Bitcoin Forum
May 03, 2024, 07:45:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Kimlik ve özel bilgilerin paylaşımı hakkında  (Read 2407 times)
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
October 18, 2018, 06:45:06 PM

Bugün yabancı bir borsaya kimlik bilgilerimi verip ,vermeme arası gidip geldim. Sonra durup düşününce kapımıza gelen kargocu bile  zaten her şeyimizi biliyor.
TC numaramızı veriyoruz. Adı soyadı zaten biliyorlar. Adreste tamam birde imza attık. Oh mis. Verdim tabiki kimliği ama beğenmediler.Onaylanmadı orası ayrı  Cheesy
1714765509
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714765509
Reply with quote  #2

1714765509
Report to moderator
1714765509
Hero Member
*

Ignore
1714765509
Reply with quote  #2

1714765509
Report to moderator
1714765509
Hero Member
*

Ignore
1714765509
Reply with quote  #2

1714765509
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714765509
Hero Member
*

Ignore
1714765509
Reply with quote  #2

1714765509
Report to moderator
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
October 20, 2018, 01:05:40 AM

Kimlik doğrulaması isteyen borsalar için eski kimlikler kullanılabilir. Neticede devlet almıyor onu elinizden ve gönderdiğiniz borsa nereden bilecek  Grin Adres vs. gibi şeylerde o kadar önemli değil

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
gestapacman
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
October 20, 2018, 10:26:29 PM

Aynen gelen kargocuya bile veriyoruz. Televizyonlarda görüyoruz bir sürü olay üstlerine şirket açılanlar vs. Yabancı bir borsanın kimliğimizle vs birşey yapabileceğini sanmıyorum.
nelliella
Jr. Member
*

Activity: 79
Merit: 3

View Profile
October 21, 2018, 07:40:15 AM

Güvenilir borsalara veya projelere vermek çok korkutmuyor ancak bilgilerimi verdiğim proje scam çıkınca insan gerçekten çok korkuyor . Üzücü ve çaresi şimdililk bulunmayan durumlardan birisi daha .

──────────            FOOBEE             ──────────
──────THE WORLDS FIRST SOCIAL UTILITY CRYPTO  ──────────
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
November 10, 2018, 10:27:15 AM

Kimlik bilgilerini vermeden once ozellikle projenin ekip bilgilerini felan incelemek gerekir. Eger guveniyorsam ve proje saglamsa bilgileri parlasirim. Diger yandan hepimizin bilgileri birara nete dusmustu sanirim.
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile
November 10, 2018, 07:31:01 PM

Son zamanlada kyc bilgileri giderek artıyor. Ben bir bountyci olarak mecburen vermek zorunda kaliyorum. Dusundum ne olabilir diye sonucta pasaport vermiyorum. Uzerime bir mal beyanida yok ve imzamiz da olmadigi icin uluslararasi bir sorun olusturacagini sanmiyorum.
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
November 11, 2018, 02:22:16 PM

Bu konuda en iyisi bazı platformlar var, basis gibi civic gibi, sağlam bir tanesi ile anlaşıp bu firmalar üzerinden kyc yapılması, aksi durumda çoğu firma sırf bounty tokenları vermemek için sonradan kyc uyduruyor, biliyor çoğu insan anonim olma özelliği dışında kyc yapmayacak.
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
November 11, 2018, 02:31:24 PM

demirbaş borsalar dışında verilmesini çok da doğru bulmuyorum.özellikle de forumda her gün dolandırılma başlıkları açılıyorken.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
November 11, 2018, 04:55:45 PM

bende eski kimliklerimi kullanıyorum açıkcası. pasaportları vermek gerçekten tehlikeli olabilir.tc kimlik noları vermek de çok tehlikeli olacağını sanmıyorum. sonuçta vermediğimiz yer kalmadı artık.

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
November 11, 2018, 05:12:14 PM

kyc yaptıktan sonra o kimlik bilgilerini arşivleyip, birilerine satıyorlar mı bilemeyiz. benim önerim şu yönde. sırf makale bountylerine katılım yap. kyc konusunda eğer ki şüphelerin varsa kyc şartı getirenleri ele. yani devamını getirme. çünkü bu ico şirketlerinin denetlenmesi mümkün değil. risk var gerçekten.
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
November 11, 2018, 09:30:30 PM

Deepnette balya balya databaseler satılıyor darkmarketlerde. Sağa sola çok bilgi vermemek icap ediyor. Alakalı alakasız nerelerde kullanacakları ve sonrasında neler olacagı belli olmaz.
ethereumist
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
November 12, 2018, 07:40:41 AM

Önceden sadece borsalarda işlem yapabilmek için kimlik verirken  şimdi bounty ve airdroplar bile kimlik istemeye başladı. Güvenilir borsalar dışında vermeyin arkadaşlar kimliğinizi. Ne olur ne olmaz.
daggez
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
November 12, 2018, 05:28:32 PM

Zaten Google paylaşıyor merak etmeyin siz 😄
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
November 13, 2018, 07:37:17 AM

Kripto paralar nerden nereye geldi, merkeziyetsiz diye yola çıktık merkezin dibine geldik Cheesy Öyle bir hale geldiki artık sadece borsalara, icolara verdiğimiz kimlik bilgilerimizi airdrop ve bountyler içinde vermeye başladık. Bunlara alışmak lazım yada hiç bulaşmayacağız.
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316

View Profile
November 13, 2018, 11:51:14 AM

sadece kimlik ve bilgilerle bu zaman da işlem yapmak çok kolay değil ıslak imza veya e-imza olmadan bi sorumluluğu olacağını düşünmüyorum genel olarak kimliğimiz her zaman biryerler de birilerinin elinde gezmekte, dolandırıcılık harici sahte evrak üretmek için kullanılır mı önemli olan o bence ?
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
November 13, 2018, 12:13:54 PM

Bu kimlik bilgilerinin verilmesi beni de gerçekten rahatsız ediyor. Belli başlı bilinen borsalara verildiğinde bir şey olacağını sanmıyorum ama yine de kimse garantisini veremez. Bir yandan da aklıma türk vatandaşlarının kimlik bilgilerinin çalınması olayı geliyor. O zaman da diyorum ki ulan zaten bütün dünyada türklerin kimlik bilgileri geziyor ben bir yere versem ne olur vermesem ne olur.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 13, 2018, 12:42:48 PM

Bu kimlik bilgilerinin verilmesi beni de gerçekten rahatsız ediyor. Belli başlı bilinen borsalara verildiğinde bir şey olacağını sanmıyorum ama yine de kimse garantisini veremez. Bir yandan da aklıma türk vatandaşlarının kimlik bilgilerinin çalınması olayı geliyor. O zaman da diyorum ki ulan zaten bütün dünyada türklerin kimlik bilgileri geziyor ben bir yere versem ne olur vermesem ne olur.

Üstad olay bilgilerin verilmesi değil.

Bu konuda birden fazla problem var.

1) İşin en başında kriptonun mantığına ters. Merkeziyetsiz kavramını en baştan bozuyor bu yolla. Binance'ı kendi adıma bu yönde doğru buluyorum. İsteyene KYC yapıp, istemeyene yaptırmıyor. Günlük 2 BTC çekim kapasitesi ile merkeziyetsiz kalabilirsiniz.

2) KYC'yi verdiğiniz yerin güvenliği gerçekten iyi mi? Sizden aldıkları verileri çaldırabilirler mi?

3) Bu verileri satmaları durumu var! Yani KYC verdiğiniz bir firma para karşılığı sizin verilerinizi başkasına satabilir!

4) Kullanımı riskli olabilir. Yani verdiğiniz KYC verisi içinde bulunduğunuz ülkenin sınırları içerisinde bilginiz olmadan kullanılabilir. En basitinden her ülke de sizin adınıza telefon hattı alabilirler. Bu gelişmiş, büyük ülkelerde çok fazla olmayabilir ama az gelişmiş ülkeler için sıkıntı.

Daha da arttırılabilir eminim biraz düşününce...

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
GGurol
Member
**

Activity: 112
Merit: 31

View Profile
November 13, 2018, 02:00:57 PM

Arkadaşlar bu KYC / Kimlik mevzuları için bence bu saatten sonra endişelenmek boşuna stres.
Hiç öyle darknete falan da girmeye gerek yok. Artık darknet zaten dolandırıcılık için kullanılmaya başlandı.
FBI'da darknette sürekli zaten. Ne hikmetse darknette uyuşturucu/silah tacirleri bir anda yakalanmaya başladı.
Güya tor networku takip edilemezdi. Yalan dolan, sazan avı. Amerika neyi ne zaman isterse o zaman yapar, yakalar.

Türkiye'de de veri sahibi olmak çok kolay iş işin içindeyseniz. Para harcamanıza falan gerek de yok, devletin kendi sisteminde bile bir sürü açık var.
Sen bakanlıklardaki IT birimlerinin başına imam hatip mezunu adam koyarsan, işi bilen adam da senin sisteminin ... koyar.

Özel sektörde de durum genelde vahim. Ucuz eleman çalıştıracağız diye, bilgi düzeyini ölçemeyen patronlar iş görüşmesi yapıyor teknik personeller için.

Bakın, bende bile SGK'nın veritabanı var, sizin vermekten çekindiğiniz bilgilerin tümü zaten birçok kişide var. Bende varsa, bu işi kötü amaçla yapacak kişilerde hayli hayli vardır.
KYC yapmak istedikten sonra 48 milyon veriyi istediğin gibi basarsın boş kimliklere.

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
November 13, 2018, 05:07:13 PM

bounty ve airdropa ilk başladığım zamanlar bir kaç kere kimlik bilgilerimi paylaştığım olmadı değil ancak çok gereksiz bir işlem yapmışım gerçekten. borsalarda işlem yapmak için eyvallah da ne idiğü belirsiz tokenler için kimlik bilgileri vermenin hiç geregi yok.

zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
November 13, 2018, 06:37:08 PM

belli başlı borsalar dışında kolay kolay paylaşmıyorum kimlik bilgilerimi. güvenlik için isteniyorsa başka bir çözüm bulmaları gerekiyor kimlik değil.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 »  All
  Print  

Jump to: