Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:47:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Borsalardan Nasıl Para Kaybedilir  (Read 2294 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

View Profile
August 03, 2018, 04:10:12 AM

Paylaşım ve güzel bilgiler için teşekkür ederiz. Yapılan hataları gösteren güzel bir makale olmuş.
Normal borsadan farklı olarak kripto borsalar çok daha hızlı iniş düşüş sergileyebiliyor. Ani panik kararlar birçok zaman kaybetmemize sebep oluyor. Market döngüsü, yükseliş ve düşüş noktalarını iyi bilmek gerekiyor.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
August 03, 2018, 07:53:51 AM

benim önerim binanceyi bitcoin ve en sevdiğiniz coini açın. her ikisinin grafiği ve kenarlardaki derinlik, son işlemler bunları en azından 24 saat ekran görüntüsünü kaydedin. video olarak tabi. kayıt bitince grafiklerde keskin dönüşleri yaparken öncesi ve sonrası hangi işlemlerde ağırlık verilmiş bunlara göz atın. biraz da teknik analizden anlamaya bakın.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
August 03, 2018, 08:54:07 AM

Valla çok güzel kaybedilebilir. Azıcık FOMO herşeyi berbat edebilir. Daha ne kadar düşer diyeceğiniz coin inanın dediğiniz rakamın yarısının altına bile düşer.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
August 03, 2018, 11:15:22 AM

Para kazanılıyorsa kaybedilir de, kaybeden olmadan kazananlar olabilir mi? Piyasayı balinalar yönlendiriyorken kaybetmemenin imkanı yok ne olur bir kaybedersin iki kazanırsın dengelersin ama illa zarar noktaları olur. Panik satışı veya ben artık panik satışları demiyorum suyun akışına bıraktı herkes kendini bizde ne yaparsak yapalım borsaları kullansakta kullanmasakta zarar kaçınılmaz hale geldi. İşin borsası kalmadı ki cüzdanda durduğu yerde eriyor bu yüzden genel olarak analiz yapmalısınız; kripto camiasında nasıl para kaybedilir? çokta güzel kaybedilir yatırım yaparsın kaybetmeye başlarsın.  Grin
warbit
Jr. Member
*

Activity: 133

View Profile
August 03, 2018, 02:05:45 PM
Merited by trhomeagent (1)

Borsada al sat yapmadan önce stop-loss mantığını nereye stop koymamız gerektiğini hangi durumda bizi kurtaracağını öğrenmemiz çok önemli. Bakın acı tecrübelerle bunu öğrenmeden kesinlikle al-sat yapmayın diyebilirim kendi öğrendiğim kadarıyla. Başımıza gelecek birçok zararı da önler diye tahmin ediyorum.

Satmadıktan sonra zararda değiliz mantığı da insanları bir bakıma oyalama taktiği olarak düşünüyorum insanların umutlarını hepten kaybetmemesi için kendini avutma yöntemidir şahsi yorurum.

Tamam satmadın teorik olarak zararda değilsin lakin işin iç yüzünde eğer gerçekten bir noktada emin isen oradan satıp daha altlardan alma gibi işlevleri de gerçekleştirebilirsin.

Boğa sezonunda herkes kazanır. Benim edindiğim , çevreden gördüğüm kadarıyla eğer ayı sezonunda bir insan elindeki token miktarını artırabiliyor, kazanç sağlayabiliyorsa o zaman bu işi becermiştir diyebilirim.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
August 04, 2018, 07:50:02 AM

Borsada al sat yapmadan önce stop-loss mantığını nereye stop koymamız gerektiğini hangi durumda bizi kurtaracağını öğrenmemiz çok önemli. Bakın acı tecrübelerle bunu öğrenmeden kesinlikle al-sat yapmayın diyebilirim kendi öğrendiğim kadarıyla. Başımıza gelecek birçok zararı da önler diye tahmin ediyorum.

Satmadıktan sonra zararda değiliz mantığı da insanları bir bakıma oyalama taktiği olarak düşünüyorum insanların umutlarını hepten kaybetmemesi için kendini avutma yöntemidir şahsi yorurum.

Tamam satmadın teorik olarak zararda değilsin lakin işin iç yüzünde eğer gerçekten bir noktada emin isen oradan satıp daha altlardan alma gibi işlevleri de gerçekleştirebilirsin.

Boğa sezonunda herkes kazanır. Benim edindiğim , çevreden gördüğüm kadarıyla eğer ayı sezonunda bir insan elindeki token miktarını artırabiliyor, kazanç sağlayabiliyorsa o zaman bu işi becermiştir diyebilirim.

Bu güzel mesajınız ve tecrübe paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Ne yazık ki gönderilebilir merit kalmadığı için size ufak bir teşekkür etmek zorunda kaldım. Birçok üye boş yorum yapmayı tercih ederken bu şekilde yorumların yapıldığını görmek oldukça güzel bir şey. Son cümlenize bir eleştiri yapmak gerekirse boğa sezonu içinde herkesin kazanmadığını söyleyebilirim. Bilgili ve tecrübeli yatırımcı bu dönem içerisinde kazanç elde eder fakat amatör ve paragöz yatırımcı sadece yüksek fiyatlar üzerinden alımlar yaparak zarar eder. O sebeple o cümleyi boğa döneminde bilgili yatırımcı kazanır olarak düzeltmek gerekiyor diye düşünüyorum.
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
August 04, 2018, 10:01:46 AM

yeniler için bu tarz yazılar çok faydalı oluyor.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
August 05, 2018, 10:42:52 AM

yeniler için bu tarz yazılar çok faydalı oluyor.

Yeni üyeler için faydalı olmak adına tüm tecrübemi ve bilgilerimi aktarmaya özen gösteriyorum. Peki, karşılık olarak ne mi alıyorum? Saçma ve kısa, bir o kadar gereksiz yorumlar. Sırf yorum yapmak için yazmayın şu yorumları, güzelim konuyu kirlettiğinize değmiyor. Lütfen mesaj yazarken daha çok özen gösterin ve daha kaliteli mesajlar üretin.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
August 06, 2018, 04:26:27 PM

Hic okumadan kripto para ile ilgili bilgi edinmeden buyuk paralar ile alim satim yapmak maalesef kotu sonuclara yol aciyor. Bu nedenle guzel bir paylasim yapmissiniz. Umarim bu islere yeni girecekler okur ve faydalanir. Birde alim satim konusu var. Surekli ekran basinda rakamlari izleyip al sat yapmayin. Sonu husran olur.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
September 19, 2018, 12:09:35 PM

Hocam sizinle aynı fikirdeyim.

Üzülerek söylüyorum ki, eski bir bankacı ve portföy yönetmeni olarak borsada edindiğim tecrübeyi maalesef kripto para borsalarında uygulayamıyorum. Külliyen zarardayım. Hisse senetlerinde nerede tepki geleceğini ve hangi haberlerde aşağı ve yukarı hareket edeceğini bilebiliyorsunuz ama kripto para borsalarında bunu göremiyorsunuz.

Trade yapan birinin hodlcu olması kadar kötü bir durum da yok maalesef. Haber yok, hareket yok ve dolayısıyla kâr da yok. Kıyıda para kalsa günlük al-sat ile maliyet düşürebilirdim ama o da olmayınca böyle kös kös bekliyorsunuz.

Sonuç olarak; işi bildiğine inanan biri olarak ben, şu koskoca ayı piyasasında türlü fırsatı değerlendiremediğim için kendimi kripto para piyasasının acemisi ilan ediyorum. Bakalım uzmanlığa ne zaman ulaşacağım.  Smiley
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
September 21, 2018, 06:32:43 PM

Söylenti peşinde koşmak!

Borsada para kaybetmek için ekstra çaba sarf etmeye gerek yok (: Söylentileri takip edip, pump gruplarına katılın çok güzel para kaybedersiniz.
Hazırın peşinde değil, bilgi peşinde olun Wink
warbit
Jr. Member
*

View Profile
October 05, 2018, 10:23:24 AM

Bu güzel mesajınız ve tecrübe paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Ne yazık ki gönderilebilir merit kalmadığı için size ufak bir teşekkür etmek zorunda kaldım. Birçok üye boş yorum yapmayı tercih ederken bu şekilde yorumların yapıldığını görmek oldukça güzel bir şey. Son cümlenize bir eleştiri yapmak gerekirse boğa sezonu içinde herkesin kazanmadığını söyleyebilirim. Bilgili ve tecrübeli yatırımcı bu dönem içerisinde kazanç elde eder fakat amatör ve paragöz yatırımcı sadece yüksek fiyatlar üzerinden alımlar yaparak zarar eder. O sebeple o cümleyi boğa döneminde bilgili yatırımcı kazanır olarak düzeltmek gerekiyor diye düşünüyorum.

Real de iş hayatının vermiş olduğu sıkıntılardan cevabınızı biraz geç gördüm hocam kusura kalmayın, inanın bana o güzel değerli teşekkürünüz herşeyden daha fazla mutlu etti beni ki bir arkadaş merit konusunu halletmiş ona da ayrıca çok teşekkür ederim.
Benim düşüncelerim tamamen boğa sezonunda piyasayla tanışıp;
 nede olsa yarın artacak,
şimdi satarsam ben sattıktan sonra kesin uçacak,
herşey, herkes 2x-3x yaparken 30% razı olmamak; bu da piyasadaki dinamikleri yeterince öğrenmemenin getirdiği bilgisizlik olduğuna inanıyorum kendi açımdan,
ve tüm bunların yanında şu anda aklıma  gelmeyen birçok nedenden ötürü mecburi hodl a kalmış bir yatırımcı olarak portföyün günbegün erimesini izliyorum. Benim tek mottom kaldı ki ya sıfırlanacak ya da en kötü aldığım yerlere geldiğinde satış yapacağım. Bakalım sonucu ne olacak.

warbit
Jr. Member
*

View Profile
October 05, 2018, 10:33:42 AM

Hocam sizinle aynı fikirdeyim.

Üzülerek söylüyorum ki, eski bir bankacı ve portföy yönetmeni olarak borsada edindiğim tecrübeyi maalesef kripto para borsalarında uygulayamıyorum. Külliyen zarardayım. Hisse senetlerinde nerede tepki geleceğini ve hangi haberlerde aşağı ve yukarı hareket edeceğini bilebiliyorsunuz ama kripto para borsalarında bunu göremiyorsunuz.

Trade yapan birinin hodlcu olması kadar kötü bir durum da yok maalesef. Haber yok, hareket yok ve dolayısıyla kâr da yok. Kıyıda para kalsa günlük al-sat ile maliyet düşürebilirdim ama o da olmayınca böyle kös kös bekliyorsunuz.

Sonuç olarak; işi bildiğine inanan biri olarak ben, şu koskoca ayı piyasasında türlü fırsatı değerlendiremediğim için kendimi kripto para piyasasının acemisi ilan ediyorum. Bakalım uzmanlığa ne zaman ulaşacağım.  Smiley
Aynı fikirde olmamıza sevindim hocam. Tez zamanda uzman olarak tecrübelerinizi paylaştığınız günleri görmek umuduyla.
Ayrıca merit için çok çok teşekkür ederim.
fbmania
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
October 05, 2018, 04:58:10 PM

Para kaybetmek çok kolay kazanmak ise o kadar zor ki borsa demek zaten insan psikolojisi demek yani nasıl yonlenecegini çok iyi biliyor bizlerin arasından farklılık gisterebilenler kazanıyor gerisi kayip...
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
October 07, 2018, 01:01:02 PM

her söylenene inanılırsa, kısa vadede icoya yatırım yapılırsa piyasada para kaybetmek çok ama çok kolaylaşacaktır şüphesiz ki.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
abduramann
Jr. Member
*

Activity: 105

View Profile
October 07, 2018, 02:26:05 PM

Söylenti peşinde koşmak!

Borsada para kaybetmek için ekstra çaba sarf etmeye gerek yok (: Söylentileri takip edip, pump gruplarına katılın çok güzel para kaybedersiniz.
Hazırın peşinde değil, bilgi peşinde olun Wink
Katılıyorum, çok güzel özetlemişsiniz. Sorgulanmayan bilginin başa bela olma ihtimali her zaman yüksektir.
kodmanyagha
Member
**

Activity: 74
Merit: 17

View Profile
October 07, 2018, 08:27:53 PM

borsada para kaybetmek için birşey bilmeye gerek yok. coin alıyorsun ve düşüyor. kaybetmiş oluyorsun Smiley
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
October 11, 2018, 12:52:25 AM

Okumadan araştırmadan bilgi ve tecrübeye sahip olmadan önce ciddi meblağlar ile yatırım yaparak çok güzel bir şekilde borsalarda para kaybedebilirsiniz.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
October 11, 2018, 09:49:43 AM

İnsanımız kısa yoldan para kazanma hayali ile girdiği borsadan hayal kırıklığı ile çıkıyor. Bu konuda yetersiz tecrübe sahibi olan insanlar borsaya girip hiç bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan trade yapmaya kalkıyor. Bu işten para kazanmak için önce belli bir bedel ödemek lazım tecrübe kazanmak lazım yoksa bodoslama bu işe kalkışmak facia olur.
fbmania
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
October 11, 2018, 11:01:12 AM

Bitcoin hareketlerinden kaybetmemek gerçekten çok zor aylardır çıkış trendine giremedik stoplar patlayan patlayana birde stop yapmadan vay halimize ama her inişin de bir çıkışı vardır paniklememek gerek...
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: