Bitcoin Forum
June 25, 2024, 03:41:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Madencilik ve Internet baglantisi  (Read 1570 times)
Lydian (OP)
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 16, 2014, 05:37:33 PM

madencilik icin hazirladigim riglerim su an cam balkonda serin serin calisiyor.
ama yaz aylarinda bodrum katina tasinmalari gerekecek - ki bodrumda internet yok.
oraya sadece madencilik icin kullanabilecegim internet baglatmak istiyorum.

en uygun internet tarifesi hangisi olur - sadece mining icin kullanilacak bir internet icin?
ha belki yazin bende bodrumda oturur, oradaki internetten faydalanirim mining disinda.

vinn almayi düsündüm ama makine basina bir vinn lazim - gereksiz masraf.

evden bodruma kablo ile interneti uzat/cek diyenler var ve olacaktir: istemiyorum.

ttnet ayda 67 liraya yalin internet veriyor (sayfada 44 lira yaziyor ama üzerine kaziklar biniyor fiyat 67 oluveriyor) Smiley
uydunet ayda 32 liraya her evde uydunet diyor (tam incelemedim üzerine kazik biniyor mu diye) ...

ekonomik ve uygun internet tarifesi önerileriniz nelerdir?
sowanted
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
February 16, 2014, 05:44:12 PM

madencilik icin hazirladigim riglerim su an cam balkonda serin serin calisiyor.
ama yaz aylarinda bodrum katina tasinmalari gerekecek - ki bodrumda internet yok.
oraya sadece madencilik icin kullanabilecegim internet baglatmak istiyorum.

en uygun internet tarifesi hangisi olur - sadece mining icin kullanilacak bir internet icin?
ha belki yazin bende bodrumda oturur, oradaki internetten faydalanirim mining disinda.

vinn almayi düsündüm ama makine basina bir vinn lazim - gereksiz masraf.

evden bodruma kablo ile interneti uzat/cek diyenler var ve olacaktir: istemiyorum.

ttnet ayda 67 liraya yalin internet veriyor (sayfada 44 lira yaziyor ama üzerine kaziklar biniyor fiyat 67 oluveriyor) Smiley
uydunet ayda 32 liraya her evde uydunet diyor (tam incelemedim üzerine kazik biniyor mu diye) ...

ekonomik ve uygun internet tarifesi önerileriniz nelerdir?

bence 1 tane yada gerekiyorsa 2 adet router bağlantısıyla evdeki internetini oraya aktarır kablosuz bu işi görebilirsin.

router: http://www.hepsiburada.com/liste/dark-wr3g2-150mbit-5200mah-bataryali-3g-4g-ve-wifi-4in1-kablosuz-internet-paylastirici-router-dk-nt-wr3g2/productDetails.aspx?productId=bd303739&categoryId=60001272&SKU=BD303739&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dbd303739%26fh_lister_pos%3d2%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253drouter%255cu0020%26fh_refview%3dsearch

Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
February 16, 2014, 05:52:01 PM

evdeki interneti hic karistirmak istemiyorum acikcasi. tamamen bagimsiz birsey istiyorum...
bodrum kata koyacagim daha kesin de degil, belki baska bir yere koyabilirim (su an icin bodrum kat en makulu gibi duruyor ama yaza daha var).
aklimda bu is icin kücük bir depo tarzinda bir mekan kiralamak da var (sanayi elektrigi kullanabilecegim: elektrikten biraz tasarruf olur diye düsünüyorum). eger gercekten bir mekan kiralayacak olursam, internet zaten tamemen evdeki ile bagimsiz olmali. bu yüzden, sirf bu is icin kullanabilecegim ve uygun bir internet paketi ariyorum...
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 16, 2014, 06:01:55 PM

access point falan al boş yere aylık masraf etme bence de sowanted'in dediği gibi.

zaten ihtiyacın olan tek şey 50kbps bile olsa internet. kaliteli tek bi tane access point bile görebilir işini.

selamlar olsun.
tefaani
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
February 16, 2014, 08:11:09 PM

repeater..

http://www.newmi.com/Upload/internet-devices/wifi-repeater/5.png
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 16, 2014, 09:34:42 PM

gönderdiğiniz ürün sadece aynı sigorta devresi içindeki interneti dağıtıyor. bu iş için en iyi çözüm access point.

edit: pardon farklıymış sizinki. şu elektriklilerden sandım.

selamlar olsun.
Gasai Yuno
Full Member

Activity: 154

Yukki Yukki Yukki!

View Profile
February 16, 2014, 10:28:51 PM

hocam hiç karıştırmak istemiyorsanız pclere internet kullanım izni olan şu programlardan kurun.

downloadın %70ini ve uploadını %70ini ana bilgisayara verin.

kalan %30 ları ise riglerinize verin zaten miningde çok astronomik şekilde bağlantı harcıyor fazlasıyla yetecektir.

ama illa ayrı adsl çekicem oraya derseniz güzel bir taahütlü tarifeden 8mb netlimitsiz alın.

Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
February 16, 2014, 10:41:21 PM

yarin, en gec sali belli olacak:
ya bodrum kati, ya baska bir mahallede ufak bir depocuk (gönlüm depocuktan yana) Smiley

depocuk olursa:

internet baglantisi olacak (uydunet su ana kadar en uygun tarifeyi sunuyor, yanilmiyorsam - arastirmaya devam ediyorum)

depocukta sanayi elektrigi kullanilabiliyor, yarin elektrikci ile görüsecegim bakalim. bildigim kadariyla sanayi elektrigi hane elektriginden daha ucuz (?)

25m2 bir yer: ufak bir klima (ikinci el) alip kuracagim

(yine ikinci el) bir alarm sistemi var, onu da kuracagim:)

2 kamerali bir kamera sistemi (birisi ic mekani, digeri disariyi izleyecek sekilde) kurmayi düsünüyorum Smiley

ne olur ne olmaz bir de sigortaciya gidip, orayi (icindeki donanimlari) sigortalatmayi da düsünmüyor degilim...

eh, rig koleksiyonuna baslayabilirim artik...
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
February 16, 2014, 10:51:16 PM

Sanayi elektrigi kullanabilmeniz icin sanayici belgeniz olmasi lazim,
Anladigim kadari ile su an 2 riginiz var ufak bir klima bile kapali ortamda iki rige yetmez. Bilginiz olsun

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
February 16, 2014, 11:10:49 PM

Sanayi elektrigi kullanabilmeniz icin sanayici belgeniz olmasi lazim,
Anladigim kadari ile su an 2 riginiz var ufak bir klima bile kapali ortamda iki rige yetmez. Bilginiz olsun

tam olarak yarin ögrenecegim sanayi elektrigi mi, ticari mi neyse - yarin ola hayrola bakalim...
klima konusuna gelince: 2 rig + 1 acik kasa toplamda 10 ekran karti var serin tutulmasi gereken...
yaza kadar bu - böyle giderse - 40-50 ekran karti rahat olabilir...

klima kaclik bilmiyorum (muhtemelen 12 veya 16lik) - 25 metrekareyi "buz eder" etmesi lazim. neden yetmesin anlamadim?!
labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 16, 2014, 11:51:43 PM

Yanlız sorun çıktığında sürekli depocuğa gidip gelmek zorunda kalabilirsiniz. Mümkünse eve yakın olsun.

labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 16, 2014, 11:52:53 PM

Malın iyisi suya yakını daha iyisi eve yakını diye de bir laf vardı Smiley

BeNBeNfdnzm
Full Member

Activity: 238

View Profile
February 17, 2014, 04:48:08 AM

1 adet Vınn alıp tüm riglere internet verebilirsiniz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: