Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:38:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yardım lütfen.  (Read 192 times)
NEP-5 (OP)
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
July 18, 2018, 09:48:20 AM

Merhaba, arkadaşlar. Bu piyasada daha çok yeniyim, küçük bi yatımcı sayılırım. Ayı piyasasında olduğumuz için, hodl pişmanlıktır diyip kısa vade al-satlara girdim. Çok da güzel gidiyordum. Ta ki 2 gün öncesine kadar.
Son aldığım token ise IONC adlı erc20 tokeniydi. Token 220lerden 150ye gelince alım fırsatı diyip bodozlama daldım. En büyük hatam, çok büyük yatırımım olmadığı için her zaman all in yaparım. Dünden başlayarak ani bi dump dalgası geldi ve token 1lere kadar indi. O sırada yapa bileceğim tek şey risk alıp al-satla hiç olmazsa elimdeki token sayısını arttırmak oldu. 3den aldığım token 7-8lere falan çıkınca, her halde dump bitti yatayım dedim, yatmaz olaydım.
Bu sabah uyanınca, tokenin de-list olduğunu fark ettim. Kontrol edince, IONC`un devam eden bir bountysinin oduğunu fark ettim (https://bitcointalk.org/index.php?topic=4547460.0). Meğersem IDEX`teki çakma tokenmiş.
Derhal yarım-yamalak ingilizcemle IDEX desteğe yazdım, ne zaman tekrar listeneceklerini bilmediklerini söylediler.

Şimdi sorum şu: Bu token (çakması diil, asıl olanı) IDEX`te listelenirse, bende olanlar bi işe yarar mı? Çok teşekkür ederim.

*Şuradan bu dersi çıkardım. hiç bi zaman all in yapmamak gerek.
1715416706
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715416706
Reply with quote  #2

1715416706
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 1

View Profile
July 18, 2018, 09:56:26 AM

geçmiş olsun kontrakt adresleri farklı olacağından elindeki token in bir değeri yok , asıl mesele idex bunu nasıl görmedi , resmen tokatlamak için aynı isimli token çıkartmışlar.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
July 18, 2018, 10:05:30 AM

Elinizdeki token çakmaysa geçmiş olsun bir işe yaramaz. Idex belki bir çaresini bulur ethler dışarı çıkarılmadıysa ama o da zor. Bu yüzden contract adresini onaylamadan almamak lazım bu tokenları.
NEP-5 (OP)
Newbie
*

View Profile
July 18, 2018, 10:10:40 AM

Elinizdeki token çakmaysa geçmiş olsun bir işe yaramaz. Idex belki bir çaresini bulur ethler dışarı çıkarılmadıysa ama o da zor. Bu yüzden contract adresini onaylamadan almamak lazım bu tokenları.
kontrakt adresinde bi sorun yoktu. şimdi token ismi 000, kontrakt adresi de başka bi uyduruk tokenin kontrakt adresiye değişmiş durumda. tüm hata idexin yani.
ingilizce bilen biri desteğe ne yazmam gerektiğini anlatsa çok minnettar olurum.
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
July 18, 2018, 10:11:10 AM

Maalesef hocam. Contract adresi arkadaşların da dediği gibi farklı olacaktır. Dolayısıyla asıl token markette yeniden açılsa bile senin elindekiler o markette hiçbir şekilde değerli olmayacaktır. IDEX sağlamdır, bu hatayı nasıl yaptılar anlamak zor gerçekten de. Tek umudun o elindeki contractta olan tokenın tekrar listelenip en azından aldığın seviyelere gelmesi olacak anlaşılan o ki... Beklemekten başka bir şey yapamayacaksın şu an. Umarım kaybın çok çok yüksek değildir de başka alternatiflerle kurtarabilirsin şu ufaktan başlayan boğa dönemlerinde...
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
July 18, 2018, 10:21:44 AM

Merhaba, arkadaşlar. Bu piyasada daha çok yeniyim, küçük bi yatımcı sayılırım. Ayı piyasasında olduğumuz için, hodl pişmanlıktır diyip kısa vade al-satlara girdim. Çok da güzel gidiyordum. Ta ki 2 gün öncesine kadar.
Son aldığım token ise IONC adlı erc20 tokeniydi. Token 220lerden 150ye gelince alım fırsatı diyip bodozlama daldım. En büyük hatam, çok büyük yatırımım olmadığı için her zaman all in yaparım. Dünden başlayarak ani bi dump dalgası geldi ve token 1lere kadar indi. O sırada yapa bileceğim tek şey risk alıp al-satla hiç olmazsa elimdeki token sayısını arttırmak oldu. 3den aldığım token 7-8lere falan çıkınca, her halde dump bitti yatayım dedim, yatmaz olaydım.
Bu sabah uyanınca, tokenin de-list olduğunu fark ettim. Kontrol edince, IONC`un devam eden bir bountysinin oduğunu fark ettim (https://bitcointalk.org/index.php?topic=4547460.0). Meğersem IDEX`teki çakma tokenmiş.
Derhal yarım-yamalak ingilizcemle IDEX desteğe yazdım, ne zaman tekrar listeneceklerini bilmediklerini söylediler.

Şimdi sorum şu: Bu token (çakması diil, asıl olanı) IDEX`te listelenirse, bende olanlar bi işe yarar mı? Çok teşekkür ederim.

Hocam başına gelene üzüldüm ama bu piyasada çok yeni degilsin. O kısım doğru değil. bitfather diye kullanıcı adınızı vardı. Bende takip ediyordum hatta iyi merit topluyordunuz ama sonra hesabım iki kere Ban yedi yazıp bu yeni hesapla meseleyi anlatmıştın. Eminim forumdaki çoğunlukta tecrübenin çok fazla. Belki yardım istediğin meseleyi bilmiyor olabilirsin. Ama yeni degilsin.
NEP-5 (OP)
Newbie
*

View Profile
July 18, 2018, 10:29:52 AM

Maalesef hocam. Contract adresi arkadaşların da dediği gibi farklı olacaktır. Dolayısıyla asıl token markette yeniden açılsa bile senin elindekiler o markette hiçbir şekilde değerli olmayacaktır. IDEX sağlamdır, bu hatayı nasıl yaptılar anlamak zor gerçekten de. Tek umudun o elindeki contractta olan tokenın tekrar listelenip en azından aldığın seviyelere gelmesi olacak anlaşılan o ki... Beklemekten başka bir şey yapamayacaksın şu an. Umarım kaybın çok çok yüksek değildir de başka alternatiflerle kurtarabilirsin şu ufaktan başlayan boğa dönemlerinde...
eğer gerçekten sağlam borsaysa, kullanıcılarının tüm zararını karşılar. malesef elimde bounty ve airdroplardan gelenlerden başka bişey kalmadı çünki tüm yatırımımla giriyordum al-sata. başkası için çok-çok küçük gele bilir ama benim tüm yatırımımdı. giden gitti bi kere. dediğin gibi beklemekten başka bi çarem yok.

Hocam başına gelene üzüldüm ama bu piyasada çok yeni degilsin. O kısım doğru değil. bitfather diye kullanıcı adınızı vardı. Bende takip ediyordum hatta iyi merit topluyordunuz ama sonra hesabım iki kere Ban yedi yazıp bu yeni hesapla meseleyi anlatmıştın. Eminim forumdaki çoğunlukta tecrübenin çok fazla. Belki yardım istediğin meseleyi bilmiyor olabilirsin. Ama yeni degilsin.
evet hocam. malum 2 kere banlandıktan sonra bıktım artık. üstüne bi de bu geldi başımıza Cheesy ama yine de çok yeni sayılırım hocam. bu yıl tanıştım kriptoyla falan.
ama insan hatalarından ders çıkarmalı. bu hatamda da mühüm bi şey öğrenmiş oldum Smiley
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
July 18, 2018, 10:47:43 AM

Bu düpedüz dolandırıcılık değildir de nedir?  idex bunun hesabını vermek zorunda değil mi?

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
NEP-5 (OP)
Newbie
*

View Profile
July 18, 2018, 10:57:13 AM

evet arkadaşlar, biraz daha araştırdım ve suçun idexte değil de bende olduğunu anladım. neden bende? çünki gidip de scamın babasına yatırım yapmışım.
kilitli dedikleri tokeni idexe deposit edip anasını ağlatmışlar. dump da o yüzdenmiş.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3641957.200

idexteki ioncları cüzdana çektim. 10 milyona yakın token var elimde. contract adresinde bi sıkıntı yok. tek sıkıntı projenin scam olması  Grin inşallah bi borsayı daha kandırıp girmeyi başarırlar da, elimizdekini satıp kurtuluruz. o zaman da başkasının canı yanacak.
hasyurt
Full Member

View Profile
July 18, 2018, 11:39:39 AM

evet arkadaşlar, biraz daha araştırdım ve suçun idexte değil de bende olduğunu anladım. neden bende? çünki gidip de scamın babasına yatırım yapmışım.
kilitli dedikleri tokeni idexe deposit edip anasını ağlatmışlar. dump da o yüzdenmiş.

idexteki ioncları cüzdana çektim. 10 milyona yakın token var elimde. contract adresinde bi sıkıntı yok. tek sıkıntı projenin scam olması  Grin inşallah bi borsayı daha kandırıp girmeyi başarırlar da, elimizdekini satıp kurtuluruz. o zaman da başkasının canı yanacak.

Aynısı geceb yıl bu ay da geldi başıma 100$ zarar ettim. Dubai coin diye bir coin vardı. Marketcap ta iki farklı resim vardı bende yobitte olana dalmıştım. Aynı isim iki farklı kısaltması dbic ve dbix olarak. Yobitte benim aldığım scammis tabi bende giderken aldım ve yukardan bastılar aşağıya sonra neden iki farklı foto var diye bakinca gerçek Dubai coin Livecoin.net te imiş. Olan ben 100 $ oldu. Böyle şeyler olabiliyor. Alacağımız coini marketcap ta iyi bakıp almak lazım. Aynı şeyi yaşamamak için hydrogen alacaktım iyi e araştırdım ve öyle aldım. Geçmiş olsun diyeyim
NEP-5 (OP)
Newbie
*

View Profile
July 18, 2018, 12:09:51 PM

Aynısı geceb yıl bu ay da geldi başıma 100$ zarar ettim. Dubai coin diye bir coin vardı. Marketcap ta iki farklı resim vardı bende yobitte olana dalmıştım. Aynı isim iki farklı kısaltması dbic ve dbix olarak. Yobitte benim aldığım scammis tabi bende giderken aldım ve yukardan bastılar aşağıya sonra neden iki farklı foto var diye bakinca gerçek Dubai coin Livecoin.net te imiş. Olan ben 100 $ oldu. Böyle şeyler olabiliyor. Alacağımız coini marketcap ta iyi bakıp almak lazım. Aynı şeyi yaşamamak için hydrogen alacaktım iyi e araştırdım ve öyle aldım. Geçmiş olsun diyeyim
eyvallah, hocam. yobit zaten piyasanın scam babası. bu biraz farklı işte. tokenden bi taneydi, o da scammış Smiley
hasyurt
Full Member

View Profile
July 18, 2018, 12:18:48 PM

eyvallah, hocam. yobit zaten piyasanın scam babası. bu biraz farklı işte. tokenden bi taneydi, o da scammış Smiley

askere gidiyor musun yoksa bedelli işine yaradı mı? seni ne kadar takip ettiğimi gör  Grin Grin Grin (hydro) yu takibine alıp incelemeni tavsiye ederim. hakkında güzel şeyler yazılıyor ne kadar gerçekçi bilemem ama. ytd
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 18, 2018, 12:21:52 PM

Zararını bir şekilde çıkartman dileğiyle diyeyim ve yeni katılan üyelere de tavsiye vereyim token'ler den uzak durun, piyasayı batıran zaten ether token'leri oldu bir de kazanç sağlamak için para yatırıyorsunuz olacak iş değil. Neredeyse hepsi scam para kazanabilirsiniz ancak risk faktörü fazla. Trade yapıyorsan sağlam coin'ler ile çok rahat kazanabilirsin. Umarım kaybını telafi edersin en kısa sürede.
NEP-5 (OP)
Newbie
*

View Profile
July 18, 2018, 12:22:37 PM

idexteki ioncları cüzdana çektim. 10 milyona yakın token var elimde. contract adresinde bi sıkıntı yok. tek sıkıntı projenin scam olması  Grin inşallah bi borsayı daha kandırıp girmeyi başarırlar da, elimizdekini satıp kurtuluruz. o zaman da başkasının canı yanacak.

askere gidiyor musun yoksa bedelli işine yaradı mı? seni ne kadar takip ettiğimi gör  Grin Grin Grin (hydro) yu takibine alıp incelemeni tavsiye ederim. hakkında güzel şeyler yazılıyor ne kadar gerçekçi bilemem ama. ytd
hay maşallah hocam çok duygulandım şimdi  Grin yok be ben Azerbaycandanım. okuyan 1 yıl burda) 3-4 güne gidiyorum.
elde bişey kalmadı ki. nasıl alayım. bi de şu hydronun airdropuna yanlışlıkla 2 kez üye oldum diye multi yüzünden bişey vermedi. hala kafamı duvarlara vuruyorum.

Zararını bir şekilde çıkartman dileğiyle diyeyim ve yeni katılan üyelere de tavsiye vereyim token'ler den uzak durun, piyasayı batıran zaten ether token'leri oldu bir de kazanç sağlamak için para yatırıyorsunuz olacak iş değil. Neredeyse hepsi scam para kazanabilirsiniz ancak risk faktörü fazla. Trade yapıyorsan sağlam coin'ler ile çok rahat kazanabilirsin. Umarım kaybını telafi edersin en kısa sürede.
inşallah hocam çok teşekkürler.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
July 18, 2018, 08:40:50 PM

çok geçmiş olsun hocam, inşallah başka bir yerden çıkarırsın, hiç değilse yüzün güler biraz, valla 1 seneyi geçti piyasadayım sizdeki cesaret bende yok, üstelik yapılan araştırmalara göre 2017'de %80 ya dolandırıcılık ya da ico dan alınan para tatlı gelince, yükümlülük de yok, parayı cebine koyup projeden vazgeçiyorlarken.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
July 18, 2018, 08:56:29 PM

IDEX'in böyle bir aldatmacayı anlamamasına çok üzüldüm. Bu şekilde yaşantılar elde edip dersler çıkararak geleceğe daha güçlü bakmak zorundayız.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 18, 2018, 09:18:51 PM

IDEX'in böyle bir aldatmacayı anlamamasına çok üzüldüm. Bu şekilde yaşantılar elde edip dersler çıkararak geleceğe daha güçlü bakmak zorundayız.
Idex iyi gitmiyor zaten, büyük bir rehavet içindeler, sanırım tek kıstasları forkdeltadan iyi olmak, onun dışında bir gelişme, kullanıcı odaklı ilerleme çabaları yok. Ama hedef bu olursa gideceği yer belli, çöp sepeti.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
July 19, 2018, 09:50:12 AM

İdex ve forkdelta gibi borsalardan coin alırken çok daha fazla dikkatli olmak gerekli.Ben forkdeltadan nexo almıştım ve aldığım coin scam olanmış.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: