Bitcoin Forum
June 23, 2024, 10:03:08 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: İlginç bir şekilde Hacklendim :O  (Read 1196 times)
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
July 27, 2018, 08:15:04 PM

senin gibi bilinçli biri bile hackleniyorsa bizim hiç şansımız yok demekki. pc deki keyleri nasıl gizleyebilirim dosya ismini falanmı değiştirmek gerekiyor
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
September 29, 2018, 08:24:10 PM

Aynen private key meselesine odaklan derim. Tahminimce kyc talep etmeyen değişim sitelerince bu olay olmuş olabilir sonuçta herhangi bir denetlenme olmadığı için bu mümkün.

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
September 29, 2018, 10:02:26 PM

Valla geçmiş olsun ne kadar dikkat etsende birgün herkesin başına gelebiliyor. Nefret ediyorum en ufak bir hack olayından bile. Ama yapacak bir şey yok bu piyasanın içinde olan herkesin önlem alıp alışması gereken bir durum bu.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
September 29, 2018, 10:47:42 PM

Flaş belleğe atın giriş şifrelerinizi.Bilgisayarda tutmanız sakıncalı.Öyle virüsler atıyorlar ki takip etmek zor.En güzeli bu.Ben myether'da zaten pek birşey tutmuyorum.Borsada tutmak daha güvenli geliyor.Dikkatli olmakta fayda var.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
September 30, 2018, 06:23:33 AM

Çok geçmiş olsun diyeceğim de baya geçmiş zaten Smiley böyle durumların yaşanmaması için paraya kıyıp ledger almak lazım virüs falan her türlü pv keyinizi ele geçirebilirler.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
September 30, 2018, 08:03:10 AM

Geçmiş olsun dostum. Bu piyasanın da maalesef en kötü tarafı bu. Bir çok arkadaşında belirttiği gibi hemen hemen hepimizin başına gelebilecek tarzda olaylar. Umarım hiçbirimizin canını yakmazlar.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
September 30, 2018, 08:14:46 AM

Geçmiş olsun maalesef yapacak bir şey yok. Hack olayları çok yoğun oluyor çözüm ledger fakat onada yollamak ve geri almak hem ücretli hemde zahmetli geliyor.
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
September 30, 2018, 09:18:53 AM

bountyden, icodan parayı bulan olursa ledger parasını ayırsın bence. mew şikayetleri giderek arttı ama bunun ilerisi mycrypto, metamask falan buralara kadar sıçrar mı bilemem. ben cüzdana aylardır belki giriş yapmıyorum. zaten satacak değerde değil. etherscan ile izlemesini yaparım hepsi bu.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
September 30, 2018, 09:32:31 AM

Geçmiş olsun bu dijital dünyada yapacak birşey yok, ben bu tarz durumlardan kaçınmak için ledger nano s aldım ve 500tl açıkcası bana verdiği güvenin yanında hiçbirşey diyebilirim. Bu dunyada uzun süreli kalmak isteyenler kesinlikle donanımsal cüzdan almalı
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
September 30, 2018, 10:49:26 AM

Çok geçmiş olsun.Yapılacak bişey olduğunu düşünmüyorum ben. Geçende de bizim arkadaşın Hitbtc borsasından paralarını uçurmuşlar.Heryere muhakkak farklı şifre vermek lazım.Tw,face,mail,borsa hepsinin şifresini ayrı tutmakta fayda var.

▔▔▔▔▔
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
September 30, 2018, 01:15:04 PM

forumda birkaç konu da okudum. bancor isminde tokeni transfer edip, hemen geri çekmişler. in, out olarak gözüküyor. ama bu private keyin çalındığı anlamına gelmiyormuş. tabi senin ki farklı bir konu.

Oha nasıl geri çekmişler böyle bir işlem yapılması blockchainin mantığına ters beynim yandı şuan...

Aslında çokta ters değil Smiley

...
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
September 30, 2018, 01:26:35 PM

Bı sekılde ufakda olsa bır açık bırakmışsındır yoksa kendı hatan olmadığı surece baba bır Allahın kulu senın prive keyini bulamaz ya onca şey eğer öle kabılıyetlı bır hacker ıse tumdn yarragı yedk zaten hata sende yanı baba OK
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
September 30, 2018, 01:53:04 PM

Bir ara bu myetherwallet dns hack mevzusu vardı. Dns kullananlar hackleniyordu bir dünya insan veryansın ediyordu. Öyle birşey mi acaba hocam?
Ben o olayı duyduğumdan beri myetherwallet hiç girmedim ne olur ne olmaz diyerek.
Çok geçmiş olsun.
xumit
Full Member

Activity: 406
Merit: 102

View Profile
September 30, 2018, 02:53:15 PM

Geçmiş olsun hocam private key ini nasıl buldular çok ilginç yada bılmedıgın borsalara mı yazdın private key ini acaba. Eger mümkünse private key nizi telefon vs bir yerde saklayın kişisel bilgisayrınız olsa bile güvenli değil ister hesabınıza 3 5 kuruş olsun ister  bir kaç bin dolar en güvenlisi telefondur bana göre
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
September 30, 2018, 09:14:18 PM

Üstüne soğuk su iç standart yorum bu kardeş. Yapıcağın hiç bir şey yok private key vermedim diyorsun eyvallah ama private keyini bilgisayarda tutuyorsun ve bilgisayarına sızmış olma ihtimalleti çok yüksek
rbauer85
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
September 30, 2018, 09:47:06 PM

Uzaktan bağlantı ile kişisel verilerinizi çalan insanlara dikkat edin. Bu aralar bilgisayar korsanlarının saldırıları artmaya ve dikkatli olmayan insanları mağdur eden olaya sayısı artmaya başladı. Private key koruma yöntemlerini düşünün.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
September 30, 2018, 11:27:02 PM

Geçmiş olsun arkadaşım hacklenmemek için ne yapılırsa yapılsın hackerler bir yöntem geliştirip başarılı oluyor maalesef. Sonunda hacklenecek kimse kalmayana dek bu adamlar durmaya niyetli değil asla.
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
October 01, 2018, 06:36:41 AM

Geçenlerde benimde hesabımda ilginç bir hareket oldu kendi kendine beliren ERC-20 (blockwell.ai KYC Casper Token) daha sonra kendi kendine başka bir adrese transfer olmuş. Küçük bir panikleme yaşadım. Baktımki diğer tokenlar duruyor (toplasan 10$) pek aldırış etmedim.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 01, 2018, 07:37:52 AM

Bununla geçmiş olsun diyelim, arkadaşların tespitleri büyük oranda doğru; Eğer crackli bir windows vw uygulamlar kullanıyorsanız bilgisayarda kesinlikle private keylerinizi saklamayın.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
October 01, 2018, 10:17:09 AM

Geçmiş olsun nasıl olunacağı bilinmiyor ama bir gün herkes hacklenecektir diye bi söz bırakayım Grin Myetherwallet yeni bir şey yapmış İOS uygulama yapmışlar ve bu uygulama ile giriş yapılabiliyor bence güvenli bir şey denemeye değer

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: