Bitcoin Forum
May 29, 2024, 11:54:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Naeem Aslam: Bitcoin’de FOMO sadece an meselesi  (Read 63 times)
ruhikizi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
July 19, 2018, 05:39:52 PM

Bitcoin'in önceki günkü hareketini değerlendiren analist Naeem Aslam, ayı piyasası koşullarının zayıfladığını ifade etti.
Analist Naeem Aslam, Bitcoin’deki mevcut durumu Forbes’a yazdı.

Aslam, “Bugün bahsetmeye değer bir şey varsa bu kesinlikle kripto paradır. Bitcoin, 7000 doları geçti ve 7500 civarında işlem görüyor. Yıl başına göre hala yüzde 47.85 oranında geride olsak da bir saat içinde 600 dolarlık yukarı yönlü hareket dikkate değerdi. OTC (tezgah üstü ticaret) pazarındaki satıcılar fiyatın yüksek kalacağına inandıkları için Bitcoin’lerini tutuyorlar. Öte yandan alıcılar ise satıcıları bulabilmek için hevesli.” ifadelerini kullandı.

Aslam, daha sonra “Bu hareketi tetikleyen şey nedir?” diye sordu ve şöyle devam etti:

“Dün söylediğim gibi, sindiren ayı piyasası koşulları zayıflıyor ve dünkü (salı) hareketle ayı piyasasının bütünüyle unutulması sadece bir an meselesi. Unutmayın, Bitcoin için FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) çok güçlüdür ve ticaret aksiyonunu agresif bir şekilde yönlendirir. Düzenleyici alan, kripto paralar için daha hafif hale geliyor. Japonya gibi geçmişte kripto paralara karşı daha sert bir tutum gösteren ülkeler dostça bir yaklaşım sergiliyor. Örneğin, Japonya’da bulunan büyük bir finans şirketi olan SBI’nin bir kripto para borsası açtığı gerçeği, her şeyi açıklıyor.”

Aslam, Bitcoin‘deki fiyat hareketini tetikleyen unsurların derinine indi ve BlackRock’u işaret etti. Bilindiği gibi dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi olan BlackRock, geçtiğimiz günlerde kripto para alanına girebileceğinin sinyalini vermişti.

Son olarak Aslam, teknik analiz açısından Bitcoin için bir sonraki direncin 7750 dolar olduğunu, lider kripto paranın 9575 dolarda yer alan 200 günlük hareketli ortalamayı hedeflemeden önce 8000 dolarlık psikolojik seviyeye ulaşması gerektiğini söyledi.

kaynak : https://uzmancoin.com/bitcoin-fomo-aslam/
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
July 19, 2018, 07:12:02 PM

ETF ile ilgili gelecek bir olumlu bir haber, bitcoin için fomoyu başlatabilir. Umarım gelir.

kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
July 19, 2018, 07:20:48 PM

Bu son yükseliş ayı piyasasının etkisini kaybettiğini artık apaçık ortaya koydu. Bundan sonrası yaşanacak olaylara ve haberlerin etkilerine bağlı

fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
July 19, 2018, 07:27:11 PM

Ben biraz temkinli davranmayı düşünüyorum. Asıl kritik seviye olan 7500-7700 seviyesini geçemedik. bu seviyeler çok kritik.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
July 19, 2018, 08:56:58 PM

bana da öyle geliyor, bence ileride çok güzel yerlere gelecek bitcoin ben buna inanıyorum, insnaların da inanması ile olacak
yussuzc1
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile
July 19, 2018, 11:03:41 PM

Bence de bu piyasada psikoloji çok önemli , doğrusu ben 7000 doların üstünü görünce tamamız artık ayı ölüyor daha boğa gelmedi gibi ama ayıdan kurtuluyoruz dedim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: