Bitcoin Forum
June 15, 2024, 07:46:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Dünyaca Ünlü Müzisyen Peter Gabriel Bir Blockchain Startup’ına Yatırım Yaptı  (Read 68 times)
tutunkolonyasi (OP)
Newbie
*

Activity: 131
Merit: 0

View Profile
July 19, 2018, 07:51:55 AM

Efsanevi müzisyen Peter Gabriel, İngiltere menşeli Provenance isimli startup firmasını destekliyor ancak sanatçının tam olarak ne kadar yatırım yaptığı paylaşılmadı.

Daha önce Genesis grubunun solisti olan Gabriel, bir haber kanalının yaptığı açıklamaya göre,  Provenance’ın yanı sıra Working Capital Fund, Digital Currency Group, Merian Ventures and Plug and Play firmalarına da yatırımda bulunmuş. Habere göre bu fonlama, ilgili startup firmasının 2017 yılı içerisinde 800.000 dolar toplamasından sonra gerçekleşmiş.

Provenance’ın blockchain platformu, firmanın ilk kurulduğu yıl olan 2013’ten beri bakmakta olduğu bir probleme, gıda nakliyesindeki şeffaflığa odaklanıyor. Şirket bu fonlamayı, 2025 yılına kadar içerisinde 1.000’den fazla müşteri olan blockchain destekli bir tedarik zinciri kurmak için kullanacak.

Gabriel yaptığı bir açıklamada startup şirketinin bu fonları çok iyiye kullanacağına inandığını belirterek firmayı övdü:

” Konu özellikle bir şeylerin etik bir biçimde be ekolojik olarak yetiştirildiğinin garanti edilmesine geldiğinde, kaynak ve dağıtım zincirine güvenebilmemiz lazım. Provenance’ın sağladığı hizmet konusunda ben ikna oldum, onların kullandıkları blockchain sistemi ileriye gitme konusunda çok faydalı olacak ve tüketicilere mükemmel bir kullanım olanağı sağlayıp küçük ve bağımsız üreticilerin büyük oyuncularla rekabet edebilmesini mümkün kılacak.”

Genesis grubunun solisti Provenance’dan önce aralarında fiyat kıyaslama sitelerinin özel promosyonlar üretebilmesini sağlayan bir pazarlama startup firması olan Ctrlio’nun da bulunduğu bir dizi platforma yatırım yapmıştı. Dahası, bu kendisinin ilk blockchain odaklı yaptığı yatırım unvanına sahip.

kaynak : https://koinbulteni.com/dunyaca-unlu-muzisyen-peter-gabriel-bir-blockchain-startupina-yatirim-yapti-23000.html
icimicimesigmiyor
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
August 24, 2018, 11:51:00 AM

Böyle yatırım yapan ünlüler dahada artsa veya bir ülke , devlet  kabul etse şu bitcoini olacakların haddi hesabı yok ama bekliyoruz işte çaresizce
benim.dnya
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
August 24, 2018, 11:34:41 PM

Böyle yatırım yapan ünlüler dahada artsa veya bir ülke , devlet  kabul etse şu bitcoini olacakların haddi hesabı yok ama bekliyoruz işte çaresizce
Venezuela kabul etti Cheesy ama sen sanırım ekonomisi sağlam olan bir ülkeyi kasıt etmiştin o adamlar da kabul etmez tek başlarına çünkü kendi paralarını hiçe saymak olur.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: