Bitcoin Forum
May 28, 2024, 11:05:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: TBB'den bedelli askerlik kredisiyle ilgili önemli açıklama  (Read 139 times)
asitlicecek (OP)
Newbie
*

Activity: 58
Merit: 0

View Profile
July 20, 2018, 10:59:09 AM

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, "Ziraat Bankası olarak biz bütün hazırlıklarımızı tamamladık ve yasanın çıkmasını takiben cazip koşullarla bir kredi ürününü uygulamaya alacağız" dedi.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, "Bedelli askerlik uygulamasına bankacılık sektörünün uygun koşullarla destek sağlayacağına inanıyorum." dedi.

Hüseyin Aydın, bedelli askerlik konusunda yaptığı yazılı açıklamada, bedelli askerlik tasarısının yakın zamanda yasalaşmasının beklendiğini belirtti.

Bedelli askerlik düzenlemesi sayesinde geleceğin teminatı olan gençlerin, eğitimlerini ve mesleki çalışmalarını aksatmadan ve iş gücü piyasasından çekilmeden ekonomiye katma değer sağlamaya ve ailelerine destek olmaya devam edebileceklerini vurgulayan Aydın, şunları kaydetti:

"Önemli işlevi geleceğe yatırım olan bankacılık sektörünün, gençlerimizin beklentilerini karşılamak ve ekonomik faaliyetin sağlıklı olarak sürdürülmesini desteklemek amacıyla uygun koşullarda uygulamaya katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu çerçevede, bankalarımız kredilendirme koşullarına ilişkin gerekli açıklamaları kamuoyuna kendileri yapacaklardır. Örneğin; Ziraat Bankası olarak biz bütün hazırlıklarımızı tamamladık ve yasanın çıkmasını takiben cazip koşullarla bir kredi ürününü uygulamaya alacağız."

Kaynak : https://www.ntv.com.tr/turkiye/tbbden-bedelli-askerlik-kredisiyle-ilgili-onemli-aciklama,_1KxwKP9nUq0FibgCRnSqw#utm_source=insider&utm_medium=web_push&utm_campaign=bankalar_birlii_kredi_aklamas&webPushId=ODU5OQ==

Evet yakında seçim vaadi ile gelen bedellinin kredisi de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
July 20, 2018, 11:48:20 AM

İlk ben basvuru yapacam sabah nöbet tutacam  Cool Cool
RTE sağolsun sözünde durdu şimdi askerliğini yapmayanlar düşünsün asker kaçakları sizi.

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
July 20, 2018, 12:00:26 PM

Bedelli askerlik çok mantıklı bence. Umarım çoğu gencimiz faydalanabilir. Hem devletin kasasına para giriyor hem de gençlerin hayatı engellenmemiş oluyor. Tam kazan kazan . Bir an önce yasası çıkarılmalı.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
July 20, 2018, 12:39:35 PM

Ücreti çok makul bir seviyelerde tuttular. Birde bankalar şimdiki faiz ile değil de uygun bir faiz imkanı belirlerlerse çok fazla insan faydalanabilir. Bekleyip göreceğiz.
bataklik
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
July 20, 2018, 01:04:33 PM

hele ki fiyatı değilde şu 1 ay civarı olan askere gitme konusu bence harika olmuş en azından bu arkadaşlar silah tutarlar bugün yarın savaş durumunda birşeyler yapabilirler en azından
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 20, 2018, 01:08:33 PM

hele ki fiyatı değilde şu 1 ay civarı olan askere gitme konusu bence harika olmuş en azından bu arkadaşlar silah tutarlar bugün yarın savaş durumunda birşeyler yapabilirler en azından

o 25 günde hiç kimseye hiç bir şey öğretilmez. Bunun zaten ilk haftası kağıt, evrak, kıyafet işleriyle geçer. kalan günlerde de içtima alırlar devamlı. Bedelli oldukları için de kimsenin sallayacağını düşünmüyorum. Büyük ihtimalle 25 gün yatar gelirler.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
July 20, 2018, 01:59:10 PM

15000 lira bedelli askerlik için oldukça uygun bir para. Hal böyle olunca muhtemelen yüzbinlerce kişi kredi çekmeye yönelir  Smiley

civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
July 20, 2018, 02:13:04 PM

Bu zamana kadar bedelliden 400bin kişiden fazla insan faydalanmış. Ben bu bedelli de bu sayıdan daha fazla insanın başvuracağını düşünüyorum. 2014 yılında 18bin lira olmasına rağmen 200bin kişi faydalanmıştı zaten.
blodelf1
Newbie
*

Activity: 172

View Profile
July 21, 2018, 01:48:32 PM

şu an normal banka kredilerinin bu kadar yüksek olduğu bir durumda umarım bu kredi için uygun faizli bir tarife ayarlanır..
texlipsy
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 21, 2018, 02:22:30 PM

konuya biraz farklı yaklaşacağım. inşaat sektörü patladıktan sonra insanları kredi almaya yönlendirmek için çok zekice bir yol. şimdi hem bedelli isteyenin işi görüldü, oy toplandı, devlet bankasından kredi verilecek, insanların ellerindeki para tekrar sisteme dahil edilecek... bu hükümet işini biliyor.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
July 21, 2018, 02:26:44 PM

Bu faiz oranlarıyla bir kredi sağlayacak olurlarsa bedellinin 15 bin lirası 4 yıllık vadede 30bin liradan fazlaya gelir. Buda bedelliden faydalanacaklara çok ağır bir yük. Umarım uygun bir faiz oranı belirlenir.
verpobs
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 21, 2018, 03:36:45 PM

kredi olayından önce şu 28 gün acemilikle ilgili bir açıklama yapılsın. arkadaşım ne manası kaldı ben kalkıp 1 ay askere gittikten sonra. zaten işimi gücümü, eşimi çocuğumu, yatalak annemi babamı bırakmamak için bayılıyorum o parayı.
karl.bomonti
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
July 21, 2018, 03:51:49 PM

kredi olayından önce şu 28 gün acemilikle ilgili bir açıklama yapılsın. arkadaşım ne manası kaldı ben kalkıp 1 ay askere gittikten sonra. zaten işimi gücümü, eşimi çocuğumu, yatalak annemi babamı bırakmamak için bayılıyorum o parayı.

O askerliği vatani borç olarak gören kesimi rahatlatmak için alınmış bir önlem. Yoksa onlar bilmiyor mu sanki o 28 gün hiç bir işe yaramayacak. insanları 28 gün boyunca toplayacaklar ve yatıracaklar işte.
camlica
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
July 21, 2018, 06:39:11 PM

Bir çok insan bedelli gelmesini isterken bazı belli bir kesim de bunu vatan hainliği olarak görüyor ve büyük tepkiler görüyor ve buna karşı yapılan bir şey galiba. Gerçi istense zaman sorunu bile olmaz. Gereksiz yapılan bir şey
grandepl
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
July 21, 2018, 07:25:54 PM

sanki faizsiz vereceklermiş gibi cilalamışlar konuyu. o değil 28 gün temel eğitim yaşantıyı nasıl olacak da etkilemeyecek onu da açıklasalar iyimiş.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: