July 17, 2018, 04:36:53 PM

dünya nüfusunun %1 ile 1 trilyon dolarlık piyasa değerini zorladık ise daha oyuna dahil olmamış insanların gelmesi ile 60 kat büyük piyasaya ulaşabiliriz diyor. aslında o %1'in içerisinde çok az sayıda olan balinalar piyasayı yönetiyor.
FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
July 17, 2018, 05:05:35 PM

Coinbase den bu sene içerisinde sürpriz coinler bekliyorum. Doge ve Bat eklenebilir.
Solmaz33
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
July 17, 2018, 05:10:06 PM

Bence 9 yıl içerisinde dünya genelinde %1'den fazla duyulmuştur yan kastım aktif kullanıcı sayısı daha fazla olabilir. Bunu her akıllı telefon kullanan yapacak diye bir kaide olduğunu sanmıyorum. Bunun yerine farklı sosyal anketler doğrultusunda daha net rakamlara ulaşabilirler.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: